Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ το 1ο cat quest ηταν πολυ καλο, το τελειωσα πριν λιγο καιρο, ελπιζω να ναι μεγαλυτερο το 2ο αλλα μαλλον για να το βγαζουν παντου θα εχει καλη διαρκεια

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα μεχρι στιγμης ο καλυτερος τιτλος που εχω παiξει στο switch ειναι το hallow knight ....κομμενο κ ραμενο για το μηχάνημα αυστηρα ως φορητό ομως  οχι σε dock φαση.

Και ναι το ευχαριστιεμαι περισσοτερο απο μαριο κ ζελντα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 minutes ago, sils said:

Προσωπικα μεχρι στιγμης ο καλυτερος τιτλος που εχω παiξει στο switch ειναι το hallow knight ....κομμενο κ ραμενο για το μηχάνημα αυστηρα ως φορητό ομως  οχι σε dock φαση.

Και ναι το ευχαριστιεμαι περισσοτερο απο μαριο κ ζελντα.

Γενικότερα τα indies παίζονται ιδανικά σε φορητά συστήματα, δεν είναι αποκλειστικότητα του Hollow Knight αυτό. Για διάφορους λόγους.

Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι μουσικά είναι ότι καλύτερο έχω παίξει τα τελευταία πέντε χρόνια. Είναι απίστευτο να ακούω τέτοια μουσική σε indie τίτλο, με βιόλες και καταθλιπτικά vocals. Και νομίζω ότι το βασικότερο είναι πως ταιριάζει απόλυτα με το setting του παιχνιδιού. Χθες μαγείρευα και είχα σταματήσει στη City of Tears και το είχα αφήσει να παίζει η μουσική:

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χτες εφαγα το πρωτο boss, το μινι boss που ελευθερωνω τον Sly και πηρα και την πρωτη μου ability. 

Μετα πηγα 2η περιοχη και εχασα , εριξα παναγιες και πηγα για υπνο . Θελει χρονο και υπομονη. 

Μου θυμισε Salt and Sanctuary που ειχα λιωσει στο ps4 αν και εκεινο μοιάζει πιο πολυ dark souls σε 2 διαστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Οταν θα βλεπεις game στο switch να κοστιζει 10€ extra ειναι το κοστος του catridge.Καποιες εταιριες το χρεωνουν και αλλες οχι.

Εγω ειχα διαβασει παλιοτερα οτι η blizzard εδινε ban μικρης διαρκειας για οσους χρησιμοποιουσαν  m/k στο overwatch σε ps4 μετα απο εντολη της sony.Ο κοσμος εκανε παραπονα στη blizzard και η απαντηση τους αν θυμαμαι καλα ηταν οτι το game στο ps4 παιζεται με το μοχλο γιατι δεν υπαρχει official support για m/k και αν θελουν να παιζουν με m/k να καταφερει ο κοσμος να πεισει την sony να αλλαξει την πολιτικη τους.

Από που προκύπτει το κόστος του cartridge; Δεν υπάρχει περίπτωση να κοστίζει το cartridge 10 ευρώ. Ειδικά όταν μιλάμε για παραγωγή εκατομμυρίων κομματιών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Bourdoulas said:

Από που προκύπτει το κόστος του cartridge; Δεν υπάρχει περίπτωση να κοστίζει το cartridge 10 ευρώ. Ειδικά όταν μιλάμε για παραγωγή εκατομμυρίων κομματιών. 

Η τιμή δεν εξαρτάται από τη δυναμική της παραγωγής, εξαρτάται από την ποσότητα της αγοράς. Ένας indie pub σίγα μην αγοράζει πάνω από 10-20k cartridges.

Αλλά ακόμα κι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση ένα μέσο cartridge για indies (4GB δηλαδή) να κοστίζει πάνω από 1 ευρώ.

25 minutes ago, james9tito said:

Εγω χτες εφαγα το πρωτο boss, το μινι boss που ελευθερωνω τον Sly και πηρα και την πρωτη μου ability. 

Μετα πηγα 2η περιοχη και εχασα , εριξα παναγιες και πηγα για υπνο . Θελει χρονο και υπομονη. 

Μου θυμισε Salt and Sanctuary που ειχα λιωσει στο ps4 αν και εκεινο μοιάζει πιο πολυ dark souls σε 2 διαστασεις

Έχεις πάρα πολύ μέλλον ακόμα. Εγώ είμαι στις 17 ώρες και υπολογίζω να είμαι περίπου στη μέση. Το παιχνίδι είναι τεράστιο.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προκειμένη δεν μίλησε όμως απλά για έναν indie τίτλο, αλλά γενικότερα για τα κερατιάτικα 10 ευρώ που πληρώνουμε στους τίτλους του Switch γιατί έτσι.

Δεν είναι το κόστος του cartridge δυστυχώς. Απλά μας έχουν για ***.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν ειναι το δεκαρικο , ειναι το ***. Δηλαδη και ακριβοτερα τα παιχνιδια και δεν πεφτει η τιμη με τιποτα. Απειρα παραδειγματα με indies. Και ολα αυτα λογω φορητοτητας? Ε οχι θα το παρω ps4 και με το δεκαρικο θα παρω και ενα παιχνιδι ακομα απο αυτα που βγαζει προσφορα. 

Ειπαμε , indie μηχανημα , γουσταρω να παιζω φορητο , αλλα δε θα ***. Η sd card 16gb δεν κοστιζει πανω απο 1 ευρω για καποιον που παιρνει μαζικα 10-20K καρτες. Οποτε παει και αυτη η δικαιολογια. 

Και θα γινω γραφικος , Indie μηχανημα, φορητο , να παρω και hollow knight και owlboy και wonder boy και και και ....ΒΑΛΤΕ FOLDERS ΡΕ ΤΣΟΜΠΑΝΗΔΕΣ , που θελω να παιξω ενα παιχνιδι και ειναι καπου στα βαθη του switch και ξεχναω οτι το εχω κιολας . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, james9tito είπε

Ναι δεν ειναι το δεκαρικο , ειναι το ***. Δηλαδη και ακριβοτερα τα παιχνιδια και δεν πεφτει η τιμη με τιποτα. Απειρα παραδειγματα με indies. Και ολα αυτα λογω φορητοτητας? Ε οχι θα το παρω ps4 και με το δεκαρικο θα παρω και ενα παιχνιδι ακομα απο αυτα που βγαζει προσφορα. 

Ειπαμε , indie μηχανημα , γουσταρω να παιζω φορητο , αλλα δε θα ***. Η sd card 16gb δεν κοστιζει πανω απο 1 ευρω για καποιον που παιρνει μαζικα 10-20K καρτες. Οποτε παει και αυτη η δικαιολογια. 

Και θα γινω γραφικος , Indie μηχανημα, φορητο , να παρω και hollow knight και owlboy και wonder boy και και και ....ΒΑΛΤΕ FOLDERS ΡΕ ΤΣΟΜΠΑΝΗΔΕΣ , που θελω να παιξω ενα παιχνιδι και ειναι καπου στα βαθη του switch και ξεχναω οτι το εχω κιολας . 

Ειναι και το δεκαρικο, δεν ειμαι και πολυ ανετος να πεταω 10αρικα δεξια και αριστερα δεν μπορω να ειμαι large, ολα βγαινουν με υπολογισμο. Με 10ευρω αγοραζω ενα ακομη παιχνιδι η (η αγαπημενη μου αντιστοιχια) 4 σουβλακια.
Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Από που προκύπτει το κόστος του cartridge; Δεν υπάρχει περίπτωση να κοστίζει το cartridge 10 ευρώ. Ειδικά όταν μιλάμε για παραγωγή εκατομμυρίων κομματιών. 

Αναθεμα αν ξερεις κανεις τι παιζει με το 10ρικο αλλα στον κοσμο αυτο δινουν σαν απαντηση.

Οτι εγραψαν απο την psyonix γραφουν και οι αλλες εταιριες το ιδιο.

As much as we tried to keep the retail price down, the reality of the Switch’s increased cartridge manufacturing costs meant that the MSRP had to be higher as well. That said, we are still VERY confident that players who join us from the retail side will get plenty of enjoyment from what Rocket League has to offer and we look forward to welcoming them to the community next month!”

Μεχρι και η nintendo χρεωνει 10€ πανω το expansion  του xenoblade 2 αν παρεις το catridge.30€ στο eshop 40€ το physical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Μεχρι και η nintendo χρεωνει 10€ πανω το expansion  του xenoblade 2 αν παρεις το catridge.30€ στο eshop 40€ το physical.

Η Nintendo δεν ηταν που συνηθως εκανε το αναποδο, δηλαδη το ηλεκτρονικο το χρεωνε παραπανω παρολο που ειχε μικροτερο διαχειριστικο κοστος;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντα θα υπαρχουν εξαιρεσεις για τις οποιες θα δωσουμε την διαφορα... Εγω μετα απο την φολα που φαγε κολλητος με το Origins (AC) ,το πηρε day 1 60€ και το πηρα εγω 1μιση μηνα μετα στα 40€ δεν ξανα πληρωνω multiplat τιτλο σε κονσολα στις περισσοτερες των περιπτωσεων , φυσικα εκτος εξαιρεσεων. Τωρα η διαφορα τιμολογησης στο switch εφοσον κλεισει και το 18 , πλεον το θεωρω απλα δικαιολογια για αρμεγμα.. Εκτος και αν μαμιεται η μαμα νιντεντο σε οποιαδηποτε περιπτωση με την τιμολογηση η την εκαστοτε λεπτομερεια αφορα το cartridge...Hollow Knight εχω κανα 4-5ωρο νομιζω , εχω λιγο που πηρα το 1ο ability και εγω..Καλο , πολυ καλο παιχνιδι.

Επεξ/σία από vag.patrick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πολύ αργούς ρυθμούς -και λόγο δουλειάς ακόμα πιο αργά-, το Hollow Knight όσο πάει και με στέλνει αδιάβαστο

Mantis Lords, τίποτα άλλο.-

Μα τον Τουτατή νιώθω λες και παίζω το νέο Dark Souls ε

 

εντωμεταξύ προσπαθώ πλέον να περάσω την περιοχή αριστερά του Greenworld με το μεγάλο gap και τα αγκάθια... μετά από πολύ καιρό, απλά το παράτησα και είπα να επιστρέψω όταν θα έχω παραπάνω υπομονή...μου τερμάτισε το είναι :P

 

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...