Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, yannis27gr είπε

Μπράβο Φώτη. Εγώ έφτασα 78εκ περιφέρεια μέσης, γύρω στο 12% bf. Θα είναι πλέον το σημείο εκκίνησης. Όταν είμαι σε ογκο θα ανεβαίνω μέχρι τα 82-83εκ. και μετά ξανά πίσω στα 78, κοκ.

Σορτς χρειάζομαι, όλα φαρδιά είναι.

Ωραίος Γιάννη, εγώ είμαι στα 85 και παλεύω για να το ρίξω όσο μπορώ. Εκτός από την άσκηση με βάρη θα προτεινατ να τρέχω πχ 40 λεπτά 2 φορές την εβδομάδα; ή κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mylo είπε

Ωραίος Γιάννη, εγώ είμαι στα 85 και παλεύω για να το ρίξω όσο μπορώ. Εκτός από την άσκηση με βάρη θα προτεινατ να τρέχω πχ 40 λεπτά 2 φορές την εβδομάδα; ή κάτι άλλο; 

Σε τι κατασταση εισαι? Ειναι  πολυ γενικο και αοριστο  να  απαντησει ο αλλος ετσι .

Που θα τρεχεις διαδρομο ? χωμα? στιβο ? στην ασφαλτο ?

Αφου δεν βαζετε φωτο  το 85 κιλα απο μονο του δεν λεει τιποτα .Αν θες να ριξεις κιλα νουμερο 1 ειναι η διατροφη ουτε τα βαρη κανουν τιποτα ουτε τα 40 λεπτα τρεξιμο 2 φορες την βδομαδα  απο μονα τους .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Σε τι κατασταση εισαι ειναι  πολυ γενικο και αοριστο  να  απαντησει ο αλλος ετσι .

Που θα τρεχεις διαδρομο ? χωμα? στιβο ? στην ασφαλτο ?

Αφου δεν βαζετε φωτο  το 85 κιλα απο μονο του δεν λεει τιποτα .Αν θες να ριξεις κιλα νουμερο 1 ειναι η διατροφη ουτε τα βαρη κανουν τιποτα ουτε τα 40 λεπτα τρεξιμο 2 φορες την βδομαδα  απο μονα τους .

Κυρίως στίβο και κατά δεύτερον άσφαλτο. Όντως, γνωρίζω ότι η διατροφή είναι το Α και το Ω και το παλεύω. Τις σαβούρες τις έχω κόψει εδώ και πολλούς μήνες και πλέον είμαι σε φάση που περιόρισα θερμίδες και μερίδες. Το βασικό πρόβλημα μου είναι το κλασσικό σωσίβιο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/6/2018 στις 11:20 ΠΜ, frozex είπε

Λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο σήμερα, ετοιμάζομαι πάω να φύγω και βλέπω πως τα αθλητικά έχουν ξεραθεί και δεν μπορώ ούτε καν να περπατήσω με αυτά. Υπάρχει καμιά καλή και φθηνή μάρκα να αγοράσω να τα έχω μόνο για το γυμναστήριο; 

Δεν ξέρω αν είσαι από Αθήνα, αλλά όπως εσύ έτσι και εγώ έψαχνα φθηνά παπούτσια τρεξίματος και έχω βρει στην adidas της νέας Σμύρνης που είναι στοκ και παίρνω τα adidas cloudfoam (και άλλο ένα μοντέλο δεν θυμάμαι όνομα αλλά θυμάμαι έχει ένα + στο τέλος) σε καλή τιμή δλδ 25 με Μαξ 30 ευρώ. Πέραν ότι είναι ποιότητα adidas είναι πανάλαφρα και στον τάπητα του γηπέδου είναι ότι καλύτερο για το δικό μ πόδι. Απλά σε αυτά τα φθηνά έχει κάτι περίεργα χρώματα, αλλά για το τζιμ και το τρέξιμο είναι ότι πρέπει ο πάτος τους. 

 

Επίσης ανυπομονω να έρθει η Δευτέρα, που θα πάω για λιπομετρηση. Πολύ θέλω να δω σε τι στάδιο βρίσκομαι μετά από ενάμιση χρόνο εντατικής άσκησης και διατροφής 

Επεξ/σία από greekbusters
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mylo, για μείωση λίπους η διατροφή είναι το 99% της προσπάθειας. Αλλά θέλει συνέπεια, δε θα δεις διαφορά άμα κρατήσεις χαμηλά τις θερμίδες για μια μέρα 'η μια βδομάδα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Κάνω μία προσπάθεια από αρχές Μαίου για μείωση λίπους. Δείτε στη φωτογραφία τα στατιστικά και πείτε μία γνώμη.
Ζυγίζομαι με μία ζυγαριά απο αυτές που μετράνε λίπος, δεν περιμένω απόλυτα σωστά αποτελέσματα. (ύψος 1,80 ηλικία 33)

BF.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koumo, αλλο εγκυροτητα, αλλο αξιοπιστια. Προφανως η ζυγαρια δεν ειναι εγκυρη αλλα αν ειναι αξιοπιστη (δηλαδη αν δεν ειναι χαλασμενη) τοτε προφανως εισαι σε καλο δρομο αφου εχεις χασει 2,5 κιλα λιπους σε 2 μηνες. Οχι εντυπωσιακο αλλα καλο νουμερο.

Το ζητημα ειναι εχεις μυς να το αναδειξεις αυτο; Γιατι αλλιως απλα θα εισαι πιο αδυνατος. Το ζητημα στη γραμμωση ειναι να υπαρχει σοβαρη μυικοτητα ωστε οταν φυγει το λιπος που καθεται πανω απο τους μυς και τους κρυβει, αυτοι να εμφανιστουν και ετσι να δειχνεις πιο καλος αισθητικα.

Φωτη, το τατουαζ συνεχιζει στο @@ σου ή σταματά από πάνω; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

koumo, αλλο εγκυροτητα, αλλο αξιοπιστια. Προφανως η ζυγαρια δεν ειναι εγκυρη αλλα αν ειναι αξιοπιστη (δηλαδη αν δεν ειναι χαλασμενη) τοτε προφανως εισαι σε καλο δρομο αφου εχεις χασει 2,5 κιλα λιπους σε 2 μηνες. Οχι εντυπωσιακο αλλα καλο νουμερο.

Το ζητημα ειναι εχεις μυς να το αναδειξεις αυτο; Γιατι αλλιως απλα θα εισαι πιο αδυνατος. Το ζητημα στη γραμμωση ειναι να υπαρχει σοβαρη μυικοτητα ωστε οταν φυγει το λιπος που καθεται πανω απο τους μυς και τους κρυβει, αυτοι να εμφανιστουν και ετσι να δειχνεις πιο καλος αισθητικα.

Φωτη, το τατουαζ συνεχιζει στο @@ σου ή σταματά από πάνω; 😛

Προσπαθω αρκετα να χτισω μυς αλλα ενταξει υπαρχει μια σχετική δυσκολια. Γυμναστηριο 3 φορες τη βδομάδα και τις κυριακές τρέξιμο γήπεδο, βάρη τερματίζω και αεροβια ένα 20λεπτο στο διαδρομο intervals. Λογικά κάποια στιγμή θα πρέπει να το δυναμώσω λίγο το πρόγραμμα και προφανώς να τρώω μεγαλύτερες ποσότητες τις μέρες του γυμναστηρίου. Απο μυικη μαζα είμαι χαμηλα δυστυχώς ακομα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες yannis

Επεξ/σία από koumos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετικά με γεύσεις whey από myprotein:

Spoiler

Έχω πάρει μόνο άγευστη (με flavdrops) και είχα σταματήσει για ένα χρονικό διάστημα αλλά τώρα την χρησιμοποιώ αρκέτα σε "γλυκά" και βρώμη οπότε σκέφτηκα μήπως δοκιμάσω κάποια γεύση για να μην ρίχνω μέσα κακάο σε σκόνη και στέβια κλπ. Οι γεύσεις που μ' άρεσαν σαν ιδέα είναι:

Μπισκότα και Κρέμα (έχει καμία σχέση με cookies and cream στυλ oreo ή καμία σχέση;)

Σοκολάτα Brownie (εδώ ελπίζω για έντονη γεύση σοκολάτας)

Σοκολάτα Φυστικοβούτυρο (μ' αρέσει πολύ το φυστικοβούτυρο και ελπίζω να μην χάνεται)

Σοκολάτα Καρύδι (είδα σε κάποιο thread δεν θυμάμαι σε ποιο site να λένε πως θυμίζει Ferrero οπότε αν ισχύει την αγοράζω επιτόπου)

Στρατσιατέλα

Αυτές, αν έχει δοκιμάσει κάποιος και θέλει ας μου δώσει τη γνώμη του. Θέλω να βρω κάποια γεύση που να θυμίζει το όνομά της :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kate23 said:

Ερώτηση σχετικά με γεύσεις whey από myprotein:

  Reveal hidden contents

Έχω πάρει μόνο άγευστη (με flavdrops) και είχα σταματήσει για ένα χρονικό διάστημα αλλά τώρα την χρησιμοποιώ αρκέτα σε "γλυκά" και βρώμη οπότε σκέφτηκα μήπως δοκιμάσω κάποια γεύση για να μην ρίχνω μέσα κακάο σε σκόνη και στέβια κλπ. Οι γεύσεις που μ' άρεσαν σαν ιδέα είναι:

Μπισκότα και Κρέμα (έχει καμία σχέση με cookies and cream στυλ oreo ή καμία σχέση;)

Σοκολάτα Brownie (εδώ ελπίζω για έντονη γεύση σοκολάτας)

Σοκολάτα Φυστικοβούτυρο (μ' αρέσει πολύ το φυστικοβούτυρο και ελπίζω να μην χάνεται)

Σοκολάτα Καρύδι (είδα σε κάποιο thread δεν θυμάμαι σε ποιο site να λένε πως θυμίζει Ferrero οπότε αν ισχύει την αγοράζω επιτόπου)

Στρατσιατέλα

Αυτές, αν έχει δοκιμάσει κάποιος και θέλει ας μου δώσει τη γνώμη του. Θέλω να βρω κάποια γεύση που να θυμίζει το όνομά της :P 

στρατσιατέλα τρελή μάπα

brownie την παίζω καιρό ειναι πολύ ωραια την επινα κανα χρόνο αλλα μετά λίγο μπούχτησα (λογικο αν την πινει κανεις κανα χρονο)

cookies n cream ωραία με την καμία δεν φέρνει σε όρεο τελειως αλλα παίρνεις μια ψιλή ιδέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ είμαι της άποψης ότι αν θες να χτίσεις σώμα ,το πρώτο που χρειάζεται είναι το ερέθισμα με τους αλτήρες-μηχανηματα ,το αερόβιο 100% απαραίτητο σε συνδιασμό με μια ισορροπημένη διατροφή χωρίς ακρότητες.Αν λαμβάνει κανείς τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά από φρούτα λαχανικά όσπρια φυτική,ζωική πρωτεΐνη και γαλακτοκομικά , δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή στη φάση της γράμμωσης ,τότε ο στόχος σου θα εκπληρωθεί και δε χρειάζεσαι όλα αυτά τα σκευάσματα που πολύ πιθανόν να είναι επιβεβαρυμενα πόσο μάλλον όταν εμπεριέχουν χρωστικές ουσίες.Αθληση σημαίνει υγεία σημαίνει τρόπος ζωής.Τα βάζεις κάτω και επιλέγεις.Μεγαλοι άνθρωποι είμαστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...