Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Forza Horizon 4 October 23 Patch Release Notes

Cross-Platform Fixes

  • General stability and performance improvements.
  • Multiple engine audio improvements based on community feedback.
  • Added quit option in Quickplay Team Adventure after finishing an Adventure.
  • Improvements to Force Feedback understeer effect
  • Fix for progress loss on Forzathon Challenges.
  • Fix for rewards not being awarded in Seasonal Championships and Trial events.
  • Fix for blurring on the edges of a moving target car in Photo Mode.
  • Fix to avoid early completion of Trial events and allow all events to be finished.
  • Fix for VIP House reward exploit.
  • Fix for reset system not placing the car correctly when changing season after an event.
  • Improvements to free-roam Drivatar behaviour, when driving round tight corners
  • Fix for calculation of team score in Horizon Stories Co-op sessions during time-based challenges.
  • Fix for Forzathon Weekly Bonus not updating correctly in the UI.
  • Fix for HDR brightness calibration screen.
  • Fix for traffic cars not spawning sometimes after a Barn Find cinematic.
  • Fix for displayed value of VIP house when VIP owned, but house not purchased.
  • Fix for rotating wheels when car is stationary in Pause Menu, ForzaVista and Drone Mode.

PC Fixes

  • Fix for video options being lost when tweaking AMD GPU clock speeds.
  • Increased quality of grass and tree procedurals at distance when Procedural Quality setting is set to Extreme.
  • Fix for ‘low streaming bandwidth’ message on high spec PCs when GPU-limited.
  • Fix for crash when changing audio devices whilst a video is playing.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Forza horizon 4 σε windows 7

Όπως λέει ο τίτλος για κάποιο λόγο στο system requirements νόμιζα πως είχα δει οτι υποστηρίζεται και σε windows 7. Το αγόρασα ...δεν κατέβαινε, το ξανατσεκαρω και βλέπω μόνο τα 10. Refund δεν δίνουν. ΤΙ κάνω τώρα? Για να βάλω τα 10 πρέπει να σκάσω 100+ ευρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, scorpion92 είπε

Forza horizon 4 σε windows 7

Όπως λέει ο τίτλος για κάποιο λόγο στο system requirements νόμιζα πως είχα δει οτι υποστηρίζεται και σε windows 7. Το αγόρασα ...δεν κατέβαινε, το ξανατσεκαρω και βλέπω μόνο τα 10. Refund δεν δίνουν. ΤΙ κάνω τώρα? Για να βάλω τα 10 πρέπει να σκάσω 100+ ευρο?

Μπορω εγω με τα μισα,δλδ 50 να σου βρω windows 10..Ευκαιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scorpion92 είπε

Forza horizon 4 σε windows 7

Όπως λέει ο τίτλος για κάποιο λόγο στο system requirements νόμιζα πως είχα δει οτι υποστηρίζεται και σε windows 7. Το αγόρασα ...δεν κατέβαινε, το ξανατσεκαρω και βλέπω μόνο τα 10. Refund δεν δίνουν. ΤΙ κάνω τώρα? Για να βάλω τα 10 πρέπει να σκάσω 100+ ευρο?

Μπορεις να παρεις κωδικο win 10  και με 5 ευρω...... δεν ειναι δυσκολο και μια χαρα ειναι τα 10αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς το αγόρασες εφόσον δεν έχεις win 10 και store ή μιλάμε για 8

 

όπως και να χει κακώς δεν έχεις 10, αν παίζεις παιχνίδια θες 10 καλώς ή κακώς αυτή είναι η πραγματικότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξαν και το hitching απ' ότι είδα στο free roam οταν συνδέεται σε live session. Πλέον το παιχνίδι τρέχει παντού smooth as butter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, scorpion92 είπε

Forza horizon 4 σε windows 7

Όπως λέει ο τίτλος για κάποιο λόγο στο system requirements νόμιζα πως είχα δει οτι υποστηρίζεται και σε windows 7. Το αγόρασα ...δεν κατέβαινε, το ξανατσεκαρω και βλέπω μόνο τα 10. Refund δεν δίνουν. ΤΙ κάνω τώρα? Για να βάλω τα 10 πρέπει να σκάσω 100+ ευρο?

https://www.zdnet.com/article/heres-how-you-can-still-get-a-free-windows-10-upgrade/

Μονο εαν εχεις αυθεντικό κλειδί windows 7.

ετσι τα εβαλα εγω τα 10 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows 7 εχω, μπήκα στο store και το αγόρασα αλλά μου έβγαζε μετα ότι δεν βρέθηκε συνδεδεμένη συσκευή. Βρήκα τελικά κλειδί και κατέβασα τα 10αρια σε φλασάκι(δεν ξερω αν εκανα καλά, στον ssd θέλω να τρέχουν) και όταν κάνει εγκατάσταση μου λέει η εγκατασταση απέτυχε...κάτι διάβασα ότι πρέπει να σβήσω ένα αρχείο BT$windows ...και με είχε ρωτησει βασικά σε flash drive να κατέβουν ή άμεση αναβάθμιση(δεν ξέρω τις διαφορες). Επίσης μου έβγαλε ότι δεν αναγνώρισε την gtx1060 και ότι θα έχω πρόβλημα με την οθόνη ενώ ο driver είναι ενημερομένος..HELP!!!

Επεξ/σία από scorpion92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανείς το😋παίζαμε τιμονιερα g 920;;;γιατι έχει περίεργη συμπεριφορά το αμάξι στις στροφές.. Συνέχεια κάνει τετακε.,υποστρεφη..εχει βρει κανείς καμιά καλή ρύθμιση σε τιμονιερα;;; έχω μπει και σε ξένα forums και όλοι έχουν το ίδια πρόβλημα... Τελικά δεν είμαι κουλό Μαρία εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2018 στις 4:49 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Το Intel Management Engine εμποδίζει το παιχνίδι στο να πάει online(Και γενικά στο Xbox Live Network). Κάντε το disable από το device manager όσοι έχετε θέμα.

Πήρα game pass από κλειδάδικο με 3 ευρώ και το παίζω :P

Τα τραγουδάκια που βάζουν τα σπάνε πάντως.

Απο που φιλε μου με 3 ευρω; Για pc να υποθέσω κανει ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαποιο κολπο για να συνδεεται στο παιχνιδι online?Mια μπαινει και μια δε μπαινει.Αυτα που δοκιμασα απο το νετ ολα τζιφος.

 

ΥΓ.Παμε services ή υπηρεσιες μεσα απο το start menu και βρσκουμε το ip helper ή στα ελληνικα το βοηθητικη εφαρμογη ip.Εμενα ηταν κλειστο και το εκανα ενεργοποιηση.Αν σε εσας ειναι ανοιχτο τοτε καντε απενεργοποιηση και μετα ενεργοποιηση.

Ο μονος τροπος που δουλεψε ηταν αυτος.Συνεχεια πλεον στα τεστ με βγαζει με nat type open.

Επεξ/σία από Spasarxidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Forza horizon 4 ρυθμίσεις τιμονιερας.

Γριάς παιδιά.

Πήρα πριν καμιά βδομάδα το forza horizon 4 κσι έχω μια τιμονιερα logitech g920.

Έχω ένα θέμα, δεν μπορώ να βρω κατάλληλες ρυθμίσεις για να μπορώ να οδηγό το αμαξι κανονικά... Π.χ στριβω το τιμόνι σε μια στροφή και το αμάξι γυρίζει τετακε. Γλιστράει συνέχεια..

Έχω δει καποια βίντεο στο YouTube αλλά δεν με βοηθάνε..

Έχει βρει κανείς καμιά καλή ρύθμιση;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ! Επειδή το game είναι της Microsoft και από οτι κατάλαβα παίζεις μέσω του store, υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν αγοράσω το game αλλά τα windows μου δεν είναι αυθεντικά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Καλησπέρα παιδιά ! Επειδή το game είναι της Microsoft και από οτι κατάλαβα παίζεις μέσω του store, υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν αγοράσω το game αλλά τα windows μου δεν είναι αυθεντικά ;

το αυθεντικό είναι μια σχετικότητα... αλλά να σου πω την αλήθεια πιστεύω πώς όχι δεν θα έχει καμιά σημασία.. 

 

δεν ξέρω για σπασμένα 10αρια, αλλά ξέρω ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα για 7αρια που αναβαθμίστηκαν σε 10αρια.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

το αυθεντικό είναι μια σχετικότητα... αλλά να σου πω την αλήθεια πιστεύω πώς όχι δεν θα έχει καμιά σημασία.. 

Πρέπει να το σιγουρέψω....μη πάνε χαμένα 45 ευρώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...