Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #2


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, Vasivouzoukos said:

Περπάτημα 5-6 χιλιομέτρων καθημερινά και ορθοστασία οχτάωρου. 

δωσε οσα λεφτα πιστευεις οτι θα κανουν τα ποδια σου να νιωθουν ωραια στην ορθοστασια του 8ωρου.το 5-6 χιλιομετρα και με σαγιοναρα τα κανεις που λεει ο λογος.το βασικο ειναι το 8 ωρο να βγαινει ωραια.

14 hours ago, revolver1990 said:

Γίνεται πιο δύσκολο λόγω αυξημένων υποχρεώσεων....αλλά αν πραγματικά θες να γυμναστείς τότε θα το κάνεις...αν χρειαστεί θα ξυπνήσεις και πριν την δουλειά για την προπόνηση σου.

 

οπως το ειπες.απειρες φορες εχω πει το 24 ωρο δεν φτανει με τιποτα και ο 8 ωρος υπνος γινεται 4 ωρος και 5 ωρος για να βγουν ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά ελπίζω να μην διακόπτω. Είμαι σε φάση να ψιλοελαττώσω το κάπνισμα, αν και δε καπνίζω πολύ, κυρίως το βράδυ.. και μου έχει μείνει ένας ενδοιασμός.

Αν σκέφτομαι μετά τις 17.00+ να πηγαίνω ένα κολυμβητήριο λ.χ. είναι ΚΑΚΟ να ξεκινάω τη μέρα μου με ένα τσιγάρο, και να κάνω άλλο ένα το μεσημέρι;

Γιατί ρωτάω. Έχω την αίσθηση πως έστω και με 2-3 τσιγάρα πριν πας γυμναστήριο, είναι αρκετά για να σε επηρεάσουν στο workout σου. Τώρα είναι να ξεκινήσω κολυμβητήριο, και αυτό με βάζει δυο φορές σε σκέψεις, διότι είναι ακόμα περισσότερη αερόβια.

..το ζήτημα είναι πως το κάνω ΚΑΡΓΑ κέφι. ΚΑΡΓΑ όμως.

Αν υπάρχει όντως μεγάλη απόκλιση στο θέμα επιδόσεων από τα αποτελέσματα, τότε να κάνω τουμπεκί ή να αγοράσω κάναν ατμιστή, και μόλις τελειώνω τα πάντα να καπνίζω κάνα τσιγάρο τα βράδια όταν επιστρέφω στο μπουντρούμι μου..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόφτο τελείως , δεν το χρειάζεσαι.

Η διαφορά ανάμεσα σε ΚΑΝΕΝΑ και 1 είναι τραγικά μεγάλη ...

1 τσιγάρο αρκεί για να αλλάξει την αντοχή - δύναμη - ψυχολογία - αναπνευστική ικανότητα σου

Μιλάω από πείρα (πρώην καπνιστής που έχει περάσει από πολλά στάδια) , το τσιγάρο κόβεται με το μυαλό όταν καταλάβεις πόσο κακή ποιότητα ζωής έχεις εξαιτίας του.

Τώρα είμαι 80κιλά με 11% body fat (Dexa) και την καθαρή ανάσα , τα υγιή δόντια και ούλα , τα δυνατά πνευμόνια και την ανεξάντλητη αντοχή δεν τα αλλάζω με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο σήμερα, ετοιμάζομαι πάω να φύγω και βλέπω πως τα αθλητικά έχουν ξεραθεί και δεν μπορώ ούτε καν να περπατήσω με αυτά. Υπάρχει καμιά καλή και φθηνή μάρκα να αγοράσω να τα έχω μόνο για το γυμναστήριο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, frozex said:

Λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο σήμερα, ετοιμάζομαι πάω να φύγω και βλέπω πως τα αθλητικά έχουν ξεραθεί και δεν μπορώ ούτε καν να περπατήσω με αυτά. Υπάρχει καμιά καλή και φθηνή μάρκα να αγοράσω να τα έχω μόνο για το γυμναστήριο; 

εξαρτατε τι εννοεις φτηνη μαρκα.πηρα asics με 60 ευρω αλλα παιζουν και reebok καμια προσφορα με λιγοτερα χρηματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2018 στις 10:12 ΠΜ, poulinos είπε

δωσε οσα λεφτα πιστευεις οτι θα κανουν τα ποδια σου να νιωθουν ωραια στην ορθοστασια του 8ωρου.το 5-6 χιλιομετρα και με σαγιοναρα τα κανεις που λεει ο λογος.το βασικο ειναι το 8 ωρο να βγαινει ωραια.

οπως το ειπες.απειρες φορες εχω πει το 24 ωρο δεν φτανει με τιποτα και ο 8 ωρος υπνος γινεται 4 ωρος και 5 ωρος για να βγουν ολα.

Καλύτερα να θυσιάσετε λίγη ώρα από την προπόνηση παρά να στερείστε ύπνο.. 7 ώρες τουλάχιστον το λιγότερο αν θέλετε να είστε υγιείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, LASERPEWPEW said:

Καλύτερα να θυσιάσετε λίγη ώρα από την προπόνηση παρά να στερείστε ύπνο.. 7 ώρες τουλάχιστον το λιγότερο αν θέλετε να είστε υγιείς

ναι οπως λενε eat ,gym,rest.δυστυχως δεν ειναι οτι πχ κανω γυμναστηριο 5 ωρες και λεω οκ κοβω 2 ωρες για να κοιμηθω.ειναι οτι τρεχουν και αλλα πραγματα οποτε για να προλαβεις και την μια ωρα gym πρεπει να κοψεις απο καπου. συνηθως οταν εχω κατεβασει μπαταριες λογω ελλειψη υπνου το καταλαβαινω απο διαφορα σημαδια απο την αλλη πολλες φορες ακομα και χρονο που μπορει να μην εχω ή να ειμαι κουρασμενος θελω να παω εστω για λιγο gym ακομα και χαλαρα για να φυγει η ενταση.γιατι το γυμανστηριο δεν ειναι μονο για να φτιαχεις σωμα είναι και το ψυχολογικο κομματι που σου φτιαχνει.απλα ναι αν ειναι αρκετα κουρασμενος θα παω gym για πιο ηρεμο προγραμμα για να μην παει η μερα χαμενη και να διωξεις λιγο την ενταση ακομα και αν πας για να κανεις λιγο διαδρομο ή δεν ξερω τι.αλλα συμφωνω απολυτα.ενα 7 ωρο το χρειαζομαστε.

20 hours ago, JiovanniGeorgeo said:

Ρε παιδιά ελπίζω να μην διακόπτω. Είμαι σε φάση να ψιλοελαττώσω το κάπνισμα, αν και δε καπνίζω πολύ, κυρίως το βράδυ.. και μου έχει μείνει ένας ενδοιασμός.

Αν σκέφτομαι μετά τις 17.00+ να πηγαίνω ένα κολυμβητήριο λ.χ. είναι ΚΑΚΟ να ξεκινάω τη μέρα μου με ένα τσιγάρο, και να κάνω άλλο ένα το μεσημέρι;

Γιατί ρωτάω. Έχω την αίσθηση πως έστω και με 2-3 τσιγάρα πριν πας γυμναστήριο, είναι αρκετά για να σε επηρεάσουν στο workout σου. Τώρα είναι να ξεκινήσω κολυμβητήριο, και αυτό με βάζει δυο φορές σε σκέψεις, διότι είναι ακόμα περισσότερη αερόβια.

..το ζήτημα είναι πως το κάνω ΚΑΡΓΑ κέφι. ΚΑΡΓΑ όμως.

Αν υπάρχει όντως μεγάλη απόκλιση στο θέμα επιδόσεων από τα αποτελέσματα, τότε να κάνω τουμπεκί ή να αγοράσω κάναν ατμιστή, και μόλις τελειώνω τα πάντα να καπνίζω κάνα τσιγάρο τα βράδια όταν επιστρέφω στο μπουντρούμι μου..

το κακο με το τσιγαρο ειναι οτι χανεις σιγα σιγα την υγεια σου τις αντοχες σου και επειδη τις χανεις αργα αργα δεν συνηδητοποιεις ποσο εχεις πεσει γιατι εχει γινει gradually.Οταν ομως το κοψεις και σιγα σιγα ολα θα γινουν πολυ καλυτερα τοτε θα καταλαβεις ποσα εχεις κερδισει περα απο τα λεφτα στην τσεπη σου.ειδικα στο θεμα αντοχης.απλα αν το κοψεις και ελπιζω με το καλο να το κανεις προσεξε λιγο με το φαγητο γιατι πολλα ατομα κοβουν το καπνισμα και μετα παιρνουν κιλακια για δυο λογους.α.επειδη αρχιζουν και ξανακαταλαβαινουν γευσεις στα φαγητα .β.επειδη δενεχουν να ασχοληθουν με το τσιγαρο οποτε πανε στην κουζινα:).

οτι καλυτερο για μια νεα αρχη ευχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, poulinos είπε

εξαρτατε τι εννοεις φτηνη μαρκα.πηρα asics με 60 ευρω αλλα παιζουν και reebok καμια προσφορα με λιγοτερα χρηματα.

υπολόγιζα κοντά στο 50άρι, γνώμη για τα παρακάτω;

https://www.intersport.gr/andrika/andrika-papoutsia/reebok-reebok_515769/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, frozex είπε

Λέω να ξεκινήσω γυμναστήριο σήμερα, ετοιμάζομαι πάω να φύγω και βλέπω πως τα αθλητικά έχουν ξεραθεί και δεν μπορώ ούτε καν να περπατήσω με αυτά. Υπάρχει καμιά καλή και φθηνή μάρκα να αγοράσω να τα έχω μόνο για το γυμναστήριο; 

Oχι ,ξεκαθαρα .

Αυτο με το εχουν ξεραθει πρωτη φορα το ακουω ...Μηπως ηταν και αυτα φτηνα και καλα ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα είχα 4 χρόνια και είχα ξεχάσει πως πριν τα παρατήσω για 1 χρόνο τα έβαλα στο πλυντήριο... έφυγαν τα σφουγγάρια και γενικά άστα. ήταν της saucony, ωραία παπούτσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, frozex είπε

υπολόγιζα κοντά στο 50άρι, γνώμη για τα παρακάτω;

https://www.intersport.gr/andrika/andrika-papoutsia/reebok-reebok_515769/

Αυτά έχω εγώ για το γυμναστήριο και μόνο αλλά κάνω μόνο βάρη εκεί, για τρέξιμο κλπ έχω άλλο παπούτσι. Για σοβαρές άρσεις και καθίσματα πας σε άλλο παπούτσι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, frozex said:

υπολόγιζα κοντά στο 50άρι, γνώμη για τα παρακάτω;

https://www.intersport.gr/andrika/andrika-papoutsia/reebok-reebok_515769/

απο φτηνα asics θα προτιμουσα reebok.αλλα ειναι καθαρη προσωπικη αποψη πως θα κατσει στο ποδι του καθενος και τι εχει συνηθισει καποιος.οπως και ποια θα ειναι η χρηση τους στο γυμναστηριο αλλα και εκτος απο αυτο αν τα φορας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Φώτη. Εγώ έφτασα 78εκ περιφέρεια μέσης, γύρω στο 12% bf. Θα είναι πλέον το σημείο εκκίνησης. Όταν είμαι σε ογκο θα ανεβαίνω μέχρι τα 82-83εκ. και μετά ξανά πίσω στα 78, κοκ.

Σορτς χρειάζομαι, όλα φαρδιά είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι φέτος δεν τα κατάφερα με το κατ χαχαχα ειμαι και λιγο ανωμαλος ψιλοκαταρα καπου μέσα δεκέμβρη

μια με τη μετακόμιση μια με τη δουλεια ψιλοβγαινει καλά  σε ένα οριακό 68kg, 1.65 υψος.  λίπος υπολογίζω κανα 16-17% max.

τα πρηξιματάκια πολύ καλά  νομιζω εχω δει και μια διαφορά με την ON gold  protein με μόνο μειονέκτημα σπυράκια .

35198196_10155751321083510_5510248727857

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...