Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 11/5/2020 στις 12:12 ΠΜ, aspirini είπε

LoL eune

χαιρετω,

Δεν ξερω αν επρεπε να ανοιξω το θεμα εδω η στο μπλα μπλα ,εαν ειναι λαθος μου ας μεταφερθει .

Εν μεσω καραντινας λοιπον απο την βαρεμαρα ξεκινησα να παιζω lol το οποιο ειχα παρατησει καμια 7ετια.

Ξεκινησα λοιπον με πολλα normal games και εκανα μεταβαση στο ranked κομματι εδω κ λιγο καιρο οπου απο silver IV εχω παει χαλκινη 2  σε μια μερα επειδη παιζω με ζωα συνηθως.

Ο λογος που ανοιγω το θεμα ειναι απλα να βρω εναν συμπαιχτη ο οποιος να εχει ενα αλφα επιπεδο ωστε να εχουμε περισοτερες ελπιδες να κερδισουμε.

Ολοι κανουμε κακα games δεν ψαχνω "κουβαλητη" αλλα οχι και κανας ανιδεος 0/12 με adc.

Οι αντίπαλοι δεν έχουν ζωά? Όλα  στην ομάδα σου είναι? 

TIP , αν και πλέον δεν παίζω lol, μόνο dota. Αντι να ασχολείσαι με τους συπαίκτες σου και πόσο ζώα είναι, γίνε εσύ καλύτερος και θα ανέβεις. Αν είσαι ας πούμμε για platinum και βρίσκεσαι silver ε κουβαλάς μόνος σου. Αν δεν κουβαλάς μόνος σου τότε δεν είσαι για παραπάνω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Οι αντίπαλοι δεν έχουν ζωά? Όλα  στην ομάδα σου είναι? 

TIP , αν και πλέον δεν παίζω lol, μόνο dota. Αντι να ασχολείσαι με τους συπαίκτες σου και πόσο ζώα είναι, γίνε εσύ καλύτερος και θα ανέβεις. Αν είσαι ας πούμμε για platinum και βρίσκεσαι silver ε κουβαλάς μόνος σου. Αν δεν κουβαλάς μόνος σου τότε δεν είσαι για παραπάνω. 

Παρανοησες φιλε .Δεν με νοιαζει να ανεβω πανω απο σιλβερ.Το θεμα της κατηγοριας το ανεφερα για να δειξω τον ογκο παιχνιδιων που μπορεις να χασεις χωρις να φταις επι των πλειστον μεσα σε 2 μερες.

Εναν ανθρωπο θελω να παιζουμε μαζι να κυμαινομαστε στο ιδιο μηκος κυματος ,να χουμε ενα αλφα  "σκιλλ" και να λεμε καμια μλκια .Αν τυχει να ανεβουμε κιολλας καλοδεχουμενο  Οι πιθανοτητες να κανεις ενα καλο παιχνιδι αυξανονται αρκετα οταν παιζεις με καποιον συχνα μαζι .

Υ.Γ: ξανα ανεβηκα σιλβερ 4

Επεξ/σία από aspirini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σ ενδιαφέρει το να λέτε καμιά μαλακία όπως είπες κατανοητό, όλοι βαριούνται το solo κάποια στιγμή, αλλά αν θες ν ανέβεις με duo είναι ακόμα δυσκολότερο να ξέρεις. Εφ όσον μιλάμε πάντα για περίπτωση που το duo σου είναι ίδιο rank με σένα και όχι κάποιος που σε boostαρει.

Αφού ξανανέβηκες όλα κομπλέ ;)  Δεν είναι κάτι το silver ρε συ, απλά άστους να τσακώνονται στο mid 20 λεπτά ενώ εσύ φαρμάρεις. Βγαίνεις 2-3 lvl πάνω και το πας ευθεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aspirini είπε

 

Μην περιμενεις να βρεις ατομα για να παιξεις μαζι απο το εδω θεμα γιατι οπως βλεπεις ειναι πεθαμενο απο κινηση/συμμετοχη. 

Παιξε solo queue και  κανε add ατομα που πετυχαινεις και βλεπεις οτι θελουν να παιξετε μαζι duo queue,αλλιως κοιτα ισως σε κανενα facebook μερια μηπως βρεις τιποτα.

Επισης θα σου πω ενα πραγμα για να το ξερεις πληροφοριακα. Παντα μα παντα σε moba παιχνιδια σαν το lol θα υπαρχει η κλασσικη μουρμουρα για τους συμπαικτες σου.

Ακομα και streams αν κατσεις να δεις με τους αλλους που παιζουν στην κορυφη του παιχνιδιου,θα τους δεις και αυτους να νευριαζουν και να κατηγορουν τους συμπαικτες τους συνεχεια,οπως και να χανουν και παρα πολλα παιχνιδια σερι.

Μην νομιζεις δηλαδη οτι αυτα συμβαινουν μονο στα χαμηλα που εισαι τωρα εσυ.

Αυτη ειναι η ολη φυση του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξεκίνησα να παίζω πολύ χαλαρά το χειμώνα, και το αύξησα σιγά σιγά μέσα στην καραντίνα (χωρίς θεαματικά αποτελέσματα σε θέμα επίδοσης, αλλά παίζω για διασκέδαση)...

παίζω adc & support, έχω δοκιμάσει διάφορα champions, τελευταία άρχισα να παίζω και με έχουν βολέψει αρκετά Sivir (adc) & Senna (supp) και θα ήθελα να διευρύνω λίγο το champion pool μου..

Παίζω και Caitlyn, Soraka και κάποια ακόμα, αλλά θα ήθελα και κατι πιο fun to play..

 

Επεξ/σία από kon1to
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kon1to είπε

ξεκίνησα να παίζω πολύ χαλαρά το χειμώνα, και το αύξησα σιγά σιγά μέσα στην καραντίνα (χωρίς θεαματικά αποτελέσματα σε θέμα επίδοσης, αλλά παίζω για διασκέδαση)...

παίζω adc & support, έχω δοκιμάσει διάφορα champions, τελευταία άρχισα να παίζω και με έχουν βολέψει αρκετά Sivir (adc) & Senna (supp) και θα ήθελα να διευρύνω λίγο το champion pool μου..

Παίζω και Caitlyn, Soraka και κάποια ακόμα, αλλά θα ήθελα και κατι πιο fun to play..

Η ερώτηση ποια είναι? Τι champ να παίξεις? 

To fun είναι προσωπικό για τον καθένα. Άλλοι παίζουν Sona και Vladimir και τους φαίνεται fun ενώ σε μένα φαίνεται ότι έχουν φάει πολύ ξύλο στο σχολείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Η ερώτηση ποια είναι? Τι champ να παίξεις? 

To fun είναι προσωπικό για τον καθένα. Άλλοι παίζουν Sona και Vladimir και τους φαίνεται fun ενώ σε μένα φαίνεται ότι έχουν φάει πολύ ξύλο στο σχολείο.

Ναι, συγκεκριμένα Ranged champ σχετικά εύκολο για beginner!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά . εδώ και 2 εβδομάδες έχω θέμα με τα ms μου. παιζω απο 90-120 και πολύ σπάνια 80. πήρα τηλέφωνο την vodafone μου άλλαξαν router , έχω κανονικό download  αλλά τα ms χάλια.Τι μπορώ να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, joustoupigad είπε

Καλησπέρα παιδιά . εδώ και 2 εβδομάδες έχω θέμα με τα ms μου. παιζω απο 90-120 και πολύ σπάνια 80. πήρα τηλέφωνο την vodafone μου άλλαξαν router , έχω κανονικό download  αλλά τα ms χάλια.Τι μπορώ να κάνω ?

καλεσε τους και ζήτησε να σου βάλουν fastpath είναι δωρεάν δεν κοστίζει τίποτα απλώς θα σσου μειώσει πολύ λίγο το download και θα σου φτιάξει κάπως τα ms δηλαδή σίγουρα κάτω απο 90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

League Of Legends alt + tab

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα στο League Of Legends.
Όταν είμαι μέσα σε game και κάνω alt+tab και κάνω minimize την εφαρμογή (πχ firefox/chrome/spotify) με πετάει απευθείας πάλι μέσα στο game !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2021 στις 1:41 ΜΜ, tsoubas είπε

League Of Legends alt + tab

Καλησπέρα

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα στο League Of Legends.
Όταν είμαι μέσα σε game και κάνω alt+tab και κάνω minimize την εφαρμογή (πχ firefox/chrome/spotify) με πετάει απευθείας πάλι μέσα στο game !

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα δεν ξέρω τι φάση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδια,εδω και ενα μηνα οποτε μπαινω LoL (in game) και κανω alt tab μeρικες φορες αρχιζει και μου κανει σαν να εχουν πεσει τα FPS(κατι σαν μινι lag spikes) και δεν σταματουν μεχρι να κανω βγω και να ξαναμπω στο game και μερικες φορες χρειαζεται να κανω πολλαπλα log in και log out μεχρι να διαρθωθει,να πω εδω οτι δεν εχει να κανει με τα fps γιατι παντα παραμενουν σταθερα στα 160+ ακομα και οταν ξεκιναει το προβλημα,οποτε πιστευω οτι οφειλεται καπου αλλου,δοκιμασα να βγαλω το g-force experience μπας και ευθυνεται αυτο αλλα τζιφος.Οσον αφορα τον εξοπλισμο μου εχω g force 1070 και 16αρες ram.Τελος να πω οτι το προβλημα οταν πρωτο εμφανιστηκε το παθενα μονο οταν ειχε αρχισει το game και εκανα ενα alt tab τωρα πλεον το παθαινω πολλες φορες και απο το logic screen(μετα το champ select).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...