Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/10/2023 στις 12:55 ΠΜ, Cacciatore είπε

Μακάρι να ήταν αυτό

Τροφοδοτικό δοκιμάσαμε και το δικό μου, που λειτουργεί σίγουρα, το ίδιο πράγμα του κάνει. 

Το δικό του τροφοδοτικό στην δικιά μου κονσόλα, λειτουργεί. 

 

Μόνο στο κέντρο εμφανίζεται κόκκινο χρώμα, όχι περιμετρικά, πχ πάνω αριστερά, κάτω δεξιά κλπ

Για να δεις ακριβως με τι σχετιζεται το error πρεπει να κρατησεις πατημενο το sync button και να πατησεις το eject 4 φορες , αναλογως τα λαμπακια που θα αναβοσβηνουν θα παρεις ενα 4ψηφιο αριθμο οπου θα δεις με τι σχετιζεται το error...

Δυστηχως ακομα και τα slim βγαζουν rrod πιο σπανια μεν αλλα βγαζουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω. Τα Slim δεν βγάζουν από μόνα τους λαμπάκια αλλά διαβάζεις τον κωδικό που θα σου δώσει με τον συνδυασμό των πλήκτρων. Αν σου δώσει 0003 πάντως (το πιο σύνηθες), είναι θέμα τροφοδοσίας APU, είτε από κάποιο mosfet ισχύος, είτε από σπασμένα solder joints, είτε από την ίδια την APU...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχτές ήρθε του γιου μου να παίξει στο 360 τα guitar hero με κιθάρα ντραμς κτλπ, και επειδή είχε να δουλέψει καιρό η κονσόλα δεν άνοιγε το cd tray. Το είχε ξανακάνει παλιότερα και το είχα ανοίξει και είχα φτιάξει το λαστιχακι που έχει θέμα γενικά στα Samsung dvdrom.

Με τα πολλά του έβγαλα τα μάτια(του dvdrom) γιατί βαριόμουν να το ξανανοίξω . Είδα ότι υπάρχει καινούργιο dvd from για το xbox 360 να αγοράσω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει πάλι samsung ή κάποιο άλλο.(κάτι θυμάμαι ότι τα lite on ήταν καλύτερα. Το θέμα είναι ότι του 360 το samsung έπαιζε αντίγραφα, όπως και θέλω να παραμείνει έτσι με το καινούργιο dvdrom. Τι παίζει γενικά τώρα δεν έχω ιδέα. 

Για πέστε τι κάνουμε και αν υπάρχει κάνα spare dvdrom μεταχειρισμένο από κάποιον που του είχε χαλάσει η κονσόλα του ακόμα καλύτερα.

Να πω ότι το dvdrom που του έβγαλα τα μάτια δουλεύει κανονικά, διαβάζει κανονικά τα dvd αλλά το tray είναι πλέον χειροκίνητο 🤣 και με πολύ ζόρι, προσευχές και άναμα καντηλιών. 

16 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

 

 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Για αρχη πρεπει να διαβαστει το κλειδι απο το υπαρχων Drive και να γραφτει στο Firmware του καινουργιου που θα πρεπει να ειναι παλι ιδιο μοντελο. Εχω χρονια να ασχοληθω, δεν θυμαμαι αν μπορουσες να βαλεις αλλο μοντελο και να γινει Cross Flash το κλειδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω ιδέα τι παίζει τα  τελευταία χρόνια για αυτό το θέμα. Το όποιο key πάντως θα μπορέσει να διαβαστεί πιστεύω αφού δουλεύει ακόμα το dvdrom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια γινοταν να βαλεις οτι drive ηθελες,δεν ισχυει πλεον το εχει μπλοκαρει αυτο η ms με update.Πρεπει να μπαινει το ιδιο drive που φοραει η κονσολα με καποιες εξαιρεσεις αν θυμαμαι τα hitachi δουλευουν σε ολα τα φατ xbox αλλα δεν το θυμαμαι σιγουρα.

Η λυση που εχεις αγοραζεις καινουργιο samsung και το φλασαρεις με το κλειδι που εχει το χαλασμενο drive.Η αλλαζεις πλακετες και βαζεις την πλακετα του φλασαρισμενου στο καινουργιο drive.

Tι ζημια εχεις κανει στο drive?Εσπασες γραναζι? Ισως και να φτιαχνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Παλια γινοταν να βαλεις οτι drive ηθελες,δεν ισχυει πλεον το εχει μπλοκαρει αυτο η ms με update.Πρεπει να μπαινει το ιδιο drive που φοραει η κονσολα με καποιες εξαιρεσεις αν θυμαμαι τα hitachi δουλευουν σε ολα τα φατ xbox αλλα δεν το θυμαμαι σιγουρα.

Η λυση που εχεις αγοραζεις καινουργιο samsung και το φλασαρεις με το κλειδι που εχει το χαλασμενο drive.Η αλλαζεις πλακετες και βαζεις την πλακετα του φλασαρισμενου στο καινουργιο drive.

Tι ζημια εχεις κανει στο drive?Εσπασες γραναζι? Ισως και να φτιαχνεται

Έχω το φάτ το πρώτο 360 που είχε βγει και φλασαρισμενο από την αρχή. Το είχα λιώσει και ονλινε για τα πρώτα 4!! Χρόνια.. Μετά με σκέφτηκε η ΜS και δεν έμπαινε ονλινε. 😛

Το έχω διαλύσει το δικό του έχουν σπάσει μέχρι και από το μαύρο πλαστικό σώμα του drive, τα παπαρακια που πιάνουν τα γρανάζια, οπότε δεν νομίζω ότι παίρνει γιατρειά.

Οπότε ψάχνω Samsung dvdrom για αρχή για να είμαστε σίγουροι.

Μήπως υπάρχει κάποιος να κάνει την διαδικασία με τα διαβάσματα του key και πέρασμα στο καινούργιο drive γιατί νομίζω ήθελε κάποια καλώδια και κάποια πλακέτα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος τόσα χρόνια που έχουν περάσει.

🙂

Εννοείται όχι τζάμπα 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα μην ασχοληθείς με φλασαρισματα και αγορά νέου drive.αν η κονσόλα σου γίνεται rgh  που παίζεις παιχνίδια από τον σκληρό δίσκο να το κάνεις.παραπανω από 30 ευρώ το rgh δεν θα σου παει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Για μένα μην ασχοληθείς με φλασαρισματα και αγορά νέου drive.αν η κονσόλα σου γίνεται rgh  που παίζεις παιχνίδια από τον σκληρό δίσκο να το κάνεις.παραπανω από 30 ευρώ το rgh δεν θα σου παει

Είναι τόσο παλιά η κονσόλα,(δεν έχει καν HDMI, μιλάμε για xenon ή falcon δεν θυμάμαι, οι πρώτες κονσόλες που είχαν βγει), που δεν ξέρω ειλικρινά αν αξίζει για RGH. Αλλά δυστυχώς μόνο στο 360 παίζουν σωστά κιθάρες ντραμς μικρόφωνα, με όλη την συλλογή guitar hero, rock band etc που έχω. Μόνο για αυτά τα παιχνίδια και τα αξεσουάρ τους θα την φτιάξω, αν την φτιάξω έτσι και αλλιώς. 🙂

Υπάρχει κανείς να το αναλάβει, είτε για RGH αν γίνετε στην κονσόλα μου, είτε να αλλάξουμε το dvdrom έστω. 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xenon ειναι η φαλκον εχει hdmi.Αλλη λυση να βρεις ενα μτχ 360 κοντα στο 50αρι.Τα λεφτα που θα δωσεις για να φτιαξεις την xenon θα βαλεις και λιγα ακομα να βρεις μια jasper.Γιατι αν βαλεις το κοστος του drive και την εργασια για να στο περασουν στην κονσολα, θα παει αρκετα περισσοτερα απο 30 ευρω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

xenon ειναι η φαλκον εχει hdmi.Αλλη λυση να βρεις ενα μτχ 360 κοντα στο 50αρι.Τα λεφτα που θα δωσεις για να φτιαξεις την xenon θα βαλεις και λιγα ακομα να βρεις μια jasper.Γιατι αν βαλεις το κοστος του drive και την εργασια για να στο περασουν στην κονσολα, θα παει αρκετα περισσοτερα απο 30 ευρω.

Iσχύει ότι θα πάει παραπάνω από 30 ευρώ μιας και μόνο η αγορά του samsung dvdrom έχει 35+ ευρώ 😁

anyway πιθανών να κοιτάξω αγορά άλλου 360 jasper.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 5/2/2024 στις 10:03 ΜΜ, petr@n είπε

xbox 360 με φλασαρισμένο liteone, έγινε update από παιχνίδι και τώρα παίζει μόνο τα αυθεντικά , υπάρχει σωτηρία ?

ναι θελει παλι φλασαρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...