Προς το περιεχόμενο

Wind Vision Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η είσοδος της Wind στη συνδρομητική τηλεόραση φημολογούνταν τα τελευταία χρόνια και από τις 25 Απριλίου αποτελεί πραγματικότητα. Η προώθηση τηλεοπτικών υπηρεσιών από ένα τηλεπικοινωνιακό πάροχο αποτελεί εδώ και καιρό μια γνωστή συνταγή για προσέλκυση νέων πελατών σε συνδυασμό με άλλα προϊόντα της εταιρείας που αφορούν υπηρεσίες τηλεφωνίας και φυσικά ευρυζωνικών συνδέσεων.
 
Με τη διείσδυση των ευρυζωνικών συνδέσεων σε περισσότερα σπίτια από ποτέ και τις υπερύψηλές ταχύτητες Fiber να έρχονται, η Wind κάνει το λογικό βήμα δημιουργώντας μια IPTV πλατφόρμα με την ονομασία Wind Vision. Αυτή συνοδεύεται και από τον χαρακτηριστικό της «πρώτης συνδρομητικής υπηρεσίας Android TV στην Ελλάδα» και μια από τις πρώτες γενικότερα στην Ευρώπη.


Διαβάστε ολόκληρο το review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Τα δύο χρόνια ελάχιστης δέσμευσης συμβολαίου είναι υπερβολικά πολλά. Αν βάλουν ετήσια συμβόλαια ίσως γίνει ελκυστικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω από τις καλύτερες επιλογές αυτή την στιγμή. Μια χαρά το μηχάνημα και οι δυνατότητες.  Και το περιεχόμενο για 10 ευρώ είναι αξιοπρεπές. Αν κάνει και στο μέλλον συμφωνία με Netflix να έχεις συνδυασμό με καλή έκπτωση, νομίζω θα είναι το τελειο.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερχονται,έρχονται οι Fiber, αλλά ακόμα μόνο το ακούμε,δεν το βλέπουμε στήν πράξη,τουλάχιστον στίς περισσότερες περιοχές,εκτός απο κάτι μαιμούδες "Fiber"προγράμματα που σου λέει 30-50mbs και που είναι ακόμα πολύ ακριβά,ελπίζω να μην είναι και αυτό όπως η το "έρχεται η ανάπτυξη" αυτό το ακούμε μια 5ετία αλλά δεν το βλέπουμε πουθενά... 💸

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "πλειονότητα των τηλεοπτικών σειρών και των ταινιών, διαθέτουν ελληνικούς υπότιτλους" στο netflix που το ειδατε ρε παιδια,ναι εχει ελληνικους υποτιτλους αλλα κυρίως σε καινούριες ταινιες που ανεβηκαν.απο τις παλιότερες σπανια βρισκεις με ελληνικους υποτιτλους...τι να πω εκτος αν κανω κατι λαθος εγω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Ερχονται,έρχονται οι Fiber, αλλά ακόμα μόνο το ακούμε,δεν το βλέπουμε στήν πράξη,τουλάχιστον στίς περισσότερες περιοχές,εκτός απο κάτι μαιμούδες "Fiber"προγράμματα που σου λέει 30-50mbs και που είναι ακόμα πολύ ακριβά,ελπίζω να μην είναι και αυτό όπως η το "έρχεται η ανάπτυξη" αυτό το ακούμε μια 5ετία αλλά δεν το βλέπουμε πουθενά... 💸

Μα το vision είναι άσχετο με το fiber..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα Cosmote τιβι φουλ πακέτο 25€ το μήνα με ένα έτος μονο δέσμευση, και δώρο ολο τον εξοπλισμό και τις εγκαταστάσεις. Και χωρίς να υποχρεώνομαι να πληρώνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ, αφου ειναι μέσω δορυφόρου. Το Sports Pack του Wind είναι απλά ακριβό, εκτός αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά η SuperLeague, και το βασικό πακέτο, κάνει 10€ και χωρίς το Netflix δεν λέει πολλά. Ολα τα καλά του, είναι κατα βάση επειδή προσφέρει ένα Android Box αντί συμβατικού αποκωδικοποιητή. 

Το κυριότερο ομως είναι οτι το προσφέρει ΜΟΝΟ σε περίπτωση που έχεις γραμμή της Wind, κάτι που νομίζω οτι είναι και η ταφόπλακα. Αν ήταν λίγο πιο ευέλικτοι εκει, νομίζω θα είχε πολύ περισσότερες ελπίδες να πετύχει, αφου αν πληρώνεις ήδη το 10ρικο στο netflix, δίνεις άλλο τόσα, για τα Ντοκιμαντέρ και τα παιδικά. Αν θες να μεταφέρεις και γραμμές, ζόρικα τα πράματα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
48 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Νομίζω από τις καλύτερες επιλογές αυτή την στιγμή. Μια χαρά το μηχάνημα και οι δυνατότητες.  Και το περιεχόμενο για 10 ευρώ είναι αξιοπρεπές. Αν κάνει και στο μέλλον συμφωνία με Netflix να έχεις συνδυασμό με καλή έκπτωση, νομίζω θα είναι το τελειο.

10€ Κάνει ; Όταν ρώτησα μου είπαν 25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μα το vision είναι άσχετο με το fiber..

Δεν είναι άσχετο αφού το άρθρο λέει για ευρυζωνικές υπηρεσίες και για "τις υπερύψηλές ταχύτητες Fiber που έρχονται" πήγα και γω και ρώτησα λεπτομέρειες,σε κατάστημα Wind της περιοχής (κοντά στο κέντρο) και δεν παίζει τίποτα,απο αυτά που ήθελα ιδίως Netflix σε 4Κ γιατί η ταχύτητες που έχω όπως έχουν οι περισσότεροι απο μας και που είναι "εως 24" (που πιάνουν σχεδόν πάντα αρκετά κάτω απο 20) δεν είναι για ανάλογα πράγματα,μου είπε πως κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί...βλέπεις λοιπόν πως έχουν σχέση οι ταχύτητες "fiber" που μας έχουν ζαλίσει το κεφάλι οι εταιρίες με τις διαφημίσεις τον τελευταίο καιρό. 

Πάντος για τα ελληνικά δεδομένα είναι έξυπνο το προγραμματάκι που έκανε με το Boxaki.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνεχεια με προβλημα ειναι μια δεν παιζουν τα καναλια της wind μια δεν εχει σημα αλλα ειναι ακομα καινουριο.οσο για netflix δεν εχει κανε προβλημα μια χαρα και 3 μηνες δωρο και ελληνικα παντου 

Επεξ/σία από giannis2156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δηλαδή με το family πακέτο δινει περιεχόμενο το οποίο είναι free και μπορεις να το δεις με οποιοδήποτε tv box τσαμπα και αυτοι το χρεώνουν 10€ το μηνα. Θεοί. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, gchris7 είπε

Άρα δηλαδή με το family πακέτο δινει περιεχόμενο το οποίο είναι free και μπορεις να το δεις με οποιοδήποτε tv box τσαμπα και αυτοι το χρεώνουν 10€ το μηνα. Θεοί. 😅

Βλέπω πολλά που δεν είναι free μεσα στο πακέτο. Αν εννοείς ότι μπορείς να τα βρεις free με πειρατεία, αυτό είναι άλλο.

1 ώρα πριν, ELMastas είπε

Δεν είναι άσχετο αφού το άρθρο λέει για ευρυζωνικές υπηρεσίες και για "τις υπερύψηλές ταχύτητες Fiber που έρχονται" πήγα και γω και ρώτησα λεπτομέρειες,σε κατάστημα Wind της περιοχής (κοντά στο κέντρο) και δεν παίζει τίποτα,απο αυτά που ήθελα ιδίως Netflix σε 4Κ γιατί η ταχύτητες που έχω όπως έχουν οι περισσότεροι απο μας και που είναι "εως 24" (που πιάνουν σχεδόν πάντα αρκετά κάτω απο 20) δεν είναι για ανάλογα πράγματα,μου είπε πως κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί...βλέπεις λοιπόν πως έχουν σχέση οι ταχύτητες "fiber" που μας έχουν ζαλίσει το κεφάλι οι εταιρίες με τις διαφημίσεις τον τελευταίο καιρό. 

Πάντος για τα ελληνικά δεδομένα είναι έξυπνο το προγραμματάκι που έκανε με το Boxaki.

Εντάξει, απλα ήθελα να πω ότι η κυρίως υπηρεσία παίζει με 6mbits μόνο. Και το Netflix σε απλό hd.

Καλή ταχύτητα θες μονο για το Netflix 4k..

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, ELMastas είπε

Δεν είναι άσχετο αφού το άρθρο λέει για ευρυζωνικές υπηρεσίες και για "τις υπερύψηλές ταχύτητες Fiber που έρχονται" πήγα και γω και ρώτησα λεπτομέρειες,σε κατάστημα Wind της περιοχής (κοντά στο κέντρο) και δεν παίζει τίποτα,απο αυτά που ήθελα ιδίως Netflix σε 4Κ γιατί η ταχύτητες που έχω όπως έχουν οι περισσότεροι απο μας και που είναι "εως 24" (που πιάνουν σχεδόν πάντα αρκετά κάτω απο 20) δεν είναι για ανάλογα πράγματα,μου είπε πως κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί...βλέπεις λοιπόν πως έχουν σχέση οι ταχύτητες "fiber" που μας έχουν ζαλίσει το κεφάλι οι εταιρίες με τις διαφημίσεις τον τελευταίο καιρό. 

Πάντος για τα ελληνικά δεδομένα είναι έξυπνο το προγραμματάκι που έκανε με το Boxaki.

Πόση ταχύτητα πιστεύεις ότι χρειάζεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όλο αυτό μπορεί να σταθεί σε σοβαρή κριτική,και πρόταση αγοράς τι να πω...

 

Και μια ερώτηση αν έχει κάποιος το πακέτο.

Όλα τα κανάλια είναι με υπότιτλους ή μεταγλωττισμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...