Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω 

 

1)Παράγγειλα το fire emblem 3 houses. Από ότι κατάλαβα έχει τρεις παρατάξεις/σπίτια. Ποιο θεωρειται κατά γενική ομολογία το ιδανικό σενάριο storywise k gwmeplay wise για πρώτο playthrough?? 

 

2)εχει μεγάλες διαφορές κάθε ένα από τα 3 campaign? Και είναι σαν τόσα πολλά rpg που αν εξαιρέσεις λίγο εισαγωγή και τέλος είναι ίδια εμπειρία ασχέτως τι χαρακτήρα επιλέγεις 

 

3)οποιοδήποτε άλλο basic tip καλοδεχουμενο. Έχω να παίξω την σειρά από το 2ds πάνε τόσα χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

25 λεπτά πριν, costacurta είπε

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω 

 

1)Παράγγειλα το fire emblem 3 houses. Από ότι κατάλαβα έχει τρεις παρατάξεις/σπίτια. Ποιο θεωρειται κατά γενική ομολογία το ιδανικό σενάριο storywise k gwmeplay wise για πρώτο playthrough?? 

 

2)εχει μεγάλες διαφορές κάθε ένα από τα 3 campaign? Και είναι σαν τόσα πολλά rpg που αν εξαιρέσεις λίγο εισαγωγή και τέλος είναι ίδια εμπειρία ασχέτως τι χαρακτήρα επιλέγεις 

 

3)οποιοδήποτε άλλο basic tip καλοδεχουμενο. Έχω να παίξω την σειρά από το 2ds πάνε τόσα χρόνια 

 

 

έχει διαφορές στο πως βλέπεις τα γεγονότα καθώς δεν είναι και ξεκάθαρο στο ποιος είναι ο ποιο ethical αν και εγώ μια και είδα όλες τις παρατάξεις νομίζω ότι οι Blue Eagles είναι οι ποιο σωστά ηθικά παράταξη.  Δλδ αν πάρεις τις ιστοριές τους σε αυτή την διαμάχη νομίζω ότι έχουν το ποιο δίκιο από όλους άσχετα με τα μέσα που χρησιμοποίησαν γιατί και εδώ έχει πολύ το ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

To μόνο tip είναι ότι αν πάρεις ένα house να μείνεις πιστός σε αυτό μέχρι το τέλος και στο leader του.

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, chek2fire είπε

  

 

 

έχει διαφορές στο πως βλέπεις τα γεγονότα καθώς δεν είναι και ξεκάθαρο στο ποιος είναι ο ποιο ethical αν και εγώ μια και είδα όλες τις παρατάξεις νομίζω ότι οι Blue Eagles είναι οι ποιο σωστά ηθικά παράταξη.  Δλδ αν πάρεις τις ιστοριές τους σε αυτή την διαμάχη νομίζω ότι έχουν το ποιο δίκιο από όλους άσχετα με τα μέσα που χρησιμοποίησαν γιατί και εδώ έχει πολύ το ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. 

To μόνο tip είναι ότι αν πάρεις ένα house να μείνεις πιστός σε αυτό μέχρι το τέλος και στο leader του.

Από ότι διαβάζω οι blue eagles δίνουν έμφαση στο melee. Αυτό σε βάθος χρόνου γίνεται επαναλαμβανόμενο?? Μήπως δήλ κατι σε magician είναι ποιο δροσερό πιο cool καθώς μιλάμε για 40πλας ώρες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, costacurta είπε

Από ότι διαβάζω οι blue eagles δίνουν έμφαση στο melee. Αυτό σε βάθος χρόνου γίνεται επαναλαμβανόμενο?? Μήπως δήλ κατι σε magician είναι ποιο δροσερό πιο cool καθώς μιλάμε για 40πλας ώρες? 

όχι παίζεις όπως θέλεις δεν υπάρχει περιορισμός στην ομάδα σου. Κανονικά έχεις τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

 To μόνο tip είναι ότι αν πάρεις ένα house να μείνεις πιστός σε αυτό μέχρι το τέλος και στο leader του.

Εδώ θα διαφωνήσω

Αλλά οτιδήποτε άλλο είναι spoil και είναι κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι προσπαθώ να μαζέψω κάνα φράγκο για να πάρω κάνα νέο(τερο) αμαξάκι και ακόμα δεν άρχισε η χρονιά και μανι μανι θέλω: Mario 3d world, Bravely default 2, Shin megami tensei 5 και 3 HD, R-type final και (αν και όχι switch game, προς το παρόν τουλάχιστον) 13 sentinels. Σπάσιμο ρε φίλε, να μην μπορείς να αγιάσεις. 

Μονο εσυ, εγω που εκανα pre-order την κονσολα του Rise και εχω ηδη 3? :P 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

Εχω το ανταπτορακι το 8bitdo

το ερωτημα ειναι 

παιρνω dualsense ή pro controller?

dualsense all the way..απλά προσοχή στο adaptοράκι. Ελπίζω να έχεις το καφέ που έχει support.
Άντε να δω πότε θα βγάλουν fw update να υποστηρίξουν και τα controllers των series s/x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

Εχω το ανταπτορακι το 8bitdo

το ερωτημα ειναι 

παιρνω dualsense ή pro controller?

Χμμμ.Απο αποψη μπαταριας το pro controller ειναι κλασης ανωτερο.Το dualsense τωρα ειναι καλυτερο χειριστηριο ομως για μενα(επιτελους μια σοβαρη δουλεια απο την sony).Το gyro δουλευει απ'οτι ξερω αλλα οχι το hd rumble.Για μενα παντως και τα 2 αξιζουν οποτε οτι βρεις σε καλυτερη προσφορα το παιρνεις.

Tωρα εχει παραλαβει κανεις το mario 3d world??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Tωρα εχει παραλαβει κανεις το mario 3d world??

Είχα παραγγείλει εδώ και βδομάδες από τα public και σήμερα που βλέπω στην εξέλιξη λέει: σε εκτεταμένη αναζήτηση. Που σημαίνει πως μάλλον δεν τους έχει έρθει καν το παιχνίδι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, maximusgr είπε

Είχα παραγγείλει εδώ και βδομάδες από τα public και σήμερα που βλέπω στην εξέλιξη λέει: σε εκτεταμένη αναζήτηση. Που σημαίνει πως μάλλον δεν τους έχει έρθει καν το παιχνίδι. 

εγω προσπαθω να το παρω απο καταστημα. και μαλλον ετσι φαινεται γιατι και το σαιτ τους δεν εχει σε κανενα καταστημα διαθεσιμο για παραλαβη απο πουθενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...