Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα δουλεια μπορει να κανει. Δεν θα κερδισεις on the spot οπως θα εκανες πχ με ενα dirty rat αλλα το να καθυστερησεις ενα combo μερικους γυρους ακομη ειναι πολυ σημαντικο. Μπορεις να το κοπιαρεις με την ζολα και να το ξαναπαιξεις παλι επισης 😂

Επεξ/σία από privateer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο σκεφτομουν πως μονο με κανα bounce effect τη βγαζεις.Αλλα και παλι πρεπει να εχεις board να πιεσεις.Το να καθυστερησεις ενω χερι εχεις μεγαλα μινιον και board clears , bounce effect κλπ που συνηθως θα εχεις σαν control κλπ δε βοηθαει.

Αυτο που μενει να δουμε ειναι αν θα μπορει καποιο deck να εχει τετοια πιεση.

Εγω προσωπικα θα παιξω Gral the Shark Darkness highrollfest Hunter 🤭😯

εεεεε Rogue εννοω

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω οντως τι βλακεια copy κανει ... ελεος δλδ ...

οσο για το αλλο παλι δε βοηθαει σε κατι αν παιζω με "κοντρολ" δε εχει νοημα να παω το μανα στο 5-6 ..

ναι οκ δε μπορει να κανει το κομπο για λιγο ο αντιπαλος π.χ αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αρκετο...

ισα ισα που αυτες οι καρτες αφου και η αλλη κανει μονο copy ειναι καλυτερες για aggro decks ...

γιατι το να δωσεις μια μουφα μικρη π.χ στο κοντρολ και να παρεις καποια απο αυτον συμφερει συνηθως..

οπως και επισης οταν ανεβει το μανα να το ριξεις παλι σε χαμηλα επιπεδα κλπ...

κριμας ...παρολο που φενεται καλο expansion πολυ φοβαμαι θα βλεπουμε τα ιδια και χειροτερα....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Albilosha είπε

Τον ειδα και δεν πιστευω πως μπορει να κανει τιποτα vs combo αν παιζεις control.

Γενικα δεν πιστευω πως μπορει να κανει κατι αυτη καρτα.Νομιζω πως αλλη μια φορα το hype υπερνικα τη λογικη.Υπο πολυ συγκεκριμενες συνθηκες μπορεις να κανεις stall το παιχνιδι και αν εχεις πολυ board να το παρεις,αλλα δεν βλεπω να συμβαινει αυτο συχνα.Ισως αν βαλεις και κανα bounce effect να βοηθαει αλλα ποσο χωρο θα σπαταλησεις για καρτες που βοηθαβε μονο vs combo.

https://hearthstone.gamepedia.com/Void_Contract

 

αυτην εδω την ειδες? :P

 

γενικα, εχω την υποψια οτι θα παιχτει το discard lock με quest

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ναι την ειδα.Ολως τυχαιος warlock καρτα...Το θεμα με αυτη τη καρτα δεν ειναι το προφανες οτι ειναι 8 mana do nothing , αλλα το οτι για να παιχτει πρεπει να εχεις τραβιξει ο ιδιος guldan αλλιως κυριολεκτικα παιζεις κορονα γραμματα..και αν χασεις τον guldan για παραδειγμα vs hunter κανεις concede.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως η σφαγη θα γινει τον Απριλη, που φευγουν goro, frozen throne και kobolds, και τα 3 με πολυ δυνατες καρτες, ενω στον αντιποδα τα witchwood,boomsday,rumble ειναι γεματα φιλερ...μονο odd/even decks βλεπω να παιζονται

 

 

χωρις dk,spellstones και quests, αλλο παιχνιδι...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν τον DKs που πρεπει να παρουν ποδι πρεπει να γινει κατ εμε και ενα καλο ξεσκαρταρισμα τον classic / core καρτων.Εχω αληθεια κουραστει να βλεπω 2 mana wild growth 5 mana nourish.Παραδειγμα φερνω ετσι καθως ο druid δεν τραβαει πολυ τωρα.

Αλλα πρεπει να γινει μια αλλαγη.Εγω εχω βαρεθει να παιζω competitive παρολο που μεχρι 5 ακομα εχω την υπομονη να παω.Θελω να παιζω διαφορετικα decks αλλα αυτο δεν ειναι τοσο διασκεδαστικο οταν οπου και αν παιζεις θα παιζεις vs tier 1-2 σπασμενα decks.

Παιζεις casual και πεφτεις σε odd rogue / paladin τρια στα πεντε παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τραβαει ο druid? εγω μονο με druid νικαω...απλα ο druid χωρις το plague δεν νικαει οσο ramp και να κανει...Το οτι η πλειοψηφια θα παιζει παντα aggro, αυτο νομιζω το εχουμε εμπεδωσει...Ειτε θα ειναι odd/even decks είτε zoo. φευγει βεβαια και ο κελεσεθ, αλλα και παλι τα κοντρολ χωρις τους death knights νομιζω δεν εχουν ελπιδα.

οποτε μονο κοντρολ hunter και warrior που εχουν τους νεους hero's, οπως και ο shudderock που μαλλον θα παραμεινει viable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 100% win rate vs Druid.Χθες ενα κακομοιρη τον νικησα με ενα weapon warrior που εκανα για το quest play 6 weapons.Βεβαια αναλογα το matchup.Εγω επαιζα control warlock last meta που απλα δεν ειχε ελπιδα ο druid ειτε token / malygos / toggwaggle.Τωρα που επαιζα hunter το ιδιο.Απλα κρατας mossy horror για οταν σπαταλησει το γυρο για plague.Η μισοι παιζουν hunter οποτε δεν ξερω ποιος και με τι καρδια παιζει druid.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ακομα ανοιξα τα μισα πακετα τπτ ιδιετερο σε καρτες 2 legend αδιαφορα για εμενα..

αν και του shaman ειναι καλο σχετικα...

ετσι με ενα προχειρο ψευτοντεκ quest hunter εκανα χαβαλε παντως ...

μια φορα εκατσε και φαση να παιξω revenge of the wild νταξ η καρτα ειναι φευγα ...

ειχα μονο μια στο ντεκ προς το παρον φυσικα αυριο θα μπει και δευτερη

και αν δε μου βγαλει πιθανον θα κανω craft και αυτες που τραβανε τα beast ... 

και το οπλακι καλουλι ειναι ... :P

επισης μου φανηκε λιγο περιεργο το οτι μειωσα ενα μινιον απο 1 μανα σε 0  και δε μου το επιασε στο quest μετα..

μαλλον λαθος μου φενεται αυτο...γιατι αν ειναι ετσι τοτε μειωνεις μια 2αρα και πιανει π.χ.. 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...