Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, fenom7 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να αγοράσω το Animal Crossing μεσω του CDkeys. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ειναι έμπιστο στις συναλλαγές και τα codes ειναι approved απο την Nintendo;;;Μην φάμε ban άδικα :)

Σας ευχαριστω πολυ για την βόηθεια σας

2115580319_.png.86f0f7d67a9f19b9644a3978e6a38d2f.png

κοίτα στο pc έχω αγοράσει και δεν είχα ποτέ πρόβλημα αλλά εκεί αν κάποιο game το βρει το steam ότι είναι κλεμμένο η δεν ξέρω τι απλά θα στο αφαιρέσουν από τον λογαριασμό. Τώρα για το Nintendo δεν θα αγόραζα γιατί δεν ξέρεις και πως αντιδρά η ίδια η nintendo 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fenom7 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να αγοράσω το Animal Crossing μεσω του CDkeys. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το site ειναι έμπιστο στις συναλλαγές και τα codes ειναι approved απο την Nintendo;;;Μην φάμε ban άδικα :)

Σας ευχαριστω πολυ για την βόηθεια σας

2115580319_.png.86f0f7d67a9f19b9644a3978e6a38d2f.png

Εγώ προσωπικά έχω κάνει μια αγορά για switch μέσω cdkeys και δεν είχα κανένα θέμα. Επίσης έχω κάνει δεκάδες σε pc και xbox.Βέβαια μη σε πάρω στο λαιμό μου δε γνωρίζω ακριβώς τι παίζει αλλά δεν έχω διαβάσει τίποτα αρνητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν τερματίσει το Hollow Knight

  Απόκρυψη περιεχομένων

Το καταφέρατε μόνο με Παναγίες ή σπάσατε και κανα δυο controllers; 

Μιας και αγόρασα switch life τον Σεπτέμβρη και ξεκίνησα να παίζω παιχνίδια μετά από χρόνια, ένα από αυτά είναι και το hollow. Το είχα αγοράσει αλλά το ξεκίνησα πριν κανά δίμηνο και κάτι. Με πάνω από 120 ώρες, με Παναγίες και Χριστους, με απίστευτη απόλαυση και γλυκό πόνο, έχω ολοκληρώσει όλα τα achievements, εκτός των Steel Soul Mode στο οποίο δεν μπορείς να πεθάνεις, που οκ, εκεί τα παιδιά που το τερματίζουν, ειδικά σε 100%, είναι σε άλλο επίπεδο.

Θα σου πρότεινα να μην ψάχνεις οδηγούς και πληροφορίες αλλά να το εξερευνήσεις μόνος σου. Το πρώτο game-save μου έχει και 100 και βάλε ώρες, όσοι παίζουν και τα godmode με καταλαβαίνουν. Πήγαινα για 112% completion από την αρχή και δεν είχα διαβάσει πως μπορείς να το τερματίσεις, και να συνεχίζεις από το τελευταίο save σου, αλλά έτσι και αλλιώς μερικά achievements τα αποκτάς παίρνοντας διαφορετικές αποφάσεις στην ιστορία σου οπότε χρειάζεσαι και νέο game.

Κάτσε να το ευχαριστηθείς, αν και με πόνο στην αρχή, και όσο περνάει ο καιρός θα σε γεμίζει περισσότερο. Μπορείς να το τερματίσεις πολλές φορές στο ίδιο game, αλλά θα σου πρότεινα όπως και να έχει να βγάλεις τουλάχιστον μία φορά όλο το παιχνίδι για να δεις όλη την ομορφιά του. Και αργότερα να βλέπεις και βιντεάκια για την επική και βαθιά πλοκή του.

Καλό μαρτύριο και καλή απόλαυση.

 

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Te0sX είπε

Μιας και αγόρασα switch life τον Σεπτέμβρη και ξεκίνησα να παίζω παιχνίδια μετά από χρόνια, ένα από αυτά είναι και το hollow. Το είχα αγοράσει αλλά το ξεκίνησα πριν κανά δίμηνο και κάτι. Με πάνω από 120 ώρες, με Παναγίες και Χριστους, με απίστευτη απόλαυση και γλυκό πόνο, έχω ολοκληρώσει όλα τα achievements, εκτός των Steel Soul Mode στο οποίο δεν μπορείς να πεθάνεις, που οκ, εκεί τα παιδιά που το τερματίζουν, ειδικά σε 100%, είναι σε άλλο επίπεδο.

Θα σου πρότεινα να μην ψάχνεις οδηγούς και πληροφορίες αλλά να το εξερευνήσεις μόνος σου. Το πρώτο game-save μου έχει και 100 και βάλε ώρες, όσοι παίζουν και τα godmode με καταλαβαίνουν. Πήγαινα για 112% completion από την αρχή και δεν είχα διαβάσει πως μπορείς να το τερματίσεις, και να συνεχίζεις από το τελευταίο save σου, αλλά έτσι και αλλιώς μερικά achievements τα αποκτάς παίρνοντας διαφορετικές αποφάσεις στην ιστορία σου οπότε χρειάζεσαι και νέο game.

Κάτσε να το ευχαριστηθείς, αν και με πόνο στην αρχή, και όσο περνάει ο καιρός θα σε γεμίζει περισσότερο. Μπορείς να το τερματίσεις πολλές φορές στο ίδιο game, αλλά θα σου πρότεινα όπως και να έχει να βγάλεις τουλάχιστον μία φορά όλο το παιχνίδι για να δεις όλη την ομορφιά του. Και αργότερα να βλέπεις και βιντεάκια για την επική και βαθιά πλοκή του.

Καλό μαρτύριο και καλή απόλαυση.

Το παιχνίδι είναι πραγματικά υπέροχο. Ώρες ώρες όμως μου έρχεται να πετάξω το χειριστήριο στην τηλεόραση. Θα το απολαύσω όπως μου λες, ακόμα και τις οδυνηρές στιγμές 😁

Εν τω μεταξύ νιώθω ότι υπάρχει input lag με το joycon. Ίσως κάποια στιγμή να δοκιμάσω με το Wii U Pro Controller ή το DS4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα δειχνουν οτι θα εχουμε επιτελους direct την εβδομαδα που μας ερχεται στις 26.Για να δουμε τι θα δειξουν.

Παντως οι φημες λενε οτι θα ειναι η χρονια του Mario.Για να δουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν τερματίσει το Hollow Knight

  Απόκρυψη περιεχομένων

Το καταφέρατε μόνο με Παναγίες ή σπάσατε και κανα δυο controllers; 

εγώ το παράτησα. Μια χαρά game δεν λέω αλλά δεν είμαι γενικά του arcade και των γρήγορων αντακλαστικών.  Από την άλλη καταλαβαίνω απόλυτα αυτούς που το αποθεώνουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ολα δειχνουν οτι θα εχουμε επιτελους direct την εβδομαδα που μας ερχεται στις 26.Για να δουμε τι θα δειξουν.

Παντως οι φημες λενε οτι θα ειναι η χρονια του Mario.Για να δουμε.

Η emily rogers είχε γράψει παλιότερα:
"Over the next two years, when fans debate over which system is Nintendo's best Mario system, I predict the general consensus on the internet will be:  "Duh, it's the Switch, you dummy!"

Θυμίζω ξανά ότι είναι τα 35 χρόνια κυκλοφορίας SM φέτος επομένως θα υπάρξει ανάλογη ροή τίτλων. Επίσης φέτος αναμένεται να λειτουργήσει το SMW theme park στην Ιαπωνία εκτός αν αλλάξει η κατάσταση λόγω ιού. Επιπλέον προσέξτε την διάρκεια που αναφέρει η ER, δύο χρόνια. Καθόλου τυχαίο αφού προετοιμάζουν το έδαφος για την ταινία SM που αναμένεται το 2022.

Με βάση τα παραπάνω προκύπτει και ένας από τους λόγους της κυκλοφορίας του Witcher 3 στο NSW. Έδεσε τέλεια με την κυκλοφορία της σειράς.

Ελπίζω το Racing που φημολογείται να είναι κάτι νέο, φρέσκο και N like όπως αντίστοιχα το Splatoon. Φοβάμαι πως μπορεί να κινηθούν στην εύκολη λύση που σημαίνει ΜΚ9 ή στην εύκολη λύση όπως ένα Smash Kart, δηλαδή ένα ΜΚ με πληθώρα χαρακτήρων από διάφορα ips της Ν. Αν δεν είναι κάτι νέο ευελπιστώ τουλάχιστον κάτι στα πρότυπα του Diddy Kong Racing. 

Ίσως πάλι η Ν να καθυστερήσει ακόμα περισσότερο τις όποιες ανακοινώσεις λόγω του ιού. Θα πάρουν μια πρώτη γεύση από την κυκλοφορία του AC για να προβούν στις ανάλογες (όχι και τόσο ευχάριστες) αποφάσεις.

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.resetera.com/threads/animal-crossing-new-horizons-launch-sales-in-uk-3-5-times-bigger-than-new-leaf-bigger-than-all-fw-of-all-ac-games-combined-digital-not-included.176597/

Φαινοταν απο τα reviews οτι το παιχνιδι θα παει καλα.Περα του οτι μαλλον ειναι καλο παιχνιδι,εχει παιξει τεραστιο ρολο η κατασταση που επικρατει αυτην την στιγμη σε ολο τον κοσμο.

Ολοι ψαχνουν τροπο να ξεφυγουν απο την καθημερινοτητα την συγκεκριμενη στιγμη.

Προβλεπω παντως μαζι με το digital να κανει ρεκορ και να φτανει top3 πωλησεων στην κονσολα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

https://www.resetera.com/threads/animal-crossing-new-horizons-launch-sales-in-uk-3-5-times-bigger-than-new-leaf-bigger-than-all-fw-of-all-ac-games-combined-digital-not-included.176597/

Φαινοταν απο τα reviews οτι το παιχνιδι θα παει καλα.Περα του οτι μαλλον ειναι καλο παιχνιδι,εχει παιξει τεραστιο ρολο η κατασταση που επικρατει αυτην την στιγμη σε ολο τον κοσμο.

Ολοι ψαχνουν τροπο να ξεφυγουν απο την καθημερινοτητα την συγκεκριμενη στιγμη.

Προβλεπω παντως μαζι με το digital να κανει ρεκορ και να φτανει top3 πωλησεων στην κονσολα.

Απλά να προσθέσω πως αδικούμε το παιχνίδι όταν περιοριζόμαστε αποκλειστικά στην κατάσταση που επικρατεί. Φυσικά έπαιξε ρόλο όπως και οι παρακάτω λόγοι:
Με εξαίρεση ελάχιστους τίτλους όλα τα ips που έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα στο NSW παρουσιάζουν αύξηση δυναμικής κατά 20~30% (σε ένα γενικό μέσο όρο) εν σχέση με την καλύτερη κυκλοφορία στα 3DS, WiiU. Δεν βάζω τα DS/Wii γιατί τότε δεν είχαν ακόμα μεταλλάξει παντελώς την αγορά τα smartphones. Επίσης η Ν εστίασε όλο το πρώτο τρίμηνο στην προώθηση του τίτλου με τα ανάλογα αποτελέσματα. 

Τώρα βέβαια που ήρθε και η απαγόρευση κυκλοφορίας θα γίνουμε όλοι animals.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ταξίδι μου στον μαγικό κόσμο του Hollow Knight συνεχίζεται 

Spoiler

serveimage.jpeg.4e135011b2a3ea003bda28c7693a75c8.jpeg

😜

Spoiler

Πέρα από την πλάκα όσο περνάει η ώρα και εξερευνω, τόσο πιο πολύ κολλάω 

 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...