Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Για εναν bodybuilder μπορει να μην έχει, για εναν που θέλει να κάνει μια διαφορα-αλλαγη πιο γρηγορα μπορει και να χει 

να κανεις body recomposition που ειναι αυτο που προτεινετε εδω μέσα , ισως εχει νοημα στα 80 κιλά για κανα χρονο εκει εχεις και λιπος εχεις και κάποιους μυς να υποστηριξεις τη προπονηση σου. 

στα 70-75 ενω εισαι μπακαλιαρος για μενα δεν έχει. Καταρχην δεν έχεις δυναμη (λέμε τωρα) να σηκωσεις εναν αλτηρα πάνω απο 10 κιλά. 

Δεν εχεις δυναμη να σηκώσεις πάνω απο 70 κιλά φορτιο σε εναν πάγκο κτλπ κτλπ. 

να χάσεις ποιο λιπος; αυτο που δεν έχεις; να βάλεις ποιους μύς; με υποθερμιδικη - ισοθερμιδικη διατροφη; βλέπεις κάτι παιδάκια στο γυμναστηριο παιδευονται με τέτοια, αντι να βάλουν στοχο με τη μια απλα να αυξησουν το βάρος τους για 6-7 κιλά τουλάχιστον. Να δυναμώσουν. Και μετά βλέπουν. 

Εγω απο εκει που επαιζα 10-12 κιλά αλτηρες τωρα ειμαι στα 15. Απο εκει που επαιζα 55-60 πάγκο τωρα ειμαι μέγιστο τα 80. Άρσεις έχω φτάσει τα 90 κιλά , καθισματα τα 80 με προσπαθειες στα 100 και για τα 2 αν θέλω αλλα δε βιάζομαι ακομη. Δεν φτάνεις κιλά αν δεν γεμισεις λιγο. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα. Οταν το σώμα δεν 'αρπάει' θέλεις πιο δραστικές τακτικές. 

Θα πρεπε να σε προβληματίζει που μπακαλιάροι κάνουν περισσότερα κιλά από σένα πάντως... 

38 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Για εναν bodybuilder μπορει να μην έχει, για εναν που θέλει να κάνει μια διαφορα-αλλαγη πιο γρηγορα μπορει και να χει 

να κανεις body recomposition που ειναι αυτο που προτεινετε εδω μέσα , ισως εχει νοημα στα 80 κιλά για κανα χρονο εκει εχεις και λιπος εχεις και κάποιους μυς να υποστηριξεις τη προπονηση σου. 

στα 70-75 ενω εισαι μπακαλιαρος για μενα δεν έχει. Καταρχην δεν έχεις δυναμη (λέμε τωρα) να σηκωσεις εναν αλτηρα πάνω απο 10 κιλά. 

Δεν εχεις δυναμη να σηκώσεις πάνω απο 70 κιλά φορτιο σε εναν πάγκο κτλπ κτλπ. 

να χάσεις ποιο λιπος; αυτο που δεν έχεις; να βάλεις ποιους μύς; με υποθερμιδικη - ισοθερμιδικη διατροφη; βλέπεις κάτι παιδάκια στο γυμναστηριο παιδευονται με τέτοια, αντι να βάλουν στοχο με τη μια απλα να αυξησουν το βάρος τους για 6-7 κιλά τουλάχιστον. Να δυναμώσουν. Και μετά βλέπουν. 

Εγω απο εκει που επαιζα 10-12 κιλά αλτηρες τωρα ειμαι στα 15-22.5. Απο εκει που επαιζα 55-60 πάγκο τωρα ειμαι μέγιστο τα 80. Άρσεις έχω φτάσει τα 90 κιλά , καθισματα τα 80 με προσπαθειες στα 100 και για τα 2 αν θέλω αλλα δε βιάζομαι ακομη. Δεν φτάνεις κιλά αν δεν γεμισεις λιγο. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα. Οταν το σώμα δεν 'αρπάει' θέλεις πιο δραστικές τακτικές. 

Για όσους έχουν αμφιβολίες και δεν γνωρίζουν πολλά, ότι διαβάσατε ειναι λάθος 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, 4saken είπε

Θα πρεπε να σε προβληματίζει που μπακαλιάροι κάνουν περισσότερα κιλά από σένα πάντως... 

Για όσους έχουν αμφιβολίες και δεν γνωρίζουν πολλά, ότι διαβάσατε ειναι λάθος 

Εσυ πάντως δεν κάνεις. Βάζω και στοιχημα. Ειμαι σιγουρος οτι σε ξεπερνάω σε ΟΛΕΣ τις βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις. 

Αυτα που γράφεις εσυ ειναι λάθος γιατι απλά τα αναπαράγεις χωρις να τα έχεις δοκιμάσει ποτέ. ΕΓΩ ΔΟΚΙΜασα να βάλω και λιγο βάρος πάνω μου.

Ειδα τι μου κάνει και τι όχι. Εσυ απλά μιλάς με βιντεάκια χωρις να έχεις πρακτική εμπειρια. Τα βιντεάκια δεν κάνουν για ολους. Ειναι προτάσεις για δοκιμή ! Εσυ φοβασαι να δοκιμάσεις το οτιδήποτε μήπως βάλεις ¨λιπος" λες και τωρα χωρις λιπος θα εισαι καλύτερα νομιζεις. 

Και επειδη βαριέμαι να απαντάω σε εναν άνθρωπο ο οποιος ειναι άγνωστος πισω απο το πι σι και παριστάνει τον 'ειδικο" και τον εμπειρο χωρις να έχει καμια εμπειρια κρινει και καλα χωρις να ανεβάζει εστω μια φωτο να δουμε και τη δική του κατάσταση ενω εμεις του έχουμε ανεβάσει. Η πλακα ειναι που τις προάλλες έβαλες τον εαυτο σου μέσα στους "εμπειρους" εδώ. Έμπειρος... χωρις φωτο; αλήθεια τώρα;  βάλε να δουμε τη κατασταση των ποδιών σου που λες εμένα οτι οσα κάνω ειναι λάθος. 

τεσπα επειδη με σένα άκρη δεν βγαινει.....σε βάζω ξανα στη λιστα για να τελειώνουμε. Οποτε να ξέρεις οτι απο εδω και στο εξης σε δικά σου μηνυματα δεν προκειται να απαντήσω ξανά και ουτε και θέλω αλλα μηνύματα. Κάτσε κράζε με μονος σου οπως τοσοι στο ιντερνετ. 4σακεν πινει 4σακεν κερνάει. γεια χαρά. 

 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τιμή μου.δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα να βάλει κάποιος βάρος. 

Το στοίχημα το έχασες. 

Αν διαβάζει κάποιος Μοντ ποια είναι η πολιτική του site για άτομα που έφαγαν μόνιμο ban και επέστρεψαν με δευτερο account? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, lactate είπε

έχουν σπασει τα νεύρα μου. Είμαι σπιτόγατος, αλλά. κάθε μέρα έβγαινα για δουλειά/σχολή και γυμναστήριο και τα Σάββατα βόλτα. Τώρα έλεος. Θέλω να πάω για τρέξιμο και δεν ξέρω αν επιτρέπεται ή αν θεωρείται λάθος.

Τα βλέπω και εγω και απογοητευομαι. Δυστυχως το επιπεδο μας ειναι πολύ χαμηλο σαν χώρα. Βλέπεις έχουν κατακλυσει τα σουπερ μάρκετ ολοι μαζι σαν μπουγιο. Οχι πως δεν το ήξερα. Λιγο να συναναστραφεις και σε πολυκατοικιες με "νοικοκυρες" και νοικοκυραιους το καταλαβαινεις... άλλη απλώνει τα ρουχα πάνω στα κάγκελα σαν το γυφταριο... άλλος του λές οτι το πετρέλαιο τελειώνει και συνεχιζει να καιει μέχρι να μεινει ο λέβητας απο εξαέρωση νομιζοντας πως εχει "ακομα 20 λιτρα ακι απλα θες να τον κλέψεις" , άλλος γκαριζει σαν πιθηκας σε ωρες κοινής ησυχιας, ο ιδιοκτητης δεν ειναι ποτέ εκει για να λύσει προβληματα αλλα θέλει να παιρνει τα ενοικια και αν του πεις και τιποτα τσατιζεται. Τεσπα.

Πιστευω για να πας για τρέξιμο δεν θα έχεις προβλημα εκτος και αν έχει εκδοσει ο περιφερειάρχης κάποια οδηγια εκει στην Αθηνα οποτε σε συνενοηση με εισαγγελέα σου κάνουν καμια συλληψη. Απιστευτο και ομως πιθανο. Προσωπικά δεν εχω πάει ακομη σουπερ μάρκετ ουτε έχω απολυμαντικα ενα οινοπνευμα έχω και κάτι μωρομάντηλα. 

 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, 4saken είπε

Ευχαριστώ τιμή μου.δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα να βάλει κάποιος βάρος. 

Το στοίχημα το έχασες. 

Αν διαβάζει κάποιος Μοντ ποια είναι η πολιτική του site για άτομα που έφαγαν μόνιμο ban και επέστρεψαν με δευτερο account? 

 

52 λεπτά πριν, 4saken είπε

Θα πρεπε να σε προβληματίζει που μπακαλιάροι κάνουν περισσότερα κιλά από σένα πάντως... 

Για όσους έχουν αμφιβολίες και δεν γνωρίζουν πολλά, ότι διαβάσατε ειναι λάθος 

ειλικρινα παντως νομιζω οτι εχουμε ενα 5χρονο εδω μεσα που παει κοντρα σε ολους και σε ολα μονο και μονο γιατι ετσι θελει και πρεπει να εχει παντα δκιο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, evabb είπε

Έλα να δεις εδώ στο Βέλγιο που ενώ τα μαθήματα έχουν σταματήσει, υποτίθεται πρέπει να είμαστε παρόν στο σχολείο (οι καθηγητές) ειλικρινά μόνο εδώ γίνονται τέτοιες παπαριες.

Και στην Κύπρο, τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρήκα το κονέ! Σημερινη προπονηση σε ενα homemade γυμναστηριο ! Με εναν πάγκο - rack - μπάρες και μονοζυγο (που εγω δεν θα κάνω λογω του χεριού μου)

αλλα θα δοκιμάσω πάγκο

drop sets 60*10reps - 40*10reps + στρατιωτικες πιέσεις 45* 8 - 30*8 reps.

Πάμε να δούμε ! 

Το προγραμμα προπονησης θα ειναι σχετικά λιτο.

Ζεσταματάκι. Για οσους με έχουν παρακολουθησει ξέρουν οτι αυτο θα ειναι τουλάχιστον 10 - 15 λεπτά. 

2 πολυαρθρικές δυνατες ασκησεις

και 3 ασκησεις απομονωσης για τους τρικεφάλους ( και για τις 3 κεφαλές) 

ενα επισης καλο τιπ που χει δώσει και ο Μηλάς ειναι να μην τεντώνουμε μέχρι πάνω την άρθρωση του αγκώνα ειδικά στον πάγκο αλλα και τις πιέσεις ωμων για να μην επιβαρυνουμε τσάμπα την άρθρωση. Εκτος του οτι ειδικα στο πάγκο ετσι δινεται μεγαλυτερη τάση και καλυτερα απομονωση στον θωρακικο και οχι τοσο στον τρικέφαλο. Μη ξεχνάμε την σωστη στάση στο πάγκο για να μην εκθέτουμε τους ώμους μας... ώμοι πισω και κάτω αγκώνες μέσα. Μεση με μια ελάχιστη καμπυλη (λογω τραβηγματος των ωμων πισω και κάτω). 

 

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fubar.gr είπε

Τι αποψη έχετε για τον Jeff Cavaliere (Athlean X)

εκατοντάδες βίντεο στο καναλι του, πχ:

ο ανθρωπος ειναι η κορυφη στο θεμα του fitness

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος είναι το νουμερο 1 κανάλι στο youtube (σε αυτο που κάνει). Τον ξεκίνησα πριν πολλούς μήνες και πηγαίνοντας προς τα πίσω προσπαθω να δω ολα του τα βιντεο. Ακομπλεξάριστος και σωστός σε οσα λεει. Πρέπει λιγακι να συνηθίσεις  τον γρήγορο τρόπο ομιλίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους διαμαρτύρεστε για τον Ντίντι, παιδιά κάντε ένα μπλοκ, μη σπαμάρετε κι εσείς. Ο Σπεκτ το απολαμβάνει να συζητάει, ο Μάου επίσης, αν σας χαλάει, λήξτε το, εγώ έχω κάνει μπλοκ από όταν ξαναγύρισε. Έχει λύσεις το forum για οταν μας χαλάει κάτι.

Χθες λοιπόν, πήρα τα πόδια μου, έκανα έναν μεγάλο περίπατο μιας ώρας ενώ όλα ήταν κλειστά και γυρίζω να πιάσω το kettlebell, παιδιά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. Γέλασα τόσο πολύ. Πριν 2 χρόνια τις ασκήσεις αυτές τις είχα για πλάκα. Έχω μέλλον μέχρι να το καταφέρω, άρα όλα καλά προς το παρόν από το χώρο της εκγύμνασης! Ευκαιρία να προσέξω και λίγο τη διατροφή τώρα που θα περνάω περισσότερο χρόνο σπίτι. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές φωτογραφίες απο τους αγώνες

 

https://www.dropbox.com/sh/k79jpmpuqci1jjd/AAACyPwsjNUxUJF97QddehBOa?dl=0

 

ΥΓ: ψόφο στις διοργανώσεις που ενώ πληρώνεις συμμετοχή, εχει σπόνσορες κλπ μετά οι φωτογράφοι ζητάνε λεφτά για τις φωτογραφίες.. Θα έπρεπε να είναι πληρωμένοι απο την διοργάνωση..

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...