Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η skull&co λόγω οτι δεν υπερβαίνει το ποσό των 22 ή 25 μιας κ έχει δωρεάν μεταφορικά δεν έχει τελωνείο, η satisfye έχει κανονικά κ δεν νομίζω οτι συμφέρει γιατί έχει πολύ ακριβά μεταφορικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο είναι το link για το ελληνικό store ώστε να αγοράσω παιχνίδια; Αλλάζω από πάνω region και με πάει στην cdmedia..

https://www.nintendo.co.uk/Official-UK-Store/Nintendo-eShop/Nintendo-eShop-1806894.html

αυτό μας κάνει του uk;

Και μια ερώτηση ακόμα, εαν πάρω retail ένα παιχνίδι μπορώ να το κάνω εγκατάσταση στην μνήμη και να το παίζω χωρίς να χρειάζομαι την κάρτα του?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Και μια ερώτηση ακόμα, εαν πάρω retail ένα παιχνίδι μπορώ να το κάνω εγκατάσταση στην μνήμη και να το παίζω χωρίς να χρειάζομαι την κάρτα του?

Όχι, δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Αυτό δεν το γνωρίζω. Μόνο μέσα από την κονσόλα ψωνίζω. 

Αν ξέρει κάποιο άλλο παιδί! 

Καλώς :) . Με την ησυχία μας, έχουμε μέχρι την Παρασκευή που θα έρθει. 

ας μα δώσει τα φώτα του/της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 4:29 ΜΜ, stafftw είπε

 

Btw δεν τα έχω πιάσει ποτέ τα SMT και με το direct ψηθηκα παρότι τα ακούω καιρό και με ενδιέφερε και σαν concept,αν τα ξεκινήσω πρέπει να τα πιάσω από την αρχή;Πως κατεβάζουμε τo Japanese Library στο nes online? Η να ψαξω emu για να παίξω το 1ο? χαχαχαχα 

Γράψε λάθος.Το smt II είναι συνέχεια του neutral ending του πρώτου smt.Το παίζω τώρα.Άρα έχουμε το 1 και 2 να συνδέονται όπως και το IV με το apocalypse μέσω του neutral path.Δεν νομίζω να θες να το παίξεις απλά σκέφτηκα να διορθώσω τη λάθος απάντηση μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Γράψε λάθος.Το smt II είναι συνέχεια του neutral ending του πρώτου smt.Το παίζω τώρα.Άρα έχουμε το 1 και 2 να συνδέονται όπως και το IV με το apocalypse μέσω του neutral path.Δεν νομίζω να θες να το παίξεις απλά σκέφτηκα να διορθώσω τη λάθος απάντηση μου.

Το Apocalypse δεν είναι canon. Είναι side story του υποτιθέμενου canon όλων των SMT που είναι το neutral ending, έτσι και αυτό. Δεν χάνεις κάτι αν δεν το παίξεις δηλαδή μιας και το Apocalypse έχει σε κάποια φάση ένωση όλων των ιστοριών. Το original SMT 1 & 2 δεν είναι το 2 side story του 1. Και το strange journey μπορεί να θεωρηθεί ως συνέχεια του 1 και 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Το Apocalypse δεν είναι canon. Είναι side story του υποτιθέμενου canon όλων των SMT που είναι το neutral ending, έτσι και αυτό. Δεν χάνεις κάτι αν δεν το παίξεις δηλαδή μιας και το Apocalypse έχει σε κάποια φάση ένωση όλων των ιστοριών. Το original SMT 1 & 2 δεν είναι το 2 side story του 1. Και το strange journey μπορεί να θεωρηθεί ως συνέχεια του 1 και 2. 

Ναι απλά υπάρχει μια σύνδεση μεταξύ τους.Αυτό εννοώ.Δεν είναι παράδειγμα σαν τα final fantasy που οι ιστορίες είναι διαφορετικές.Φυσικά και δεν παίζει ρόλο πώς θα τα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λέει άσχημα αλλά μου φαίνεται συγκρινει λίγο μήλα με πορτοκάλια. Και τα δύο είναι φρούτα αλλά καλύπτουν διαφορετικά γούστα, ενώ δεν βλάπτει να τα τρώει κάποιος και τα δύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπες σωστα @Malthador στο topic του xbox series x,ουσιαστικα θα ενσωματοσουν το live στο gamepass οποτε παλι δεν ειναι δωρεαν.

Παλι ομως τραγικο το paid online,ποσο μαλλον  της nintendo που ειναι με διαφορα το χειροτερο απο τους 3.Τωρα εγω ειχα online για το switch καθως επαιζα στα εθιστικα splatfest.Aπο τοτε που σταματησανε δεν εχω ξαναβαλει.Τωρα εχουν προγραμματισει φια τις 27 του μηνα νομιζω παλι splatfest.

Αλλα και ps4 που εχω ποτε δεν εβαλα ps plus καθως δεν εβρισκα το λογο.Tα δωρεαν παιχνιδια που εδιναν ή τα ειχες παιξει ηδη ή ηταν μετριοτητες.

Παντως να σχολιασω και στην παραπανω φωτογραφια το "nintendodrones ή nintend-ακηδες" .Θεωρω πως ειμαστε,γιατι και εγω ειμαι φαν της nintendo, πιο αντικειμενικοι απο τους αντιστοιχους "sony-ακηδες" που εκει οτι και να κανει η sony ειναι σωστο.Μια βολτα να κανεις απο τα αντιστοιχα topics του ps4 ή των αποκλειστικων παιχνιδιων θα καταλαβετε τι εννοω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αντικειμενικα ''fanboys'' δεν υπαρχουν στο internet τουλαχιστον. Ολοι τα ιδια χαλια ειναι κυριολεκτικα ομως και ουτε μπορει να βγει καποιο γενικο συμπερασμα σε αυτο με κεντρικο παραδειγμα το τι γραφεται στο....insomnia 🤣

Ουτε για τα ps plus παιχνιδια ισχυει αυτο που λες στην πραξη (και για το καθε ps plus).Τα ιδια τα νουμερα ουτως ή αλλως δειχνουν το ακριβως αντιθετο,αν και δεν ειναι επι του θεματος αυτο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πιο αντικειμενικα ''fanboys'' δεν υπαρχουν στο internet τουλαχιστον. Ολοι τα ιδια χαλια ειναι κυριολεκτικα ομως και ουτε μπορει να βγει καποιο γενικο συμπερασμα σε αυτο με κεντρικο παραδειγμα το τι γραφεται στο....insomnia 🤣

Ουτε για τα ps plus παιχνιδια ισχυει αυτο που λες στην πραξη (και για το καθε ps plus).Τα ιδια τα νουμερα ουτως ή αλλως δειχνουν το ακριβως αντιθετο,αν και δεν ειναι επι του θεματος αυτο.

Φυσικά και υπάρχουν πιο αντικειμενικά fanboys, δεν νομίζω εδώ μέσα ότι έχει πέσει λίγο κράξιμο από όλους μας προς την "αγαπημένη" μας εταιρία. Οι sonάκηδες γενικά μιλώντας αρνούνται να πιάσουν οτιδήποτε δεν είναι sony ή δεν υπάρχει στην κονσόλα τους. Δεν διαφέρουν σε τίποτε από τους PCMR που δεν πιάνουν ούτε για αστείο χειριστήριο στα χέρια τους και χλευάζουν την πλέμπα που παίζει σε κονσόλες. Ακόμα και στο internet να κοιτάξεις, από τον τελευταίο άσχετο μέχρι και πιο γνωστά και αντικειμενικά ονόματα όπως του Jim Sterling όλοι λένε το ίδιο πράγμα, ότι οι sony-fans είναι πράγματι zombie-drones. 

Κατά τα άλλα για το πληρωμένο online νομίζω ότι είναι γενικά αποδεκτό ότι είναι καρκίνος. Τα benefits δεν υπερτερούν των drawbacks. Η αρχική ιδέα ήταν ότι η πληρωμή θα βοηθούσε για καλύτερο online experience και κάποια επιπλέον benefits. Από αυτά μόνο τα επιπλέον benefits πήραμε όμως είναι αστεία. Καλά για το δε online της nintendo ας το αφήσουμε καλύτερα, θα μπορούσαν να το κάνουν μεγαλοπρεπές αλλά...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...