Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/8/2018 στις 12:35 ΜΜ, Albilosha είπε

Καλα απο τι rank ξεκινας ρε συ και πας μεχρι 15 καθε φορα.

Odd rogue σε δυο απογευματα αν παιζεις πας rank 5.

απο λεβελ 19 ξεκιναω. παω λεβελ 20 και σιγα σιγα φτανω 15. 

 

ξεκινησε το solo puzzle με 3 δωρεαν πακ boomsday

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ψέματα τέλιωσαν κύριοι, τώρα όποιος είναι καλός παίκτης θα λύσει τα νέα παζελ χωρίς βοήθεια. Και δεν έχει μα μου σου ξου του, τύπου είμαι γκαντέμης ή ο αντίπαλος τραβάει συνέχεια topdecks.

Ήρθε η ώρα να αντικρίσετε την αλήθεια στον καθρέφτη. Το νέο adventure είναι 100% skill και 0% luck.

 

Για να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαρεθει να βλεπω odd rogues, εχει καταντησει o pirate warrior..

Και το θεμα ειναι πως παιζω για τα quest μονο με αστεια decks καθως εχω φτασει το ρανκ που θελω.

Βεβαια η αληθεια να λεγεται το ladder εχει γινει κουραστικο και το να παιζεις αργα decks θελει δεκαδες ωρες για να πας ρανκ 5.Οποτε καλο ειναι να υπαρχουν τετοια decks.Απλα κουραζει να βλεπεις 50 games dire mall , weapon , hench clan , weapon poison blade cold blood , coin vilespine cold blood / firefly.

Προσωπικα πηγα 5 με control warlock το οποιο εκανα αρχη σεζον.Δεν ειναι το build του syndicate.

Ηταν απο τα πιο skilled ladder climbs μπορω να πω τουλαχιστον σε προσωπικο επιπεδο.

Το winrate λιγο κατω απο 65%.Κακα matchups : Rogue , Tempo Mage , Even Warlock.Κυριως το Warlock ειδικα αν εχει και τους 2 giants.

Κατα τα αλλα το deck αν παιχτει σωστα ειναι πανισχυρο.

Vs Malygos Druid χρειαζεσαι το weapon removal το οποιο κανεις τελευταιο γυρο του Twig.Ενα removal για malygos και φυσικα μετα το malygos να παιξεις demonic project ωστε να πετυχεις Floob η Alex.Φυσικα κρατας τα heal.

Vs tempo mage κρατας heals taunts και guldaan.Τα αλλα ειναι στη θεα τυχη.

Even Warlock απαξ κι βγαλεις τους γιγαντες δεν εχει κατι αλλο να pusharei δυνατα.Οποτε stall με voidlords και giggling.

Rogue αν καταφερεις και φερεις voidlord gg.

Toggwaggle Druid περιμενεις να παιξει dreampetal και χρυπας με demonic project(το heropower καλο ειναι να μην πολυχρησημοποιειται και φυσικα να παιξεις guldan και χωρις κανενα demon)

Deathrattle hunter και παλι stall με taunts κι silence.Δεν εχουν να pusharoun οταν φυγει king crush και τα 7ρια.

Mirror match απλα δεν κανεις ποτε tap.

control mage δεν χρειαζεται τιποτα απολυτος απλα να παιξεις guldan(το πολυ με τη jaina να φερει 3-4 frost elementals) κρατας και ενα nether για alana.

Γενικα το deck ειναι πολυ καλο αρκει να ξερεις ποτε να παιξεις τι.

vs druid θελει λιγο προσοχη γιατι αν πεσεις σε κλο παιχτη θα κρατησει τους arcane tyrants χερι οποτε demonic project εχει 50-50 πιθανοτητες. Φυσικα αναλογα τι druid παιζει το να κρατησει tyrant ειναι gamble κι για αυτον οταν ριξει dreampetal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2018 στις 6:26 ΜΜ, Albilosha είπε

Εχω βαρεθει να βλεπω odd rogues, εχει καταντησει o pirate warrior..

Και το θεμα ειναι πως παιζω για τα quest μονο με αστεια decks καθως εχω φτασει το ρανκ που θελω.

Βεβαια η αληθεια να λεγεται το ladder εχει γινει κουραστικο και το να παιζεις αργα decks θελει δεκαδες ωρες για να πας ρανκ 5.Οποτε καλο ειναι να υπαρχουν τετοια decks.Απλα κουραζει να βλεπεις 50 games dire mall , weapon , hench clan , weapon poison blade cold blood , coin vilespine cold blood / firefly.

Προσωπικα πηγα 5 με control warlock το οποιο εκανα αρχη σεζον.Δεν ειναι το build του syndicate.

Ηταν απο τα πιο skilled ladder climbs μπορω να πω τουλαχιστον σε προσωπικο επιπεδο.

Το winrate λιγο κατω απο 65%.Κακα matchups : Rogue , Tempo Mage , Even Warlock.Κυριως το Warlock ειδικα αν εχει και τους 2 giants.

Κατα τα αλλα το deck αν παιχτει σωστα ειναι πανισχυρο.

Vs Malygos Druid χρειαζεσαι το weapon removal το οποιο κανεις τελευταιο γυρο του Twig.Ενα removal για malygos και φυσικα μετα το malygos να παιξεις demonic project ωστε να πετυχεις Floob η Alex.Φυσικα κρατας τα heal.

Vs tempo mage κρατας heals taunts και guldaan.Τα αλλα ειναι στη θεα τυχη.

Even Warlock απαξ κι βγαλεις τους γιγαντες δεν εχει κατι αλλο να pusharei δυνατα.Οποτε stall με voidlords και giggling.

Rogue αν καταφερεις και φερεις voidlord gg.

Toggwaggle Druid περιμενεις να παιξει dreampetal και χρυπας με demonic project(το heropower καλο ειναι να μην πολυχρησημοποιειται και φυσικα να παιξεις guldan και χωρις κανενα demon)

Deathrattle hunter και παλι stall με taunts κι silence.Δεν εχουν να pusharoun οταν φυγει king crush και τα 7ρια.

Mirror match απλα δεν κανεις ποτε tap.

control mage δεν χρειαζεται τιποτα απολυτος απλα να παιξεις guldan(το πολυ με τη jaina να φερει 3-4 frost elementals) κρατας και ενα nether για alana.

Γενικα το deck ειναι πολυ καλο αρκει να ξερεις ποτε να παιξεις τι.

vs druid θελει λιγο προσοχη γιατι αν πεσεις σε κλο παιχτη θα κρατησει τους arcane tyrants χερι οποτε demonic project εχει 50-50 πιθανοτητες. Φυσικα αναλογα τι druid παιζει το να κρατησει tyrant ειναι gamble κι για αυτον οταν ριξει dreampetal.

και εναντι σε spell hunter? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alan2 είπε

και εναντι σε spell hunter? 

δεν ειναι προβλημα classes χωρις heal.

Ο spell hunter αν δεν κανεις trigger τα secrets και δεν εχεις ασκοπα minions δεν εχει τιποτα να pusharei πλην spellstone και dk.Οποτε αμυνα μεχρι να ριξεις guldan.Μετα με τοσα removals και αμυνες τον τρως ανετα.Αν δεν ερθει guldan και ο αλλος εχει rexxar απλα χανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα καινεγω σιγα σιγα το ρανκ

Γενικα μεχρι τωρα εκανα μονο τα daily και δεν ειχα ασχοληθει να φτιαξω σοβαρο deck και ξεκινησα δοκιμες για demonzoolock

Εχω καταληξει σε 

https://www.hearthpwn.com/decks/1161614-budget-demon-zoolock

Με αλλαγη το ενα soulfire για spellstone 

Το ενα firelfy για gnomeferatu

Και το αλλο firefly για την gilda (εαν κατσει μπορεις να γεμισεις voidwalkers to board)

 

Λοιπον καποιες αποριες, ανεβηκα σχετικα ευκολα level19 αλλα μετα κολησα στο 20. Εκτος του οτι ειμαι noob ψαχνω να βρω το κατι παραπανω.

Απο τις ητες μεχρι τωρα εχω παρατηρησει:

Spell mages: αν δεν κερδισω μεχρι turn 7-8 συνηθως στο turn 10 ακομα και να εχω guldan τρωω ενα pyroblast και gg

Healzoolocks: λογω του damage που τρωω απο τα minions ειναι παλι σαν να χανω μονος μου

 

Γενικα απο οτι βλεπω το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι οτι τρωω πολυ damage απο τα μινιονς, καμια προταση? Γενικα προβληματα που βλεπετε του συγκεκριμενου deck?

Αξιζει να κανω κραφτ skull of manari και να παω σε deck με voidlord? Εχω γυρω στα 3κ dust και 4κ gold.

Καμια προταση για deck που μπορω να φτιαξω με αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, alan2 είπε

Σε αυτό το τοκεν druid https://hsreplay.net/decks/CnxB3mHi1IyAArsuFIRAkh/

Ο floop τι μινιον στοχεύει να αντιγράψει?

Giggling. 4 mana 3/4 + 2 1/2 divine shield δεν ειναι κακο

Επεξ/σία από Albilosha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o odd rogue ειναι αυτος που σε κοπαναει απο τον πρωτο γυρο με 2/2 weapon?

σημερα που ειπα να κανω μερικα quests μετα απο καιρο, στο rank 25 που ημουν επεφτα συνεχεια σε τετοιους και με τσακιζανε.

και εβγαινε παλια ο πιτσαδορος για να πει στον Kibler oταν εξηγουσε γιατι ειναι σπασμενος ο pirate warrior,  οτι τα weapon mechanics ειναι μια χαρα;

ναι, γιαυτο διελυσε το παιχνιδι και την κοπανησε στο τελος.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O odd rogue  είναι tier1 και χτυπάει από 2ο γυρο . Στην αρχή του μήνα ήταν πιο ισχυρός  νομιζω . Στο europe server δεν με βοήθησε ιδιαίτερα,. Έφτασα λεβελ 15 με τοκεν druid.

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alan2 είπε

O odd rogue  είναι tier1 και χτυπάει από 2ο γυρο . Στην αρχή του μήνα ήταν πιο ισχυρός  νομιζω . Στο europe server δεν με βοήθησε ιδιαίτερα,. Έφτασα λεβελ 15 με τοκεν druid.

Τοτε μαλλον κατι δεν κανεις σωστα.2 φιλοι μου που εχουν την ορεξη ακομα....πηγαν legend με καλο winrate. Αλλα δεν βλεπω το νοημα πλεον προσωπικα για να παιζεις τετοιο deck η ranked γενικα η hearthstone μη πω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Albilosha είπε

Τοτε μαλλον κατι δεν κανεις σωστα.2 φιλοι μου που εχουν την ορεξη ακομα....πηγαν legend με καλο winrate. Αλλα δεν βλεπω το νοημα πλεον προσωπικα για να παιζεις τετοιο deck η ranked γενικα η hearthstone μη πω :P

δεν εχω χρόνο να παίξω παραπάνω παιχνίδια για να ανέβω. Αν ειχα ελεύθερες ώρες μπορεί να πιεζα μεχρι λεβελ 10.

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...