Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανεβασε και ο gmanlives παρομοιο βιντεο. 

 

Αναφορά σε κείμενο

Έπεσε έξω σε αρκετά ο Carmack, όπως και στο ότι δεν θα πηγαίναμε σε multicore CPUs αλλά θα μέναμε σε single-core που θα έφταναν τα 10Ghz.

μου κανει εντυπωση που το πιστευε αυτο. ισως επειδη ηταν δυσκολο να προγραμματιστουν παιχνιδια για multicore συστηματα, οποτε οι devs θα προτιμουσαν single-core με raw power.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, KilliK είπε

μου κανει εντυπωση που το πιστευε αυτο. ισως επειδη ηταν δυσκολο να προγραμματιστουν παιχνιδια για multicore συστηματα, οποτε οι devs θα προτιμουσαν single-core με raw power.

Το ίδιο πίστευαν και στην Crytek με την CryEngine 2 και τα Crysis 1/Warhead. Ότι θα φτάναμε clock speeds 10GHz. Κούνια που τους κούναγε όλους... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τελευταία τερμάτισα το Doom 3: BFG edition για άλλη μια φορά, στο Veteran όμως. Παιχνιδάρα, καμία σχέση με τα τελευταία Doom όπου είσαι μαμιάς και σκοτώνεις δαίμονες με το κιλό. Προτιμώ το Doom σαν action/horror όπως ήταν το 3...

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως το 3 ηταν το πρώτο Doom που έπαιξες;

dont get me wrong, μεγαλη παιχνιδαρα ειναι. Και στην αρχικη του εκδοση διχως το cheat flashlight ειναι ακομα καλύτερο.

Αλλά ηταν σαν spin off για την σειρα, πολυ πολυ μακρια από το οτι την ειχε κανει γνωστη και εφερε την επανασταση στο ειδος. Οπότε το Doom 2016 ηταν μια θριαμβευτική επιστροφή στις ρίζες, με εξαιρετικό τρόπο. Σιγουρα δεν γινεται να αρέσει σε όλους, ειδικά σε όσους γνωρισαν κ αγαπησαν τη σειρα απο το 3. Αλλά για άλλους, ηταν ακριβώς το fast paced shooter με το οποιο μεγάλωσαν :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

μήπως το 3 ηταν το πρώτο Doom που έπαιξες;

dont get me wrong, μεγαλη παιχνιδαρα ειναι. Και στην αρχικη του εκδοση διχως το cheat flashlight ειναι ακομα καλύτερο.

Αλλά ηταν σαν spin off για την σειρα, πολυ πολυ μακρια από το οτι την ειχε κανει γνωστη και εφερε την επανασταση στο ειδος. Οπότε το Doom 2016 ηταν μια θριαμβευτική επιστροφή στις ρίζες, με εξαιρετικό τρόπο. Σιγουρα δεν γινεται να αρέσει σε όλους, ειδικά σε όσους γνωρισαν κ αγαπησαν τη σειρα απο το 3. Αλλά για άλλους, ηταν ακριβώς το fast paced shooter με το οποιο μεγάλωσαν :) 

 

Ναι ήταν το πρώτο μου. Το ξέρω ότι τα Doom δεν είναι κανονικά όπως ήταν το Doom 3, αλλά επειδή μου αρέσουν πολύ τα horror γι αυτό το είπα. Και αυτό το feature με το φακό δεν ήταν ακριβώς cheat, ήταν περισσότερο η διόρθωση ενός "bug". Όπως πολλοί έλεγαν όταν βγήκε "δεν μπορεί εν έτει 2145 να μην έχουν τα όπλα ενσωματωμένους  φακούς ή έστω να έχεις κάποιο φακό επάνω σου και να πρέπει να κάνεις εναλλαγή όπλου με φακό". Περισσότερο δηλαδή βοήθησε το παιχνίδι αυτό το feature κατά τη γνώμη μου.

Όπως και να έχει Doom 3 και Half Life 2 ήταν παιχνιδάρες και άλλαξαν το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 Το ξέρω ότι τα Doom δεν είναι κανονικά όπως ήταν το Doom 3

 

17 ώρες πριν, _Theo_ είπε

καμία σχέση με τα τελευταία Doom όπου είσαι μαμιάς και σκοτώνεις δαίμονες με το κιλό. Προτιμώ το Doom σαν action/horror όπως ήταν το 3...

Κυριολεκτικα η εννοια του confused emote.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Οπότε το Doom 2016 ηταν μια θριαμβευτική επιστροφή στις ρίζες, με εξαιρετικό τρόπο

watered down επιστροφη ομως, αφου ειχε σχεδιαστει για τους console players πρωτιστως. αλλα απο οτι φαινεται, το Eternal θαναι ακομη πιο κοντα στο gameplay των κλασικων παιχνιδιων, με πιο πολυ δοση απο Brutal Doom.

speaking of Doom 3, o ξεκαρδιστικος Civvie11 ανεβασε αυτη την βδομαδα το playthrough του Doom 3, οπου σχολιαζει τα θετικα και αρνητικα του τιτλου. γενικα, οπως λεει και ο ιδιος, θεωρειται το μαυρο προβατο της σειρας, παρολο που απο μονο του ενα πολυ καλο παιχνιδι.

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.wikipedia.org/wiki/Doom_(2016_video_game)

Doom was well-received by critics and players.

The single-player campaign, graphics, soundtrack, and gameplay received considerable praise, with reviewers crediting the game for recapturing the spirit of the classic Doom games and first-person shooters of the 1990s,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, το εχουμε, οπως και τα παλιοτερα maps που ειχε ανεβασει ο Romero μεσα απο το twitter του.

τα εχω μαζεψει ολα σε ενα ζιπακι, δεν ξερω αν λειπει και καποιο αλλο που ειχε δωσει ο Ρομερο.

οποιος θελει το κατεβαζει απο εδω, ειναι ολα επισημως δωρεαν:

https://mega.nz/#!X8gmCCqQ!eXB6_tsjJx2u_r69f5MiqmFiih1F6x_ORkiOPF8AGiI

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα θυμάμαι το DOOM 3 πόσο σκοτεινό ήταν πριν λάβει το πρώτο patch αν θυμάμαι καλά που διόρθωνε το πρόβλημα. Κυριολεκτικά δεν έβλεπες Χριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Fulgore said:

https://en.wikipedia.org/wiki/Doom_(2016_video_game)

Doom was well-received by critics and players.

The single-player campaign, graphics, soundtrack, and gameplay received considerable praise, with reviewers crediting the game for recapturing the spirit of the classic Doom games and first-person shooters of the 1990s,

Θα σε παραπέμψω στο thread του Doom 2016 σχετικά με αυτό. Είχε συζητηθεί αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Aruil είπε

Θα σε παραπέμψω στο thread του Doom 2016 σχετικά με αυτό. Είχε συζητηθεί αρκετά.

Το γνωριζω γιατι και τοτε παλι η ιδια διαφωνια υπηρχε. Το κατα ποσο το Doom(2016)ειχε σχεση με τα πρωτα 3 Doom.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...