Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Τραγικό απλά. Οι νέοι AMD τους κατουράνε στα δόντια σε gaming τους ιντελ. Ποια η λογική; 🤢

Από ενσωματωμένα γραφικά όμως τι λένε; Έχω χάσει αυτό το κομμάτι των εξελίξεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2020 στις 11:01 ΜΜ, vampao είπε

Επίσης στο κατάστημα του νέου Ηρακλείου είχε σε προσφορά τα εξής παιχνίδια που δεν τα έχει το site,

ένα αντίτυπο mario odyssey 40ε,

ένα αντίτυπο donkey kong tropical freeze 45ε,

ένα αντίτυπο mario tennis 45ε και 

δυο αντίτυπα mario kart 45ε.

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση,τσιμπησα το mario Kart(αρα ακυρο το ψηφιακο που λεγαμε πιο πριν και ας βολευει @logistoulis :P ) στα...15ευρω μεσω 2 προσφατων δωροεπιταγων :D

Επισης να προσθεσω στα παραπανω οτι ειχε επισης και τα ,Octopath Traveler στα 45,Hyrule Warriors στα 41και bayonetta 2 στα 30.

Ολα τα αλλα τα ειχε full price.

5 ώρες πριν, logistoulis είπε

 

 

4 ώρες πριν, non-serviam είπε

 

Παιδια αν δειτε και στα απο κατω σχολια αυτους τους προβληματισμους εκφραζουν και οι αλλοι οπως

  • τι κοστος θα εχει
  • ποια η διαρκεια μπαταριας του 
  • κατα ποσο θα ισχυει η δηλωση οτι θα σηκωνει ολα τα ΑΑΑ παιχνιδια που παιζεις και στο Pc(αρα και παιχνιδια τυπου Red Dead ή Cyberpunk)μιας και μιλαμε για κονσολα του 2020-2021.

Εντομεταξυ γραφανε καποιοι απο κατω για 1000ευρω κοστος,και λεω οτι αν αυτο το σεναριο οντως παιζει και σηκωνει τετοια παιχνιδια,ε δεν το λες και πολυ προσφορα εξου και το αρχικο σχολιο μου περι γκατζεταδων. Μεχρι να κυκλοφορησει βεβαια βλεπουμε.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alienware - check

Intel igpu - check 🤮

καγκούρικα rgb controllers - check

four digit price - come on this is alienware. check of course

Έτσι και αλλιώς είναι prototype, δεν νομίζω να το δούμε σε παραγωγή στο μέλλον. Αλλά πολύ θα ήθελα να δω πόσα θύμ.. εμ πόσοι θα το αγόραζαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Alienware - check

Intel igpu - check 🤮

καγκούρικα rgb controllers - check

four digit price - come on this is alienware. check of course

Έτσι και αλλιώς είναι prototype, δεν νομίζω να το δούμε σε παραγωγή στο μέλλον. Αλλά πολύ θα ήθελα να δω πόσα θύμ.. εμ πόσοι θα το αγόραζαν.

Με βάση την απόδοση της iGPU της Intel δεν νομίζω και πολύς κόσμος. Χάνει παντελώς το gaming νόημα.
 

12 ώρες πριν, count ian είπε

Ω να σου... Έχω δυο. Η μια μου ξέμεινε από τις άπειρες προπαραγγελίες που έκανα, μιας και θα ήταν LIMITED edition. Μισό χρόνο μετά και ακόμα την πουλάνε όμως...
Μου φαίνεται στο τέλος θα πάρω 5-6 ακόμα και σε καμία 10ετία θα τις δίνω για κάνα 500-1000 (γιατί φυσικά μία ανοιχτή και μια κλειστή επιβάλλεται για την συλλογή) 😂🤣, αφού δεν την θέλει κανείς τώρα στην τιμή αγοράς της.

Η τελευταία προσθήκη στη συλλογή.
 

20200108_134848.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 hours ago, Fulgore said:

Παντως το F1 2019 δεν ετρεχε και πολυ καλα στο video,εκτος αν το κοβει το youtube.

Καλα για red dead και Cyberpunk ουτε λόγος.

Και μόνο ότι έχει Windows άρα έχεις αυτόματα συμβατότητα με εκατομμύρια τίτλους, είτε native, είτε με compatibility fixes είτε με emulators, ενώ ταυτόχρονα μπορεί να κάνεις και τη δουλειά σου (πχ αναπαραγωγή ταινίας μέσω HDMI στην τηλεόραση του χωριού/ξενοδοχείου, vpn να φτιάξω κάτι στη στη δουλειά απομακρυσμένα 5 λεπτά), μου καθιστά το laptop αυτόματα άχρηστο και ογκώδες! :D Άρα το χιλιάρικο που θα έδινα για το επόμενο λαπτοπ υποθετικα για το use case μου το έδινα άνετα για κάτι τετοιο.

Χωρίς να αναιρεί το λόγο ύπαρξης του Switch αυτό, έτσι;

(με intel igpu αναιρούνται όλα αυτόματα βέβαια ε!)

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως τιμη ακομα δεν εχουν ανακοινωσει και μιας και δεν θα κυκλοφορησει ακομα στην αγορα,ας κανουμε υπομονη να δουμε τελικα ποσο ανταγωνιστικο θα ειναι απεναντι στο Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

παντως τιμη ακομα δεν εχουν ανακοινωσει και μιας και δεν θα κυκλοφορησει ακομα στην αγορα,ας κανουμε υπομονη να δουμε τελικα ποσο ανταγωνιστικο θα ειναι απεναντι στο Switch.

Απλά σαν ιδέα το έχουν. Το παρουσίασαν, έκοψαν αντιδράσεις, και μετά θα πράξουν. Κανένας ανταγωνισμός όμως με το Switch. Άντε τράβα παίξε Witcher 3 σε iGPU. 😂

Βέβαια, με μια AMD (ναι ξέρω, το γράψαμε 100 φορές) αλλάζει το πράγμα. Ακόμα και έτσι, Switch παίρνει κυρίως για τα exclusive. Τα άλλα έρχονται σαν μπόνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά με τις συνδρομές όσο υπάρχει το family μοντέλο δεν το αναλογιζόμαστε καν το κόστος είναι το απόλυτο vfm

 

μπορεί να είναι χειρότερο σαν υπηρεσία από των άλλων αλλά όταν μου έχει κοστίσει το 1/9 από ότι του plus ας πούμε με έκπτωση (5 αντί για 45) δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...