Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Venerable είπε

 

Έλα ρε παιδιά τι σχόλια είναι αυτά σε μια εποχή που υπάρχει το game pass σε τιμή τυρόπιτας δηλαδή. Από την μύγα ξύγκι?

Έλεος.

Απάντησα ξεκάθαρα σε αυτή την πρόταση, ανέφερες άστοχα το game pass ναι ή όχι;

Το κομμάτι για αγορά game από account προφανώς και έληξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Απάντησα ξεκάθαρα σε αυτή την πρόταση, ανέφερες άστοχα το game pass ναι ή όχι;

Το κομμάτι για αγορά game από account προφανώς και έληξε.

Καλό για σένα.

Το account τι περιείχε από περιέργια και στα πόσα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βρήκα την F1 2019 στο 10ρικο αλλά κάτω κάτω έλεγε αυτό που ανέφερα πριν. Ότι δηλαδή δεν παίρνεις key αλλά το κατεβάζεις από account. Μήπως κατάλαβες αγορά account με διάφορα παιχνίδια μέσα;

 

https://www.buygames.ps/en/f1-2019-anniversary-edition-xbox?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Account σου πουλάει.

Αναφορά σε κείμενο

You will instantly receive an account with the Original New Game enabling you to play the game from any of your accounts on your console. Do not forget that you are covered by our Life Time Guarantee and that our services are 100% Secure and Legal.

 

Αν το cd-keys είναι π.χ. gray market - αυτό είναι κατακόκκινο.

Δεν νομίζω ότι για 10 eur αξίζει το ρίσκο.

Εσύ αποφασίζεις πάντα.

 

 

στο μεταξύ το f1 2018 είναι στο gamepass χωρίς ρίσκο - χωρίς τίποτα.

https://www.eurogamer.net/articles/xbox-game-pass-games-list-this-month-price-6400

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς αν είναι έτσι ούτε που ασχολούμαι. Το game pass για την F1 μόνο δε με βολεύει, μπορεί να παίξω τώρα και ύστερα μετά από δυο βδομάδες. Όπως το χα κατεβάσει έτσι ίσα που έπαιξα λίγες ώρες, τα ίδια και με το dirt rally. Game pass θα βάλω για τίποτα παιχνίδια με story που θα χρειαστούν λίγες ώρες για να ολοκληρωθούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου εξηγήσει πως μπορούν να πουλούν account. Φθάνουν δηλαδή τούρκικα ή βραζιλιάνικα account και προσπαθούν να βγάλουν την διαφορά τιμής μεταξύ των στορ των χωρών ή παίζουν αλλά πράγματα; Δηλαδή κάποιος πουλάει λογαριασμό στο ίντερνετ για να ρεφάρει την χασούρα ή έχει γίνει χακ και πουλούν λογαριασμούς χωρίς να ξέρει ο ιδιοκτήτης.

Πότε δεν μου κατάλαβα τι από όλα αυτά είναι ή είναι όλα αυτά ανάλογα με την περίπτωση;

Ακόμη και στο ινσομνια πουλούν στις αγγελίες. Άλλοι με δύο ή τρία και άλλοι με 100 μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Choutas είπε

Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου εξηγήσει πως μπορούν να πουλούν account. Φθάνουν δηλαδή τούρκικα ή βραζιλιάνικα account και προσπαθούν να βγάλουν την διαφορά τιμής μεταξύ των στορ των χωρών ή παίζουν αλλά πράγματα; Δηλαδή κάποιος πουλάει λογαριασμό στο ίντερνετ για να ρεφάρει την χασούρα ή έχει γίνει χακ και πουλούν λογαριασμούς χωρίς να ξέρει ο ιδιοκτήτης.

Πότε δεν μου κατάλαβα τι από όλα αυτά είναι ή είναι όλα αυτά ανάλογα με την περίπτωση;

Ακόμη και στο ινσομνια πουλούν στις αγγελίες. Άλλοι με δύο ή τρία και άλλοι με 100 μέσα.

Κάτσε να δεις πόσα account θα πωλούνται με το Digital Direct που παέι να περάσει η MS αρχής - αφής με το Cyberpunk 2077.

Πήρες δηλαδή την συλλεκτική κονσόλα και το πρώτο account που (αναγκαστικά) θα κάνεις στην κονσόλα για να λειτουργήσει θα σου δένει το game με αυτό.

Κατά τα λοιπά - υπάρχουν account νόμιμα με 100 games όπως λες, σαν το δικό μου που μπορεί να μην θέλω να ασχοληθώ ξανά με το xbox και το πουλάω πακέτο, υπάρχουν άλλα accounts με 3 games redeemed στο account στην κονσόλα με games (codes) που ήρθαν με αυτή, υπάρχουν και accounts όμως με 50 παιχνίδια που αποκτήθηκαν με κλεμμένη πιστωτική κάρτα....

Σε κάθε περίπτωση - οποιαδήποτε πώληση ή και χρήση τέτοιου account είναι παράνομη και ενάντια στο ToS.

Η τιμωρία είναι account suspend μέχρι και termination.

 

Επεξ/σία από Venerable
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απανταχόθεν!

Αναμένω ενα xbox one να εμφανισθει στο ταχυδρομιο μου και μεχρι τοτε διαβαζω το φορουμ. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης εχει καποια παιχνίδια μαζί:

".... sekiro, ghost wildlands , ghost breakpoint , gears of war 4 δίνεται μαζί με λογαριασμό ο οποίος έχει ένα μήνα gamepass και αγορασμενα τα εξής:

Far cry 5 // Far cry 3 // Skyrim // Resident Evil 7 gold edition // Dark souls 3 deluxe edition ..."

Αν κατάλαβα καλα (ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ 2017) στο Thread "πριν τη πωληση xbox" οι αγορές δένονται με το account. Αν και το παλικαρι δεν ειπε τιποτα για διαγραφη του account του, φανταζομαι πως αυτα βαζοντας το δικο μου απο το 360 μπορω να τα παιξω ΑΛΛΑ ΟΧΙ να τα έχω(;).

Αυτο το ειδα απο την MS.

When you purchase content, you receive a licence to use that content. The licence has two parts: the system licence and the local licence. The system licence applies to the gamertag that purchases the content, and the local licence applies to the console where you first downloaded the content.

Transfer content licences

You can transfer content licences from one console to another once every four months.

If your console was recently repaired, or if you’ve purchased a new console, use the licence transfer option on your console to transfer content licences. Here’s how:

  1. On your console, sign in to Xbox Live using the gamertag that you used to purchase the content.
  2. Go to the Settings and then select Account.
  3. Go to Your Billing Options, and then select Licence Transfer.
  4. Follow the on-screen instructions to transfer the content licences.

After the licences have been transferred, you need to download the content again to update the local licences. This way the content can be used by other profiles on your console and when you’re not connected to Xbox Live.

 
Αν βαλω το δικο μου, κανω τρανσφερ και διαγραψω το δικο του δουλευουν; Δεν θελω να χρησιμοποιω το δικο του για πολλους λογους και ειναι κρίμα να οανε ακλαυτα τα παιχνιδια.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, hellcine είπε

Καλησπέρα απανταχόθεν!

Αναμένω ενα xbox one να εμφανισθει στο ταχυδρομιο μου και μεχρι τοτε διαβαζω το φορουμ. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης εχει καποια παιχνίδια μαζί:

".... sekiro, ghost wildlands , ghost breakpoint , gears of war 4 δίνεται μαζί με λογαριασμό ο οποίος έχει ένα μήνα gamepass και αγορασμενα τα εξής:

Far cry 5 // Far cry 3 // Skyrim // Resident Evil 7 gold edition // Dark souls 3 deluxe edition ..."

Αν κατάλαβα καλα (ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ 2017) στο Thread "πριν τη πωληση xbox" οι αγορές δένονται με το account. Αν και το παλικαρι δεν ειπε τιποτα για διαγραφη του account του, φανταζομαι πως αυτα βαζοντας το δικο μου απο το 360 μπορω να τα παιξω ΑΛΛΑ ΟΧΙ να τα έχω(;).

Αυτο το ειδα απο την MS.

When you purchase content, you receive a licence to use that content. The licence has two parts: the system licence and the local licence. The system licence applies to the gamertag that purchases the content, and the local licence applies to the console where you first downloaded the content.

Transfer content licences

You can transfer content licences from one console to another once every four months.

If your console was recently repaired, or if you’ve purchased a new console, use the licence transfer option on your console to transfer content licences. Here’s how:

  1. On your console, sign in to Xbox Live using the gamertag that you used to purchase the content.
  2. Go to the Settings and then select Account.
  3. Go to Your Billing Options, and then select Licence Transfer.
  4. Follow the on-screen instructions to transfer the content licences.

After the licences have been transferred, you need to download the content again to update the local licences. This way the content can be used by other profiles on your console and when you’re not connected to Xbox Live.

 
Αν βαλω το δικο μου, κανω τρανσφερ και διαγραψω το δικο του δουλευουν; Δεν θελω να χρησιμοποιω το δικο του για πολλους λογους και ειναι κρίμα να οανε ακλαυτα τα παιχνιδια.
 

Μεταφορά digital παιχνιδιών από λογαριασμό σε λογαριασμό δε γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...