Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, yannis27gr είπε

Παιχνιδάκι το κάτω απο 15%. Τα ζόρια αρχίζουν όταν γλυκοκοιτάς το κάτω από 10-11% που είναι συνήθως το όριο, παίζει ρόλο και ο σωματότυπος, για να φανούν και κάτω κοιλιακοί.

Πάντως λέμε λέμε για διατροφή, που σαφώς μετράει, αλλά αφήνουμε στην άκρη την προπόνηση που για μένα είναι πιο σημαντική. Λες και ο νταλκάς είναι το σιξ πακ κι όχι η μυικότητα.

Ακριβώς.

Μια φορα να πεσεις στο 10-11% δεν θα θες ξανα ανεβεις πανω απο 15%,και θα χρειαστει πολυ προσπαθεια να το πετυχεις αυτο.

Δηλαδη να συμβει κατι δραστικο.

Για μενα χρειαστικαν 9 μηνες καθισιού (στρατος) για να ξεφυγω ψηλα,19-20%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, μετά από μερικές μέρες κυκλικών ασκήσεων για ενδυνάμωση με ρώτησαν στο γυμναστήριο τι σκοπό έχω, εγώ απάντησα καύση λίπους και μου είπαν πως αυτό το πετυχαίνω από την διατροφή, στο γυμναστήριο το μόνο που μπορώ να κάνω είναι λίγο παραπάνω αερόβιο πριν και μετά το ημερήσιο πρόγραμμα που θα μου βγάλουν. Ρωτώ εγώ εσάς, σε αυτό το πρόγραμμα δεν χωράει κάποια μέρα μόνο αερόβιο; Να πάω σε κάποιο από τα ομαδικά προγράμματα ή μπορώ να το πετύχω και με τα μηχανήματα (διάδρομο, ποδήλατο, κοιλιακούς κ.α.);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, frozex είπε

Καλησπέρα, μετά από μερικές μέρες κυκλικών ασκήσεων για ενδυνάμωση με ρώτησαν στο γυμναστήριο τι σκοπό έχω, εγώ απάντησα καύση λίπους και μου είπαν πως αυτό το πετυχαίνω από την διατροφή, στο γυμναστήριο το μόνο που μπορώ να κάνω είναι λίγο παραπάνω αερόβιο πριν και μετά το ημερήσιο πρόγραμμα που θα μου βγάλουν. Ρωτώ εγώ εσάς, σε αυτό το πρόγραμμα δεν χωράει κάποια μέρα μόνο αερόβιο; Να πάω σε κάποιο από τα ομαδικά προγράμματα ή μπορώ να το πετύχω και με τα μηχανήματα (διάδρομο, ποδήλατο, κοιλιακούς κ.α.);

Πιο ευκολο ειναι να χασεις λιπος απο την διατροφη παρα με την αεροβια ασκηση,οποιουδηποτε ειδους.

Μπορεις φυσικα να βαλεις μερα μονο αεροβιο.

Τα ομαδικα προγραμματα οπως και τα αθληματα (π.χ μπασκετ) εχουν ενα πλεονεκτημα,το οτι περναει η ωρα πιο γρηγορα και δεν προσεχεις ποσο εχεις τρεξει/ποση ωρα κλπ

Δικη σου επιλογη ειναι,οτι προτιμάς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

μλκ εισαι πιο λιγα κιλα απο μενα ,ερεψες !

Παρόλα αυτά παρέμεινες κτηνάρι, και το cut βελτίωσε κατά πολύ την εικόνα σου.

Κακά τα ψέματα. Η έλλειψη συνεχούς ερεθίσματος από αντιστάσεις και η φθίνουσα πορεία της τεστο λόγω ηλικίας κανιβαλίζουν τους μυς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TEOKOS είπε

Παρόλα αυτά παρέμεινες κτηνάρι, και το cut βελτίωσε κατά πολύ την εικόνα σου.

Κακά τα ψέματα. Η έλλειψη συνεχούς ερεθίσματος από αντιστάσεις και η φθίνουσα πορεία της τεστο λόγω ηλικίας κανιβαλίζουν τους μυς

Ελιωσες ομως και στην διατροφη ,πως επεσες τοσα κιλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ελιωσες ομως και στην διατροφη ,πως επεσες τοσα κιλα ?

Ίδια κρέατα και χορτάρια μπρόκολα του maus αντί για πατάτες ρίζια  κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, TEOKOS είπε

Ίδια κρέατα και χορτάρια μπρόκολα του maus αντί για πατάτες ρίζια  κλπ

Ε τι κρεατα ?Κοτοπουλο στηθος  και καμμια μοσχαρισια .

Χωρις καστανο ρυζι δεν γινεται σε λιγο θα φυτρωσει μεσα μου .Πατατα βραστη τρωω πολυ σπανια .Χορταρια οχι  δεν μου αρεσει να βοσκαω χαχαχα 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι τρώω κάπου 1 1/2 κιλό, αθροιστικά, λαχανικά και φρούτα. Ειδικά τα φρούτα, που είναι η εποχή τους, του δινω και καταλαβαίνει.

Λίγο πάνω από 110γρ πρωτείνης μέσω γαλακτοκομικών προιόντων (κασέρι, χειροποίητο κεφίρ), 1 φορά τη βδομάδα κρέας, 2 ψαρια, αυγά κάθε μέρα, 150γρ μιξ ξηροί καρποί/σπόροι.

Λίπος στα ίδια (γύρω στο 13%), μυς ελαφριά αύξηση, μικρή αλλά σταθερή πρόοδος στις ασκήσεις (υπολογίζω το φθινόπωρο να κάνω άνετα 10 κάμψεις/έλξεις με το 1 χέρι, 10 καθίσματα με το ένα πόδι, 10 κάμψεις σε κατακόρυφη θέση --> οπότε και θα αρχίσω προπόνηση για πιο προχωρημένη καλισθενική).

Μπάνιο κάθε μέρα, δουλειά άφθονη. Φώτη, ζήλεια :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ε τι κρεατα ?Κοτοπουλο στηθος  και καμμια μοσχαρισια .

Χωρις καστανο ρυζι δεν γινεται σε λιγο θα φυτρωσει μεσα μου .Πατατα βραστη τρωω πολυ σπανια .Χορταρια οχι  δεν μου αρεσει να βοσκαω χαχαχα 

Καστανο ρυζι.... ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ πραγματικα 1 φορα πηρα και εκανα δεν καταφερα δευτερη

Α καλημερα απο Τηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Καστανο ρυζι.... ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ πραγματικα 1 φορα πηρα και εκανα δεν καταφερα δευτερη

Α καλημερα απο Τηνο

Σταματα εσυ μην ερθω απο εκει  και σε κανω μονιμο κατοικο βυθου !

 

Για την ιστορια δεν μου αρεσει καθολου το ρυζι ποτε δεν το παραγγελνω σαν συνοδευτικο , αλλα το καστανο μου αρεσει πιο πολυ απο το κανονικο παντα στα πλαισια της διατροφης διαφορετικα ουτε να το βλεπω δεν θελω εκτος αν ειναι σε σουσι ! Και ειναι μεσημερι τωρα καλημερα ηταν το πρωι .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2018 στις 12:16 ΜΜ, margaritagr είπε

Καστανο ρυζι.... ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ πραγματικα 1 φορα πηρα και εκανα δεν καταφερα δευτερη

Α καλημερα απο Τηνο

Μαρκετινγκ, το μονο που προσφερει ειναι περισσοτερες βιταμινες. Για τις οποιες αμφιβαλω αν μενουν μετα απο 6 ωρες βρασιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/06/2018 at 15:44, poulinos said:

Το παλιό Das Fitness έφτασε στα όρια του (Posts) και παρότι ξέρω ότι δεν το θέλετε για τεχνικούς λόγους φτιάχνουμε καινούριο.

Το παλιό θέμα εδώ. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/251324-das-fitness-thread/

Καλά ρε, ανοίξατε καινούριο και πάλι το είπατε das?

Είναι δηλαδή τα γερμανικά σημαντικά για το fitness ή μήπως είναι γλώσσα ίδιας διάδοσης με τα αγγλικά;

Και σε τελική ανάλυση γιατί να βλέπω μπροστά μου ένα αηδιαστικό das όποτε μπαίνω στο μπλα μπλα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...