Προς το περιεχόμενο

DOOM Eternal [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν το εθαψα το προηγουμενο Doom, ειπα οτι ναι μεν ειναι διασκεδαστικο, αλλα δεν ειναι old school οπως το παρουσιαζε η Bethesda.

παλι δεν θυμασαι τι γραφω, βρε Fulgore? 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 378
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/8/2018 στις 4:46 ΜΜ, KilliK είπε

δεν το εθαψα το προηγουμενο Doom, ειπα οτι ναι μεν ειναι διασκεδαστικο, αλλα δεν ειναι old school οπως το παρουσιαζε η Bethesda.

παλι δεν θυμασαι τι γραφω, βρε Fulgore? 

Εγώ σε θυμάμαι να το χαρακτηρίζεις μετριοτατο και όχι μόνο. Μάλλον ο Fulgore θυμάται μια χαρα τι εγραφες😂

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, ακριβως μετριο το ειχα χαρακτηρισει και ειχα εξηγησει τους λογους.

τωρα αν μετριο  = θαψιμο, μαλλον εχουμε διαφορετικες ερμηνειες της λεξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και ανυπομονώ για το Eternal, αν γίνει επιτυχία (που θα γίνει) φοβάμαι ότι η Zenimax θα πιέσει την id να το μετατρέψει σε "κωλοντούτι" με συχνές κυκλοφορίες ανά 1-2 χρόνια αναμασώντας τα προηγούμενα. Αν γίνει αυτό τότε πολύ απλά θα πάει στον κάδο το όνομα της σειράς.

Το Doom εκτός των άλλων, έχει συνδεθεί με την εμφάνιση πρωτοπόρας τεχνολογίας στο PC και το Eternal όπως και ο προκάτοχος του δεν φέρνουν κάτι επαναστατικό σε αυτό τον τομέα πέρα από τα 60fps στις κονσόλες με πολύ καλά visuals.

Ελπίζω το Eternal να είναι το "τελευταίο" αυτού του mini reboot και να δούμε ένα καινούργιο Doom σε διαφορετικό τόνο (ίσως πίσω στην ατμόσφαιρα του 3) τουλάχιστον σε καμιά 10ετία από τώρα.   

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έχω τις ανυσηχιες μου αλλά είναι νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπερασματα μπορεί να αποδειχθεί παιχνίδαρα ακόμα και χωρίς να φέρει καμια επαναστατική καινοτομια. 

Edit: Μου διέφυγε ότι μιλούσες για μετά το Eternal όπως και να έχει κάτσε να βγει αυτό καλο και μετά θα ανυσηχησουμε για τα επόμενα. Θα είναι πολύ βλάκες αν σακατεψουν τέτοιο βαρύ franchise

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

Και εγώ έχω τις ανυσηχιες μου αλλά είναι νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπερασματα μπορεί να αποδειχθεί παιχνίδαρα ακόμα και χωρίς να φέρει καμια επαναστατική καινοτομία ποτέ δε ξέρεις 

Δεν μίλησα για το αν το Eternal θα είναι παιχνιδάρα ή όχι. Από αυτά που έχουν δείξει φένεται ότι μάλλον θα είναι καλό sequel.

Αυτό που θέλω να πω κυρίως, είναι ότι θα προτιμούσα να μην ξεχειλωθεί η σειρά γενικότερα. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Δεν μίλησα για το αν το Eternal θα είναι παιχνιδάρα. Από αυτά που έχουν δείξει φένεται ότι μάλλον θα είναι καλό sequel.

Αυτό που θέλω να πω κυρίως, είναι ότι θα προτιμούσα να μην ξεχειλωθεί η σειρά γενικότερα. 

Ναι έκανα edit αλλά δε σε πρόλαβα σόρρυ. Ρε ούτε εγώ θέλω να το ξεχειλωσουν και σιγουρα θα κάνει ζημιά στο όνομα του Doom που συνδέεται με την εξέλιξη και τα λοιπά αλλά πλέον τα fps ακόμα και τα graphics δε μπορούν να κάνουν τέτοια άλματα ακόμα και αν βγαινει μετά από 4-5 χρόνια κάθε doom ωστόσο ελπίζω κάνεις μας να μη θέλει να βγάζουν κάθε 1-2 χρόνια νέο παιχνίδι

Με λίγα λόγια είναι αναπόφευκτο να χάσει λίγο απ' την αίγλη του το όνομα της σειράς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, insaneblyat είπε

Οταν ένα παιχνίδι απ' τη πλειοψηφία του κοινού χαρακτηρίζεται πολύ καλό εε είναι σα να το θαβεις όταν το λες μέτριο 

η πλειοψηφια του κοινου ψηφισε τον Χιτλερ καγκελαριο.

 

οσο αφορα την εξελιξη της σειρας στον τεχνικο τομεα, τωρα με το raytracing να ερχεται στις gaming gpu, ειναι ευκαιρια για το Doom 3 να κανει αυτο το αλμα στην τεχνολογια γραφικων.

επισης καλο θα ηταν να ειναι και native VR οπως ηθελε ο Carmack εξαρχης.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...