Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν βρω με το fh4 θα ειμαι οκ++++

(τωρα παιζω το 2 στο 360)

στην τελικη παίρνω συνδρομή gold και για ένα χρονο παιζω οτι φρεε δίνει!

 

περσυ στο τσακ δε προλαβα την τιμή 119 ευρω. το σκεφτομουν μεχρι που δε το προλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω που γράφετε για το xbox one πέρσι οτι ηταν φθηνό με κάποιο λαθος του γερμανου. τι ακριβώς ειχε γινει? δεν ειχα παρει χαμπαρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, d_gkal said:

και για τις 2 χρησεις το θελω!

δεν είμαι φανατικος gamer (να περναει η ωρα πιο πολυ), ουτε ψαχνω τον απολυτο media player(να παίζει ταινιες θελω μονο)!!!

με καλυπτει πλήρως η κονσόλα

Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες το «απόλυτο» media player, αλλά εγώ έχοντας Netflix και χρησιμοποιώντας το blu-ray του X1S μου για ταινίες (δηλαδή παρόλο που ο κύριος όγκος των media που βλέπω ΔΕΝ είναι από τρίτα digital αρχεία) έχει φτάσει στιγμή να βλαστημήσω που η κονσόλα τα έφτυνε σε πιο «περίεργα» formats ή που σερνόταν για να κάνει seek.

Από εκεί και πέρα, εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου καλύτερα.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

βλεπω που γράφετε για το xbox one πέρσι οτι ηταν φθηνό με κάποιο λαθος του γερμανου. τι ακριβώς ειχε γινει? δεν ειχα παρει χαμπαρι 

Μάλλον ο d_gkal αναφέρεται σε μια προσφορά του Γερμανού που όντως ήταν τυπογραφικό λάθος και την απέσυραν άμεσα αν θυμάμαι καλά.

Εγώ το S το πήρα στα 200 ευρώ και το συνδύασα με επιστροφή 20% οπότε μου είχε βγει 160. Η καλύτερη αγορά μου της χρονιάς ήταν. Και δυο μέρες μετά έβγαλε το Public τα gamepads στα 40 ευρώ και ουσιαστικά το πήρα τσάμπα με το bonus των 40 ευρώ που είχα από το Γερμανό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Malthador said:

Δεν ξέρω τι εννοείς όταν λες το «απόλυτο» media player, αλλά εγώ έχοντας Netflix και χρησιμοποιώντας το blu-ray του X1S μου για ταινίες (δηλαδή παρόλο που ο κύριος όγκος των media που βλέπω ΔΕΝ είναι από τρίτα digital αρχεία) έχει φτάσει στιγμή να βλαστημήσω που η κονσόλα τα έφτυνε σε πιο «περίεργα» formats ή που σερνόταν για να κάνει seek.

Από εκεί και πέρα, εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου καλύτερα.

απο εξωτερικο δισκο δηλαδη θα δυσκολεύεται να παιξει ταινιες 4Κ hdr της ταξεως των 30-40gb?

αυτο που κάνει το tv box τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχει μερικά ωραία games σε μονοψήφια τιμή. Επίσης βρήκα το Witcher 3 στα 14,90 (12 ευρώ με την Επιστροφή) και το πήρα, ελπίζω να είναι καλή τιμή.

Έχει και ένα τέλειο control στα 34,9 ευρώ αλλά με την ένδειξη "προσωρινά μη διαθέσιμο". Πφφφ...

Επίσης είδα κάρτα Gold Live στον Κωτσόβολο τρίμηνη με 6 ευρώ, αλλά είναι διαθέσιμη μόνο στο Ηράκλειο Κρήτης... 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d_gkal είπε

απο εξωτερικο δισκο δηλαδη θα δυσκολεύεται να παιξει ταινιες 4Κ hdr της ταξεως των 30-40gb?

αυτο που κάνει το tv box τωρα. 

Επειδή οι 4k hdr συνήθως είναι hevc, όχι, δεν θα παίζει. 1080p hevc παίζει μια χαρά από kodi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, d_gkal said:

απο εξωτερικο δισκο δηλαδη θα δυσκολεύεται να παιξει ταινιες 4Κ hdr της ταξεως των 30-40gb?

Χλωμό το βλέπω, αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου, ψάξτο περαιτέρω. 

Εμένα πάντως μου κολλάει και σε 1080p αρχεία αρκετές φορές. 

17 minutes ago, leo066 said:

Επειδή οι 4k hdr συνήθως είναι hevc, όχι, δεν θα παίζει. 1080p hevc παίζει μια χαρά από kodi

1080p x265 πάντως εμένα δεν μου τρέχει το kodi. Ή αν τα τρέξει κολλάει το σύμπαν στο seek. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, giannis-xania said:

παιδια εχει ανεβασει προσφορες ο γερμανος σε παιχνίδια, τσιμπησα το mad max στα 4.9, μεταφορικα δωρεαν

αραγε θα παιζει και 20% απο επιστροφη απο eurobank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Erevus είπε

Αγόρασέ το χτες, χωρίς δεύτερη συζήτηση! Το αγόρασα πέρσι από Γερμανό και δεν το μετάνιωσα στιγμή. Είμαστε στο ίδιο group, κι εγώ δεν είμαι φανατικός gamer οπότε με κάλυψε απόλυτα η κονσόλα.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι επειδή στην ελληνική αγορά κυριαρχεί υπέρμετρα το PS4, θα βρίσκεις πιο δύσκολα μεταχειρισμένα games. Π.χ. στο public, στα μεταχειρισμένα η αναλογία είναι 9 games PS4 προς 1 game XBOX. Στην αρχή στράβωσα και νόμισα πως έκανα βλακεία, αλλά την έχω καταβρεί με το game pass που με λίγα χρήματα το μήνα (5 ευρώ συνήθως) έχω πρόσβαση σε ένα σωρό παιχνίδια. Τί παιχνίδι αγοράζεις με 5 ευρώ στα μεταχειρισμένα; Ελάχιστα!

Εκμεταλλεύσου την ευκαιρία του Γερμανού με την επιστροφή 20%, π.χ. έχει κονσόλες με 175 ευρώ μόνο (νομίζω των 500mb), αλλά και του 1TB στα 214 με ΔΥΟ χειριστήρια!

Καλές αγορές! :)

Καλό είναι από τη στιγμή που μιλάμε σε κάποιον που δεν γνωρίζει να μην τα λέμε όπως θέλουμε αλλά όπως πραγματικά είναι.

Στο xbox game pass δεν αγοράζεις κανένα μα κανένα παιχνίδι απλά νοικιάζεις τα παιχνίδια που είναι το κάθε μήνα στο xbox game pass.

Αν τον επόμενο μήνα βγει ένα παιχνίδι από το xbox game pass ή απλά σταματήσεις τη συνδρομή απλά παύεις να το έχεις κι εσύ γιατί ακόμα και κατεβασμένο να το έχεις δεν θα μπορείς να το παίξεις γιατί θα είναι κλειδωμένο πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Χλωμό το βλέπω, αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου, ψάξτο περαιτέρω. 

Εμένα πάντως μου κολλάει και σε 1080p αρχεία αρκετές φορές. 

1080p x265 πάντως εμένα δεν μου τρέχει το kodi. Ή αν τα τρέξει κολλάει το σύμπαν στο seek. 

1080p hevc 10bit παίζει μια χαρά μέσω δικτύου (NFS). Πριν μήνες όντως δεν έπαιζε με ενεργοποιημένο το dxva2 στις ρυθμίσεις αλλά πλέον παίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, leo066 said:

1080p hevc 10bit παίζει μια χαρά μέσω δικτύου (NFS). Πριν μήνες όντως δεν έπαιζε με ενεργοποιημένο το dxva2 στις ρυθμίσεις αλλά πλέον παίζει

Πριν κανένα τρίμηνο δοκίμασα τελευταία φορά x265 αρχείο και δεν το έτρεχε, πιθανόν να έχει πάρει update από τότε και να το έχουν φτιάξει. Θα δοκιμάσω πάλι και θα ενημερώσω.

Τώρα είδα που αναφέρεις «μέσω δικτύου». Λες να φταίει ο σκληρός μου; Αν και τώρα που το σκέφτομαι USB 3.0 είναι, δε νομίζω ότι φταίει αυτό για όσα έτρεχαν choppy. Θα δοκιμάσω και από δίκτυο και από τον σκληρό επιτόπου.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πριν κανένα τρίμηνο δοκίμασα τελευταία φορά x265 αρχείο και δεν το έτρεχε, πιθανόν να έχει πάρει update από τότε και να το έχουν φτιάξει. Θα δοκιμάσω πάλι και θα ενημερώσω.

Από 13/7 παίζει μια χαρα, αν δεν κάνω λάθος με την beta2 του Kodi

Edit: με τις τελευταίες Alpha άρχισε να παίζει και όχι με τις beta, με beta5 πλέον και συνεχίζει να παίζει, αφού δεν χρησιμοποιώ πια το shield

Επεξ/σία από leo066
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...