Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, pug_f_e είπε

Και 2 ερωτησουλες ακόμα.. 

1.Πώς παίρνει ρεύμα η κεντρική μοναδα; εν ακαλώδιο   σαν USB είδα σε κάτι φωτογραφιες. Εγω θα ηθελα να το συνδεσω μονιμα στο ρευμα π.χ σε ένα μπουάτ.

2.εστω οτι μου κλεβει καποιος το τηλεκοντρολ.. μπορω να αλλαξω συχνοτητα; ή αλλιως..παίζει να χει κάποιος την ίδια συχνότητα και να μπορέσει απέξω να το απενεργοποιησει;

  1. Θέλεις ενα φορτιστή usb στον οποίο θα συνδέσεις το καλώδιο που έχει στη συσκευασία. Άν έχεις συχνά διακοπές ρεύματος στην περιοχή καλύτερα πάρε ένα powerbank να το βάλεις κι αυτό για να κρατάει περισσότερο.
  2. Αν σου κλέψει κάποιος το τηλεχειριστήριο ή το χάσεις μπορείς να σβήσεις ολα τα τηλεχειριστήρια μέσα απο την εφαρμογή και να δηλώσεις ξανά όσα θέλεις εσύ. Για να το απενεργοποιήσει κάποιος απ' έξω χρειάζεται να έχει κάνει εγγραφή του τηλεχειριστηρίου μέσα απο την εφαρμογή του συναγερμού ή απο το ίδιο το πάνελ. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, teohokage είπε

καλησπέρα έχει κανένας θέμα με το app να μην έρχονται ειδοποιήσεις?

Μου το έχει παρουσιάσει 2 φορές το τελευταίο 3μηνο. Δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις και στο Status δεν εμφανίζεται η κατάσταση του (armed, disarmed κτλ) παρότι μπορεί να είναι επιλεγμένο.

Και τις 2 φορές έκλεισα την μονάδα από το κουμπί της και την άνοιξα ξανά κι έστρωσε.

Τώρα έχει κάνα μήνα να μου το κάνει ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nfreskakis είπε
  1. Θέλεις ενα φορτιστή usb στον οποίο θα συνδέσεις το καλώδιο που έχει στη συσκευασία. Άν έχεις συχνά διακοπές ρεύματος στην περιοχή καλύτερα πάρε ένα powerbank να το βάλεις κι αυτό για να κρατάει περισσότερο.
  2. Αν σου κλέψει κάποιος το τηλεχειριστήριο ή το χάσεις μπορείς να σβήσεις ολα τα τηλεχειριστήρια μέσα απο την εφαρμογή και να δηλώσεις ξανά όσα θέλεις εσύ. Για να το απενεργοποιήσει κάποιος απ' έξω χρειάζεται να έχει κάνει εγγραφή του τηλεχειριστηρίου μέσα απο την εφαρμογή του συναγερμού ή απο το ίδιο το πάνελ. 

1.οπότε δηλαδή και από ένα κινητό ας πούμε. Το κακό είναι ότι φαίνεται και δε μπορώ να το κρύψω

2.Τέλεια.. οπότε προχωράω σε παραγγελια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pug_f_e είπε

1.οπότε δηλαδή και από ένα κινητό ας πούμε. Το κακό είναι ότι φαίνεται και δε μπορώ να το κρύψω

2.Τέλεια.. οπότε προχωράω σε παραγγελια

Ναι σωστά, ένας 5V 2A κάνει μια χαρά. Μην ξεχάσεις να πάρεις και την ενσύρματη σειρήνα γιατί η ενσωματωμένη δεν ακούγεται δυνατά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nfreskakis είπε

 Μην ξεχάσεις να πάρεις και την ενσύρματη σειρήνα γιατί η ενσωματωμένη δεν ακούγεται δυνατά

Ίσως είναι καλύτερο να προτιμήσει την Rosa ώστε να έχει σειρήνα και σε 2ο σημείο (βέβαια απαιτεί κι αυτή τροφοδοσία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Ίσως είναι καλύτερο να προτιμήσει την Rosa ώστε να έχει σειρήνα και σε 2ο σημείο (βέβαια απαιτεί κι αυτή τροφοδοσία)

Ναι καλή λύση φαίνεται κι αυτή. Δεν την έχω δοκιμάσει βέβαια

Επεξ/σία από nfreskakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nfreskakis είπε

Ναι καλή λύση φαίνεται κι αυτή. Δεν την έχω δοκιμάσει βέβαια

Την έχω εγώ, αρκετά δυνατή και όσες φορές την έχω τεστάρει (Panic) δουλεύει. (Ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί να διαπιστώσω στην πράξη την αξιοπιστία της)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, nfreskakis είπε
  1. Θέλεις ενα φορτιστή usb στον οποίο θα συνδέσεις το καλώδιο που έχει στη συσκευασία. Άν έχεις συχνά διακοπές ρεύματος στην περιοχή καλύτερα πάρε ένα powerbank να το βάλεις κι αυτό για να κρατάει περισσότερο.
  2. Αν σου κλέψει κάποιος το τηλεχειριστήριο ή το χάσεις μπορείς να σβήσεις ολα τα τηλεχειριστήρια μέσα απο την εφαρμογή και να δηλώσεις ξανά όσα θέλεις εσύ. Για να το απενεργοποιήσει κάποιος απ' έξω χρειάζεται να έχει κάνει εγγραφή του τηλεχειριστηρίου μέσα απο την εφαρμογή του συναγερμού ή απο το ίδιο το πάνελ. 

Θα πάρω και την Ενσύρματη και 2 rosa ασυρματες. Θα βάλω μια εντός και μια εκτος σπιτιου( ελπιζω να μη χαλασει)

Επεξ/σία από pug_f_e
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harryTG είπε

Πράγματι έχει ένα θέμα με τα notifications. Τα critical πάντως τα στέλνει μια χαρά. @pug_f_e Η rosa δεν είναι αδιάβροχη.

Nai το ξέρω. Δε θα βρέχεται.απλα θα τη βάλω σε εξωτερικό χώρο. Είναι μονοκατοικία γι'αυτό.

 

Κάποια λύση για εξωτερικά του σπιτιού απο digoo υπαρχει; αν βάλω τον pir και περάσει καμία γάτα θα βαράει βραδιάτικα και δε λέει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτό που ρώτησε ο φίλος απο πάνω, δεν μπρούμε να του δώσουμε μόνιμη τροφοδοσία (μέσα απο τον τοίχο) χωρίς να μπει ο φορτιστής ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συναγερμός χρειάζεται τροφοδοσία με 5V συνεχόμενο ρεύμα που δίνει το USB τροφοδοτικό. Να πάρει απευθείας ρεύμα από μπουάτ ή κουτί πρίζας, δεν γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα τον Digoo Hama και ψάχνω να αγοράσω εξωτερική σειρήνα ασύρματη.

Έχει αγοράσει κανένας καμία??

Γιατί κάποιες που βλέπω μερικοί λένε ότι συνδέεται και άλλοι όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2020 στις 9:56 ΜΜ, apostolispk είπε

Καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα τον Digoo Hama και ψάχνω να αγοράσω εξωτερική σειρήνα ασύρματη.

Έχει αγοράσει κανένας καμία??

Γιατί κάποιες που βλέπω μερικοί λένε ότι συνδέεται και άλλοι όχι...

Προσωπικά δεν εχω δοκιμάσει εκτός της digoo. Αλλά τεχνικά αν είναι στην ίδια συχνότητα μπορεί και να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά παρέλαβα ότι παρήγγειλα τέλος πάντων και απο έξτρα σειρήνες κλπ και αύριο θα ξεκινήσω το σερφάρισμα.

 

1. Είδα στους αισθητήρες μέσα έχει κάτι τζαμπερακια j2 και j4 για αλλαγή απο test mode που είναι το default ,σε Πιο οικονομικό mode. Αν κάποιος το έχει δει και το άλλαξε ας μας γράψει.

 

2. Έχει κάνεις κάποια λύση για αισθητήρα που να μην ενεργοποιείται απο γάτες και σκυλους;

3.Τέλος έχω τη σειρηνα με το καλώδιο και την έξτρα ασύρματη τη στρογγυλή μπλε. Νομίζω rosa. Απ όσο διάβασα δε γίνεται να βάλω και άλλη rosa. Ξέρετε αν μπορώ να προσθέσω εξωτερική solar?  Θα δουλεύει μαζί με τις άλλες 2 ταυτοχρονα;

Επεξ/σία από pug_f_e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...