Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Lt 2 πρεπει να εχεις αφου παιζει το crysis 2.Λογικα θα σου παιξει το silent hill

Το έγραψα το dvd και εκεί ξεκίνησε μια άλλη σειρά με προβλήματα ... λογικά δεν είχα την σωστή έκδοση LT2  Ίσως είχα 1.9 και έτσι ενώ αρχικά το είδα όταν το τοποθέτησα στο drive μόλις πάτησα play μου έβγαλε επιλογή για update μέσα από το dvd ...Tην οποία και έκανα ( γιατί δεν είναι πάνω στον internet και σκέφτηκα ότι στην χειρότερη δεν θα προχωρήσει τίποτα  ) θεώρησα ότι θα περάσει κάτι από το DVD και θα παίζει ...αμ δε εκεί λοιπόν έλειπε το αρχείο και σκαλώνε στην μέση και μου βγάζει error 501F  (γνωστό και ως πρόβλημα 13599 update download)  και λογικά μετά από αυτό το update που κατέβασα σε usb (μάλλον αν κατάλαβα καλά πλέον δεν είναι φλασαριμένη η κονσόλα σωστά ?)

κοινός τα  έκανα ..$κατ@. 

 

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ξεθάψατε το θέμα, υπάρχει εύκολος τρόπος για τσιπάρισμα/jailbreak ενός Xbox 360 E (!) ??? 

Επίσης, υπάρχουν απώλειες από το τσιπάρισμα ?? πχ δεν συνδέεσαι σε xbox live κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Μιας και ξεθάψατε το θέμα, υπάρχει εύκολος τρόπος για τσιπάρισμα/jailbreak ενός Xbox 360 E (!) ??? 

Επίσης, υπάρχουν απώλειες από το τσιπάρισμα ?? πχ δεν συνδέεσαι σε xbox live κτλ?

Εύκολος τρόπος δεν υπάρχει όσο αφορά τσιπαρισμα xbox 360, ανάλογα το μοντέλο βάζεις το κατάλληλο hardware.

Εννοείται ότι ξεχνάς xbox live,δεν σε αφήνει καν να έχεις πρόσβαση.

Λεπτομέρειες,πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Εύκολος τρόπος δεν υπάρχει όσο αφορά τσιπαρισμα xbox 360, ανάλογα το μοντέλο βάζεις το κατάλληλο hardware.

Εννοείται ότι ξεχνάς xbox live,δεν σε αφήνει καν να έχεις πρόσβαση.

Λεπτομέρειες,πμ.

Τροποποίησα το ακριβός από πάνω ποστ από αυτό που απάντησες.

Για πες πλέον χρειάζεται και το δικό μου φλασάρισμα ;

Μετά το update αναβάθμισε το dashboard της κονσόλας (που αρχικά ήταν  2.0.12625.0 ) σε 2.0.13 και κάτι ακόμα .

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, maxdore217 είπε

Το έγραψα το dvd και εκεί ξεκίνησε μια άλλη σειρά με προβλήματα ... λογικά δεν είχα την σωστή έκδοση LT2  Ίσως είχα 1.9 και έτσι ενώ αρχικά το είδα όταν το τοποθέτησα στο drive μόλις πάτησα play μου έβγαλε επιλογή για update μέσα από το dvd ...Tην οποία και έκανα ( γιατί δεν είναι πάνω στον internet και σκέφτηκα ότι στην χειρότερη δεν θα προχωρήσει τίποτα  ) θεώρησα ότι θα περάσει κάτι από το DVD και θα παίζει ...αμ δε εκεί λοιπόν έλειπε το αρχείο και σκαλώνε στην μέση και μου βγάζει error 501F  (γνωστό και ως πρόβλημα 13599 update download)  και λογικά μετά από αυτό το update που κατέβασα σε usb (μάλλον αν κατάλαβα καλά πλέον δεν είναι φλασαριμένη η κονσόλα σωστά ?)

κοινός τα  έκανα ..$κατ@. 

 

Δεν καταλαβα ολοκληρωθηκε το update και μετα δεν σου παιζουν οι κοπιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mr_Terror είπε

Δεν καταλαβα ολοκληρωθηκε το update και μετα δεν σου παιζουν οι κοπιες?

Με το που έβαλα το ολοκληρωμένο  dvd μου έβγαλε επιλογή για update (πάτησα ναι γιατί δεν το έχω στο net)

Ξεκίνησε να κάνει update από το  dvd του παιχνιδιού δεν είχε κάποιο αρχεία και μετά ήθελε σύνδεση στο inetnet για να ολοκληρώσει την διαδικασία.  Στο σημείο αυτό η κονσόλα έμενε σε αυτό το στάδιο ( ακόμα όταν την έβγαλα από το ρεύμα) πάλι όταν την άνοιγα δεν έβγαζε το πρoφίλ αλλά το status του update.

Bρήκα το ίδιο πρόβλημα στο youtube που έδινε οδηγίες πως να κατεβάσεις το update και να το περάσεις μέσω usb (το έκανα) και έτσι πέρασε στο στάδιο του προφίλ με όλες τις λειτουργίες να δουλεύουν κανονικά.  

Είδα ότι Ενημερώθηκε και η έκδοση σε μια νεότερη του  dashboard (αυτήν που λογικά θα ήθελε για να παίξει το dvd ) και μετά έβαλα το disk με το games και πλέον δεν έβγαζε το εικονίδιο του παιχνιδιού αλλά το έβλεπε ως κάτι γραμμένο dvd ( που έχει μουσική βίντεο κ.α) έβαλα και το crysis 2 στο οποίο είχα 60% από επιτεύγματα άρα το είχα παίξει και ούτε αυτό το διάβαζε... φαντάζομαι πλέον έχει επίσημη έκδοση η οποία δεν αφήνει το run από copies.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω (για μόνος μου ρωτάω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια τωρα καταλαβα.κοπηκε στη μεση το update που εγινε απο το δισκακι και το περασες χειροκινητα.Μετα δεν παιζουν οι κοπιες.Καποιες πληροφοριες.Η κονσολα σου ειναι λογικα το πρωτο μοντελο οχι σλιμ.Ξερεις πιο drive φοραει?Αν ειναι liteon samsung η hitachi.Τα παιχνιδια πριν τα γραψεις σε δισκακι τα περνας απο το προγραμμα abgx?

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ωραια τωρα καταλαβα.κοπηκε στη μεση το update που εγινε απο το δισκακι και το περασες χειροκινητα.Μετα δεν παιζουν οι κοπιες.Καποιες πληροφοριες.Η κονσολα σου ειναι λογικα το πρωτο μοντελο οχι σλιμ.Ξερεις πιο drive φοραει?Αν ειναι liteon samsung η hitachi.Τα παιχνιδια πριν τα γραψεις σε δισκακι τα περνας απο το προγραμμα abgx?

Ναι είναι το 1ο μοντέλο είχε liteon χάλασε και νομίζω πλέον έχει benq μετά από επίσκεψη τότε στο ebw

To παιχνίδι το πέρασα πρώτα από lvl3 στο abgx και δεν έβγαζε κόκκινο τίποτα πράσινα ήταν τα βασικά που είχα δει σε ένα οδηγό. Στο xbox έχω και τον σκληρό δίσκο αν αυτό βοηθάει σε κάτι . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update που περασες ξεφλασαρε το drive.Θελει παλι φλασαρισμα.Αν εχεις benq ειναι πολυ ευκολο να το φλασαρεις μονος σου.Τελευταιο firmware ειναι το lt3.Αυτο θα φλασαρεις και παιζει πλεον τα παντα, μπαινεις στο live χωρις τον φοβο να ξεφλασαρει το drive.Μια μικρη επιφυλαξη, να εχεις προβλημα επειδη δεν εχεις το μαμα drive.Ειχε κανει μια μαλακια η ms που αν ειχες αλλαξει το drive οχι με το ιδιο που φοραγε αρχικα η κονσολα αλλα με αλλη μαρκα, να μη μπορεις να παιξεις κοπιες.Νομιζω ομως οτι στην δικη σου περιπτωση δεν εχεις θεμα.Αν δεν θες να παρεις το ρισκο του φλασαρισματος θα βρεις παιδια απο το ινσομνια με κανα δεκαρικο να στο φλασαρουν.Αξιζει να το φλασαρεις να την εχεις να παιζεις.Το 360 ειναι φοβερη κονσολα που ακομα και σημερα κραταει πολυ καλα με ενα βουνο καλα παιχνιδια.Υπαρχει και η λυση του rgh να παιζεις τα παιχνιδια απο τον σκληρο δισκο της κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2021 στις 1:22 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Το update που περασες ξεφλασαρε το drive.Θελει παλι φλασαρισμα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου, όλα δουλεύουν ρολόι πλέον ( και το S.Hill ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πήγα διακοπές στο χωριό και έφερα το ξεχασμένο μου xbox 360 Fat. Το DVD δεν παίζει τίποτα πια. Είχα κάνει με φίλο φλασαρισμα παλιά και κάναμε δουλίτσα. Έχουμε κανέναν εδώ που να αναλαμβάνει jailbreak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εχω ενα 360 jailbreak . Τωρα που εχω το series X αν παω και του βαλω το account μου για να παιξω τα game pass παιχνιδια του 360 θα φαει λετε ΒΑΝ ; θα φαει ΒΑΝ η κονσολα ( που μικρο το κακο αφου καθεται εδω και 1 χρονο που πηρα το Χ ) ή θα φαει ΒΑΝ και το account ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...