Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, mentel είπε

Βάζεις κανονικά  την νεότερη έκδοση απο goldhen και δεν εχεις θεμα. Αν δεν σου αρέσει επιστρέφεις σε όποια προηγούμενη goldhen έκδοση θέλεις. 

Ίντερνετ μπαίνεις κανονικά ( αφού απενεργοποιήσεις το αυτόματο update στην κονσόλα και συνιστώ dsn απο τον azif ) μόνο psn δεν μπορείς να μπεις γιατί ζητάει το νεότερο update στην κονσόλα. Γενικά ότι εχει να κάνει με psn το ξεχνάτε με "σπασμένη" κονσόλα.

Ευχαριστώ πολύ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το ea-play γνωρίζετε τίποτα ? Πρέπει να είναι παρόμοιο με το PS Plus. Πόσο είναι η συνδρομή και εάν και αυτό απαιτεί τελευταία έκδοση firmware όπως το PS plus ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Για το ea-play γνωρίζετε τίποτα ? Πρέπει να είναι παρόμοιο με το PS Plus. Πόσο είναι η συνδρομή και εάν και αυτό απαιτεί τελευταία έκδοση firmware όπως το PS plus ?

Το έχουμε γράψει, ξεχνάς οτιδήποτε έχει να κάνει με online gaming. Το online σε jailbreak ps4 είναι μόνο για streaming, browsing κτλ και αν δουλεύουν και αυτά σωστά. Όποιος θέλει online gaming δεν κάνει jailbreak. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, prefuse είπε

Το έχουμε γράψει, ξεχνάς οτιδήποτε έχει να κάνει με online gaming. Το online σε jailbreak ps4 είναι μόνο για streaming, browsing κτλ και αν δουλεύουν και αυτά σωστά. Όποιος θέλει online gaming δεν κάνει jailbreak. 

Εγώ όμως αυτή τη στιγμή δεν έχω κάνει jailbreaking λόγω ότι είμαι σε 9.03 και για τον ίδιο λόγο δεν αναβαθμίζω διότι περιμένω πότε θα το βγάλουν σε 9.03. Λόγω όμως ότι δεν έχω τελευταία έκδοση, δεν μπορώ να μπω σε PS plus παρόλο που έχω ενεργή συνδρομή. Τώρα είμαι να αγοράσω κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αρχικά είδα ότι το έχουν μισοτιμή εάν πάρεις μόνο τον κωδικό αλλά και πάλι δεν θα μου είναι χρήσιμο, διότι κάνοντας redeem code μέσω PS plus (από pc), δεν θα κάνει μετά αυτόματη λήψη στην κονσόλα λόγω ότι δεν τρέχει το τελευταίο λογισμικό. Παρατήρησα όμως ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι το δίνουν δωρεάν στο EA play και εκεί που θα έδινα τα χρήματα για να αγοράσω το παιχνίδι, σκέφτηκα να τα δώσω σε συνδρομή στο EA αφού θα μπορώ να παίξω πάλι το παιχνίδι που θα αγόραζα μαζί με ένα σωρό άλλα που διαθέτει. Το ερώτημα όμως είναι ότι ισχύει όπως το PS plus ? Δηλαδή παρόλο που θα έχω ενεργή συνδρομή, δεν θα με αφήνει να μπω στο EA play λόγω ότι δεν τρέχω την τελευταία έκδοση στο ps4 ή δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα ? Το λέω για να μην αγοράσω την συνδρομή και πάνε τζάμπα τα χρήματα.

 
Επεξ/σία από John-n78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Εγώ όμως αυτή τη στιγμή δεν έχω κάνει jailbreaking λόγω ότι είμαι σε 9.03 και για τον ίδιο λόγο δεν αναβαθμίζω διότι περιμένω πότε θα το βγάλουν σε 9.03. Λόγω όμως ότι δεν έχω τελευταία έκδοση, δεν μπορώ να μπω σε PS plus παρόλο που έχω ενεργή συνδρομή. Τώρα είμαι να αγοράσω κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αρχικά είδα ότι το έχουν μισοτιμή εάν πάρεις μόνο τον κωδικό αλλά και πάλι δεν θα μου είναι χρήσιμο, διότι κάνοντας redeem code μέσω PS plus (από pc), δεν θα κάνει μετά αυτόματη λήψη στην κονσόλα λόγω ότι δεν τρέχει το τελευταίο λογισμικό. Παρατήρησα όμως ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι το δίνουν δωρεάν στο EA play και εκεί που θα έδινα τα χρήματα για να αγοράσω το παιχνίδι, σκέφτηκα να τα δώσω σε συνδρομή στο EA αφού θα μπορώ να παίξω πάλι το παιχνίδι που θα αγόραζα μαζί με ένα σωρό άλλα που διαθέτει. Το ερώτημα όμως είναι ότι ισχύει όπως το PS plus ? Δηλαδή παρόλο που θα έχω ενεργή συνδρομή, δεν θα με αφήνει να μπω στο EA play λόγω ότι δεν τρέχω την τελευταία έκδοση στο ps4 ή δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα ? Το λέω για να μην αγοράσω την συνδρομή και πάνε τζάμπα τα χρήματα.

 

Δες αν μπορεις να κανεις download καποιο απο τα games που ήδη εχεις μέσω browser ή του app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Δες αν μπορεις να κανεις download καποιο απο τα games που ήδη εχεις μέσω browser ή του app

Αυτό που δοκίμασα, ήταν να μπω PS app από το κινητό και να επιλέξω ένα απο τα 3 μηνιαία δωρεάν παιχνίδια του Νοεμβρίου και να επιλέξω λήψη στην κονσόλα και απ΄ότι είδα η κονσόλα δεν έκανε λήψη παρόλο που είχα ενεργοποιήσει το internet. Όμως στα ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια εάν έβρισκε κάποια ενημέρωση προσπαθούσε να το κατεβάσει για να το περάσει ασχέτως και εάν εγώ το διέκοπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γνωρίζει κάποιος πόσο ήταν το πιο πολύ χρόνο διάστημα για να βγάλουν jailbreak από μία έκδοση στην επόμενη ? Αυτό που συμβαίνει με την 9.03 είναι τραγικό. Ήδη έχει κλείσει χρόνο τώρα και μάλλον μας κοροϊδεύουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Γνωρίζει κάποιος πόσο ήταν το πιο πολύ χρόνο διάστημα για να βγάλουν jailbreak από μία έκδοση στην επόμενη ? Αυτό που συμβαίνει με την 9.03 είναι τραγικό. Ήδη έχει κλείσει χρόνο τώρα και μάλλον μας κοροϊδεύουν.

Δεν υπάχρει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ...Μπορεί να κάνει και 3 μηνες,6,12 ή και 2 χρονια κανένας δεν το γνωρίζει,παίζει ρόλο και με τα πόσα κενά ασφαλείας βρίσκονται στην κάθε firmware όσα λιγότερα τόσο το δυσκολότερο, η sony με καθε της ενημέρωση τα έκλεινε αυτά τα κενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Δεν υπάχρει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ...Μπορεί να κάνει και 3 μηνες,6,12 ή και 2 χρονια κανένας δεν το γνωρίζει,παίζει ρόλο και με τα πόσα κενά ασφαλείας βρίσκονται στην κάθε firmware όσα λιγότερα τόσο το δυσκολότερο, η sony με καθε της ενημέρωση τα έκλεινε αυτά τα κενά.

Έχει ξανακάνει ποτέ πάνω από 1 χρόνο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Έχει ξανακάνει ποτέ πάνω από 1 χρόνο ? 

Μπορει δεν θυμαμαι εγώ το έπιασα από την 7.55 και μετά.Πάντως όπως σου είπαν και πάνω τα παιδιά καλύτερα πάρε ένα δεύτερο ps4 για να παίζεις online κτλ και αυτό έχε το σαν δεύτερο για όταν θα βγει και εγώ έτσι έκανα και δεν περίμενα τζάμπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, John-n78 είπε

Έχει ξανακάνει ποτέ πάνω από 1 χρόνο ? 

Όλη η σχετική κοινότητα ασχολείται από ότι φαίνεται με το PS5, δε βλέπω φως στο ορίζοντα άμεσα. Και εγώ έχω PS4 με 9.03 και ενώ υπήρξε κάποιο φως με το BD-JB το καλοκαίρι, εχει να ακουστεί οτιδήποτε πάνω από 3 μήνες. Πρόσφατα εμφανίστηκαν κάποιες πολύ εξεζητημένες λύσεις για downgrade από 9.03 σε 9.00, αλλά δεν είναι για τους περισότερους. Το καλλίτερο να ψάξεις για ένα PS4 με παλία΄έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανας τροπος να κλεινουμε κανονικα την κονσολα και να μην φευγει το jailbreak; Τωρα αναγκαστικα μπαινει σε rest mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Υπαρχει κανας τροπος να κλεινουμε κανονικα την κονσολα και να μην φευγει το jailbreak; Τωρα αναγκαστικα μπαινει σε rest mode.

Όχι δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την μέθοδο αυτή που λέει πως είναι συμβατή για 9.03 & 9.04 την έχει δοκιμάσει κανένας ?

https://wololo.net/2022/06/16/ps4-blu-ray-hack-sleirsgoevy-releases-bd-jb-implementation/

Επεξ/σία από John-n78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

`

7 ώρες πριν, John-n78 είπε

Την μέθοδο αυτή που λέει πως είναι συμβατή για 9.03 & 9.04 την έχει δοκιμάσει κανένας ?

https://wololo.net/2022/06/16/ps4-blu-ray-hack-sleirsgoevy-releases-bd-jb-implementation/

Δεν υπάρχει Kernel exploit ακόμα για 9.03 και 9.04, οπότε δεν έχει καμία πρακτική χρησιμότητα η μέθοδος. Σε αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...