Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/9/2021 στις 2:55 ΜΜ, DiAvOl είπε

Εγώ PS5 πήρα για δύο games (προς το παρών), Ghost και Demon's Souls.

giphy.gif?cid=ecf05e47k3nh8qet3ymg21wi1n

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγαπημένο παιχνίδι των παιχτών συνεχίζει τις διακρίσεις.  Περιμένω γερό "double down" στο  sequel 😎

 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelis81 είπε

Παντως ρε παιδια σοβαρα τωρα.Το παιχνιδι εχει ξεκαθαρα το καλυτερο συστημα μαχης που εχω δει ποτε μου

 

Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου ναι το combat system είναι αρκετά καλό  (ειδικά σε σχέση με άλλα παιχνίδια του είδους όπως τα AC) και enjoyable, αλλά έχει πολύ χαμηλότερο skill ceiling σε σχέση με ΝΙΟΗ, Sekiro ή competitive games όπως Mount and Blade, Chivalry και Mordhau. Δηλαδή πολύ γρήγορα το κάνεις master και από εκεί και πέρα είναι θέμα execution για τα perfect parries και dodges. Συν ότι δε βοηθάει ότι γίνεσαι imba από ένα σημείο και μετά. Πχ την ίδια μάχη στον καταρράχτη την έπαιξα εγώ πρώτη φορά με πιο δυνατό χαρακτήρα και ήταν εντελώς cakewalk σε σχέση με αυτό που είδα στο vid.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το εχω σε ps4 μορφη αλλα το παιζω σε ps5,το ps5 version εχει καποια διαφορα ?Γιατι ειχε κανει update αποτι θυμαμαι για να παιζει σε ps5 

1 ώρα πριν, ilos είπε

Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου ναι το combat system είναι αρκετά καλό  (ειδικά σε σχέση με άλλα παιχνίδια του είδους όπως τα AC) και enjoyable, αλλά έχει πολύ χαμηλότερο skill ceiling σε σχέση με ΝΙΟΗ, Sekiro ή competitive games όπως Mount and Blade, Chivalry και Mordhau. Δηλαδή πολύ γρήγορα το κάνεις master και από εκεί και πέρα είναι θέμα execution για τα perfect parries και dodges. Συν ότι δε βοηθάει ότι γίνεσαι imba από ένα σημείο και μετά. Πχ την ίδια μάχη στον καταρράχτη την έπαιξα εγώ πρώτη φορά με πιο δυνατό χαρακτήρα και ήταν εντελώς cakewalk σε σχέση με αυτό που είδα στο vid.

 

Δεν ειναι souls like game ,ειναι πανευκολο game ,το παιζεις περισσοτερο για τα colectibles το στορυ του το συγκεκριμενο,ωραιο χαλαρο παιχνιδι.Αλλα ειναι οντως πανευκολο,ακομα κκαι στο hard ,συνεχιζει να ειναι ευκολο,Εγω θα ηθελα περισσοτερους εχθρους ,τα ιδια και τα ιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Εγω που το εχω σε ps4 μορφη αλλα το παιζω σε ps5,το ps5 version εχει καποια διαφορα ?Γιατι ειχε κανει update αποτι θυμαμαι για να παιζει σε ps5 

 Ναι, έχοντας τερματίσει σε PS5 την Ps4 έκδοση, η καινούργια έχεις σαφώς καλλίτερα γραφικά και φωτισμούς, όχι ότι φυσικά η PS4 δεν ήταν χάρμα οφθαλμών. Επίσης έχουν εκμηδενιστεί οι χρόνοι φόρτωσης...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gdal73 είπε

 Ναι, έχοντας τερματίσει σε PS5 την Ps4 έκδοση, η καινούργια έχεις σαφώς καλλίτερα γραφικά και φωτισμούς, όχι ότι φυσικά η PS4 δεν ήταν χάρμα οφθαλμών. Επίσης έχουν εκμηδενιστεί οι χρόνοι φόρτωσης...

 

?! Μηδέν διαφορά έχει οπτικά η ps4 DC με την ps5 DC έκδοση στο ps5. Το μόνο που αλλάζει είναι το jap lipsync και τα haptics. Και οι 2  4k60 είναι απλά στα cinematics η μία έχει prerendered και η άλλη in engine αλλά στα 30 fps. Ίσως είναι και downgrade δηλαδή.😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilos είπε

?! Μηδέν διαφορά έχει οπτικά η ps4 DC με την ps5 DC έκδοση στο ps5. Το μόνο που αλλάζει είναι το jap lipsync και τα haptics. Και οι 2  4k60 είναι απλά στα cinematics η μία έχει prerendered και η άλλη in engine αλλά στα 30 fps. Ίσως είναι και downgrade δηλαδή.😁

 

Ουππς, έχεις δίκιο, μάλλον φταίει που την PS5 την έπαιξα στην Oled ενώ την PS4 στην παλιά TV....Δεν ξέρω αν είναι και καλλίτερα σχεδιασμένο το iki island, σε σχέση με τις περιοχές του αρχικού παιχνιδιού...Βλέπεις δεν είδα καθόλου τις παλιές περιοχές στο καινούργιο...

Επεξ/σία από gdal73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Ουππς, έχεις δίκιο, μάλλον φταίει που την PS5 την έπαιξα στην Oled ενώ την PS4 στην παλιά TV....Δεν ξέρω αν είναι και καλλίτερα σχεδιασμένο το iki island, σε σχέση με τις περιοχές του αρχικού παιχνιδιού...Βλέπεις δεν είδα καθόλου τις παλιές περιοχές στο καινούργιο...

Η μόνη διαφορά που θα δεις είναι σε κάποια cutscenes με μεγεθυντικό φακό.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

ειναι πανευκολο game

Διαφωνώ, δεν είναι "πανευκολο". Επειδή δεν είναι soulslike level δυσκολίας δεν το κάνει αυτομάτως εύκολο. Το ότι γίνετε πιο εύκολο όσο παίζεις ναι, το ότι γίνετε αρκετά op προς το τέλος ναι, εδώ μπορούμε να συμφωνήσουμε. Το combat δεν είναι τόσο απλό και θέλει master όπως είπε και ο @ilos, απλά γίνετε σχετικά γρήγορα σε σχέση με αλλα hardcore melee games.

Γιατί άμα λέμε αυτό "πανευκολο" μετά τι θα πρέπει να λέμε games όπως AC για παράδειγμα που μπορείς να legit brake το game με slow motion evades? Και πριν πεις, ναι έχω παίξει όλα τα games της From και Ninja Gaiden οποτε κάτι νιώθω. ;) Τώρα φυσικά εσύ μπορεί να είσαι απίστευτα καλός και να πιάνεις πολύ γρήγορα το κάθε game, παρόλα αυτά δεν το κάνει "πανευκολο", εσύ το βρήκες εύκολο. ;)

ps. Επίσης γνωρίζεις ότι υπάρχει και very hard/lethal δυσκολία έτσι?

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το ghost of Tsushima που είχε βγει πέρσι το καλοκαίρι για PS4 με το ghost of Tsushima director's cut που βγήκε φέτος για PS5 είναι τα ίδια παιχνίδια απλά με αναβαθμισμένα γραφικά λόγω της κονσόλας η είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Klempr είπε

Καλησπέρα, το ghost of Tsushima που είχε βγει πέρσι το καλοκαίρι για PS4 με το ghost of Tsushima director's cut που βγήκε φέτος για PS5 είναι τα ίδια παιχνίδια απλά με αναβαθμισμένα γραφικά λόγω της κονσόλας η είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο; 

+ ενα DLC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Αν το παρω μτχ την εκδοση του PS4 και το παιξω  στο PS5  κατεβαζει την αναβαθμισμένη εκδοση?

Οχι, για να έχεις την PS5 εκδοση πρεπει να πληρώσεις κατι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...