Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, spiritclay said:

Επειδή βαριέμαι να ψάχνω ομως αλλο στον χαρτη τι μου έχει απομείνει, ξεκινάω ασαπ για χαλκιδικη για το πρώτο dlc. Πόσο μεγάλα είμαι αυτά; 

https://howlongtobeat.com/game.php?id=57503

Συγκλονιστικά όλα τα dlc και τα 3 επεισόδια της Ατλαντίδας

 

 

8 hours ago, Delijohn said:

 όσο προχωρούσα στα επόμενα dlc, γυρνούσα πίσω κι έκλαιγα

Γιατί έκλαιγες; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβουλή: στο fate of Atlantis δεν μπορείς να πας όπου θέλεις, πρέπει να ολοκληρώσεις κάθε μέρος πριν προχωρήσεις στο επόμενο, επομένως θα πρέπει να υποστείτε το μαρτύριο του map cleaning μέχρις εσχάτων. 

Μην περιμένετε πολλά ως προς το story, ιστορίες γι' αγρίους και quests να περάσει η ώρα. Κάτι λέει το δεύτερο μέρος, ενώ το setting του τρίτου είναι εξαιρετικό, αλλά τα υπόλοιπα στοιχεία που το αφορούν (το τρίτο μέρος εννοώ) είναι για τα θηρία.

Στο legacy of the first blade (το βάζω σε spoiler, ανοίγετε με δική σας ευθύνη)

Spoiler

θα επισκεφθείτε, πλην της Μακεδονίας, την Αχαΐα και τη Μεσσηνία. Map cleaning κι εδώ, ειδικά η Μεσσηνία είναι γεμάτη από camps κάθε είδους και απλά πηγαίνετε από ερωτηματικό σε ερωτηματικό μέχρι να φτάσετε στο τέλος.

Γενικά μιλώντας, τα dlc's προσθέτουν 25-30 ώρες υπέροχου map cleaning (τι έκπληξη).

Αν κάποιος τα συνέκρινε με τα dlc's του Witcher 3 ας πούμε, θα έβαζε τα κλάματα.

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Coscas είπε

Γιατί έκλαιγες; :rolleyes:

Με κούρασε λιγάκι. Ειδικά όταν είδα τι μου παρέδωσε ο Ποσειδώνας, μου'ρθε να πάω να παραιτηθώ 🤣

Έβλεπα πόσο έχω ακόμα κ με έπιανε κάτι μεταξύ του να το παρατήσω και η περιέργεια του τι ακολουθεί.. δε θυμάμαι πόσες ώρες ακριβώς έκλεισα, πριν το κάνω uninstall, αλλά θυμάμαι ότι ήταν από τις πιο ωραίες μέρες μου μέσα στη καραντίνα. Ένιωσα ότι τέρμα πια το ατελείωτο τρέξιμο.. όσο μ'άρεσε, άλλο τόσο με έκανε να βαρεθώ τη ζωή μου. Σκέψου ότι ήθελα μετά να ξεκινήσω και το red dead 2 και το άφησα για πιο μετά κ τελικά το άφηνα έως τώρα και θα πάει για όταν πάρω την επόμενη κάρτα μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Delijohn said:

Με κούρασε λιγάκι. Ειδικά όταν είδα τι μου παρέδωσε ο Ποσειδώνας, μου'ρθε να πάω να παραιτηθώ 🤣

Έβλεπα πόσο έχω ακόμα κ με έπιανε κάτι μεταξύ του να το παρατήσω και η περιέργεια του τι ακολουθεί.. δε θυμάμαι πόσες ώρες ακριβώς έκλεισα, πριν το κάνω uninstall, αλλά θυμάμαι ότι ήταν από τις πιο ωραίες μέρες μου μέσα στη καραντίνα. Ένιωσα ότι τέρμα πια το ατελείωτο τρέξιμο.. όσο μ'άρεσε, άλλο τόσο με έκανε να βαρεθώ τη ζωή μου. Σκέψου ότι ήθελα μετά να ξεκινήσω και το red dead 2 και το άφησα για πιο μετά κ τελικά το άφηνα έως τώρα και θα πάει για όταν πάρω την επόμενη κάρτα μου.. 

Απορώ γιατί σε κάποιον δεν αρέσει ένα game και αναγκάζεται να το τρέξει

Οπως επίσης να μην του αρέσει και να το θάβει διαρκώς και μάλιστα να θέλει να πείσει και τους άλλους (δεν εννοώ εσένα που είσαι διακριτικότατος) 

Εγω ας πούμε, το ξέρω ότι θα με φάει η βαρεμάρα με το red dead 2 και δεν ασχολούμαι καν

Δεν κάνουν όλα γιά όλους. Ούτε αρέσουν σε όλους

Ομως , ο πόλεμος εναντίον κάποιου game που αρέσει σε πολλούς, δεν καταλαβαίνω πού αποσκοπεί

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coscas είπε

Απορώ γιατί σε κάποιον δεν αρέσει ένα game και αναγκάζεται να το τρέξει

Γιατί το έχεις πληρώσει. Και εγώ το Orings το έχω βαρεθεί και είμαι κάπου στο 60% αλλά θα το τερματίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, yiannis1991 said:

Γιατί το έχεις πληρώσει. Και εγώ το Orings το έχω βαρεθεί και είμαι κάπου στο 60% αλλά θα το τερματίσω..

Πριν το πληρώσεις, έχεις δεί κάτι δεκάδες previews και για να το πάρεις, σου άρεσε

Δλδ, άμα έχεις πληρώσει ένα φαγητό που στην πορεία δεν σου αρέσει, θα κάτσεις να το φάς όλο;

Και θα μπαίνεις σε όλα τα φόρουμ να το λές;

Οταν μάλιστα σε πάρα πολλούς άλλους άρεσε;

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Coscas είπε

Πριν το πληρώσεις, έχεις δεί κάτι δεκάδες previews και για να το πάρεις, σου άρεσε

Δλδ, άμα έχεις πληρώσει ένα φαγητό που στην πορεία δεν σου αρέσει, θα κάτσεις να το φάς όλο;

Και θα μπαίνεις σε όλα τα φόρουμ να το λές;

Από το review δεν το καταλαβαίνεις, ούτε ξέρεις τι θα γίνει μετά από 40 ώρες gameplay, αν θα σου αρέσει ακόμη. Είναι φουλ στην επανάληψη τα παιχνίδια της Ubisoft, και το Division που παίζω τώρα έχει επανάληψη αλλά λιγότερο. Αλλά το έδωσαν τζάμπα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ubisoft είναι για να αφήσεις 3 AAA τίτλους μαζεμένους , να βάλεις uplay+  με 15 ευρώ και να τους παίξεις για ένα μήνα και μετά τους ξεχνάς. Μέχρι εκεί και τίποτα παραπάνω . 
Δεν έχει καμία σχέση η τωρινή ubisoft με 10 χρόνια πριν, και δεν φαίνεται να υπάρχουν σημάδια για αλλαγή στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Η ubisoft είναι για να αφήσεις 3 AAA τίτλους μαζεμένους , να βάλεις uplay+  με 15 ευρώ και να τους παίξεις για ένα μήνα και μετά τους ξεχνάς. Μέχρι εκεί και τίποτα παραπάνω . 
Δεν έχει καμία σχέση η τωρινή ubisoft με 10 χρόνια πριν, και δεν φαίνεται να υπάρχουν σημάδια για αλλαγή στο μέλλον. 

βασικα αυτο εκανα οταν ειχε την προσφορα γνωριμιας με το 1ε για το pass. εβαλα και μερικους trainers για να αποφυγω το grinding, και τελειωσα 4-5 παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coscas είπε

Απορώ γιατί σε κάποιον δεν αρέσει ένα game και αναγκάζεται να το τρέξει

Οπως επίσης να μην του αρέσει και να το θάβει διαρκώς και μάλιστα να θέλει να πείσει και τους άλλους (δεν εννοώ εσένα που είσαι διακριτικότατος) 

Εγω ας πούμε, το ξέρω ότι θα με φάει η βαρεμάρα με το red dead 2 και δεν ασχολούμαι καν

Δεν κάνουν όλα γιά όλους. Ούτε αρέσουν σε όλους

Ομως , ο πόλεμος εναντίον κάποιου game που αρέσει σε πολλούς, δεν καταλαβαίνω πού αποσκοπεί

Για τον ίδιο λόγο που κι εσύ το εκθειάζεις με κάθε ευκαιρία, ελευθερία λόγου λέγεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επανέλθουμε λίγο στο game.

Όταν πλακώνουν merceneries γιατί πλακώνουν πάνω από 2 ταυτόχρονα και τρώω ξύλο; Οκ στο normal παίζω και τους έχω αλλά η μάχη διαρκεί πολύ για να τους κατεβάσεις αν είναι πάνω από +2 lvl από τον χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Ας επανέλθουμε λίγο στο game.

Όταν πλακώνουν merceneries γιατί πλακώνουν πάνω από 2 ταυτόχρονα και τρώω ξύλο; Οκ στο normal παίζω και τους έχω αλλά η μάχη διαρκεί πολύ για να τους κατεβάσεις αν είναι πάνω από +2 lvl από τον χαρακτήρα.

Αργοτερα με την overpower που θα εχεις με καποιο blunt η blade τους εχεις με 4 overpower hit ειδικα αν ανεβασεις το critical chance. Εγω το ειχα 90% με warrior damage πανω απο 300% και οσοι και να μου την επεφταν τους ειχα ανετα. Μαζι με το stealth level 3 δεν θυμαμαι πως λεγεται το ability τους βγαζεις και με ενα hit απο πισω εφοσον πιασεις critical. Damage πανω απο 1 εκατομμυριο και σκοτωνα σχετικα ανετα και merc που ηταν και 20 level πανω απο μενα. Αυτα ολα οταν εισαι μετα τη μεση του παιχνιδιου. Αν εισαι λιγα level και δεν εχεις ability η δεν εχεις ανεβασμενα στατιστικα ακομα και οι 2 μπορει να δημιουργησουν προβλημα. Μετα τη μεση ομως αν φτιαξεις ενα σωστο build με στολες στατιστικα και abilities θα παιζεις μονιμα με 4-5 νεκροκεφαλες. Καπως ετσι εφτασα το mecenaries kills στους 820 και τερματισα ολα τα ειδη οπλων με 5 κουτακια στο damage. Τα αλλα 5 πας στον Ηφαιστο στην σπηλια. Εκει ανεβαστε το critical chance και το adrenaline per hit. Πρακτικα θα ειστε αθανατοι μετα αν και θα πεσετε σε shield το critical hit μαζι με το adrenaline θα το αντισταθμιζει και ακομα παραπανω. 

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 13/9/2020 στις 10:43 ΜΜ, greekfragma είπε

Ας επανέλθουμε λίγο στο game.

Όταν πλακώνουν merceneries γιατί πλακώνουν πάνω από 2 ταυτόχρονα και τρώω ξύλο; Οκ στο normal παίζω και τους έχω αλλά η μάχη διαρκεί πολύ για να τους κατεβάσεις αν είναι πάνω από +2 lvl από τον χαρακτήρα.

Να τους πληρώνεις. Αμα δεν μπορείς να τους αποφύγεις, "η μάνα του φευγάτου δεν έκλαψε ποτέ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coscas είπε

Να τους πληρώνεις

δε ζητάνε και λίγα....προς το παρόν έχω epic items που κάνω upgrade ανά 2 level περίπου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, greekfragma said:

δε ζητάνε και λίγα....προς το παρόν έχω epic items που κάνω upgrade ανά 2 level περίπου.

Να τρέχεις μακρυά τους. Οταν ανέβεις levels,  είναι παιχνιδάκι. Τώρα στην αρχή, είναι δύσκολα

Να δείς εγώ που έσκασα στην Πάτρα πριν πάω Μέγαρα...

Είμαι από τους λίγους παίκτες που πήγα Αθήνα μέσω...Πάτρας, Αρκαδίας, Αργους, αμέσως μόλις ξεκλείδωσα τον χάρτη μετά την Ιθάκη και πήρα το πλοίο

Δεν μπορούσα  να περιμένω να πάω με τη σειρά

Πήρα λοιπόν τον Ικαρο, έκανα explore και μετά πέρασα με τον Φόβο τις Πόλεις κράτη με μπλέ σύνορα και έφτασα Αθήνα. Δεν φαντάζεσαι το συναίσθημα όταν αντίκρυσα την Ακρόπολη από μακρυά 

Στην Πάτρα, έσκασα σε κάτι στρατιώτες με 20 level μεγαλύτερο. Εκεί κατάλαβα τι εστί βερύκοκο χωρίς υψηλό level 

Οι αρκούδες με κάνανε στον δρόμο μιά χαψιά. Αφού μετά στο game μου είχε μείνει απωθημένο να τις νικάω. Α χα χα!

Στην Αθήνα, όλα ήταν κλειδωμένα και βρήκα και τον Περικλή να σαλιαρίζει σε ένα παγκάκι με μιά εταίρα. Καλά του έκανε τελικά η Ασπασία...χα χα!

2020014015630.jpg.2b5b10e746ad781fa7d0f55d916b7bbd.jpg

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...