Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

υπάρχει δυνατότητα να συνδέσεις κάποια σειρήνα πέραν της rosa? Ψάχνω για κάποια με ένταση όμοια ενός κανονικού συναγερμού όπως π.χ. paradox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MiJ16 είπε

Καλησπέρα,

υπάρχει δυνατότητα να συνδέσεις κάποια σειρήνα πέραν της rosa? Ψάχνω για κάποια με ένταση όμοια ενός κανονικού συναγερμού όπως π.χ. paradox.

Στον Digoo HAMA μπορείς να συνδέσεις οποιαδήποτε ασύρματη στα 433 ΜΗz θέλεις, δε φαντάζομαι ότι ο HOSA διαφέρει ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια! να ρωτησω κ εγω κατι; αν θελω να εχω τρεις συναγερμους hosa σε διαφορετικες τοποθεσιες ο καθενας τους εχω στην ιδια εφαρμογη?στον ιδιο λογαριασμο? θελει διαφορετικους λογαριασμους στην ιδια εφαρμογηκ χρειαζεται αλλαγη καθε φορα ή εχεις ελεγχο κ ειδοποιησεις στο κιν σου κ στους τρεις σε πραγματικο χρονο? κ πως θα ηταν καλυτερο να τα παραγγειλω? να σπασω την παραγγελια στα τρια?καθε συναγερμο ξεχωριστα κ για καποιες εξτρα παγιδες ξεχωριστα σε αλλο πακετο για να μειωνεται ο ογκος του πακετου κλπκ να μην εχω θεματα με τελωνεια? ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια!!! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2019 στις 11:27 ΜΜ, JoyReverb είπε

καλησπερα παιδια! να ρωτησω κ εγω κατι; αν θελω να εχω τρεις συναγερμους hosa σε διαφορετικες τοποθεσιες ο καθενας τους εχω στην ιδια εφαρμογη?στον ιδιο λογαριασμο? θελει διαφορετικους λογαριασμους στην ιδια εφαρμογηκ χρειαζεται αλλαγη καθε φορα ή εχεις ελεγχο κ ειδοποιησεις στο κιν σου κ στους τρεις σε πραγματικο χρονο? κ πως θα ηταν καλυτερο να τα παραγγειλω? να σπασω την παραγγελια στα τρια?καθε συναγερμο ξεχωριστα κ για καποιες εξτρα παγιδες ξεχωριστα σε αλλο πακετο για να μειωνεται ο ογκος του πακετου κλπκ να μην εχω θεματα με τελωνεια? ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια!!! :) 

στην ιδια εφαρμογη και στον ιδιο λογαριασμο, μπορεις να προσθεσεις οσους συναγερμους θες.

θα σου προτεινα να παρεις τα 3 βασικα πακετα με πριοριτι μειλ και τους εξτρα αισθητηρες σε αλλη παραγγελια.

Προς ενημερωση:

1. εχω τοποθετησει το συναγερμο απο 9/2017 και οι μπαταριες των παγιδων και ογκομετρικων, κρατανε ακομα. 

Στους αισθητηρες καπνου, νερου και οξυγονου, αλλαξα μπαταρια στους 14 μηνες.

2. Εχω τοποθετησει παγιδα στην πορτα της αποθηκης μου και πιανει κανονικα !!!! (μενω στον 1ο οροφο, απο κατω ειναι πυλωτη και ακριβως απο κατω η αποθηκη μου).

3. Η κεντρικη μοναδα, εχει φιξεντ σειρηνα. ειναι δυνατη, οχι ομως οσο θα επρεπε. Με την αγορα του hosa, ειναι επιτακτικη και η αγορα της εξτρα σειρηνας (rosa).

4. Εναμιση χρονο τωρα, δε μου εχει δωσει ουτε ενα λαθος στη λειτουργία του!!!!

5. Σε παραθυρο, ή συρόμενη πορτα που αφηνετε να αεριζεται το σπιτι, τωρα που καλοκαιριαζει, τοποθετηστε και στο τζαμι και στο παντζουρι παγιδα για μεγαλυτερη ασφαλεια.

6. Το μονο προβλημα που βρηκα, ειναι οτι η εσωτερικη μπαταρια της κεντρικης μοναδας, ενω θα επρεπε να κραταει 4 ωρες με τα γραφομενα στο μανουαλ, δε κραταει πανω απο μιση ωρα, ακομα και οταν ηταν καινουργιος ο συναγερμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει πρόβλημα με την ώρα καθώς δεν του έχω βάλει κάρτα sim. Αν κάποιος το έχει ρυθμίσει ας πει το έκανε. 

Επίσης όταν χτυπάει έχει ένδειξη ποια παγίδα χτύπησε; Τέλος όταν τελειώνει η μπαταρία υπάρχει ένδειξη χαμηλής στάθμης;; Ή έστω κάποιου είδους ειδοποίηση; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/11/2018 στις 6:57 ΠΜ, nickdimop είπε

Χαίρεται , πήρα και εγω αυτόν τον συναγερμό αλλα αντιμετωπίζω ενα θέμα με την εφαρμογή στο iPhone. Προσπαθώ να κάνω airlink και μου γράφει configuration failure. Καμια ιδέα έχετε για το πως θα λυθεί αυτο; Η εφαρμογή ειναι η easy security. 

Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω σε android!Μάλλον έχει να κάνει με τν εφαρμογή!

Αν βρεις λύση ..ενημέρωσε μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2019 στις 7:16 ΜΜ, kouts3131 είπε

Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω σε android!Μάλλον έχει να κάνει με τν εφαρμογή!

Αν βρεις λύση ..ενημέρωσε μας..

Σε android.. έκανα επιλογή να πιάνει μόνο GSM δίκτυο και μετά  έκανε AIRLINK..

Μου φάνηκε  περίεργο γιατι airlink κάνει μέσο wifi αλλα έπιασε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά, ερώτηση προς τους κατόχους του συναγερμού. Τον αγόρασα πριν κάτι μήνες από Κίνα και ήρθε η ώρα να τον στήσω. Κάνω κάτι λάθος ή έπεσα σε ελλατωματικο μοντέλο; ενώ έχω στήσει και "βλέπει" κανονικά όλους τους αισθητήρες (2 πόρτες 3 μπαλκονόπορτες,  2 παράθυρα) δεν με αφήνει να συνδέσω πάνω από 3. Όταν κάνω pair την 4η χάνει την 1η κοκ. Μια μια τις βλέπει όλες κανονικά, αλλά μέχρι 3. 

 

Αρχικά σκέφτηκα μήπως ήθελε να γίνει μέσα από την εφαρμογή, γιατί η πρώτη προσπάθεια ήταν μόνο μέσω της συσκευής, πάνελ και αισθητήρες (δεν έχω ακόμα ίντερνετ στον χώρο).

δοκιμασα όμως και με 2ο κινητό ως hot-spot ώστε να μπω με airkink.  Τον είδε κανονικά, τον χειρίζομαι μέσα από την εφαρμογή αλλά πάλι το ίδιο.

Μάλιστα μετά από reset που του έριξα, πλέον κάνει το ίδιο πράγμα αλλά με μαξ 2 συσκευές.

 

Φαντάζομαι ότι δεν θα πρέπει να είναι τόσο δύσκολο, αλλά μάλλον ότι έχω πέσει σε προβληματικό μοντέλο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι προβληματικό μοντέλο. 

 

Έχω συνδέσει πάνω από 14 έξτρα αξεσουάρ. Οπότε αν δεν έχει κάποιο θέμα λειτουργικό με τις ρυθμίσεις είναι απλά ελαττωματικό μοντέλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stelios18120 είπε

Μάλλον είναι προβληματικό μοντέλο. 

Έχω συνδέσει πάνω από 14 έξτρα αξεσουάρ. Οπότε αν δεν έχει κάποιο θέμα λειτουργικό με τις ρυθμίσεις είναι απλά ελαττωματικό μοντέλο. 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, δεν γίνεται να ήταν τόσο δύσκολο. Άντε να βγάλω άκρη τώρα με το Banggood. Καλό μου κουράγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, δεν γίνεται να ήταν τόσο δύσκολο. Άντε να βγάλω άκρη τώρα με το Banggood. Καλό μου κουράγιο

Μην το λες

 

Έχουν άριστο support θα βγάλεις εύκολα άκρη 

 

Να το έλεγες για το gearbest να το καταλάβω :)

Στο gearbest θα έκαναν τους "κινεζους" για καμιά βδομάδα και δεν απαντάνε, μετά κάνουν ότι δεν ξέρουν αγγλικά, μετά είναι πχ να πάρεις 50 ευρώ πίσω σου δίνουν 10 ευρω και μερικούς πόντους και άλλα τέτοια όμορφα 😋😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ τους ξέρω, εννοείται καμία σχέση με gear, τέσπα υπομονή και θα δείξει.

 

Ερώτηση υπάρχει κάποια επιλογή να σου δείχνει ανοιχτές ζώνες είτε στο πάνελ είτε στην εφαρμογή; Ώστε να ξέρεις αν έχεις ξεχάσει κάτι ανοικτό ή δεν παίζει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2019 στις 1:33 ΜΜ, kostaskalamatas είπε

στην ιδια εφαρμογη και στον ιδιο λογαριασμο, μπορεις να προσθεσεις οσους συναγερμους θες.

θα σου προτεινα να παρεις τα 3 βασικα πακετα με πριοριτι μειλ και τους εξτρα αισθητηρες σε αλλη παραγγελια.

Προς ενημερωση:

1. εχω τοποθετησει το συναγερμο απο 9/2017 και οι μπαταριες των παγιδων και ογκομετρικων, κρατανε ακομα. 

Στους αισθητηρες καπνου, νερου και οξυγονου, αλλαξα μπαταρια στους 14 μηνες.

2. Εχω τοποθετησει παγιδα στην πορτα της αποθηκης μου και πιανει κανονικα !!!! (μενω στον 1ο οροφο, απο κατω ειναι πυλωτη και ακριβως απο κατω η αποθηκη μου).

3. Η κεντρικη μοναδα, εχει φιξεντ σειρηνα. ειναι δυνατη, οχι ομως οσο θα επρεπε. Με την αγορα του hosa, ειναι επιτακτικη και η αγορα της εξτρα σειρηνας (rosa).

4. Εναμιση χρονο τωρα, δε μου εχει δωσει ουτε ενα λαθος στη λειτουργία του!!!!

5. Σε παραθυρο, ή συρόμενη πορτα που αφηνετε να αεριζεται το σπιτι, τωρα που καλοκαιριαζει, τοποθετηστε και στο τζαμι και στο παντζουρι παγιδα για μεγαλυτερη ασφαλεια.

6. Το μονο προβλημα που βρηκα, ειναι οτι η εσωτερικη μπαταρια της κεντρικης μοναδας, ενω θα επρεπε να κραταει 4 ωρες με τα γραφομενα στο μανουαλ, δε κραταει πανω απο μιση ωρα, ακομα και οταν ηταν καινουργιος ο συναγερμος.

μεσα απο τις ρυθμισεις δκιμασε να βαλεις το backlight -off ωστε να σβινει η οθονη και να μην μονιμα αναμμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...