Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

chrisgewrgi αν το πρόβλημα το έχεις μόνο στο Red dead redemption 2 τότε δεν είναι δικό σου θέμα το έχουν πολλοί το θέμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι και το hdr το ανακοίνωσε επίσημα και η Rockstar ότι θα το φτιάξει στο επόμενο Update

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Να υποθεσω οτι ρυθμιζεις σωστα το HDR για το καθε παιχνιδι ξεχωριστα μεσα απο τα settings.

Δλδ τις ρυθμισεις του paper white π.χ και luminance..

Ναι ναι και στο forza ολα κανονικα.αν δεις την αλλαγη απο κοντα θα παθεις πλακα.δεν μιλαμε οτι φταει μια ρυθμιση.ειναι σαν να παιζεις το game se μια tv 10 ετων και ξαφνικα να το βαζεις σε high end

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι ναι και στο forza ολα κανονικα.αν δεις την αλλαγη απο κοντα θα παθεις πλακα.δεν μιλαμε οτι φταει μια ρυθμιση.ειναι σαν να παιζεις το game se μια tv 10 ετων και ξαφνικα να το βαζεις σε high end

Εαν οντως η τv σου δεχεται HDR σημα οταν βαζεις τα παιχνιδια,η δικη μου βγαζει το λογοτυπο πανω δεξια στην οθονη π.χ και ξερεις οτι απο αλλες πηγες το HDR σου φαινεται σωστα,δοκιμασε αλλο καλωδιο.

Δεν ειναι αναγκη να ειναι ακριβο,εγω στο ps4 pro εχω ενα καλωδιακι των 7 ευρω και μια χαρα HDR εχω.

Δεν πρεπει να ειναι hardware προβλημα γιατι το HDR10 ειναι 'αλγοριθμος' δεν ειναι σαν το dolby vision..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

chrisgewrgi αν το πρόβλημα το έχεις μόνο στο Red dead redemption 2 τότε δεν είναι δικό σου θέμα το έχουν πολλοί το θέμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι και το hdr το ανακοίνωσε επίσημα και η Rockstar ότι θα το φτιάξει στο επόμενο Update

Οχι σε ολα τα hdr games γινεται αυτο.

10 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Υπάρχει πιθανότητα να έχεις γνωστό με 4k tv κ να πας να στήσεις εκεί το xbox να ελέγξεις; 

Θα σου έλεγα και από το κατάστημα που αγόρασες την τηλεόραση, αλλά το βρίσκω απίθανο να σε αφήσουν να το συνδέσεις. 

Έχεις δύο πιθανές πηγές προβλήματος, κάπως πρέπει να αποκλείσεις την μια. 

Αυτο ειναι το κακο.δεν ξερω σε ποιον να απευθυνθω.

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εαν οντως η τv σου δεχεται HDR σημα οταν βαζεις τα παιχνιδια,η δικη μου βγαζει το λογοτυπο πανω δεξια στην οθονη π.χ και ξερεις οτι απο αλλες πηγες το HDR σου φαινεται σωστα,δοκιμασε αλλο καλωδιο.

Δεν ειναι αναγκη να ειναι ακριβο,εγω στο ps4 pro εχω ενα καλωδιακι των 7 ευρω και μια χαρα HDR εχω.

Δεν πρεπει να ειναι hardware προβλημα γιατι το HDR10 ειναι 'αλγοριθμος' δεν ειναι σαν το dolby vision..

Ναι βγαζει πανω δεξια hdr.την ωρα που κανει ομως να μπει το game στο menu μετα το loading βλεπεις οτι η οθονη σαν να τρωει μια μικρη φλασια και αχνιζουν τα χρωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ναι βγαζει πανω δεξια hdr.την ωρα που κανει ομως να μπει το game στο menu μετα το loading βλεπεις οτι η οθονη σαν να τρωει μια μικρη φλασια και αχνιζουν τα χρωματα

Δοκιμασες να δεις μεσα απο το xbox αλλο HDR υλικο,οπως απο το netflix π.χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν είναι θέμα καλωδίου γιατί όπως είπα σε όλα τα hdmi είναι ψηφιακό το σήμα όχι αναλογικο που παίζει τεράστιο ρόλο το καλώδιο. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Στο netflix δεν το κανει αυτο.μεσω του xbox. Μονο στα games

Ε τοτε ναι δεν ειναι καλωδιου θεμα..

Τι να πω δεν το εχω συναντησει ξανα αυτο..

Επικοινωνησε με την Microsoft τοτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει αυτό που θα πω. 

Στο xbox one s που έχω με lg  oled 55b δεν έχω κανένα πρόβλημα. 

Απλώς καμία φορά αν βγω από hdr παιχνίδι, σαν να μην το καταλαβαίνει η tv με αποτέλεσμα όλα τα χρώματα να είναι χάλια. 

Αν αλλάξω το source και επιστρέψω, ή αν ανοίξω και κλείσω την tv επανέρχεται στο κανονικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη ένα one s με live, pass, ea access συνδρομές. Θέλω να πάρω δώρο στα ανήψια άλλο ένα ίδιο. Επειδή τα παιχνίδια που θέλουν να παίζουν τα έχω ήδη, μπορώ να βάλω το κυριο account μου στο 2ο xbox κι όλα μετά να γίνονται αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geofak είπε

Έχω ήδη ένα one s με live, pass, ea access συνδρομές. Θέλω να πάρω δώρο στα ανήψια άλλο ένα ίδιο. Επειδή τα παιχνίδια που θέλουν να παίζουν τα έχω ήδη, μπορώ να βάλω το κυριο account μου στο 2ο xbox κι όλα μετά να γίνονται αυτόματα;

μιας και εχω την ιδια απορια, να ρωτησω αν γινεται να συνδέσεις παραπανω απο εναν λογαριασμους στην ιδια κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, geofak είπε

Έχω ήδη ένα one s με live, pass, ea access συνδρομές. Θέλω να πάρω δώρο στα ανήψια άλλο ένα ίδιο. Επειδή τα παιχνίδια που θέλουν να παίζουν τα έχω ήδη, μπορώ να βάλω το κυριο account μου στο 2ο xbox κι όλα μετά να γίνονται αυτόματα;

Θα επιλέξεις ότι είναι η home κονσόλα η 2η που θα δώσεις δώρο, και θα τα βλέπουν τα παιχνίδια με οποιοδήποτε λογαριασμό συνδεθούν 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, masterone είπε

Παιδια το Project cars 2 ειναι cross platform με pc και ps4 ξερει κανεις ή αν το παρω θα παιζω μονο με χρηστες xbox one?

Μόνο με χρήστες xbox θα παίζεις όπως αντίστοιχα οι χρήστες ps4 με χρηστες ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...