Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Δοκίμασε με αυτά τα settings 

DNS Settings select Manual
Primary 165.227.83.145
Secondary 192.241.221.79

Είναι καλύτερα τα πράγματα με αυτους τους servers (μου φορτώνει η σελίδα του exploit host) αλλα δεν προχωράει (και πάλι) από εκεί και πέρα...

Επεξ/σία από ikaros2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikaros2 είπε

Είναι καλύτερα τα πράγματα με αυτους τους servers (μου φορτώνει η σελίδα του exploit host) αλλα δεν προχωράει (και πάλι) από εκεί και πέρα...

Μπες http://karo218.ir/

Και πάτα μετα 9.00 gold.. Μετά όταν στο φορτώσει κλείσε το wifi και τρέξε το τελευταίο GoldHEN που έχει η σελίδα.. Αν και προτείνω την version 2.2.4

ΥΓ. Πριν τα κάνεις όλα αυτά κάνεις εκκαθάριση ιστορικού, cookies, data, κτλ από τον browser.. Και πάντα από τις ρυθμίσεις του ps4 έχουμε κλειστές τις αυτόματες λήψεις και ενημερώσεις λογισμικού.. 

Screenshot_20230211_175458_com.opera.browser.jpg

Screenshot_20230211_175509_com.opera.browser.jpg

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χαιρετώ όλη την κοινότητα του Insomnia. Λοιπόν, προ ολίγων ημερών ανήρτησα μια αγγελία πώλησης ενός PS4. Δέχθηκα αρκετά μηνύματα από ανθρώπους που ενδιαφέρονταν να το αγοράσουν, αλλά όλοι τους με ρωτούσαν για την έκδοση του firmware. Συγκεκριμένα, όλοι ήθελαν η έκδοση λογισμικού να μην ήταν πάνω από 9.0 και όταν τους εξηγούσα πως η κονσόλα είναι ενημερωμένη στην τελευταία έκδοση, όλοι τους έπαυαν να θέλουν να την αγοράσουν. Όλο αυτό με παραξένεψε πολύ κι έτσι κατέφυγα στο Google, με σκοπό να καταλάβω τι τόσο φοβερό υπήρχε στην έκδοση 9.0 που πλέον δεν υπάρχει. Ωστόσο, μετά από αρκετό ψάξιμο, δεν κατάφερα να βρω κάποια σοβαρή απάντηση στο ερώτημά μου. Μήπως κάποιος από εδώ μπορεί να μου εξηγήσει γιατί αυτή η τόση επιθυμία να επιστρέψει κάποιος σε μια παλαιότερη, μη υποστηριζόμενη, έκδοση του firmware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Με 2 λογια κανεις την κονσολα χακ για να παιζει αντιγραφα παιχνιδιων.Γιαυτο τους ενδιαφερει τι firm φοραει η κονσολα.

Κατάλαβα... Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελπίζω η ερώτηση σου μου να είναι επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ,αν όχι συγνωμη!

απλα ενώ είχα ακολουθήσει τον οδηγό σας από την πρώτη στιγμή κ όλα καλά κ σας παρακολουθώ..ξαφνικά μου φύγανε τα παιχνίδια που είχα από μπροστά δε τα βρίσκω πουθενά κ ότι άλλο βάζω δε βγαίνει μπροστά! Ενώ στον σκληρό πιάνουν το χώρο κ είναι μέσα! Τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστω εκ το προτέρων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2023 στις 3:36 ΜΜ, starakia είπε

Ελπίζω η ερώτηση σου μου να είναι επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ,αν όχι συγνωμη!

απλα ενώ είχα ακολουθήσει τον οδηγό σας από την πρώτη στιγμή κ όλα καλά κ σας παρακολουθώ..ξαφνικά μου φύγανε τα παιχνίδια που είχα από μπροστά δε τα βρίσκω πουθενά κ ότι άλλο βάζω δε βγαίνει μπροστά! Ενώ στον σκληρό πιάνουν το χώρο κ είναι μέσα! Τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστω εκ το προτέρων !

Κοίτα στο "Library".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ…πραγματικά μετά από τόσο καιρό που δούλευε μια χαρά δε ξέρω τι έγινε κ πως..η κ ο μικρός που παίζει..

αλλα δε τα έβρισκα πουθενά  παρά μόνο  ότι ήταν μέσα μου έτρωγαν το χώρο!

αλλα οκ με την ευκαιρία το καθάρισα κ από περιττά  όλα από την αρχή ξεσκουριασα κ ολας..αν κ είναι εύκολο σε σύγκριση με αλλά παλιότερα jailbreak κ πλέον είμαστε μια χαρά! Ευχαριστω για το ενδιαφέρον κ πάλι!

κατι που δε θυμάμαι η μου ξέφυγε κάτι..τι κλεινω εφόσον είμαι οκ;

αν κ τώρα 3 μέρες πάει μια χαρά.

Επεξ/σία από starakia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε jailbroken PS4 (9.00 firmware) δε μπορώ να συνδέσω 2ο controller. Ό,τι και να κάνω συνδέεται ο ένας από τους δύο αλλά όχι και οι δύο ταυτόχρονα. Googlάρω αλλα δε βρίσκω τίποτα σχετικό. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/4/2023 στις 10:18 ΜΜ, ikaros2 είπε

Σε jailbroken PS4 (9.00 firmware) δε μπορώ να συνδέσω 2ο controller. Ό,τι και να κάνω συνδέεται ο ένας από τους δύο αλλά όχι και οι δύο ταυτόχρονα. Googlάρω αλλα δε βρίσκω τίποτα σχετικό. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Πιστεύω ότι για να παίζεις με 2 controllers ταυτόχρονα χρειάζεσαι και 2 λογαριασμούς όπου στον κάθε λογαριασμός θα συνδέεται το κάθε controller. Αυτό συμβαίνει τουλάχιστον σε εμένα όταν είναι να παίξω multiplier παιχνίδια.

Επεξ/σία από John-n78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Φτιάξε ένα δεύτερο λογαριασμό όπως είπε και ο φίλος πιο πριν. 

Το έχω κάνει αλλά έτσι το PS4 δε "βλέπει" και τους 2 controller στον ίδιο χρήστη ώστε να παίξουν ταυτόχρονα 2 παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ikaros2 είπε

Το έχω κάνει αλλά έτσι το PS4 δε "βλέπει" και τους 2 controller στον ίδιο χρήστη ώστε να παίξουν ταυτόχρονα 2 παίκτες.

Δεν βλέπει τα 2 χειριστήρια στον ίδιο παίχτη. 

Το κάθε χειριστήριο συνδέεται σε έναν λογαριασμό. 

Το πρώτο χειριστήριο θα συνδεθεί στον κύριο λογαριασμό και το δεύτερο στον καινούριο που έφτιαξες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...