Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, christos_75 είπε

Προβλεπω να μην μενει Ring Fit για δειγμα και εδω τον επομενο καιρο

https://www.tanea.gr/2020/02/25/world/koronoios-ti-agorazoun-oi-egkleistoi-sta-spitia-kinezoi-apo-to-diadiktyo/

Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα για τα Χριστούγεννα. Τώρα μένει να το ανοίξω κιόλας. 😅

Βέβαια στόχος είναι να παίξω το BOTW με αυτό. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, non-serviam είπε

Πάρε στο παιδί να παίξει BOTW και άσε τα υπόλοιπα. 😋

Το έχουμε , το έχουμε. Από την αρχή. Πήραμε το σουιτς μαζί με μαριο οντυσσευ και ζελντα αρχές του 2018 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Fulgore said:

Με βαση τα σχολια των συμφορουμιτων πιο πισω,κανεις αλλος που δεν του αρεσαν τα γνωστα exclusives(odyssey,Luigi ή καποιο αλλο πολυ γνωστο) και ισως να φοβαται να το πει στο εδω θεμα?🤔

Δεν φοβάται κανείς, έλεος. Εγώ για παράδειγμα δεν αγγίζω καν Pokémon τίτλους, ξερνάω και μόνο στην σκέψη, ίσως χειρότερα κι από ποδοσφαιράκια. Δεν θα με δεις να λέω ποτέ "υπερτιμημένο το Pokémon, είναι game του 6". Καταλαβαίνω ότι έχει φανατικό κοινό, νιώθω για ποιούς λόγους έχει αυτό το κοινό και κατανοώ ότι στο είδος του είναι δεκάρι ασυζητητί. 

Είναι ένα πράγμα το προσωπικό γούστο και ένα εντελώς διαφορετικό το αν ένα game είναι αντικειμενικά καλό. Και το Luigi είναι game του 9/10 αντικειμενικά, εξήγησα πιο πάνω σε ποιά σημεία. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα αρέσει σε όλους. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να προσθέσω και εγώ 2 λίτρα βενζίνη στη φωτιά, το Astral Chain το τερμάτισα κυριολεκτικά με το ζόρι, με την ελπίδα οτι ίσως προς το τέλος άλλαζε κάτι θεαματικά, αλλα τελικά, απλά το τερμάτισα με το ζόρι, φουλ αντικλιματικό το τέλος. Μπορεί και να έφταιγε επειδή στο Default επίπεδο δυσκολίας το παιχνίδι το τερματίζεις με το ένα χέρι, αλλα και πάλι δεν μου άρεσε τόσο πολύ ωστε να το βάλω στο πιο δύσκολο

ΜΠΟΥΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Metro Redux, μέχρι στιγμής, έχω ακούσει(και δει) τα καλύτερα. Εξαιρετική δουλειά στο port και (σημαντικό) και τα δύο games + τα dlc σε ένα cartridge. *Γκουχ* Capcom *γκουχ*......

14 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αντε να προσθέσω και εγώ 2 λίτρα βενζίνη στη φωτιά, το Astral Chain το τερμάτισα κυριολεκτικά με το ζόρι, με την ελπίδα οτι ίσως προς το τέλος άλλαζε κάτι θεαματικά, αλλα τελικά, απλά το τερμάτισα με το ζόρι, φουλ αντικλιματικό το τέλος. Μπορεί και να έφταιγε επειδή στο Default επίπεδο δυσκολίας το παιχνίδι το τερματίζεις με το ένα χέρι, αλλα και πάλι δεν μου άρεσε τόσο πολύ ωστε να το βάλω στο πιο δύσκολο

ΜΠΟΥΜ.

Αααααααα, παππού δεν μας τα λες καλά. Για πες στην γιαγιά να σε πάει σε κανά γιατρό να σε δει!

Αστειεύομαι φυσικά😆Προσωπικά το λάτρεψα το Astral Chain αλλά κάθε άποψη σεβαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οι εκδόσεις του Minecraft είναι ίδιες? Βρίσκω 3 εκδόσεις για το switch. Διάβασα κάπου ότι μια έκδοση bedrock είναι καλύτερη γιατί θα παίρνει μελλοντικα updates, κάπου που το πούλαγαν το είδα. Ισχύει? Πείτε αν ξέρει κανείς, διότι εγώ εδώ στη Πάτρα βρίσκω μόνο την "κλασσική" έκδοση. Μην την πατήσω . Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

 

Spoiler

 

Δεν διαφωνω με αυτο.

Εγω απλα ανεφερα το γιατι σε αυτους που δεν τους αρεσει τοσο πολυ το χ δημοφιλες παιχνιδι,να μην μπουν να σχολιασουν για αυτο συγκεκριμενα στο εδω θεμα.

Στα exclusives σε αλλες πλατφορμες μια χαρα βλεπεις περισσοτερο να  σχολιαζουν και αυτοι που τους αρεσε ενα παιχνιδι περισσοτερο,και αυτοι που τους αρεσε ενα λιγοτερο.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Δεν διαφωνω με αυτο.

Εγω απλα ανεφερα το γιατι σε αυτους που δεν τους αρεσει τοσο πολυ το χ δημοφιλες παιχνιδι,να μην μπουν να σχολιασουν για αυτο συγκεκριμενα στο εδω θεμα.

Στα exclusives σε αλλες πλατφορμες μια χαρα βλεπεις περισσοτερο να  σχολιαζουν και αυτοι που τους αρεσε ενα παιχνιδι περισσοτερο,και αυτοι που τους αρεσε ενα λιγοτερο.

Γτ θα πέσουν να σε φάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Γτ θα πέσουν να σε φάνε. 

'Ελα τώρα που θα τους φάμε. Τι είμαστε; Κανίβαλοι; Απλά θα τους ραπίσουμε, με τρόπο, λεκτικά. Σαν πολιτισμένα fanboys😊

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

'Ελα τώρα που θα τους φάμε. Τι είμαστε; Κανίβαλοι; Απλά θα τους ραπίσουμε, με τρόπο, λεκτικά. Σαν πολιτισμένα fanboys😊

Κλαίω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

'Ελα τώρα που θα τους φάμε. Τι είμαστε; Κανίβαλοι; Απλά θα τους ραπίσουμε, με τρόπο, λεκτικά. Σαν πολιτισμένα fanboys😊

Απλά πλέον κάθεσαι και απολαμβάνεις το θέαμα, αφού ξέρουμε πως το σήριαλ θα καταλήξει με τους χαρακτηρισμούς fanboy έτσι και αλλιώς. Κάποιοι έχουν την ανάγκη να εκτονωθούν και να πουλήσουν τρέλα κάπως πρέπει να τους βοηθήσουμε. Ειδικά τώρα που υπάρχει δυναμική στο NSW και παράλληλα θα κυκλοφορήσουν νέα συστήματα εκεί θα έχουμε πολλές εκτονώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με logistuli , καλό παιχνίδι το luigi αλλά τα περι αριστουργήματος κλπ τα βρίσκω υπερβολικά.  Το παιχνίδι και μένα στην αρχή με εντυπωσίασε ,πολύ καλός τεχνικός τομέας ,ωραίο χιούμορ και ατμόσφαιρα αλλά στη πορεία άρχισε να ξεφουσκώνει και να γίνετε επαναλαμβανόμενο και σε σημεία εκνευριστικό  , ειδικά με τα πάρα πολλά boss ,που σε ορισμένα δεν ήταν σαφές τι έπρεπε να κάνεις, με το backtracking σε δύο σημεία αν θυμάμαι καλά  του παιχνιδιού που ήταν κουραστικό ,με την έλλειψη χρησιμότητας των coins .... . Προσωπικά θα το παράταγα αλλά το τελείωσα για καθαρά ιδεοψυχαναγκαστικους λόγους  . Το level design επίσης δεν ήταν κάτι τρομερό ,όπως και ο χειρισμός ,όπου για παιχνίδι της νιτεντο θα περίμενα μια καλύτερο χρήση των joy cons τα οποία αποτι φαίνετε μάλλον έχουν ξεχαστεί πλεον

Στο κομμάτι το κριτικών και τον πωλήσεων το ότι ένα παιχνίδι έχει 6 m πωλήσεις και καλές κριτικές δε ξέρω γιατί πρέπει να λέει κάτι από μόνο του και γιατί πρέπει να εινάι λόγος επιλογής ενός game . Πολύς κόσμος ούτε έχει τη διάθεση ούτε το χρόνο να μπαινει να γράφει κριτικές στο μετακρίτικ και φυσικά η άποψη του δεν ακούγετε πουθενά . Εγώ πχ παρακολουθώ αυτό το θρεντ από την αρχή τρία χρόνια πριν αλλά σχεδόν ποτέ δε γράφω γιατί απλά βαριέμαι ή δεν έχω χρονο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...