Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, lebron15 said:

Πήρα χθες το switch lite, ψαχνόμουν καιρό μεταξύ standard και lite και κατέληξα στο δεύτερο αφενός λόγω κόστους αφετέρου λόγω ευκολότερης φορητοτητας αφού έχω ένα xbox one και μέσα στον χρόνο το σκέφτομαι για series s ή ps5. 

Ωραίο, αρκετά πιο βολικό από το psp που ήταν το τελευταίο μου φορητό, ενώ και η κατασκευή του μου φάνηκε πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. 

Ξενέρωσα λίγο με το μέγεθος της οθόνης βέβαια και για αυτό γράφω. Έβαλα να παίξω το botw και μου βγήκαν τα μάτια, μετά βίας διέκρινα τι έβλεπα μπροστά μου, ειδικά σε χώρους με πιο χαμηλό φωτισμό. Στις γραμματοσειρές θα έπρεπε να γίνει κάποιo optimization για το lite γιατί είναι τόσο μικρές που δύσκολα διαβάζονται, επίσης νιώθω ότι θα χάσω πολύ σε immersion. Πχ το πλάνο που βγαίνεις από την σπηλιά και βλέπεις απέναντι το κάστρο και το ηφαίστειο θα ήταν πολύ σούπερ σε docked mode. Θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα αλλά ήδη το σκέφτομαι μήπως έπρεπε να πάω εξαρχής στο standard. 

έπρεπε να είχες παει εξαρχής στο standard.... δες μήπως μπορείς να το επιστρέψεις και να παρεις το μεγάλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sotirisl είπε

έπρεπε να είχες παει εξαρχής στο standard.... δες μήπως μπορείς να το επιστρέψεις και να παρεις το μεγάλο...

Μεταχειρισμένο το πηρα σε άριστη κατάσταση. Θα του δώσω λίγο χρόνο και αν δεν μου κάνει ίσως πάω στο standard. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξαναλέω ότι μάλλον είμαι μειοψηφία, δεν μπορώ με την καμία να παίξω παιχνίδι σε handheld mode, ειδικά για πολύ ώρα. Μόνο σε έκτακτες καταστάσεις όταν δεν βρίσκομαι στο δωμάτιο που έχω το dock.

Μου βγαίνουν τα μάτια, ενώ χάνω και ένα σωρό λεπτομέρειες. Ίσως φταίει και το γήρας... Τα πρώτα άντα τα αισθάνομαι να με βαραίνουν επικίνδυνα :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την εικόνα στην οθόνη όταν παίζω σε handheld mode, αλλά με το βάρος της κονσόλας. (standard)  Μετά από λίγο αρχίζουν και μουδιάζουν τα χέρια μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 λεπτά πριν, Stavros Delta είπε

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την εικόνα στην οθόνη όταν παίζω σε handheld mode, αλλά με το βάρος της κονσόλας. (standard)  Μετά από λίγο αρχίζουν και μουδιάζουν τα χέρια μου.

Same και εχω τεραστια χερια :lol:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOTW σημαίνει πόδια...... 3.5 ετών παιχνίδι να πουλάει περισσότερο (physical sales) από το TLOU2.

A26-B7084-0819-4242-BB68-78-A84-AE48-E3-

18-B5-CC9-D-BF5-C-4425-AB49-99-C1-BD8-B9

Gameplay wins Flops. Αν συνεχίσουν με αυτο τον ρυθμό έναν χρόνο ακόμα θα αρχίσουμε να μιλάμε για lifetime Vs sales και με PS4.

CB8750-A8-DB75-4-FD3-A954-BDA0487771-FB.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, back15220 said:

Για τους λάτρεις-συλλέκτες την επόμενη εβδομάδα ανοίγουν preorders για το Doom 64 σε physical:

185BB102-1D37-4A6A-9426-7B3B2A595A4A.jpeg

Τώρα που έχω ξεκινήσει το μεταπτυχιακό τα βγάζουν όλα όσα θέλω! Άτιμη κοινωνία! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Stavros Delta είπε

ή 5 ευρώ από το Nintendo e-shop. :P

 

Εβλεπα την συλλεκτικη του little nightmares στα 50ευρω(προφανως σκετο το παιχνιδι θα πωλειται ακριβοτερα απο το Doom) και βλεπω μετα και του Doom και ναι ηταν καπως αποτομο :P

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...