Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Στην ταρατσα λεω ,οταν επιστρεφεις στο καστρο,αρνηθηκα να τον ακουσω και πεφτουν κατραπακιες..Εχει και αλλον?Τεραστιο ειναι το παιχνιδι τοτε..

Έχεις ακόμα και άμα σου φάνηκε δύσκολος ο Owl ετοιμάσου να εκπλαγείς, και μάλλον να κλάψεις. :D

Βάζουμε και κάνα spoiler για του υπολοιπους που δεν έχουν παίξει το game. 🤬

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SOCRATIS1000 είπε

Στην ταρατσα λεω ,οταν επιστρεφεις στο καστρο,αρνηθηκα να τον ακουσω και πεφτουν κατραπακιες..Εχει και αλλον?Τεραστιο ειναι το παιχνιδι τοτε..

εχεις ακομα ψωμακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω με ποιά σειρά τα πήρες αλλά σίγουρα έχει δύο ακόμα εντυπωσιακά boss fights, νέα περιοχή και τον τελευταίο τυπά που τον πάλευα ένα βράδυ ολόκληρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Παει ο πατερας στην ταρατσα,μου επασε τα νευρα περιμενοντας τον ,τελικα μπηκα youtube και ειδα εναν Pro σε αυτα να τον παιζει και ειδα οτι τον επαιζε φουλ agressive ,δεν τον αφηνε να ανασανει και εκανε πολλα deflects ,παιζοντας με αυτον τον τροπο τον εβγαλα στην δευτερη εκει που πρεπει να πεθανα 15 φορες με αμυντικο στυλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Παει ο πατερας στην ταρατσα,μου επασε τα νευρα περιμενοντας τον ,τελικα μπηκα youtube και ειδα εναν Pro σε αυτα να τον παιζει και ειδα οτι τον επαιζε φουλ agressive ,δεν τον αφηνε να ανασανει και εκανε πολλα deflects ,παιζοντας με αυτον τον τροπο τον εβγαλα στην δευτερη εκει που πρεπει να πεθανα 15 φορες με αμυντικο στυλ

Δεν υπάρχει αμυντικό στυλ χωρίς block δεν φεύγει κανένα boss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kti23 είπε

Δεν υπάρχει αμυντικό στυλ χωρίς block δεν φεύγει κανένα boss

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν επαιξα αμυνα αμυνα αμυνα και hit ,επεσα στα μουτσουνια του και τον βαραγα non stop με γρηγορα deflects χωρις να κανω σχεδον καθολου back

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Παει ο πατερας στην ταρατσα,μου επασε τα νευρα περιμενοντας τον ,τελικα μπηκα youtube και ειδα εναν Pro σε αυτα να τον παιζει και ειδα οτι τον επαιζε φουλ agressive ,δεν τον αφηνε να ανασανει και εκανε πολλα deflects ,παιζοντας με αυτον τον τροπο τον εβγαλα στην δευτερη εκει που πρεπει να πεθανα 15 φορες με αμυντικο στυλ

με αμυντικό στυλ το τελευταίο boss δεν θα σου βγεί ούτε τη Δευτέρα Παρουσία :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν επαιξα αμυνα αμυνα αμυνα και hit ,επεσα στα μουτσουνια του και τον βαραγα non stop με γρηγορα deflects χωρις να κανω σχεδον καθολου back

Μα έτσι παίζεται το game dude :D Defensive παίζεις μονο σε πολύ συγκεκριμένα bosses που περιμένεις opening για major dmg. ;) Αυτό που περιγράφεις είναι DS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πάντως ένα story dlc το χρειαζόταν οπωσδήποτε το Sekiro. Και πήγε καλά σε πωλήσεις και το τέλος άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο για συνέχεια. Επίσης όλα τα προηγούμενα souls παιχνίδια εκτός από το Demon's, είχαν story dlc's. 

Νομίζω ότι η Activision δεν ήθελε να ρισκάρει πολύ με το budget του project...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ηθελαν μπορουσαν να βγαλουν ενα dlc,ειδικα απο την στιγμη που οι πωλησεις πηγαν απο την αρχη καλα. Απλα η FromSoftware μετα το πρωτο Dark Souls,ηθελε να βγαζει παραπανω απο ενα dlc. Αυτο το πραγμα ειχαν δηλωσει και στο Bloodborne,οτι ειχαν σκοπο να βγαλουν αρχικα παραπανω απο 1 dlc.

Λογικα ειναι καθαρα θεμα Elden Ring που ολως τυχαιως εχουμε παρα μα παρα πολυ καιρο να δουμε το παραμικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Λογικα ειναι καθαρα θεμα Elden Ring που ολως τυχαιως εχουμε παρα μα παρα πολυ καιρο να δουμε το παραμικρο.

Πραγματικά αυτό μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Σαν vaporware είναι μέχρι στιγμής. Αναρωτιέμαι αν η εμπλοκή του R.R. Martin έχει κάποια σχέση με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...