Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στη κοινότητα, αναρτώ αυτο το θέμα ως προβληματισμό, η συνδεσή μου είναι 24αρα ,εν τέλη εγω δεχομαι 15-16 τα οποια ειναι πολυ καλα, στο σπίτι κατα μεσο όρο ειναι 3 συσκευές συνδεδεμένες , κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού εγω θα εχω 140-160 ms   μεσω wifi ,το θεωρείται λογικό ? οταν θα είμαι μόνο εγω συνδεδεμένος θα έχω 70-80 ( πολυ καλα ) ms, υπάρχει καποιος τρόπος να ρίξω τα 150 ms μου κάτω απο 100?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπαινουν οι αλλοι θα εχεις παρεμβολες...Όταν βλεπουν βιντεο, κατεβαζουν κτλπ. 

Τροπος για να εχεις χαμηλα ms όταν είναι αλλοι μεσα δεν υπαρχει εκτος αν αλλαξεις σε VDSL.

Αν θες να πεσουν γενικα τα ms τοτε ζητα από την εταιρια σου να αλλαξει την γραμμη σε fastpath. Δεν χρεωνεσαι κατι και συνηθως ενεργοποιείται σε 1 μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, siomio είπε

Καλησπέρα στη κοινότητα, αναρτώ αυτο το θέμα ως προβληματισμό, η συνδεσή μου είναι 24αρα ,εν τέλη εγω δεχομαι 15-16 τα οποια ειναι πολυ καλα, στο σπίτι κατα μεσο όρο ειναι 3 συσκευές συνδεδεμένες , κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού εγω θα εχω 140-160 ms   μεσω wifi ,το θεωρείται λογικό ? οταν θα είμαι μόνο εγω συνδεδεμένος θα έχω 70-80 ( πολυ καλα ) ms, υπάρχει καποιος τρόπος να ρίξω τα 150 ms μου κάτω απο 100?

πρεπει να ενεργοποιησεις στο ρουτερ σου το qos και να δωσεις προτεραιοτητα στον υπολογιστη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Lee80 είπε

πρεπει να ενεργοποιησεις στο ρουτερ σου το qos και να δωσεις προτεραιοτητα στον υπολογιστη σου

το ειχα ψάξει και παλιοτερα το ρουτερ μου ειναι ενα zte και δε βλεπω να υπαρχει τετοια ρυθμιση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, siomio είπε

το ειχα ψάξει και παλιοτερα το ρουτερ μου ειναι ενα zte και δε βλεπω να υπαρχει τετοια ρυθμιση

Δυστυχως δεν γνωριζω πως μπορει να γινει, ισως αν ανοιξεις ενα θεμα εδω να σε βοηθησουν τα παιδια https://www.insomnia.gr/forums/forum/29-vdsl-adsl-routers/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχετε θεμα με frame drops τον τελευταιο 1 μηνα; Ειδικα ARAM ειναι unplayable, ενω προηγουμενως επαιζε απο το ιδιο pc πολυ smooth.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, εχει κανεις θεμα τωρα τελευταια με το ping? Απο 22 αυγουστου εχει παει +30ms κατα μέσο όρο και δεν λέει να επανέλθει. Η riot μου είπε ότι είναι θέμα ote και ότι και άλλοι έχουν παράπονα ωστόσο δεν έχω συναντήσει άλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...