Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία Super Market - Φορτηγά


d3monhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρανομείς και κινείσαι επικίνδυνα, και μάλιστα όχι για να κάνεις τη δουλειά σου, αλλά για να φτάσεις πιο γρήγορα, αλλιώς τι να την κάνεις τη μηχανή.

Και λες ότι το κάνεις για να βοηθήσεις στο κυκλοφοριακό και ότι δεν είσαι σε εκείνους που κάνουν αυτό που τους βολεύει. Σ' ευχαριστούμε πολύ για τη συμβολή σου σε αυτό το τεράστιο πρόβλημα.

Έτσι και σε άλλα νήματα μερικοί κράζουν την πειρατεία και έχουν κατεβασμένες ταινίες και μουσική στους δίσκους τους, επειδή «ναι αλλά εγώ έχω αγοράσει και αυτούς τους δίσκους» μπλα μπλα μπλα.

Τίποτα εντάξει, carry on. Εσείς είστε οι σωστοί, εσείς είστε οι μόνοι που δικαιολογείστε όταν παρανομείτε, οι υπόλοιποι είναι οι υπαίτιοι για την κατάντια αυτής της χώρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100% Νόμιμος δεν μπορείς να είσαι αλλά δεν θα σου φάει κανείς το κεφάλι αν είσαι μόνος σου σε αυτοκινητόδρομο και αλλάξεις λωρίδα χωρις φλας πχ. το πρόβλημα των πολλών υπάρχει οταν 1)θέτεις σε κίνδυνο τρίτους και 2) εμποδίζεις την ομαλή κίνηση της κυκλοφορίας.

Ξανα γραφω η παρανομία του ενός δεν ειναι δικαιολογία για την παρανομία άλλου.

 

ΥΓ: το οτι κινούμε επικίνδυνα είναι ενα αυθαίρετο συμπέρασμα γιατί τα 15 χρόνια οδήγησης και τα 0 ατυχήματα/τρακαρίσματα λενε πολλα :)

Επεξ/σία από Spect~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Spect~ είπε

 

ΥΓ: το οτι κινούμε επικίνδυνα είναι ενα αυθαίρετο συμπέρασμα γιατί τα 1 χρόνια οδήγησης και τα 0 ατυχήματα/τρακαρίσματα λενε πολλα :)

Η ξαναγράψτο ή ξανασκεψου το  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη προσπαθεις να βρεις άλλους "παρανομους", για να δικαιολογησεις την λανθασμένη σου αντιληψη πως "θα κάνω οτι με βολευει και για ολα φταιει το κακο κράτος". Ο οδηγος που σταματάει τη κινηση σε κεντρικο δρόμο για να ξεφορτώσει, ειναι παράνομος. Τελείωσε. Απ όπου και να το πιάσεις έχεις άδικο.

Οπως σου ειπε και ο Spect αν αυριο έρθω και κατουρησω στο χαλάκι της εξωπορτάς σου, δικαιολόγησέ με διοτι δεν υπάρχουν δημοσιες τουαλέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες, αλλά δεν ξέρεις τι λες που λένε. Ακόμα και οι παραλληλισμοί που κάνετε, είναι ατυχείς. Συγκρίνετε δημόσιο χώρο με ιδιωτικό. Εκτός τόπου και χρόνου.

Λοιπόν, για να αρχίζουμε να κλείνουμε, την επόμενη φορά που θα πετύχεις κάτι τέτοιο στο δρόμο (που αμφιβάλλω αν κυκλοφορείς), πάρε την τροχαία να έρθει να κόψει κλήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Καλά τα λες, αλλά δεν ξέρεις τι λες που λένε. Ακόμα και οι παραλληλισμοί που κάνετε, είναι ατυχείς. Συγκρίνετε δημόσιο χώρο με ιδιωτικό. Εκτός τόπου και χρόνου.

Λοιπόν, για να αρχίζουμε να κλείνουμε, την επόμενη φορά που θα πετύχεις κάτι τέτοιο στο δρόμο (που αμφιβάλλω αν κυκλοφορείς), πάρε την τροχαία να έρθει να κόψει κλήση.

Ακριβώς επειδή είναι δημόσιος χώρος και πόσο μάλιστα δρόμος χρειάζεσαι άδεια για να το κλείσεις 

15 λεπτά πριν, dfokas21 είπε

Η ξαναγράψτο ή ξανασκεψου το  :) 

Fixed ως προς τον χρόνο. Τα ανάμεσα είναι σε σταματημένα αυτοκίνητα ή σε ταχύτητες κάτω των 20 χλμ όπως γίνεται και σε άλλες χώρες που είναι νόμιμο 

Επεξ/σία από Spect~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σου ειπε οτι δεν έχει γινει. Αυτά ειναι καθημερινό φαινόμενο και πάντα υπάρχει κάποιος που καλεί τη τροχαία, ή τον Δήμο (πλέον και η δημοτικη αστυνομια έχει δικαιωμα ξυλωματος πινακιδας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, phanispal said:

Καλά τα λες, αλλά δεν ξέρεις τι λες που λένε. Ακόμα και οι παραλληλισμοί που κάνετε, είναι ατυχείς. Συγκρίνετε δημόσιο χώρο με ιδιωτικό. Εκτός τόπου και χρόνου.

Λοιπόν, για να αρχίζουμε να κλείνουμε, την επόμενη φορά που θα πετύχεις κάτι τέτοιο στο δρόμο (που αμφιβάλλω αν κυκλοφορείς), πάρε την τροχαία να έρθει να κόψει κλήση.

Τα έχεις μπερδεμένα. Η τροχαία δεν θα έρθει για αυτόν που κόβει την κίνηση, για αυτόν που είναι πάνω στο πεζοδρόμια, για αυτόν που τρέχει με 100χλμ/ω μέσα στην πόλη ή για ένα τρακάρισμα.

Σε γενικές γραμμές δεν θα έρθει για τίποτα, είναι πολύ απασχολημένη με κάποιο άλλο καθήκον της (που δεν έχει καταλάβει κανείς πιο είναι).

Αυτόν δεν είναι άφεση αμαρτιών, είναι αποτέλεσμα ωχ-αδερφισμού. Σύνδρομο που σε διακατέχει από την κορυφή ως τα νύχια. Σίγα μην αλλάξω τώρα, αφού όλοι παρανομούν....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, guy_threepwood είπε

Τα έχεις μπερδεμένα. Η τροχαία δεν θα έρθει για αυτόν που κόβει την κίνηση, για αυτόν που είναι πάνω στο πεζοδρόμια, για αυτόν που τρέχει με 100χλμ/ω μέσα στην πόλη ή για ένα τρακάρισμα.

Σε γενικές γραμμές δεν θα έρθει για τίποτα, είναι πολύ απασχολημένη με κάποιο άλλο καθήκον της (που δεν έχει καταλάβει κανείς πιο είναι).

Αυτόν δεν είναι άφεση αμαρτιών, είναι αποτέλεσμα ωχ-αδερφισμού. Σύνδρομο που σε διακατέχει από την κορυφή ως τα νύχια. Σίγα μην αλλάξω τώρα, αφού όλοι παρανομούν....

Για την Θεσσαλονίκη που ξέρω, η τροχαία αργεί υπερβολικά επειδή πολυ απλα δεν έχουν άτομα και αυτοκίνητα, ζήτημα είναι αν υπάρχουν 2-3 οχήματα επανδρωμένα ανα πάσα στιγμή (η άμεση δράση ακόμα λιγότερα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι μερικοι λετε οτι δεν ευθηνετε η πολιτεια αλλα οι μαγαζατορες, ειτε μικροι ειτε μεγαλοι, που δεν εχουν προβλέψει για χωρο σταθμευσης πραγματικα με ξεπερναει. Οταν πας να ανοιξεις ενα καταστημα περνεις αδεια, απο την στιμγη που περνουν αδεια χωρις χωρο σταθμευσης δεν φταινε αυτοι αλλα η πολιτεια που την εκδιδει. Επισης αν ολα τα καταστηματα παιρνανε αδεια για χωρο σταθμευσης ΝΟΜΙΜΑ με την υπαρχον ρημοτομια τοτε αυτοματα σε ολο το λεκανοπεδιο θα ισχυε οτι και στο κωλονακι και τις γυρο περιοχες με τις μπλε και ασπρες ζωνες σταθμευσης οποτε θα ηταν σχεδον αδυνατο για τους πολιτες να κυκλοφορησουν ολο το 24ωρο. Αν ολοι οι δρομοι ειχαν σε ολο τους το μηκος πινακιδες φορτοεκφοτρωσης παλι θα κραζατε που δεν εχει προβλεψει η πολιτεια χωρο σταθμευσης για να μπορεσετε να κανετε την δουλεια σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και γιατί πρέπει κάθε κατάστημα να έχει το δικό του χώρο πάρκινγκ? Εγώ σπίτι μου γιατί δεν έχω ενα πάρκινγκ γκα κάθε όχημα, άτιμο κρατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Και γιατί πρέπει κάθε κατάστημα να έχει το δικό του χώρο πάρκινγκ? Εγώ σπίτι μου γιατί δεν έχω ενα πάρκινγκ γκα κάθε όχημα, άτιμο κρατος

Μα αν δεν εχει χωρο παρκινγκ πως θα φορτωνει? Θα κλεινει το δρομο οταν δεν εχει κοντα του, αρα θα παρανομει, αρα φωτια κ τσουγκρανες και διαδηλωση απεξω απο το μαγαζακι που παρανομει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, primeragt είπε

Μα αν δεν εχει χωρο παρκινγκ πως θα φορτωνει? Θα κλεινει το δρομο οταν δεν εχει κοντα του, αρα θα παρανομει, αρα φωτια κ τσουγκρανες και διαδηλωση απεξω απο το μαγαζακι που παρανομει.

Η τις ώρες που έχει ορίσει ο δήμος για αυτες τις δουλειες! οχι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι δουλεια κανεις αλλα επειδη γυρναω ολη μερα ως πωλητης, ποτε και πουθενα δεν εχω δει να τηρουνται οι πινακιδες στους χωρους φορτοεκφορτωσης ειτε ειναι σε μαγαζια κ σουπερ μαρκετ ειτε τραπεζες. Παντα ειναι παρκαρισμενα. Και τελευεταιο ποτε δεν με εχει εμποδισει φορτιγατζης πανω απο 1 λεπτο και ειμαι 8 ωρες τη μερα στο δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...