Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Vagosman said:

Δεν με χουκάρουν. Απλά κάτι λείπει.

Δεν διαφωνώ σε αυτό. 

Απλά δεν λείπει από τα παιχνίδια μάλλον. 

1 hour ago, Mistwalker said:

Ξηρασία ξεκίνησε το θέμα για switch games όχι γενικός τι backlog έχει ο καθενας.

Εγώ πάλι δεν θεωρώ ότι έχει το Switch τέτοιο θέμα. 

Καμία πλατφόρμα αυτή τη στιγμή δεν έχει τέτοιο θέμα εδώ που τα λέμε. 

Εκτός αν μιλάμε μόνο για συγκεκριμένο είδος και απαραίτητα exclusives. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πάντως το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα στο switch είναι το Luigi's Mansion 3... μετά από αυτό, τίποτα δεν μου έκανε αίσθηση στο switch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Switch χρειάζεται (χθες) achievements/trophies/ή όπως σκατα αλλιώς θέλουν να το πουν. Αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα να ξοδεύεις χρόνο παραπάνω από ότι χρειάζεται απλά για να τερματίσεις το παιχνίδι, μιας και τα εξτραδακια που ξεκλειδωναμε κάποτε έχουν γίνει επί πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω τώρα για το Switch γιατί τρώγομαι. Το lite βολεύει για μεγάλα sessions ή θα μουδιάζουν τα χέρια μου όπως μούδιαζαν με το psp κάποτε; Η οθόνη είναι αξιοπρεπής όσον αφορά το μέγεθος για παιχνίδια όπως το BOTW ή θα ξενερώσω που δεν θα έχω το standard να το βάλω στη μεγαλύτερη οθόνη; Λένε ότι οι μοχλοί κάποιες φορές παρουσιάζουν drift. Η εγγύηση είναι μονοετής ή διετής; Καλύπτει το θέμα του drift ή το αποδίδουν σε "κακή" χρήση;

Στο eShop της Ninty παίζουν εβδομαδιαίες προσφορές όπως στα twins; Θα βρίσκω τίμιες προσφορές όπως με τα deals with gold ή θα φεύγει 50άρι για τα ΑΑΑ exclusive;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vagosman είπε

Astral Chain το παράτησα, αρκετά επαναλαμβανόμενο.

Μάλλον παραμεγάλωσα γιαυτα.

Επειδη ολα αυτα τα σχολια χανονται τσαμπα στο εδω θεμα,θα προτεινα σε επομενα μεγαλα nintendo exclusives να ανοιγονται ξεχωριστα θεματα οπως εχει το Zelda.

Αν για παραδειγμα υπαρχουν πολλοι που θα παρουν το AC που βγαινει τωρα τον Μαρτιο,το xenoblade,το νεο παιχνιδι pokemon και παει λεγοντας,ας ανοιχτει ενα ξεχωριστο θεμα απο καποιο κατοχο. 

 

 

1 λεπτό πριν, lebron15 είπε

Εγώ να ρωτήσω τώρα για το Switch γιατί τρώγομαι. Το lite βολεύει για μεγάλα sessions ή θα μουδιάζουν τα χέρια μου όπως μούδιαζαν με το psp κάποτε; Η οθόνη είναι αξιοπρεπής όσον αφορά το μέγεθος για παιχνίδια όπως το BOTW ή θα ξενερώσω που δεν θα έχω το standard να το βάλω στη μεγαλύτερη οθόνη; Λένε ότι οι μοχλοί κάποιες φορές παρουσιάζουν drift. Η εγγύηση είναι μονοετής ή διετής; Καλύπτει το θέμα του drift ή το αποδίδουν σε "κακή" χρήση;

Στο eShop της Ninty παίζουν εβδομαδιαίες προσφορές όπως στα twins; Θα βρίσκω τίμιες προσφορές όπως με τα deals with gold ή θα φεύγει 50άρι για τα ΑΑΑ exclusive;

Για τα περι Switch/lite πηγαινε απο μια μεγαλη αλυσιδα να τα δεις απο κοντα και την ιδια τους την οθονη. 

Η εγγυηση ειναι διετης και καλυπτει και το θεμα του drift.

Στο eshop της Nintendo δεν παιζουν προσφορες οπως στα twins. Αρκετα παιχνιδια ειναι ακριβοτερα σε βαθος χρονου ακομα και σε εκπτωση.

Δες για παραδειγμα ορισμενα απο τα παιχνιδια που ειναι τωρα σε εκπτωση στο αγγλικο eshop 

https://www.nintendo.co.uk/Nintendo-eShop/Nintendo-eShop-Sale/Nintendo-eShop-Sale-1460557.html

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, christos_75 είπε

Έτυχε να περνάω από έναν Κωτσόβολο και μπήκα και πήρα, ισχύει η προσφορά, όπου έχει κομμάτι πηγαίντε, επιτέλους θα έχω και γκρι joy con για drift χαχαχ, αλλά σε αυτή την τιμή ας πάει και το παλιάμπελο που ελεγαν πριν καμια 20αριά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Εγώ να ρωτήσω τώρα για το Switch γιατί τρώγομαι. Το lite βολεύει για μεγάλα sessions ή θα μουδιάζουν τα χέρια μου όπως μούδιαζαν με το psp κάποτε; Η οθόνη είναι αξιοπρεπής όσον αφορά το μέγεθος για παιχνίδια όπως το BOTW ή θα ξενερώσω που δεν θα έχω το standard να το βάλω στη μεγαλύτερη οθόνη; Λένε ότι οι μοχλοί κάποιες φορές παρουσιάζουν drift. Η εγγύηση είναι μονοετής ή διετής; Καλύπτει το θέμα του drift ή το αποδίδουν σε "κακή" χρήση;

Στο eShop της Ninty παίζουν εβδομαδιαίες προσφορές όπως στα twins; Θα βρίσκω τίμιες προσφορές όπως με τα deals with gold ή θα φεύγει 50άρι για τα ΑΑΑ exclusive;

Για μένα το botw πρέπει να παιχτεί σε μεγάλη οθόνη.Στην ανάγκη παιζεις στις 6.4" αλλά άλλη φάση στην ΤV.Καποια gsmes διαφέρουν οπως το xenoblade 2 handheld είναι αισχος όχι ότι έγινε τρομερή δουλειά και για docked αλλά είναι πολυ καλυτερα.

Λένε ότι ούτε και το light γλύτωσε από το drift.Αν στο κανονικό switch είναι 2 χρόνια λογικά στο light θα είναι το ίδιο.Το drift στο φτιάχνουν δωρεάν και μετά την εγγύηση όπως εχουν γράψει εδώ στο forum.

Για games εκπτώσεις έχει συνέχεια.Καμια σχέση πάντως με τις άλλες κονσόλες στα μεγάλα games και ακόμα χειρότερα στα nintendo exclusive.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 hours ago, non-serviam said:

Αν και ακόμα δεν έχω αξιωθεί να παίξω κανένα Xenoblade, μιας και έρχεται το νέο/παλιό, από που να ξεκινήσω; Μήπως στο 3DS με το 3D (αν υποστηρίζει), να είναι καλύτερα;

Το XC είναι εντελώς πετσοκομμένο στο 3DS, έχουν αφαιρέσει πάρα πολλά assets. Αν καίγεσαι να το παίξεις άμεσα παίξε το στον Dolphin, στο 3DS είναι πολύ κακό.

Αλλιώς περίμενε να το βγάλουν στο NSw.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το XC είναι εντελώς πετσοκομμένο στο 3DS, έχουν αφαιρέσει πάρα πολλά assets. Αν καίγεσαι να το παίξεις άμεσα παίξε το στον Dolphin, στο 3DS είναι πολύ κακό.

Αλλιώς περίμενε να το βγάλουν στο NSw.

Κωλοφάση. Ήλπιζα ότι θα μετράει με το 3D αλλά πάει άλλο ένα παιχνίδι στο backlog του Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με περάσετε για κανέναν φανατικό nintendaκια αλλά εδώ να προσθέσω ότι δεν έχει προσφορές σε games συχνά και δεν έχει 2 games free το μήνα όπως τα twins, αλλά έχει gold points που σου δίνει είτε με αγορά digital (5% ανταπόδωση) είτε σε cartridge (1% ανταπόδωση), εγώ προσωπικά έχω πάρει έτσι όλο το dlc του zelda και ένα άλλο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, stafftw είπε

 είτε σε cartridge (1% ανταπόδωση), εγώ προσωπικά έχω πάρει έτσι όλο το dlc του zelda και ένα άλλο game.

Gold Points for physical Nintendo Switch software can only be claimed within one year of the game's original release date for countries in the North American and Australian regions, and within two years for the European region.

Κοινως αν αγορασεις οποιοδηποτε παιχνιδι του 2017(zelda,kart,odyssey,splatoon)χανεις τα 60ολοκληρα λεπτα :P

Επισης τρεχει για μια μερα για οποιον ενδιαφερεται το παραπακατω promo για pokemon

free water or fire partner Pokémon mug with all Pokémon games and Pokémon console bundles. Ειναι απο το Αγγλικο store η προσφορα για οποιον ενδιαφερεται.

http://www.nintendolife.com/news/2020/02/uk_fans_can_celebrate_pokemon_day_with_a_nice_cup_of_tea

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λες πάντως ότι δεν έχεις τίποτα να παίξεις την σημερινή εποχή πρέπει να είσαι πολύ επιλεκτικός/η. Όχι ότι είναι κακό, just sayin....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RedAlert539 είπε

Για να λες πάντως ότι δεν έχεις τίποτα να παίξεις την σημερινή εποχή πρέπει να είσαι πολύ επιλεκτικός/η. Όχι ότι είναι κακό, just sayin....

Η να παιζεις μονο σε nintendo switch(λογω φορητοτητας) και ας εχεις και αλλες κονσολες/πλατφορμες οπως ειχαν αναφερει αρκετοι σε προηγουμενες σελιδες,αρα περιοριζονται τα διαθεσιμα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sotirisl said:

εγώ πάντως το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα στο switch είναι το Luigi's Mansion 3... μετά από αυτό, τίποτα δεν μου έκανε αίσθηση στο switch...

 

Αυτό είναι διαφορετικό όμως από το δεν έχει παιχνίδια. 

Αλλιώς και εγώ το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα στο PC ήταν το System Shock 2.

Από τότε βαριά ξηρασία. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...