Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ισχύουν, πράγματα που φάνηκαν στο trailer και μου άρεσαν (και δείχνουν ότι ακούσαν τα παράπονα από το πρώτο) είναι ότι δεν σε περιορίζει σε αρένες και δεν έχει άκυρα spawn τεράτων καθώς και όριο στους εχθρούς που μπορούν να είναι ενεργοί συγχρόνως. Φαίνεται ότι είναι καλύτερα σχεδιασμένο γενικά και η έξτρα κινητικότητα φαίνεται πολύ ωραία (με εξαίρεση το dash που μου φάνηκε πολύ περίεργο σε doom, δεν μου ταίριαζε). Ελπίζω να μην είναι μόνο για να εντυπωσιάσουν και να είναι όλο το game έτσι. Θα προτιμούσα να είχαν αφαιρέσει και τα health/armor drops από τους εχθρούς, αλλά bethesda. Και αυτά που είδαμε ήταν περισσότερα απ'όσα περίμενα.

Υ.Γ. Κάθε φορά που βλέπω fps gameplay με gamepad θέλω να βγάλω τα μάτια μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Aruil είπε

 (με εξαίρεση το dash που μου φάνηκε πολύ περίεργο σε doom, δεν μου ταίριαζε).

βασικα grappling hook χρησιμοποιει, που μπορει να το ριξει και πανω στα τερατα. 

παντως συνεχιζουν να αντλουν ιδεες απο το Brutal Doom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, KilliK said:

βασικα grappling hook χρησιμοποιει, που μπορει να το ριξει και πανω στα τερατα. 

παντως συνεχιζουν να αντλουν ιδεες απο το Brutal Doom. 

Καλά εννοείται ότι από το Brutal Doom έχουν πάρει ότι μπορούν. Πέρα από το grappling hook έχει και dash. Μπορείς να το δεις για παράδειγμα στη σκηνή που του κάνει charge ο bull demon κάνει ενα μικρό sidestep. Και το κάνει και μερικές φορές σαν μέρος άλματος για να πάει πιο μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doom-Eternal-4.jpg

Screenshot_Doom_20161022_144003.png

rant mode on.

εχεις εναν modder ο οποιος μεσα απο τον δικο του ελευθερο προσωπικο χρονο εχει καταφερει να δημιουργησει ενα απο τα καλυτερα mods ενος παιχνιδιου.

η συνεπεια αυτου ειναι να προσφερει ατελειωτες ωρες δωρεαν ψυχαγωγιας σε χιλιαδες παικτες ανα τον κοσμο. και να συμβαλει στην μακροχρονη διατηρηση της δημοτικοτητας του παιχνιδιου.

ο modder δεν εχει εισπραξει το παραμικρο οικονομικο οφελος απο ολο αυτο.

 

απο την αλλη εχεις μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες της βιομηχανιας,  στην οποια ανηκει το παιχνιδι αυτο. και τι κανει η εταιρεια αυτη;

κατακλεβει τις ιδεες και τη δουλεια του modder και τις χρησιμποιει στο reboot του παιχνιδιου, το οποιο της αποφερει εκατομμυρια σε κερδη.

οχι μονο δεν δινει το παραμικρο credit στον modder,  αλλα αφηνει την εντυπωση οτι μονη της σκεφτηκε ολα αυτα τα νεα, κουλ gameplay mechanics.

δεν εχει το φιλοτιμο να καλεσει τον modder σε μια περιηγηση στο αρχηγειο της οταν ανεπτυσσε τον τιτλο,  εστω σαν μερος της διαφημισης του reboot .

 

αυτη η εταιρεια  προσπαθει εδω και καιρο να περιφραξει το free modding γυρω απο δικο της closed garden και να το εμπορευματοποιησει.

 

rant mode off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, KilliK είπε

rant mode on.

εχεις εναν modder ο οποιος μεσα απο τον δικο του ελευθερο προσωπικο χρονο εχει καταφερει να δημιουργησει ενα απο τα καλυτερα mods ενος παιχνιδιου.

η συνεπεια αυτου ειναι να προσφερει ατελειωτες ωρες δωρεαν ψυχαγωγιας σε χιλιαδες παικτες ανα τον κοσμο. και να συμβαλει στην μακροχρονη διατηρηση της δημοτικοτητας του παιχνιδιου.

ο modder δεν εχει εισπραξει το παραμικρο οικονομικο οφελος απο ολο αυτο.

απο την αλλη εχεις μια απο τις μεγαλυτερες εταιρειες της βιομηχανιας,  στην οποια ανηκει το παιχνιδι αυτο. και τι κανει η εταιρεια αυτη;

κατακλεβει τις ιδεες και τη δουλεια του modder και τις χρησιμποιει στο reboot του παιχνιδιου, το οποιο της αποφερει εκατομμυρια σε κερδη.

οχι μονο δεν δινει το παραμικρο credit στον modder,  αλλα αφηνει την εντυπωση οτι μονη της σκεφτηκε ολα αυτα τα νεα, κουλ gameplay mechanics.

δεν εχει το φιλοτιμο να καλεσει τον modder σε μια περιηγηση στο αρχηγειο της οταν ανεπτυσσε τον τιτλο,  εστω σαν μερος της διαφημισης του reboot .

αυτη η εταιρεια  προσπαθει εδω και καιρο να περιφραξει το free modding γυρω απο δικο της closed garden και να το εμπορευματοποιησει.

rant mode off.

Εγώ ως ένας απλός παίκτης που θέλει να παίξει το επόμενο Doom, γουστάρω τρελά με αυτό που βλέπω. 'Ολα τα υπόλοιπα είναι απλά για να έχουμε να λέμε. Αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα του modder, εμένα τον τελικό χρήστη τι με νοιάζει? Σιγά μη στεναχωρηθώ κιόλας που η Bethesda... δεν τον έκανε βόλτα στα γραφεία της. Πας καλά?

Στον αντίποδα, εάν η εταιρία δεν αντλούσε ιδέες από ένα επιτυχημένο mod, το rant σου θα ήταν διαφορετικό. Αλλά πάλι rant mode on θα ήταν... Οπότε και στη μία περίπτωση και στην άλλη, υποθέτω το ίδιο θα ήταν για σένα. Ή όχι?

Τέλος, αν και καταλαβαίνω το point σου, τα screenshots που παρέθεσες δεν αποδεικνύουν τίποτα. Ένα cacodemon και στα δύο. Και λοιπόν?

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...