Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ilos είπε

Newflash όλα τα open world λίγο πολύ επαναλαμβανόμενα είναι.😁 Άντε να εξαιρέσω από την τελευταία 20ετία το witcher 3 που ήταν RPG και είχε πέσει τρομερή δουλειά στο questing. Αλλά από την άλλη το GoT ή το GoW ή τα NIOH πχ έχουν πολύ καλύτερο combat system από το W3.

P.S. Στο Valhalla και στο Days Gone δεν είχες τέτοιο παράπονο? Γιατί για μένα το GoT και το HZD είναι τα καλύτερα open world games που θυμάμαι να έχω παίξει τα τελευταία χρόνια.

σωστός φίλε το days gone  300 πχ αποστολες χωρις λογο , 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/9/2021 στις 11:06 ΠΜ, ilos είπε

Newflash όλα τα open world λίγο πολύ επαναλαμβανόμενα είναι.😁 Άντε να εξαιρέσω από την τελευταία 20ετία το witcher 3 που ήταν RPG και είχε πέσει τρομερή δουλειά στο questing. Αλλά από την άλλη το GoT ή το GoW ή τα NIOH πχ έχουν πολύ καλύτερο combat system από το W3.

P.S. Στο Valhalla και στο Days Gone δεν είχες τέτοιο παράπονο? Γιατί για μένα το GoT και το HZD είναι τα καλύτερα open world games που θυμάμαι να έχω παίξει τα τελευταία χρόνια.

Μου αρέσει που απαντάς, το AI στο Cyberpunk είναι ανώτερο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw κάτι άλλο που πέρασε στο ντούκου και το είδα τώρα που ξαναέβαλα το game για να παίξω το DLC. Στο Legends πρόσθεσαν ένα game mode το rivals που είναι pve / έμμεσο pvp.  2 ομάδες των 2 ατόμων χωρίζονται σε 2 στρατόπεδα και κάνουν race με διάφορα objectives (kill shit) και ξοδεύουν τα points η μια για να δυσχεραίνει το έργο της άλλης. Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον, αλλά φοβάμαι θα χρειάζεται τελειωμένα builds για να είσαι κάπως competitive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 2:10 ΠΜ, roginsky12 είπε

μετριο παιχνιδι στην καλυτερη...αρκετα επαναλαμβανομενο

τι επος ρε?...σοβαρευτειτε λιγο

Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω, φίλε.

Κι εγώ θεωρώ ότι επαναλαμβάνεται αρκετά, ειδικά στα περισσότερα tales of tsushima (κι αυτά που αξίζουν για το backstory στους δευτερεύοντες χαρακτήρες-συμμάχους θα μπορούσαν να έχουν λιγότερα από 9 parts που κάνεις τα ίδια και τα ίδια).

Ούτε εγώ το θεωρώ έπος, αλλά όχι και μέτριο παιχνίδι κάτι που έτρεχε σχεδόν απροβλημάτιστα από day 1, με ενδιαφέρουσα ιστορία, στιβαρότατο gameplay και οπτικοακουστικό "υπερθέαμα". Χώρια το Legends (που κάλλιστα θα μπορούσε να βγει εξ' αρχής στο 20άρικο ΚΑΙ full στα MTX), που δεν περίμενα να με απασχολήσει τόσο πολύ, ακόμα και πέρα των trophies. Τα raid chapters και το Rivals έχουν πάρα πολύ πλάκα, ακόμα και σε matchmaking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τελείωσα το Iki Island, θα έλεγα στα 20 ευρώ είναι αρκετά τίμιο και τα αξίζει τα λεφτά του. 11 ώρες μου πήρε αλλά δε έκανα όλα τα collectibles, ούτε έψαξα όλη την area αν και πιστεύω πρέπει να έκανα όλα τα side quests.

Επίσης δεν έχω ιδέα πως μπορείς να πάρεις χρυσά στα bow challenges (ίσως με συγκεκριμένο build?) κάνει πολύ ώρα για draw κάθε φορά για να έχεις reliable shot.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Εχθες αγορασα το expansion και σημερα θα παρω το 10€ upgrade... Το legends ειναι με πληρωμη? γιατι μου το βγαζει 19.99€ . Μπορει να μπερδευτηκα εγω και να νομιζα οτι ειναι κουτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Καλημερα,

Εχθες αγορασα το expansion και σημερα θα παρω το 10€ upgrade... Το legends ειναι με πληρωμη? γιατι μου το βγαζει 19.99€ . Μπορει να μπερδευτηκα εγω και να νομιζα οτι ειναι κουτρα. 

Αυτή είναι η standalone έκδοση για όσους πχ. θέλουν να ασχοληθούν μόνο με το multiplayer. Εφόσον έχεις το κανονικό παιχνίδι που το έχει ενσωματωμένο, είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Αυτή είναι η standalone έκδοση για όσους πχ. θέλουν να ασχοληθούν μόνο με το multiplayer. Εφόσον έχεις το κανονικό παιχνίδι που το έχει ενσωματωμένο, είσαι κομπλέ.

Ωπ , ωραιος. Ευχαριστω για την πληροφορια.. Πριν φυγω για δουλεια το τσεκαρα και λεω τι εγινε εδω γαμωτη. Ας τελειωσω μια το main game και το exp και βλεπουμε για το legends.... Και παλι ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, di maria kun είπε

νομιζω ειστε υπερβολικοι,εχει επαναληψη αλλα δεν ειναι υπερκορεσμενη σαν τα ασσασινσ και γενικα αποπνεει μερακι σαν παιχνιδι

Μα όλοι αυτρό λέμε πέρα από κάποια bots ένα βήμα πριν το ban. Με το που έρθει το PS5 λέω να είναι το πρώτο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...