Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

παιζεις SW ρε τρελε? Παιζω εδω και 3 χρονια και μολις αποφασισα να αποχωρησω 😕. Βασικα επειδη αλλαξα δουλεια προσφατα δε προλαβαινω να παιζω οσο θα ηθελα καναπε οπως λες. Κ επειδη βαραω 3ωρες τραινα τη μερα, εχω το switch μαζι μου για monster hunter. 

Οταν λεω main δεν εννοω βασικα οτι παιζω μονο ps4 κ λιγοτερο στο switch, απλα προτιμω το ps4 γτ κανει track achievements κτλπ. Οι περισσοτεροι φιλοι μου απο Ελλαδα εχουν ps4, οποτε καταλαβαινεις τι παιζει.

Και εγώ έπαιζα sw 3 χρόνια κοντά αλλά σιχάθηκα το rng στα drops runes και stones και και ...και το ατελειώτο farming (για αυτό και έχω "επενδύσει" αρκετά χρήματα). Και εμένα αυτό είναι το θέμα μου ότι δεν έχω χρόνο να κάτσω στον κανάπε για ώρες και το switch με έχει βοηθήσει (το πήρα στις διακοπές και έπαιξα το zelda σκέψου, καλά όχι 8ωρα καθημερινά αλλά 2-3 shrines τα έβγαζα) και το έχω συχνά μαζί μου (πρόσφατα έπαιζα με κοπέλα sniperclips επειδή το είχα στην τσάντα μου. Εμένα όλοι οι φίλοι μου έχουν-είχαν ps4 αλλά τους έχω μεταπείσει σιγά σιγά για την χρηστικότητα του switch το μόνο που τους κρατάει στο ps4 είναι τα exclusives φυσικά.

Αλλά δε συγκρίνω τις κονσόλες ξεκάθαρα λέω ότι για τα γούστα μου και τον τρόπο ζωής μου αυτή τη στιγμή το switch είναι ιδανικό.Σίγουρα θα μπορούσα αυτά τα χρήματα που έχω δώσει στα games του switch (δεν είναι λίγα είπαμε...πανάκριβα games) ή ακόμα και στα mobile 😋 να τα έχω επενδύσει σε xbox one x +4k hdr +game pass και να έπαιζα τα περισσότερα multiplatform και πιο καλά οπτικά αλλά έχω άλλες προτεραιότητες στο gaming 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zelda πανέμορφο παιχνίδι άξιζε και με το παραπάνω αν και είχα διαβάσει ενδέχεται να έρθει και το ocarina στο switch επίσης κορυφαίο παιχνίδι αν και θέλω κανένα metroid trilogy διότι μόνο βίντεο έτυχε να δω δεν εχω παίξει κανένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και εγώ έπαιζα sw 3 χρόνια κοντά αλλά σιχάθηκα το rng στα drops runes και stones και και ...και το ατελειώτο farming (για αυτό και έχω "επενδύσει" αρκετά χρήματα). Και εμένα αυτό είναι το θέμα μου ότι δεν έχω χρόνο να κάτσω στον κανάπε για ώρες και το switch με έχει βοηθήσει (το πήρα στις διακοπές και έπαιξα το zelda σκέψου, καλά όχι 8ωρα καθημερινά αλλά 2-3 shrines τα έβγαζα) και το έχω συχνά μαζί μου (πρόσφατα έπαιζα με κοπέλα sniperclips επειδή το είχα στην τσάντα μου. Εμένα όλοι οι φίλοι μου έχουν-είχαν ps4 αλλά τους έχω μεταπείσει σιγά σιγά για την χρηστικότητα του switch το μόνο που τους κρατάει στο ps4 είναι τα exclusives φυσικά.

Αλλά δε συγκρίνω τις κονσόλες ξεκάθαρα λέω ότι για τα γούστα μου και τον τρόπο ζωής μου αυτή τη στιγμή το switch είναι ιδανικό.Σίγουρα θα μπορούσα αυτά τα χρήματα που έχω δώσει στα games του switch (δεν είναι λίγα είπαμε...πανάκριβα games) ή ακόμα και στα mobile 😋 να τα έχω επενδύσει σε xbox one x +4k hdr +game pass και να έπαιζα τα περισσότερα multiplatform και πιο καλά οπτικά αλλά έχω άλλες προτεραιότητες στο gaming 

ασε κ μενα οτι εχω με πεσε απο γεναρη περσυ, μαζεμενα μου σκασανε(Leo, Seara, Psamathe) και απο τοτε ανεβηκα Arena κ αρχισα λιγο RTA. Αλλα το ατελειωτο farming το σιχαθηκα. Ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια και δε κανω πλακα, αλλα ειναι τοσο time consuming που δε γινεται να συνεχισω. Δυστηχως και τα περισσοτερα ειναι ετσι, ενα αλλο πολυ καλο ειναι το epic7 αν το εχεις τσεκαρει, αλλα κ αυτο ατελειωτο grinding...

 τεσπα τελος το offtopic😛

Για μενα δε πρεπει να συγκρινουμε κονσολες, η καθεμια προσφερει τα καλα της. Το switch εχει τα πολυ δυνατα ip(mario, pokemon κτλπ), το ps4 εχει κ αυτο τα καλα του οπως και το χ1. Πραγματικα μακαρι να μπορουσα να τις εχω ολες και το χρονο φυσικα να ασχοληθω αλλα δυστηχως δεν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει μεγαλο ρολο και ποσα παιχνιδια αγοραζει καποιος καθε χρονο.

Με αλλη ανεση προφανως θα δωσεις 50 και 60ευρω για ενα παιχνιδι αν αγοραζεις 2--3 παιχνιδια καθε χρονο,και με αλλη ανεση θα αγοραζεις παιχνιδια 50 και 60ευρω αν αγοραζεις 7-8παιχνιδια καθε χρονο(κυριως οσοι εχουν 2-3διαφορετικες πλατφορμες προφανως).

Αυτος ο οποιος λιωνει ολο το χρονο στο Fifa,δεν θα τον πειραξει να παρει το παιχνιδι και 60ευρω day one(οτι ισχυει και για τα διαφορα online γνωστα παιχνιδια τυπου call of duty) μιας και τον περισσοτερο χρονο θα τον φαει εκει(θα δωσει για κατι δεκαρες και το δικο του προηγουμενο Fifa αρα κανενα 50ρικο θα το παρει).

 

 

5 λεπτά πριν, dinos234 είπε

ενδέχεται να έρθει και το ocarina στο switch

Οι φημες ως τωρα λενε για μεταφορες παιχνιδιων απο  το Wii U και(αν ενα απο αυτα ειναι για Zelda παιχνιδι) τα 2 zelda τα οποια εχουν βγει στο Wii U ειναι τα windwaker και Twilight Princess.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οι φημες ως τωρα λενε για μεταφορες παιχνιδιων απο  το Wii U και(αν ενα απο αυτα ειναι για Zelda παιχνιδι) τα 2 zelda τα οποια εχουν βγει στο Wii U ειναι τα windwaker και Twilight Princess.

Μακαρι να ειναι το twilight και οχι το ocarina, το οcarina το φερανε και στο 3ds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παιζει μεγαλο ρολο και ποσα παιχνιδια αγοραζει καποιος καθε χρονο.

Με αλλη ανεση προφανως θα δωσεις 50 και 60ευρω για ενα παιχνιδι αν αγοραζεις 2--3 παιχνιδια καθε χρονο,και με αλλη ανεση θα αγοραζεις παιχνιδια 50 και 60ευρω αν αγοραζεις 7-8παιχνιδια καθε χρονο(κυριως οσοι εχουν 2-3διαφορετικες πλατφορμες προφανως).

Αυτος ο οποιος λιωνει ολο το χρονο στο Fifa,δεν θα τον πειραξει να παρει το παιχνιδι και 60ευρω day one(οτι ισχυει και για τα διαφορα online γνωστα παιχνιδια τυπου call of duty) μιας και τον περισσοτερο χρονο θα τον φαει εκει(θα δωσει για κατι δεκαρες και το δικο του προηγουμενο Fifa αρα κανενα 50ρικο θα το παρει).

Οι φημες ως τωρα λενε για μεταφορες παιχνιδιων απο  το Wii U και(αν ενα απο αυτα ειναι για Zelda παιχνιδι) τα 2 zelda τα οποια εχουν βγει στο Wii U ειναι τα windwaker και Twilight Princess.

 Δεν έτυχε να παίξω κανένα από τα δύο zelda τα οποία ανέφερες θα ήθελα να έβγαιναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το ειχα αναφερει πιο πισω,αλλα το ξανααναφερω καλου κακου για το τι εχει ακουστει

https://www.digitaltrends.com/gaming/two-more-wii-u-ports-for-nintendo-switch/

there are at least two more unannounced ports of Wii U games that are in the works for the hybrid console.

“They are not difficult to guess because there aren’t many Wii U games left to port,” Rogers said. Looking at the top-rated Wii U games on Metacritic and our own list of best Wii U games, the choices for the ports are apparently between 

  • Super Mario 3D World
  • Pikmin 3
  • a pair of The Legend of Zelda titles, namely Wind Waker and Twilight Princess. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εσύ είσαι ο πρόεδρος του club. 😛

Νταξ, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί. Αλλά έτσι που το βλέπω να ξεπροβάλει κάθε λίγο, με ξύνει το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 minutes ago, Fulgore said:

Νομιζω το ειχα αναφερει πιο πισω,αλλα το ξανααναφερω καλου κακου για το τι εχει ακουστει

https://www.digitaltrends.com/gaming/two-more-wii-u-ports-for-nintendo-switch/

there are at least two more unannounced ports of Wii U games that are in the works for the hybrid console.

“They are not difficult to guess because there aren’t many Wii U games left to port,” Rogers said. Looking at the top-rated Wii U games on Metacritic and our own list of best Wii U games, the choices for the ports are apparently between 

  • Super Mario 3D World
  • Pikmin 3
  • a pair of The Legend of Zelda titles, namely Wind Waker and Twilight Princess. 
  • W101
  • XCX
2 hours ago, logistoulis said:

όλα τα exclusive της sony θα παίξουν στο 45αρι στους 3-4 πρώτους μήνες έστω και για μικρό διάστημα και πριν κλείσει χρόνος θα παίξουν κάτω από 30

Κι εγώ θέλω να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα games με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα, αλλά εκτός από την αγορά μεταχειρισμένων, το μοντέλο αυτό βλάπτει και τα indies. Αν μπορείς να πάρεις GoW ή Spiderman με ένα εικοσάρικο, γιατί να προτιμήσεις το Hollow Knight;

Πάντως, με ξεπερνά το γεγονός ότι υπάρχει κόσμος που είναι υπέρ του να ρίχνουν τιμές τα ΑΑΑ games μέσα στο εξάμηνο έτσι ώστε να απολαμβάνουν όσο το δυνατόν περισσότερα games για ψίχουλα, αλλά κατά του συνδρομητικού μοντέλου έτσι ώστε να απολαμβάνουν όσο το δυνατόν περισσότερα games για ψίχουλα. Περίεργη ράτσα οι gamers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Malthador είπε
  • W101
  • XCX

Κι εγώ θέλω να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα games με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα, αλλά εκτός από την αγορά μεταχειρισμένων, το μοντέλο αυτό βλάπτει και τα indies. Αν μπορείς να πάρεις GoW ή Spiderman με ένα εικοσάρικο, γιατί να προτιμήσεις το Hollow Knight;

Πάντως, με ξεπερνά το γεγονός ότι υπάρχει κόσμος που είναι υπέρ του να ρίχνουν τιμές τα ΑΑΑ games μέσα στο εξάμηνο έτσι ώστε να απολαμβάνουν όσο το δυνατόν περισσότερα games για ψίχουλα, αλλά κατά του συνδρομητικού μοντέλου έτσι ώστε να απολαμβάνουν όσο το δυνατόν περισσότερα games για ψίχουλα. Περίεργη ράτσα οι gamers.

Δεν έχει να κάνει με του τι είμαι υπέρ ή κατά αλλά του τι συμβαίνει

Και αν κάτι συμφέρει τη τσέπη σου είτε είσαι υπέρ είτε κατά θα το ακολουθήσεις

Κι εγώ είπα ότι κάποια στιγμή θα βάλω pass, άλλο όμως αν με προβληματίζει αυτό το μοντέλο

Επίσης σε αυτά τα δύο που συγκρίνεις υπάρχει μια τεράστια διαφορά, η ενοικίαση και η ιδιοκτησία, είναι πολύ σημαντική

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, logistoulis είπε

Δεν έχει να κάνει με του τι είμαι υπέρ ή κατά αλλά του τι συμβαίνει

Και αν κάτι συμφέρει τη τσέπη σου είτε είσαι υπέρ είτε κατά θα το ακολουθήσεις

Κι εγώ είπα ότι κάποια στιγμή θα βάλω pass, άλλο όμως αν με προβληματίζει αυτό το μοντέλο

Επίσης σε αυτά τα δύο που συγκρίνεις υπάρχει μια τεράστια διαφορά, η ενοικίαση και η ιδιοκτησία, είναι πολύ σημαντική

Γενικότερο ήταν το σχόλιο, δεν πήγαινε σε εσένα per se.

Αλλά.

Αν νομίζεις ότι είσαι ιδιοκτήτης των games που έχεις αγορασμένα στο PSN ή στο Steam ή στο Switch eshop, σου έχω άσχημα νέα...

3 ώρες πριν, non-serviam είπε

...

hahahaha θεοί όμως και μπράβο τους. Όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής, στο τέλος θα πληρώσουν και για τα 800 pokemon, δήθεν ότι είναι πολλά και δεν χωράνε πλέον σε ένα game όλα, βλακείες.

Θα σε απογοητεύσω, αλλά θα είναι τα εκατομμύρια που θα βγάλουν από τα DLC's. Δεν υφίσταται εμπάργκο στα Pokemon, όπως δεν υφίσταται εμπάργκο στον Kojima.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, non-serviam είπε

...

Δεν προκαλουν εντυπωση αυτα.

Σχεδον ολα τα μεγαλα exclusives ειδαν expansion/dlc σε αυτη την γενια. Το να δουμε στα pokemon dlc δεν προκαλουν εντυπωση,πιο πολυ απορια που δεν ειδαμε νωριτερα θα ελεγα.

Και για να καταλαβουν και οι υπολοιποι σε τι αναφερομαστε

image.png.62cdc5385f87c80aca88b3d2d84715c4.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπεραγαπω αυτη τη σειρα, ισως το ιδιο με τα βασικα παιχνιδια. Απιστευτο hype

 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν προκαλουν εντυπωση αυτα.

Σχεδον ολα τα μεγαλα exclusives ειδαν expansion/dlc σε αυτη την γενια. Το να δουμε στα pokemon dlc δεν προκαλουν εντυπωση,πιο πολυ απορια που δεν ειδαμε νωριτερα θα ελεγα.

Και για να καταλαβουν και οι υπολοιποι σε τι αναφερομαστε

image.png.62cdc5385f87c80aca88b3d2d84715c4.png

Θα μπορούσαν απλά να βάλουν μόνο το στόρυ και να παίξουν μαζί στο 20αρικό. Όχι όμως το φιάσκο που κάνανε με τα ποκεμον και τα μοντέλα τους.
 

 

16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γενικότερο ήταν το σχόλιο, δεν πήγαινε σε εσένα per se.

Αλλά.

Αν νομίζεις ότι είσαι ιδιοκτήτης των games που έχεις αγορασμένα στο PSN ή στο Steam ή στο Switch eshop, σου έχω άσχημα νέα...

hahahaha θεοί όμως και μπράβο τους. Όχι ότι δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής, στο τέλος θα πληρώσουν και για τα 800 pokemon, δήθεν ότι είναι πολλά και δεν χωράνε πλέον σε ένα game όλα, βλακείες.

Θα σε απογοητεύσω, αλλά το μόνο που θα βάλουν στον ποπό τους θα είναι τα εκατομμύρια που θα βγάλουν από τα DLC's. Δεν υφίσταται εμπάργκο στα Pokemon, όπως δεν υφίσταται εμπάργκο στον Kojima.

Kojima αγαπάμε ρε! 😝
Το DS το έχω σε τρεις εκδόσεις, μαζί με ότι Limited υπήρχε. 😅
Το παιχνίδι σίγουρα δεν είναι για όλους. Προσωπικά πχ δεν παίζω fps σε κονσόλα, σε κάποιον άλλο μπορεί να μην του αρέσουν τα story driven games.

Εγώ πάντως λεφτά για το expansion δεν θα δώσω, και είμαι από τις καλές αγελάδες. Σίγουρα είναι και ο παράγοντας συλλογή στη μέση, αφού δεν είναι physical, αλλά προτιμώ να χακάρω το Switch μου και απλά να τα βάλω έτσι για παίξιμο.
Δυστυχώς και τα S/S τα είχα προ παραγγείλει μαζί με τη Limited του NSW Lite από Japan σε πακέτο, οπότε ήταν λίγο αργά όταν έσκασε το όλο θέμα να ακυρώσω.
 

Επεξ/σία από non-serviam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...