Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Δεν ευθυνεται το pokemon λογικα αλλα η sdcard σε περιπτωση που ειναι exFat. Οπως λεει ενας στο resetera It's related to exFAT cards. Don't use exFAT cards.

https://www.resetera.com/threads/psa-pokemon-sword-shield-eshop-version-glitch-might-wipe-your-switchs-sd-card-up-not-actually-a-game-related-problem.153239/

το αν θα στη κάνει exfat ή όχι δεν έχει να κάνει με το μέγεθος της κάρτας; δε νομίζω ότι επιλέγεις εσύ κάτι σχετικό 

 

από όσο ξέρω πάντως μια κάρτα 128+ δεν μπορεί να είναι fat32 ή μπορεί;

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, fou said:

Από το Αργεντίνικο Nintendo eshop μπορέσουμε να ψωνίσουμε. Παίρνει καμμία κάρτα;

Δεν γίνεται. Μπορείς μόνο να εξαργυρώσεις κωδικούς αγορασμένους από Αργεντινή, αλλά δεν έχω βρει κάπου.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Τραγικό... Καλά τα save δεν κρατιούνται μέσα στην κονσόλα; Τι σχέση έχουν με το μSD corruption;

Το autosave υποτίθεται προκαλεί το πρόβλημα, τα saves δεν χάνονται αλλά χάνονται τα games που έχεις στην microSD.

Σε ένα tweet έτυχε σε έναν τύπο με 100gb games στην κάρτα μνήμης. Ε βλακεία να τα ξανακατεβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Το autosave υποτίθεται προκαλεί το πρόβλημα, τα saves δεν χάνονται αλλά χάνονται τα games που έχεις στην microSD.

Σε ένα tweet έτυχε σε έναν τύπο με 100gb games στην κάρτα μνήμης. Ε βλακεία να τα ξανακατεβάζεις.

Αν ισχύει όχι βλακεία!! απαράδεκτο είναι!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 minutes ago, Grim Ripper said:

Το autosave υποτίθεται προκαλεί το πρόβλημα, τα saves δεν χάνονται αλλά χάνονται τα games που έχεις στην microSD.

Σε ένα tweet έτυχε σε έναν τύπο με 100gb games στην κάρτα μνήμης. Ε βλακεία να τα ξανακατεβάζεις.

Άρα βγάζω ASAP το autosave... 😓 Ήμαρτον Ninty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε Νιτετο. Με σήματα καπνού θα κάνουμε save την επόμενη φορά. 

Είναι αστείο να λένε ότι δεν φταίει το παιχνίδι όταν δεν συμβαίνει με κανένα άλλο. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται στο Public Χανίων βρίσκονται στο ράφι 2 τεμάχια Fire Emblem Three Houses Limited.

Το αναφέρω κυρίως για όσους την ψάχνουν και επειδή στο site του public φαίνεται εξαντλημένη.

Τιμή δεν κοίταξα, υποθέτω θα ισχύει το 89 όπως στο site, σαφώς καλύτερα απο το skroutz που πάει 110.

Πάντως μου κάνει εντύπωση πως δεν ενημερώνουν το site τους με αυτές τις συλλέκτικες εκδόσεις αφού υποθέτω θα γινόνταν ανάρπαστες στα άτομα που ενδιαφέρονται...

Μου θυμίζει την φάση όπου είχαν αντίστοιχα για παραπάνω απο ενα χρόνο μια Collectors Xenoblade 2 που καθόταν μες στη σκόνη στο ράφι και στο site δεν εμφανιζόταν καν σαν προιόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Πάντως μου κάνει εντύπωση πως δεν ενημερώνουν το site τους με αυτές τις συλλέκτικες εκδόσεις αφού υποθέτω θα γινόνταν ανάρπαστες στα άτομα που ενδιαφέρονται...

 

Εγω πιστευω οτι το κανουν επιτηδες για να τις βουτανε μεσα απο τα καταστηματα οι ιδιοι(οσοι ενδιαφερονται με τετοια τουλαχιστον).

Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο,ειδικα με συλλεκτικη παιχνιδιου(ποσο μαλλον Nintendo γιατι και εγω ρωταγα πιο παλια για το astral chain).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω πιστευω οτι το κανουν επιτηδες για να τις βουτανε μεσα απο τα καταστηματα οι ιδιοι(οσοι ενδιαφερονται με τετοια τουλαχιστον).

Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο,ειδικα με συλλεκτικη παιχνιδιου(ποσο μαλλον Nintendo γιατι και εγω ρωταγα πιο παλια για το astral chain).

Επειδή αυτές τις μέρες πηγαίνω σχετικά συχνά για άλλα θέματα αλλά πάντα περνάω μια βόλτα και απο τα games, η αλήθεια είναι οτι αυτές και οι δύο εμφανίστηκαν ξαφνικά αυτή την εβδομάδα και δεν ήταν εκεί απο την αρχική ημέρα κυκλοφορίας οπότε πιθανόν να ήταν δεσμευμένα κομμάτια που περίσσεψαν και να τα μοίρασαν τώρα σε διάφορα καταστήματα?

Όπως είπα εδω ολόκληρη XC2 CE σε τέτοιο εντυπωσιακό κουτί και ήταν πάνω απο χρόνο στο ράφι χωρίς να ενδιαφέρεται κανείς...

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

IMG-fc2ef70dde732c594c41023e44e01563.jpg

Oτι θα πουλήσει ειναι δεδομένο. Το θέμα ειναι να δουμε μαζικές κριτικές πλέον και τα όποια προβλήματα/bugs.

Δυστυχώς φτάσαμε να μιλάμε για buggy software και προβληματικό hardware σε σύστημα της Νιντυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...