Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, non-serviam είπε

Με βάση την απόδοση της iGPU της Intel δεν νομίζω και πολύς κόσμος. Χάνει παντελώς το gaming νόημα.
 

Ω να σου... Έχω δυο. Η μια μου ξέμεινε από τις άπειρες προπαραγγελίες που έκανα, μιας και θα ήταν LIMITED edition. Μισό χρόνο μετά και ακόμα την πουλάνε όμως...
Μου φαίνεται στο τέλος θα πάρω 5-6 ακόμα και σε καμία 10ετία θα τις δίνω για κάνα 500-1000 (γιατί φυσικά μία ανοιχτή και μια κλειστή επιβάλλεται για την συλλογή) 😂🤣, αφού δεν την θέλει κανείς τώρα στην τιμή αγοράς της.

Η τελευταία προσθήκη στη συλλογή.
 

20200108_134848.jpg

Υπάρχει κανένα club για εμάς που έχουμε 2 zelda limited; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ψήνει πολύ το switch αλλά με αποθαρρύνουν πολύ οι τιμές των παιχνιδιών. Αλήθεια, κρατάνε τόσο ψηλά τις τιμές μετά από 2-3 χρόνια κυκλοφορίας; εγώ να φανταστείτε έδωσα 35e πρόσφατα για το RDR 2, όλα τα υπόλοιπα τα έχω είτε μέσω pass ή μέσω deals with gold. Max 10-15e για κάθε παιχνίδι. Μου φαίνονται πολλά τα 40e και 50e για κάθε παιχνίδι.

Επεξ/σία από lebron15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Με ψήνει πολύ το switch αλλά με αποθαρρύνουν πολύ οι τιμές των παιχνιδιών. Αλήθεια, κρατάνε τόσο ψηλά τις τιμές μετά από 2-3 χρόνια κυκλοφορίας; εγώ να φανταστείτε έδωσα 35e πρόσφατα για το RDR 2, όλα τα υπόλοιπα τα έχω είτε μέσω pass ή μέσω deals with gold. Max 10-15e για κάθε παιχνίδι. Μου φαίνονται πολλά τα 40e και 50e για κάθε παιχνίδι.

στο switch θα πληρώσεις και όχι μόνο για παιχνίδια

ακόμα και για περιφερειακα θα τα σκάσεις

 

είναι με διαφορά η πιο ακριβή πλατφόρμα , απλά σου προσφέρει πράγματα που δε σου προσφέρουν οι άλλοι 

 

τώρα καλώς ή κακώς είναι θέμα υπό συζήτηση, αλλά μιλάμε για την "apple" του gaming 

 

πάντως τα κόστη είναι σχετικά.. βεβαίως αξίζει τα 35 ευρώ το rdr2, αλλά τα 50 ευρώ το ζελντα τα αξίζει πολύ περισσότερο , αναλογικά είναι σαφώς πιο vfm 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, logistoulis είπε

τώρα καλώς ή κακώς είναι θέμα υπό συζήτησης

αφού πουλάει σε αυτή την τιμή γιατί να την ρίξει 

ομάδα που νικάει δεν αλλάζει . :) 

 

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Με ψήνει πολύ το switch αλλά με αποθαρρύνουν πολύ οι τιμές των παιχνιδιών. Αλήθεια, κρατάνε τόσο ψηλά τις τιμές μετά από 2-3 χρόνια κυκλοφορίας; εγώ να φανταστείτε έδωσα 35e πρόσφατα για το RDR 2, όλα τα υπόλοιπα τα έχω είτε μέσω pass ή μέσω deals with gold. Max 10-15e για κάθε παιχνίδι. Μου φαίνονται πολλά τα 40e και 50e για κάθε παιχνίδι.

Επίσης όσον αφορά αυτό το κομμάτι το έχουμε πει λειτουργεί και αντίστροφα.  Μερικοί δε μπαίνουν σε διαδικασία πώλησης των παιχνιδιών που έχουν αγοράσει αλλά 

και εγώ πήρα το god of war day one 55 και τώρα έχει 25 αν το πουλήσω εγώ πρέπει να το δώσω 15-20 max .

το mario kart το πήρα 50 μπορώ να το δώσω 35-40 .

Στη πρώτη περίπτωση έχω χάσει 40 ευρώ στην άλλη 15 και βάζω τις κατώτερες τιμές που μπορώ να το δώσω και τις τιμές από Σκρουτζ που τα αγορασα.

edit : Ημουν και εγω σκεπτικος γενικα με τις τιμες το βλεπω και εγω και το καταλαβαινω ισως θελω να το εξηγω οπως παραπανω για να ειμαι οκ εγω αλλα υπαρχει και λογικη. Σε καθε περιπτωση μου εχει δωσει πολλα περισσοτερο σε εμενα προσωπικα οσον αφορα τα παιχνιδια και την διασκεδαση η nintendo.

Επεξ/σία από retard20
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, retard20 said:

αφού πουλάει σε αυτή την τιμή γιατί να την ρίξει 

ομάδα που νικάει δεν αλλάζει . :) 

Επίσης όσον αφορά αυτό το κομμάτι το έχουμε πει λειτουργεί και αντίστροφα.  Μερικοί δε μπαίνουν σε διαδικασία πώλησης τον παιχνιδιών που έχουν αγοράσει αλλά 

και εγώ πήρα το god of war day one 55 και τώρα έχει 25 αν το πουλήσω εγώ πρέπει να το δώσω 15-20 max .

το mario kart το πήρα 50 μπορώ να το δώσω 35-40 .

Στη πρώτη περίπτωση έχω χάσει 40 ευρώ στην άλλη 15 και βάζω τις κατώτερες τιμές που μπορώ να το δώσω και τις τιμές από Σκρουτζ που τα αγορασα.

edit : Ημουν και εγω σκεπτικος γενικα με τις τιμες το βλεπω και εγω και το καταλαβαινω ισως θελω να το εξηγω οπως παραπανω για να ειμαι οκ εγω αλλα υπαρχει και λογικη. Σε καθε περιπτωση μου εχει δωσει πολλα περισσοτερο σε εμενα προσωπικα οσον αφορα τα παιχνιδια και την διασκεδαση η nintendo.

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Τα first party της Ninty δεν πέφτουν καν, τα υπόλοιπα πολύ αργά. Δηλαδή και 4 μήνες να κάνεις να το τερματίσεις άνετα το δίνεις σε καλή τιμή. Μόνο σε καμία ειδική προσφορά ξεστοκαρίσματος από κάνα Public/Κωτσόβολο μπορείς να βρεις προσφορές σε παιχνίδια ή από το e-shop της Nintendo κατά καιρούς. Γενικά καμία σχέση με PS4 games, όπου αξίζει πάντα να τα αγοράζεις 1-2 χρόνια μετά 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ αυτήγ τη συζήτηση προχθές με ένα φίλο, δεν ασχολείται πολύ με gaming (εγώ τον συμβουλεύω πιο πολύ) περνούσαμε από τα public στο section με τα ps4 games και έβλεπε όλα τα AAA games που τα έχει αγοράσει 60άρια να έχουν 15 ευρω μετά από 1-2 χρόνια και μου λέει ουτε να τα πουλήσω δεν αξίζει, και μετά σκέφτομαι εγώ το Zelda 2 χρόνων game (σχεδόν 3) έχω παίξει πολλές ώρες και το πήρα σε προσφορά 45 (και 9 το season pass ok...) και αν θέλω το πουλάω τώρα τόσο και με ένα μικρό κέρδος 😋  (Βέβαια δεν έχω πουλήσει ποτέ τα μαζεύω για κάποιο λόγο).Επίσης είχα πάρει το Switch κοντά στα 250 με προσφορές-επιστροφές κτλ και μετά από 2 χρόνια επίσης μπορώ να το πουλήσω για κέρδος (που λέει ο λόγος), ενώ ο άλλος έχει το PS4 το παλιό (δεν ξέρει καν ποιό έχει) και άντε να το πουλήσει 50€ (σε εμένα όταν τελειώσω τα πάντα από nintendo). Μην πω για xbox που αγόρασα το all digital 99€!!! και αν πούλουσα τα games άνετα έβγαινε 80€ και τα games βγαίνουν στο game pass και απαξιώνονται πλήρως και μεταχειρισμένα δεν έχει μεγάλη αξία.Το έχω πει και θα το ξαναπώ εμένα σαν καταναλωτή μου δίνει αξία στις αγορές μου αυτό το μοντέλο.Ξέρεις ρε παιδί μου ότι και να πάρεις ένα game day one θα τα βγάλει τα λεφτά του και αν δε σου αρέσει θα το πουλήσεις για μικρή χασούρα.

Y.Γ. Την είχα παθει με το 3ds που περίμενα να πέσει η τιμή και τελικα...βγήκε το switch (όχι πως έψαχνα ιδιαίτερα και εδω μέσα απλά το παρακολουθούσα όταν είχα χρήματα μπας και πέσει η τιμη)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουσιαστικά για εμάς ως καταναλωτές η Ν με το συγκεκριμένο μοντέλο των σταθερών τιμών καταλήγει ως χρονοχρέωση σε περίπτωση μετέπειτα πώλησης του παιχνιδιού. Ακόμα και χωρίς μεταπώληση το παιχνίδι διατηρεί την αξία του σε βάθος χρόνου. Το "αρνητικό" είναι πως πρέπει να τα σκάσεις.

Το κάθε μοντέλο έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Το μεγαλύτερο μέρος της βιομηχανίας μειώνει (πολύ χαμηλά σε αρκετές περιπτώσεις) τις τιμές πριν κλείσει ένα χρόνο το παιχνίδι ή ακόμα και μήνες μετά την κυκλοφορία του. Αυτό φυσικά λειτουργεί αρνητικά για την μεταπώληση ειδικά για τους αρχικούς αγοραστές. 
Όλοι γνωρίζουμε πως το συγκεκριμένο μοντέλο επιβιώνει διότι ακριβώς στηρίζεται στις αρχικές πωλήσεις για αυτό και οι (δυτικές κυρίως) εταιρίες εστιάζουν πολύ στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας. Μετέπειτα ρίχνουν τις τιμές για να προσελκύσουν κόσμο ώστε να τους τα πάρουν από τα season pass και πιθανά microtransaction. Τελικά κυκλοφορούν και ένα complete edition που τα περιέχει όλα.
Πίσω από την κατακόρυφη πτώση τιμής υπάρχει και ένα άλλο πλάνο που συσχετίζεται με τον επόμενο τίτλο της σειράς. Παράδειγμα το Χ1 παιχνίδι που κατέληξε σε βάθος χρόνου σε χαμηλές τιμές προσπαθεί να προσεγγίσει όσο μεγαλύτερο αγοραστικό γίνεται. Έτσι όταν κυκλοφορήσει το Χ2 η δυναμική για περισσότερες αρχικές αλλά και μετέπειτα πωλήσεις αυξάνεται. Λειτουργούν δηλαδή και ως "φτηνό διαφημιστικό υλικό" για τον επόμενο τίτλο. Το ίδιο ακριβώς γίνεται σε αρκετές περιπτώσεις και με τις συνδρομητικές υπηρεσίες όπου προσφέρουν πρόσβαση σε τίτλους των οποίων οι συνέχειες θα κυκλοφορήσουν αργότερα ή ακόμα έχουν ήδη κάποιους μήνες κυκλοφορίας .
Το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα που υφίσταται είναι πως αυτό οδηγεί/οδήγησε στον αφανισμό των μικρών στούντιο που δεν μπορούν να ανταγωνιστούν τα παιχνίδια με υψηλούς προϋπολογισμούς. Το ίδιο γίνεται και με τα μεσαία στούντιο που αδυνατούν να κυκλοφορήσουν παιχνίδια χωρίς την μεσολάβηση κάποιου (μεγαλο)εκδότη της βιομηχανίας. Η ΕΑ αγοράζοντας και αργότερα διαλύοντας μεσαία στούντιο ουσιαστικά μείωσε τον υφιστάμενο ανταγωνισμό. Η Platinum Games πρόσφατα συμφώνησε σε οικονομική ενίσχυση από την Tencent για να μπορέσει ν' αναλάβει η ίδια την έκδοση των παιχνιδιών της.
Η επερχόμενη επόμενη γενιά που πιθανολογώ πως εκτινάσσει τα κόστη δεν θ'αφήνει πολλά περιθώρια για αποτυχίες για αυτό και η μετάβαση πιστεύω θα διαρκέσει περισσότερο συγκριτικά με την τωρινή-προηγούμενη γενιά. Αυτοί είναι και κάποιοι από τους λόγους που οι κατασκευάστριες εταιρίες άνοιξαν τις πόρτες διάπλατα στους indies.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βλεπεις απο την μερια του κατοχου(αυτου που εχει παρει ηδη το παιχνιδι),τοτε προφανως και εισαι χαρουμενος με τις υψηλες τιμες,γιατι ξερεις οτι το παιχνιδι σου κραταει αξια αν θελησεις αργοτερα να το δωσεις να παρεις κατι αλλο(ειδικα αν δεν σου αρεσει το παιχνιδι κιολας). Δεν ισχυει ομως για ολα τα παιχνιδια στο Switch,αλλα κυριως για τα exclusives που εχουν την μεγαλυτερη ζητηση.

Για παραδειγμα συμφορουμιτης ειχε αναφερει παλιοτερα οτι προσπαθουσε να δωσει το Crash σφραγισμενο 10-15ευρω φθηνοτερα απο οσο ειχε στα καταστηματα και δεν εβρισκε ατομο να το δωσει.

Αν το βλεπεις απο την μερια του υποψηφιου αγοραστη,προφανως και ξενερωνεις να βλεπεις πχ το BOTW χωρις καν τα επιπλεον dlc να εχει 55+ευρω,την ιδια στιγμη που η Goty του Horizon που κυκλοφορησε την ιδια περιοδο με αυτο,να παιζει στα 15ευρω πχ.

Βασικα αν ειναι ενα παραπονο που εχω πραγματικα απο την nintendo ειναι οτι δεν κυκλοφορει μετα απο ενα διαστημα goty εκδοσεις των παιχνιδιων της,δηλαδη επανεκδοσεις με dlc για παιχνιδια οπως Splatoon 2,Super Smash Bros,Botw κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Ουσιαστικά για εμάς ως καταναλωτές η Ν με το συγκεκριμένο μοντέλο των σταθερών τιμών καταλήγει ως χρονοχρέωση σε περίπτωση μετέπειτα πώλησης του παιχνιδιού. Ακόμα και χωρίς μεταπώληση το παιχνίδι διατηρεί την αξία του σε βάθος χρόνου. Το "αρνητικό" είναι πως πρέπει να τα σκάσεις.

Το κάθε μοντέλο έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Το μεγαλύτερο μέρος της βιομηχανίας μειώνει (πολύ χαμηλά σε αρκετές περιπτώσεις) τις τιμές πριν κλείσει ένα χρόνο το παιχνίδι ή ακόμα και μήνες μετά την κυκλοφορία του. Αυτό φυσικά λειτουργεί αρνητικά για την μεταπώληση ειδικά για τους αρχικούς αγοραστές. 
Όλοι γνωρίζουμε πως το συγκεκριμένο μοντέλο επιβιώνει διότι ακριβώς στηρίζεται στις αρχικές πωλήσεις για αυτό και οι (δυτικές κυρίως) εταιρίες εστιάζουν πολύ στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας. Μετέπειτα ρίχνουν τις τιμές για να προσελκύσουν κόσμο ώστε να τους τα πάρουν από τα season pass και πιθανά microtransaction. Τελικά κυκλοφορούν και ένα complete edition που τα περιέχει όλα.
Πίσω από την κατακόρυφη πτώση τιμής υπάρχει και ένα άλλο πλάνο που συσχετίζεται με τον επόμενο τίτλο της σειράς. Παράδειγμα το Χ1 παιχνίδι που κατέληξε σε βάθος χρόνου σε χαμηλές τιμές προσπαθεί να προσεγγίσει όσο μεγαλύτερο αγοραστικό γίνεται. Έτσι όταν κυκλοφορήσει το Χ2 η δυναμική για περισσότερες αρχικές αλλά και μετέπειτα πωλήσεις αυξάνεται. Λειτουργούν δηλαδή και ως "φτηνό διαφημιστικό υλικό" για τον επόμενο τίτλο. Το ίδιο ακριβώς γίνεται σε αρκετές περιπτώσεις και με τις συνδρομητικές υπηρεσίες όπου προσφέρουν πρόσβαση σε τίτλους των οποίων οι συνέχειες θα κυκλοφορήσουν αργότερα ή ακόμα έχουν ήδη κάποιους μήνες κυκλοφορίας .
Το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα που υφίσταται είναι πως αυτό οδηγεί/οδήγησε στον αφανισμό των μικρών στούντιο που δεν μπορούν να ανταγωνιστούν τα παιχνίδια με υψηλούς προϋπολογισμούς. Το ίδιο γίνεται και με τα μεσαία στούντιο που αδυνατούν να κυκλοφορήσουν παιχνίδια χωρίς την μεσολάβηση κάποιου (μεγαλο)εκδότη της βιομηχανίας. Η ΕΑ αγοράζοντας και αργότερα διαλύοντας μεσαία στούντιο ουσιαστικά μείωσε τον υφιστάμενο ανταγωνισμό. Η Platinum Games πρόσφατα συμφώνησε σε οικονομική ενίσχυση από την Tencent για να μπορέσει ν' αναλάβει η ίδια την έκδοση των παιχνιδιών της.
Η επερχόμενη επόμενη γενιά που πιθανολογώ πως εκτινάσσει τα κόστη δεν θ'αφήνει πολλά περιθώρια για αποτυχίες για αυτό και η μετάβαση πιστεύω θα διαρκέσει περισσότερο συγκριτικά με την τωρινή-προηγούμενη γενιά. Αυτοί είναι και κάποιοι από τους λόγους που οι κατασκευάστριες εταιρίες άνοιξαν τις πόρτες διάπλατα στους indies.

Ναι δε μίλησα για τις εταιρείες και τους devs στο οικονομικό μοντέλο της N, μίλησα για έμενα προσωπικά σαν καταναλωτή και με αυτά τα μυαλά που κουβαλάω αυτή τη στιγμή, εννοείται πως πολλά games επωφελούνται από τις χαμηλές τιμές πώλησης είχε βγει και στατιστικό για τα indies ειδικά που όταν έπεφτε η τιμή τους στο store της N αυξάνονταν τα έσοδα και τους βοηθούσε και ο αλγόριθμος να "φαίνονται", επίσης φαίνεται και από τα μοντέλα των free to play με mtx ακόμα και εικαστικά (βλ. fortnite, smite, palladins, lol) πόσα έσοδα έχουν. Και εννοείται αυτό που αναφέρεις: η "υστεροφημία" των τίτλων, εγώ πάλι προσωπικά έχω δοκιμάσει τόσα games στο game pass πχ (που είναι free) και θέλω να το αγοράσω και στο switch να το παίζω στο φορητό ή ανυπομονώ να κυκλοφορήσει sequel και ενδεχομένως day one να το πάρω.Σίγουρα έχουν να κερδίσουν όλοι από διαφορετικά μοντέλα και εσύ μου φαίνεται το έχεις αναφέρει θα μπορούσε η Ν όπως χειρίζεται το mobile κομμάτι (free to install, με mtx και uprgrades επι πληρωμή https://nintendoeverything.com/mario-kart-tour-made-31-8-million-in-october-total-revenue-for-dr-mario-world-at-3-6-million/ όπως φαίνεται και στο άρθρο) να χειριστεί και κάποια ips τύπου splatoon, smash αλλά δεν το κάνει και πάλι μας τιμάει σαν καταναλωτές.   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης μου εχουν δωσει παιχνιδι στο plus που ηθελα καποια στιγμη να αγορασω και δεν επαιξα ποτε ειναι πολλα και στο marketing και στην διαθεση .

Ανεφερα πχ το god of war που ηταν από τα παιχνιδια που ηθελα να παιξω. Επισης ηθελα και το assassins creed Odyssey δεδομενου οτι η εταιρεια στο παρελθον εχει παραδοσει αρκετα προβληματικα ( Bugs ) ειπα θα το παρω μετα σε χαμηλοτερη τιμη πλεον εχω χασει το ενδιαφερον μου με τον τιτλο για να παιξω ( πες οτι ειναι μεγαλο πες οτι θα ειναι επαναλαμβανομενο πες οτι θες). Θα τον αγορασω πχ μονο για 'συλλεκτικους' λογους λογω του ελληνικου περιεχομενου οπως και το nba2k19 που ειναι με τον αντετοκουμπο αν τα παιξω τα επαιξα.

Το καλο στην προκειμενη περιπτωση με την nintendo για μενα ειναι οτι δεν μπαινω σε ενδυασμο αν θα πεσει η οχι αν μ αρεσει το περιοχομενο το αγοραζω.

επισης αυτη η κουβεντα ειναι τοσο περιπλοκη γιατι εχει να κανει με την τσεπη τον χρονο του καθενως τις αρεσκειες κλπ που δεν ειναι ευκολο να πεις ναι αυτο οχι το αλλο . Εγω καταλαβαινω και τους μεν που λενε οτι δεν πεφτουν οι τιμες και τους αλλους οπως πχ εμενα που λεω its Ok δεν χανει αξια δεν εχει και νοημα να περιμενω οποτε το ευχαριστιεμαι και στην ωρα του και λεω και 2 κουβεντες παραπανω με οποιον το επαιξε και μοιραζομαι την εμπειρια μου.

εμενα με εχει κουρασει και η συζητηση επι συζητησεων και υπεραναλυση που γινεται για ενα παιχνιδι εως ενα σημειο ειναι θεμιτη μετα χανει την αξια του και μερικες φορες απαξιωνει και το παιχνιδι.

Επεξ/σία από retard20
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν το βλεπεις απο την μερια του κατοχου(αυτου που εχει παρει ηδη το παιχνιδι),τοτε προφανως και εισαι χαρουμενος με τις υψηλες τιμες,γιατι ξερεις οτι το παιχνιδι σου κραταει αξια αν θελησεις αργοτερα να το δωσεις να παρεις κατι αλλο(ειδικα αν δεν σου αρεσει το παιχνιδι κιολας). Δεν ισχυει ομως για ολα τα παιχνιδια στο Switch,αλλα κυριως για τα exclusives που εχουν την μεγαλυτερη ζητηση.

Για παραδειγμα συμφορουμιτης ειχε αναφερει παλιοτερα οτι προσπαθουσε να δωσει το Crash σφραγισμενο 10-15ευρω φθηνοτερα απο οσο ειχε στα καταστηματα και δεν εβρισκε ατομο να το δωσει.

Αν το βλεπεις απο την μερια του υποψηφιου αγοραστη,προφανως και ξενερωνεις να βλεπεις πχ το BOTW χωρις καν τα επιπλεον dlc να εχει 55+ευρω,την ιδια στιγμη που η Goty του Horizon που κυκλοφορησε την ιδια περιοδο με αυτο,να παιζει στα 15ευρω πχ.

Βασικα αν ειναι ενα παραπονο που εχω πραγματικα απο την nintendo ειναι οτι δεν κυκλοφορει μετα απο ενα διαστημα goty εκδοσεις των παιχνιδιων της,δηλαδη επανεκδοσεις με dlc για παιχνιδια οπως Splatoon 2,Super Smash Bros,Botw κλπ

Μα ίσα ίσα σε κάνει να αγοράζεις τα games day one χωρίς δεύτερη σκέψη, ενώ πχ στο ps4 θα περιμένεις 1-2 χρόνια (όσο κρίνουν αυτοί) να το αγοράσεις επειδή θα χάσει την αξία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stafftw είπε

Μα ίσα ίσα σε κάνει να αγοράζεις τα games day one χωρίς δεύτερη σκέψη, ενώ πχ στο ps4 θα περιμένεις 1-2 χρόνια (όσο κρίνουν αυτοί) να το αγοράσεις επειδή θα χάσει την αξία του.

Για την περιπτωση του συμφορουμιτη λεω ο οποιος αναφερεται σε τιτλους οι οποιοι ειναι καποιο διαστημα στην αγορα,και οχι για καινουργιες κυκλοφοριες.

3 ώρες πριν, lebron15 είπε

Αλήθεια, κρατάνε τόσο ψηλά τις τιμές μετά από 2-3 χρόνια κυκλοφορίας; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...