Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tilemaxx είπε

Τα Public έχουν Black Friday προσφορά το X με παιχνίδι στα 429. Πιο κάτω δεν νομίζω να πέσουν οι enchanted κονσόλες.

Εξαρτάται φίλος από τι είναι enchanted. Αν είναι από απλα stones , ναι με τίποτα. Αλλα αν είναι από gem stones και τα κανεις embed? Σίγουρα θα ανέβουν τα στατς.

 

.....σορρυ Μαν δεν κρατήθηκα :)

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Εξαρτάται φίλος από τι είναι enchanted. Αν είναι από απλα stones , ναι με τίποτα. Αλλα αν είναι από gem stones και τα κανεις embed? Σίγουρα θα ανέβουν τα στατς.

.....σορρυ Μαν δεν κρατήθηκα :)

Τα τερτιπια του αυτοματου ορθογραφικου ελεγχου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος να μου οτι παιζει σε καλη τηλεοραση.qled 7 qled 8 η ειδικα sony 9005 που εχω και εγω με το καλωδιο του one x και δεν εχει προβληματα με το hdr.οχι.να δειχνει hdr supported αλλα να διαπιστωνει μονος του οτι αν βαλει hdr  game δειχνει πολυ πιο ασχημα απο τι να το απενεργοποιησει απο την κονσολα και να εχει πιο.πλουσια εικονα.απλα.δεν.ξερω την κινηση μου αυριο το πρωι.να παω να σκασω ενα 50αρικο σε καλωδιο η να παρω την ms τηλεφωνο να τους πω το προβλημα μου.φοβαμε μην κλαιω το 50αρικο η να φταιει οντως το καλωδιο και να τραβιεμε τσαμπα με την ms.παρεπιπτοντος πειρα κιαλο καλωδιο  20 ευρω και δεν εφτιαξε.και αν παρω και 50 αυριο παμε στα 70.τα φωτα σας.εχει κανεις προβλημα με καλη τηλεοραση με το μαμα καλωδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ξεκλικαρει ποτε το allow hdr απο τα settings της κονσολας να δεις ενα hdr game πως το δειχνει;εγω το κανω την ωρα που παιζει το game και επαθα πλακα. δεν ξερω εγω πως μου ηρθε και το δοκιμασα απλα κατι δεν μου γεμιζε το ματι στην εικονα.ισως εχουν κιαλοι αυτο το προβλημα και δεν το ξερουν.

Ενω δειχνει πολυ ομορφο ξεκλεικαρω το allow hdr την ωρα που παιζει και γινεται τελειο.πιο καθαρη εικονα πιο πολλα χρωματα,πιο.εντονα κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εχεις ξεκλικαρει ποτε το allow hdr απο τα settings της κονσολας να δεις ενα hdr game πως το δειχνει;εγω το κανω την ωρα που παιζει το game και επαθα πλακα. δεν ξερω εγω πως μου ηρθε και το δοκιμασα απλα κατι δεν μου γεμιζε το ματι στην εικονα.ισως εχουν κιαλοι αυτο το προβλημα και δεν το ξερουν.

Υπαρχει μια ρυθμιση του xbox στο display που θα την βρεις σαν video fidelity και overscan.

Δοκιμασες να αλλαξεις το color depth σε 10bit απο 8bit που ειναι σαν default ρυθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vaggos88 είπε

χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος ακομα και στο 360 οταν ειχε παρει ο αδερφος μου τοτε ειχαμε ενα απλο hdmi και ηταν χαλια η ποιοτητα. τοτε αγορασε ενα hdmi με 20ε και ηταν η νυχτα με τη μερα οποτε μη το αποκλειεις οτι ειναι το καλωδιο. ψαξε να βρεις καποιο δανεικο να δεις τι παιζει γιατι ειναι ακριβα αυτα τα καλωδια

Μην μπερδεύεται το παιδί το hdmi είναι ψηφιακή η μεταφορά που γίνεται δεν χρειάζεται να αγοράσεις και τόσο ακριβο καλώδιο όπως γινότανε στα αναλογικά σήματα. 

και ένα απλό αξιοπρεπές hdmi 2 καλώδιο μπορεί να κάνεις άνετα τη δουλειά σου. 

Εμένα προσωπικά αυτό που είχε μέσα η κονσόλα Xbox one s μια χαρά δουλευει και σε hdr και σε 4k τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

received_2227973600804926

 

Ειχα βαλει τον μικρο να κανει τις αλλαγες για να τραβαω βιντεο.δειτε την διαφορα απο τοσο κακο βιντεο.αν εισαι μπροστα στην τβ.παθαινεις πλακα.σε ολα τα hdr games.

Πειτε μου αν παιζει το βιντεο γιατι δεν ξερω να χρησιμοποιω καλα το flicker.

Δειτε τα χορτα πως γινονται πρασινα.ο ουρανος μπλε.η εικονα γινεται πεντακαθαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α καταλαβα..

Λοιπον στο read dead to HDR ειναι ψευτικο δεν ειναι πραγματικο,αυτο εχει αποδειχτει απο ειδικους..

Βγαλτο απο τα settings του xbox,το allow HDR ξετσεκαρισε το και κανε restart την κονσολα.

Παιξε το παιχνιδι χωρις HDR.

Δεν νμζ να χρειαστει να το βγαλεις και απο το παιχνιδι μεσα,νμζ γινεται αυτοματα εαν ξετσεκαρεις αυτο που σου εγραψα παραπανω..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω οτι ρυθμιζεις σωστα το HDR για το καθε παιχνιδι ξεχωριστα μεσα απο τα settings.

Δλδ τις ρυθμισεις του paper white π.χ και luminance..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πιθανότητα να έχεις γνωστό με 4k tv κ να πας να στήσεις εκεί το xbox να ελέγξεις; 

Θα σου έλεγα και από το κατάστημα που αγόρασες την τηλεόραση, αλλά το βρίσκω απίθανο να σε αφήσουν να το συνδέσεις. 

Έχεις δύο πιθανές πηγές προβλήματος, κάπως πρέπει να αποκλείσεις την μια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...