Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ είμαι κοντά στις 70 ώρες παιχνιδιού, έχω βγάλει το main story εδω και αρκετές μέρες και απλά κάνω τα δευτερευοντα quests που βρισκω μπροστα μου μέχρι να τα τελειώσω και στο καπακι ξεκινάω με τα dlc. πανέμορφο ως τώρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 hours ago, Arkin said:

Πιστευω να πηρες Κασσανδρα γιατι βγαζει πολυ συναισθημα στους διαλογους. Ο Αλεξιος ειναι ξυλινος και προστεθηκε στο παιχνιδι απλα για οσους θελουν αρσενικο χαρακτηρα για αυτο μοιαζει τοσο κενος οταν μιλαει και στις εκφρασεις. Η Κασσανδρα μεχρι το τελος ηταν εξαιρετικη πραγματικα απο τους χαρακτηρες παιχνιδιων που βαζεις στην καρδια σου. 

Επαιξα το Odyssey, τουλάχιστον 4 φορές από την αρχή (και μάλλον θα το τρέξω άλλες 4)

Ξεκίνησα με Αλέξιο και μπορώ να πω μου άρεσε περισσότερο

Ενα μεγάλο θετικό με τον Αλέξιο, είναι ότι στο Legacy, έχεις την κουκλάρα την Neema :wub:

Με την Κασσάνδρα...έχεις τον ξενερουά Νατάκα 

Μόνο γι'  αυτό, Αλέξιος και ξερό ψωμί

20200417004941.jpg.a8367c0b5427e6ba993feb967f18b7b0.jpg

Spoiler

20200417005138.jpg.49fd420f4f5e49c4a088b0879fd30140.jpg

Spoiler

20200422065210.jpg.effae7242ee54e3998264aa32f8868b4.jpg

Spoiler

20200422065203.jpg.ecb629acf49565703ec5074fa325eb77.jpg

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Coscas είπε

Επαιξα το Odyssey, τουλάχιστον 4 φορές από την αρχή (και μάλλον θα το τρέξω άλλες 4)

Ξεκίνησα με Αλέξιο και μπορώ να πω μου άρεσε περισσότερο

Ενα μεγάλο θετικό με τον Αλέξιο, είναι ότι στο Legacy, έχεις την κουκλάρα την Neema :wub:

Με την Κασσάνδρα...έχεις τον ξενερουά Νατάκα 

Μόνο γι'  αυτό, Αλέξιος και ξερό ψωμί

20200417004941.jpg.a8367c0b5427e6ba993feb967f18b7b0.jpg

  Απόκρυψη περιεχομένων

20200417005138.jpg.49fd420f4f5e49c4a088b0879fd30140.jpg

  Απόκρυψη περιεχομένων

20200422065210.jpg.effae7242ee54e3998264aa32f8868b4.jpg

  Απόκρυψη περιεχομένων

20200422065203.jpg.ecb629acf49565703ec5074fa325eb77.jpg

Μονο Εκατη για μενα2020-07-05-15-46.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την πω την κακία μου. Μετά το RDR2, το συγκεκριμένο παιχνίδι μοιάζει σαν κάτι lego μπροστά του. Η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς λες και είναι άλλης γενιάς παιχνίδι. 

  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, valkon είπε

Θα την πω την κακία μου. Μετά το RDR2, το συγκεκριμένο παιχνίδι μοιάζει σαν κάτι lego μπροστά του. Η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς λες και είναι άλλης γενιάς παιχνίδι. 

Μην ντρέπεσαι, έτσι και χειρότερα είναι. Champions League το rdr2, 6η κατηγορία τοπικού το Odyssey.

13 ώρες πριν, Arkin είπε

Μονο Εκατη για μενα2020-07-05-15-46.png

Ωραία η Εκάτη αλλά αυτή η προφορά με στοιχειώνει. Σαν να είσαι σε κολομπάρ και να έρχεται η Ρουσίδα απ' το Βλαδιβοστόκ για ''κιράσει πουτό'':P..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κύρια ιστορία σε περνάει από όλες τις περιοχές? 

Παράδειγμα : Ο Βαρνάβας μου λέει να πάμε Άνδρο σε ένα αρχαίο structure και με το πλοίο περνάω δίπλα από Εύβοια, που από ότι βλέπω είναι για level ίδιο με το δικό μου. 

Θα με φέρει η ιστορία στην Εύβοια ή σταματάω τώρα να την εξερευνήσω? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Η κύρια ιστορία σε περνάει από όλες τις περιοχές? 

Παράδειγμα : Ο Βαρνάβας μου λέει να πάμε Άνδρο σε ένα αρχαίο structure και με το πλοίο περνάω δίπλα από Εύβοια, που από ότι βλέπω είναι για level ίδιο με το δικό μου. 

Θα με φέρει η ιστορία στην Εύβοια ή σταματάω τώρα να την εξερευνήσω? 

Στην ευβοια απ οτι θυμαμαι σε φερνει και η ιδια η ιστορια. Σε μικροτερες περιοχες οπως προς ηπειρο η καποια μικρα νησακια, οχι απαραιτητα.

Παντως μπορεις να δεις τα παντα ακολουθοντας απλα το σεναριο. Περα απο χαλκιδικη και θρακη οι οποιες προστεθηκαν στο dcl. Χωρις το dlc και να πας εκει εχει καναδυο στρατοπεδα και τπτ αλλο ιδιαιτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Η κύρια ιστορία σε περνάει από όλες τις περιοχές? 

Παράδειγμα : Ο Βαρνάβας μου λέει να πάμε Άνδρο σε ένα αρχαίο structure και με το πλοίο περνάω δίπλα από Εύβοια, που από ότι βλέπω είναι για level ίδιο με το δικό μου. 

Θα με φέρει η ιστορία στην Εύβοια ή σταματάω τώρα να την εξερευνήσω? 

αν θυμάμαι καλά υπάρχουν κάποιες περιοχές που δεν σε περνάει, επίσης αρκετά sidequests ανοίγουν άλλες αλυσίδες sidequests (πχ Σωκράτη, Αλκιβιάδη κλπ) και σε οδηγούν σε περιοχές και κοντά στο τέλος είσαι σαν τον picard με το teloportation :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

αν θυμάμαι καλά υπάρχουν κάποιες περιοχές που δεν σε περνάει, επίσης αρκετά sidequests ανοίγουν άλλες αλυσίδες sidequests (πχ Σωκράτη, Αλκιβιάδη κλπ) και σε οδηγούν σε περιοχές και κοντά στο τέλος είσαι σαν τον picard με το teloportation :)

Sorry δικό Μου λάθος. Σαν κύριες αποστολές έβαλα και τα μεγάλα side missions.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Ωραία η Εκάτη αλλά αυτή η προφορά με στοιχειώνει. Σαν να είσαι σε κολομπάρ και να έρχεται η Ρουσίδα απ' το Βλαδιβοστόκ για ''κιράσει πουτό'':P..

Γενικα η προφορα των περισσοτερων στο παιχνιδι ειναι αυτο που λεμε cringe :P

15 ώρες πριν, valkon είπε

Θα την πω την κακία μου. Μετά το RDR2, το συγκεκριμένο παιχνίδι μοιάζει σαν κάτι lego μπροστά του. Η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς λες και είναι άλλης γενιάς παιχνίδι. 

Εχουμε δει και αλλα παιχνιδια με αναλογου επιπεδου πολυ καλα μοντελα χαρακτηρων οπως

Resident evil 3,Devil May Cry 5,Final Fantasy 7 Remake και παει λεγοντας.

Δεν το λες και ασχημο το Odyssey,απλα για τις απαιτησεις που ζηταει/εχει,θα μπορουσε και πολυ καλυτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά αυτός ο μαυριδερός που βρίσκεις στην αρχή, δεν θυμάμαι πως τον λένε, άστα να πάνε από προφορά. Ένας ψιλοαπαταιωνίσκος της συμφοράς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Μην ντρέπεσαι, έτσι και χειρότερα είναι. Champions League το rdr2, 6η κατηγορία τοπικού το Odyssey.

Ωραία η Εκάτη αλλά αυτή η προφορά με στοιχειώνει. Σαν να είσαι σε κολομπάρ και να έρχεται η Ρουσίδα απ' το Βλαδιβοστόκ για ''κιράσει πουτό'':P..

Ακριβώς έτσι μιλάει από την αρχή ήταν λίγο παράξενη η προφορά όλων των θεών αλλά της Εκάτης ξέφυγε. 

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Η κύρια ιστορία σε περνάει από όλες τις περιοχές? 

Παράδειγμα : Ο Βαρνάβας μου λέει να πάμε Άνδρο σε ένα αρχαίο structure και με το πλοίο περνάω δίπλα από Εύβοια, που από ότι βλέπω είναι για level ίδιο με το δικό μου. 

Θα με φέρει η ιστορία στην Εύβοια ή σταματάω τώρα να την εξερευνήσω? 

Οσο ανεβαίνεις level ανεβαίνουν και οι περιοχές. Δεν είναι όπως το origins που ήσουν 50 και είχε περιοχές με 5 πχ στο χωριό που ξεκινάς. Αν πας 70 δηλαδή θα γίνει και η Εύβοια 68.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να βάλουν Έλληνες/Ελληνικής καταγωγής να μιλάνε αγγλικά. Θες να έχεις αγγλικά; Βάλε native speakers, αλλιώς κάν' το με ελληνικά. Αυτό το χάλι μόνο η Ubi θα μπορούσε να το θεωρήσει καλή ιδέα. Ma-la-ka!! :P

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...