Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Οχι, για να έχεις την PS5 εκδοση πρεπει να πληρώσεις κατι παραπάνω

Ναι αυτο ρωταω , δεν συμφερει περισσοτερο να αγορασω για Ps4 μτχ στα 25 και να κατεβασω μετα πληρωνοντας την αναβαθμιση απο  το παρω απευθειας στην ps5?   θα εχει αλλη διαφορα εκτος απο το κουτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, ababapanos είπε

Ναι αυτο ρωταω , δεν συμφερει περισσοτερο να αγορασω για Ps4 μτχ στα 25 και να κατεβασω μετα πληρωνοντας την αναβαθμιση απο  το παρω απευθειας στην ps5?   θα εχει αλλη διαφορα εκτος απο το κουτι?

Θα πρέπει να πληρώσεις για να το κάνεις director cut. Η PS5 έκδοση ειναι η director cut μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vorlon68 είπε

+ ενα DLC

Τι σημαίνει το DLC και τι διαφορά έχει δηλαδή από το κανονικό; Σόρρυ άλλα είμαι λίγο ανίδεος 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Klempr είπε

Τι σημαίνει το DLC και τι διαφορά έχει δηλαδή από το κανονικό; Σόρρυ άλλα είμαι λίγο ανίδεος 😁

Εξτρα περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ξαναγράφω. Η "αναβαθμισμένη έκδοση" είναι japan lipsync και haptics. Και in engine cinematics στα 30fps αντί για prerendered video που έχουν ελάχιστη διαφορά tbh. Με λίγα λόγια ΤΡΙΧΕΣ.

Πάρε το game αφού το βρήκες στα 25 που είναι τρομερή τιμή και μετά αφού το τερματίσεις, αν σου άρεσε τόσο πολύ δώσε άλλο ένα 20ρικο για το directors cut που είναι μία από τα ίδια άλλο ένα act και 10-15 ώρες επιπλέον. Το 10ρικό για τις ΤΡΙΧΕΣ παραπάνω είναι next gen tax του Jim. Από μένα πήρε το middle finger.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έδωσα 30euro (ps5),  δεν αξιζε απλα αρπαχτη sony , σε καμια προσφορα αν το βρειτε παρτε το dlc , αλλιως οχι απο εμενα , εχει καταντηση γελοιο ολο αυτο , 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kundi είπε

έδωσα 30euro (ps5),  δεν αξιζε απλα αρπαχτη sony , σε καμια προσφορα αν το βρειτε παρτε το dlc , αλλιως οχι απο εμενα , εχει καταντηση γελοιο ολο αυτο , 

εχμ…

Στις 8/8/2021 στις 4:29 ΜΜ, kundi είπε

Αν δεν μπορείς να δώσεις για ένα games εστω 40 euro για εναν τιτλο ΑΑΑ δεν υπαρχει λογος να εχει καποιος κονσολα, δεν το καταλαβενω ....

Το παιχνιδι  είναι masterpiece τι να λεμε τωρα ,  τα +30 ειναι μια χαρα gia ps5  αν εχεις το game.. ,  

το βρίσκεις μτχ κανείς ανταλαγες κτλ 

** γιατί δεν έχουν βάλει κατευθείαν αναβαθμίσει με 30 euro sto ps5 ?  

15-20 ώρες 

 

 

Στις 20/8/2021 στις 2:41 ΜΜ, kundi είπε

2-3 ώρες για το καθαρό μέρος game όχι δεν τα δίνω !

 

Στις 21/8/2021 στις 1:31 ΜΜ, kundi είπε

2,3 ώρες upgrade 30 εύρος  ps5 οχι δεν θα παρω , 

 

Στις 26/8/2021 στις 10:00 ΜΜ, kundi είπε

 

τελικά το αγόρασα ΕΠΟΣ !!!!!

 

τIMG_4154.JPG.7e8e80f37879e9ec4b1c60ef6a843eba.JPGαγορά

Για βοήθησε με λίγο, γιατί χάθηκα και δεν έχω καταλάβει ποια είναι η άποψη σου επί του θέματος. 😄

Να καταλάβω ότι κάποιοι θεωρούν το 10αράκι αρπαχτή μιας κι έχω ακριβώς την ίδια άποψη. Αλλά το DLC γιατί; Δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί θα πάει κατευθείαν στο backlog (φαντάζομαι όμως ότι είναι αντίστοιχη περίπτωση με το Infamous First Light), αλλά με βάση τα reviews και το howlongtobeat, φαίνεται να έχει αρκετό περιεχόμενο για να δικαιολογήσει το 20άρικο.

Επεξ/σία από kosmsamo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

εχμ…

 

 

 

Για βοήθησε με λίγο, γιατί χάθηκα και δεν έχω καταλάβει ποια είναι η άποψη σου επί του θέματος. 😄

Να καταλάβω ότι κάποιοι θεωρούν το 10αράκι αρπαχτή μιας κι έχω ακριβώς την ίδια άποψη. Αλλά το DLC γιατί; Δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί θα πάει κατευθείαν στο backlog (φαντάζομαι όμως ότι είναι αντίστοιχη περίπτωση με το Infamous First Light), αλλά με βάση τα reviews και το howlongtobeat, φαίνεται να έχει αρκετό περιεχόμενο για να δικαιολογήσει το 20άρικο.

ευχαριστώ που με παρακολουθείς ,  

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα προχτές το PS5 στα χέρια μου. Το πρώτο παιχνίδι που έβαλα είναι το GoT. Το πρόβλημα μου είναι ότι τα σκοτεινά του σημεία είναι κατάμαυρα. Είχα ανοιχτό το HDR και το έκλεισα. Τα σκοτεινά σημεια είναι καπως ευκρινή τώρα. Τι κάνω λάθος; Το ιδανικό δεν είναι να παίζει κομπλέ με το HDR? Μήπως έχετε κάποιες ρυθμίσεις να μοιραστείτε μαζί μου; 

56727A88-6DA0-4D7D-BEB8-DFBE35F46532.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα προχτές το PS5 στα χέρια μου. Το πρώτο παιχνίδι που έβαλα είναι το GoT. Το πρόβλημα μου είναι ότι τα σκοτεινά του σημεία είναι κατάμαυρα. Είχα ανοιχτό το HDR και το έκλεισα. Τα σκοτεινά σημεια είναι καπως ευκρινή τώρα. Τι κάνω λάθος; Το ιδανικό δεν είναι να παίζει κομπλέ με το HDR? Μήπως έχετε κάποιες ρυθμίσεις να μοιραστείτε μαζί μου; 

56727A88-6DA0-4D7D-BEB8-DFBE35F46532.jpeg

game mode? on or off?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα προχτές το PS5 στα χέρια μου. Το πρώτο παιχνίδι που έβαλα είναι το GoT. Το πρόβλημα μου είναι ότι τα σκοτεινά του σημεία είναι κατάμαυρα. Είχα ανοιχτό το HDR και το έκλεισα. Τα σκοτεινά σημεια είναι καπως ευκρινή τώρα. Τι κάνω λάθος; Το ιδανικό δεν είναι να παίζει κομπλέ με το HDR? Μήπως έχετε κάποιες ρυθμίσεις να μοιραστείτε μαζί μου; 

56727A88-6DA0-4D7D-BEB8-DFBE35F46532.jpeg

To game για κάποιο λόγο είναι oversaturated του κερατά. Γύρνα την TV σε game mode και σβήσε όλες τις ρυθμίσεις για HDR στο ps και στη τηλεόραση, κάτι δε λειτουργεί σωστά.

Επεξ/σία από ilos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις  Σας και συγνώμη που εξαφανίστηκα. Κόλλησα με το Death Stranding που βγήκε στις 26 Σεπτ. Το τερμάτισα και συνεχίζω το Ghost of Tsushima. :P  Που με τη δεύτερη ματια μου αρέσει ακόμα περισσότερο! Έφτιαξα και το HDR και το απολαμβάνω όπως Πρέπει! Το ερώτημα μου είναι το εξής. Στο photo mode πως μπορώ να μετακινήσω τη στάμπα εκεί που θέλω; Δεν το βρίσκω :-(  

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες χρειαζομαι τα φωτα σας. Η απλή έκδοση στο ps4 παίζει σε 4K/60 FPS στο PS5? Αν ναι τοτε δεν χρειαζεται να πάρω την directors cut προς το παρον.

Επίσης διάβασα ότι το multiplayer κομμάτι είναι ξεχωριστό και το κατεβάζουμε δωρεάν.Άρα να υποθέσω πάλι δεν χρειάζεται να πάρω την directors cut edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...