Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, nzeppos είπε

Αν το θυμάμαι καλά από τότε που το έπαιζα σε PC, τα control δεν είναι τόσο απαιτητικά όσο του Witcher 3. Πάντως εγώ δεν θα το έπαιρνα για να το παίξω σε portable mode, γιατί το μισό παιχνίδι είναι η ατμόσφαιρά του και ειδικά τη νύχτα. Όταν λέει ο ikaruga "πραγματικό σκοτάδι" το εννοεί με όλη τη σημασία της λέξης. Στα πέντε μέτρα δεν βλέπεις τίποτα και λίγο πιο πέρα μπορεί να είναι τρίμετρο gryphon με διπλάσιο level από το δικό σου. Οπότε θέλει μεγάλη οθόνη άρα και κατά προτίμηση κανονικό χειριστήριο.

Οπωσδήποτε βέβαια δεν είναι Witcher 3, αλλά τα 20 ευρώ πιστεύω τα αξίζει.

Με μπέρδεψες :P Στο Lite να το πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά, δεν είχα δει ότι ρώτησες συγκεκριμένα για το Lite! Αν και προτείνω να παιχτεί σε κανονική τηλεόραση, νομίζω και στο Lite μια χαρά θα είναι. Αν το πάρεις στα 20 ευρώ, αποκλείεται να το μετανιώσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος το astral chain, επιτέλους βρήκα χρόνο να το τελειώσω το συγκεκριμένο παιχνίδι σίγουρα είναι από τα αγαπημένα μου στο switch, τώρα άρχισα να παίζω και divinity σε handheld για τη φάση

Μου φαίνεται αρκετά καλή εμπειρία να δούμε πώς θα πάει μετά από κάποιες δεκάδες ώρες, το port δεδομένης της δύναμης του switch είναι αξιοπρεπέστατο

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα πρόσφατα ένα switch lite αλλά δεν έχω πάρει ακόμα κάποιο παιχνίδι. Από πού προτείνετε να αγοράσω (διαδικτυακά/καρτέλες); Γενικά που βρίσκετε προσφορές για παιχνίδια; Δεν μένω Αττική άρα δεν μπορώ να πάω σε μεγάλα φυσικά καταστήματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bionic108 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα πρόσφατα ένα switch lite αλλά δεν έχω πάρει ακόμα κάποιο παιχνίδι. Από πού προτείνετε να αγοράσω (διαδικτυακά/καρτέλες); Γενικά που βρίσκετε προσφορές για παιχνίδια; Δεν μένω Αττική άρα δεν μπορώ να πάω σε μεγάλα φυσικά καταστήματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

πολύ καλές τιμές έχει το αγγλικό base.com / Τωρα για game ξεκινάς asap zelda. Για μένα αξίζει να πάρει κάποιος την κονσόλα μόνο για να παίξει αυτο το game

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Bionic108 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Αγόρασα πρόσφατα ένα switch lite αλλά δεν έχω πάρει ακόμα κάποιο παιχνίδι. Από πού προτείνετε να αγοράσω (διαδικτυακά/καρτέλες); Γενικά που βρίσκετε προσφορές για παιχνίδια; Δεν μένω Αττική άρα δεν μπορώ να πάω σε μεγάλα φυσικά καταστήματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

η συνταγή της επιτυχίας για μένα ήταν mario/zelda σιγουρα και δες μπας και τη βρίσκεις κι εσύ με smash 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασαν το στόχο τους.Τωρα αναμονή 2 χρόνια και για τη nintendo έκδοση θα δείξει αν θα έχουμε νέο hardware για να έρθει κανονικά το game αλλιώς downgrade.Παντως περίεργο φαίνεται να είναι τόσο απαιτητικό μιας και μοιάζει με ένα upgraded octopath.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

γερνάει ηλικιακά η πρώτη γενικά των gamer του 80 και νομίζω την επόμενη δεκαετία δεν θα είναι καθόλου παράξενη εικόνα μεγάλος σε ηλικία να παίζει games.

Να σου πω καλά κάνουν από το να βλέπουν ότι μλκ υπάρχει στην τηλεόραση. Και εγώ αυτό θα κάνω σίγουρα όταν γεράσω. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, chek2fire είπε

γερνάει ηλικιακά η πρώτη γενικά των gamer του 80 και νομίζω την επόμενη δεκαετία δεν θα είναι καθόλου παράξενη εικόνα μεγάλος σε ηλικία να παίζει games.

Να σου πω καλά κάνουν από το να βλέπουν ότι μλκ υπάρχει στην τηλεόραση. Και εγώ αυτό θα κάνω σίγουρα όταν γεράσω. 

Φαντάζομαι θα γίνεται ήδη σε κάποιο βαθμό σε χώρες του εξωτερικού που το gaming έγινε mainstream νωρίτερα από τα μέρη μας. Επίσης φαντάζομαι ότι όσοι μεγάλωσαν παίζοντας παιχνίδια επί 30-40 χρόνια, δεν έχουν κανένα σκοπό να σταματήσουν ακόμα κι αν βγουν στη σύνταξη. Πόσο μάλλον οι νεότερες γενιές που ούτως ή άλλως δεν πολυβλέπουν τηλεόραση.

Όσο για το Animal Crossing, ρε παιδιά κάντε κάτι για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να έχουν friends αλλά θέλουν να επισκεφθούν άλλα νησιά. Με random κωδικούς νησιών από random site δεν γίνεται δουλειά, συνέχεια δοκιμάζω και δεν έχω καταφέρει να μπω πουθενά. Διαφορετικά φτιάξτε public νησιά που θα είναι εξ' ορισμού προσβάσιμα από τους πάντες (σε φάση εμπορικά κέντρα-θέρετρα) ή δώστε τη δυνατότητα στον κόσμο να ανοίγει το νησί του σε όλους (μέχρι κάποιο όριο ατόμων) και να εμφανίζεται μια λίστα με τα διαθέσιμα μέρη ώστε να μην χρειάζονται κωδικοί και προσκλήσεις για να πας από εδώ και από εκεί.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Ακόμα να βάλουν cloud saves στο παιχνίδι που τους τυπώνει ζεστό χρήμα. 

Τα περισσότερα ή σχεδόν όλα τα switch games made by nintendo όπου έχουν online δεν χρησιμοποιούν το cloud save αλλά η nintendo ζητάει να δώσεις ένα 20ρικο για την υπηρεσια.

Με αυτόν τον τρόπο οι Ιάπωνες προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι τους παρέχουν ασφάλεια από τους hackers αλλά στην πραγματικότητα οι hackers κάνουν party με το σύστημα ασφαλείας της nintendo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

γερνάει ηλικιακά η πρώτη γενικά των gamer του 80 και νομίζω την επόμενη δεκαετία δεν θα είναι καθόλου παράξενη εικόνα μεγάλος σε ηλικία να παίζει games.

Να σου πω καλά κάνουν από το να βλέπουν ότι μλκ υπάρχει στην τηλεόραση. Και εγώ αυτό θα κάνω σίγουρα όταν γεράσω. 

Η γιαγιά έχει περισσότερο γούστο σε αυτήν την ηλικία από το 99.9% του μέσου gamer εκεί έξω. Αυτό που είναι εκπληκτικό είναι ότι η γιαγιά πιάνει το νόημα αυτών των παιχνιδιών, αν δεις το κανάλι της δεν έχει πολλά βίντεο αλλά είναι JRPG junkie με ειδική αγάπη στην σειρά Xenoblade. Είναι hardcore και δεν το ξέρει.

Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι μας πήραν την πρωτιά. Εμείς των late 70s - early 80s έπρεπε να ήμασταν η πρώτη φουρνιά γέρων gamers. Εντάξει, πρακτικά έτσι θα είναι γιατί η συγκεκριμένη προφανέστατα και δεν είναι μέσο δείγμα της ηλικίας της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το Flipping Death λεει τιποτα? Μου κεντρισε το ενδιαφερον και στα 4 ευρω θα το χτυπησω, αλλα λεω μηπως το εχει παιξει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...