Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Top20 σε Γερμανια

http://www.vgchartz.com/article/442422/mario-kart-8-deluxe-tops-the-german-charts-in-january-2020/

Εχουν ξεκινησει οι εκπτωσεις στο eshop που αναφερθηκαν πιο πισω

Απο exclusive μερια απουσιαζουν αρκετοι τιτλοι παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexpwnz είπε

Ρε παιδιά , δεν θα πω κάτι καινούριο που δεν ξέρετε... αλλά τι παιχνιδάρα είναι αυτό το botw? Είμαι νέος κάτοχος του Switch, έχω παίξει διάφορα παιχνίδια που δεν με έχουν «κρατήσει», αλλά αυτό μου έχει ρουφήξει τη ζωή... ξεπλένω χρόνο να παίξω έστω Κ 10 λεπτά. Είμαι στο 3ο divine beast, και ξέρω ποσό χαοτικό είναι ήδη... δεν έχω βλέψεις να το πάω 100% αλλά Κ πάλι όσο μπορώ θα το φτάσω !! Απίστευτο... και δεν έχω ασχοληθεί τόσο με μικρα side quests... κυρίως ακολουθώ το main story line... αλλά θα ασχοληθώ Κ με μικρα Q μετά 

Αυτή είναι και η μαγεία της Nintendo. Λίγα παιχνίδια σε "αιχμαλωτίζουν" και δεν θέλεις να τα αφήσεις και συνήθως αυτό το συναντάμε σε τίτλους Nintendo. Και εγώ το ίδιο είχα πάθει το 2017. Είχα και μια δεύτερη δουλειά όταν γύρναγα σπίτι και ήμουν μεταξύ Zelda και της άλλης δουλειάς και συνήθως το βράδυ που είχα κουραστεί συνέχιζα το Zelda. Πόσα ξενύχτια είχα ρίξει όμως αντί να κοιμάμαι φυσιολογικά, δεν θα το ξεχάσω! Μήνες βέβαια μου πήρε μέχρι να το τερματίσω και να ψάξω όσα ήθελα. Γεγονός είναι ότι εξερευνούσες τον κόσμο με διάθεση και πότε πας στο main story και πότε σε side quests με απόλυτη ελευθερία. Είμαι περίεργος να δω εάν στην συνέχεια που ετοιμάζουν, θα ξεπεράσουν τους εαυτούς τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε και το Goblin Sword. Είναι από δύο Έλληνες. Το προτείνω για όσους τους αρέσουν τα platform ή και για όποιους θέλουν να υποστηρίξουν ομοεθνείς. Το είχα αγοράσει παλιότερα σε iOS και είναι πράγματι από τα καλύτερα 2D platform (τουλάχιστον για κινητά / tablets). Σε αυτήν την τιμή είναι πολύ καλή προσφορά! Έχει και ωραία μουσικούλα και θα σας κρατήσει για κάμποσο καιρό μέχρι να βρείτε όλα τα μυστικά στις σχεδόν +80 πίστες. Σε google play (android) δεν υπάρχει.

Εδώ λίγες εντυπώσεις

και

εδώ στο itunes

🙂🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Αυστραλία δοκίμασε κάνεις αν μπορούμε να αγορασουμε;Έχουν καλές τιμές σ'αυτο το sale.Τα outlast έχουν καλή τιμή,μισή τιμή κάτω μέχρι και από cd keys για pc.Το Fe τις ΕΑ έπεσε πολύ και μετά από Ρωσία έχει κάποια ενδιαφέροντα σε καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Retro Studios άνοιξε ακόμα μια θέση για Lighting Artist. Πιστεύω ότι αρκετός κόσμος περίμενε πολλά περισσότερα τόσα χρόνια μετά από την τελευταία κυκλοφορία τους, το DKC:TF στο WiiU. Ελπίζω τουλάχιστον να πήραν το μάθημα τους και να αναπτυχθούν σε δύο πλήρεις ομάδες ώστε να μην επαναληφθεί μελλοντικά τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς κάποια κυκλοφορία. 

Η RS βρίσκεται στο Austin του Texas. Το παράδοξο είναι πως στο πέρασμα του χρόνου έχουν προκύψει δύο στούντιο, η Blue Points Games και Armarture Studio από βετεράνους των MP παιχνιδιών όπως αναφέρουν στους επίσημους ιστότοπους. Επίσης στο Austin υφίστανται αρκετά στούντιο παλιά και νέα όπως Blizzard Entertainment (παράρτημα), ΕΑ (παράρτημα),  Archetype Entertainment (νεοσύστατο στούντιο από βετεράνους της Bioware) και Arkane Studios (παράρτημα).

Ακόμα και έτσι η RS δείχνει να δυσκολεύεται να καλύψει κάποιες θέσεις και αναρωτιέμαι ποια είναι και η εικόνα που υπάρχει για το στούντιο στον χώρο της βιομηχανίας. Κατά τα άλλα μένει να κυλήσει ο χρόνος για περισσότερες πληροφορίες.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mansa2k είπε

Ακόμα και έτσι η RS δείχνει να δυσκολεύεται να καλύψει κάποιες θέσεις και αναρωτιέμαι ποια είναι και η εικόνα που υπάρχει για το στούντιο στον χώρο της βιομηχανίας. Κατά τα άλλα μένει να κυλήσει ο χρόνος για περισσότερες πληροφορίες.

Άραγε έχει μείνει κανένας από τους παλιούς σε αυτό το studio? Είναι ακόμα η ίδια Retro που μας έδωσε την τριλογία Metroid Prime? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Άραγε έχει μείνει κανένας από τους παλιούς σε αυτό το studio? Είναι ακόμα η ίδια Retro που μας έδωσε την τριλογία Metroid Prime? 

Λίγοι έχουν μείνει. Έχουν περάσει και 12 χρόνια από το τελευταίο Metroid Prime. Ο Kensuke Tanabe συνεχίζει να είναι παραγωγός πάντως.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Several leading video game companies have already committed to participating in E3 2020, including Xbox, Nintendo, Ubisoft, Bethesda Softworks, SEGA, Capcom, Square Enix, Take-Two Interactive Software, BANDAI NAMCO Entertainment America Inc., and Warner Bros. Games, among others.

https://www.theesa.com/press-releases/reimagined-e3-will-delight-fans-and-showcase-whats-next-in-interactive-entertainment/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Several leading video game companies have already committed to participating in E3 2020, including Xbox, Nintendo, Ubisoft, Bethesda Softworks, SEGA, Capcom, Square Enix, Take-Two Interactive Software, BANDAI NAMCO Entertainment America Inc., and Warner Bros. Games, among others.

https://www.theesa.com/press-releases/reimagined-e3-will-delight-fans-and-showcase-whats-next-in-interactive-entertainment/

Αν είναι της Bethesda όπως η περσινή καλύτερα να μην πάνε:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Moolighter 10αρικο είναι καλή τιμή; Δεν το θέλω για άμεσα, έχω πολύ πράμα μπροστά μου, αλλα επειδή γενικά το θέλω, αμα δεν πέφτει συχνά τόσο να το κοπανήσω

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Άραγε έχει μείνει κανένας από τους παλιούς σε αυτό το studio? Είναι ακόμα η ίδια Retro που μας έδωσε την τριλογία Metroid Prime? 

Είχα γράψει κάτι σχετικό παλιότερα. Άνοιξε το link στο videogameschronicle για περισσότερες λεπτομέρειες.

Edit: Σαν σήμερα πρωτοκυκλοφόρησε το DKC:TF στην Ιαπωνία πριν έξι χρόνια (μόνο). Άντε και χρόνια πολλά.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα pledge 45 δολλαρια στο kickstarter για το wonderful 101 το οποιο γουσταρα πολυ απο την εποχη Wii U αλλα επειδη δεν ειχα την κονσολα δεν το επαιξα ποτε. στην αρχη εκανα pledge για 135 δολλαρια αλλα το μετανιωσα. για οποιον ενδιαφερεται https://www.kickstarter.com/projects/platinumgames/the-wonderful-101-remastered

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...