Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι είναι αρκετά δημοφιλες (κ F2P), αλλά κοιτώντας τα stats του steam δεν τα βρήκα τόσο "φουσκωμένα"  :whistle:Υπάρχει κ non-steam client?

 

Ναι, όπως επίσης έγινε release και στο Xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως καμιά βδομαδούλα-10 μέρες  τις αφιερώνω κάθε season,για να περνάει η ώρα.

Το θέμα ήταν να βγάζαν το RoS αντί για το D3 vanilla ώστε να υπήρχε μεγαλύτερο player base εξαρχής.

Τώρα για content συνεχώς δύσκολα,έτσι όπως στήθηκε το παιχνίδι(one time fee).

Αν είχαν Microtransactions να πληρώνονται οι devs κ να έβγαζε κανά φράγκο η blizz θα ειχε νόημα.

Προφανώς με το ελάχιστο τωρινό content παίζουν λιγότεροι -λιγότεροι servers χρησιμοποιούνται ,άρα "χάνει' λιγότερα λεφτά η blizz.

Δυσκολα το necro patch να αλλάξει κάτι δραματικά και δεν ξέρω πλεον πόσοι θα το αγοράζουν αν θα κοστίζει κανένα 30ευρο(ψιλοσίγουρο το έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όπως επίσης έγινε release και στο Xbox.

 

Νομίζω ότι το release στο XBox δεν εχει γίνει ακόμα, απλά ανακοινώθηκε. Πολύ θα είχα όλα τα στατιστικά για αυτά τα games να έβλεπα τι έπαιζε  :-D Τώρα μόνο rough estimations μπορούμε να κάνουμε... Άσχετα με αυτό πάτνως, αυτό που έχει κατορθώσει το PoE είναι αρκετά καλό, ειδικά σε θέματα ατμόσφαιρας/story. Για endgame δεν έχω ιδεα, δεν έφτασα ποτέ.

 

Δυσκολα το necro patch να αλλάξει κάτι δραματικά και δεν ξέρω πλεον πόσοι θα το αγοράζουν αν θα κοστίζει κανένα 30ευρο(ψιλοσίγουρο το έχω)

 

Για το καλό τους ελπίζω πως όχι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δυσκολα το necro patch να αλλάξει κάτι δραματικά και δεν ξέρω πλεον πόσοι θα το αγοράζουν αν θα κοστίζει κανένα 30ευρο(ψιλοσίγουρο το έχω)

αν το δω και αυτό (ένα char 30 ευρώ) ε τότε τα έχω δει όλα 

αν το δώσουν σε τέτοια τιμή ας βάλουν και την ταφόπλακα από πάνω

προσωπικά ούτε 5 ευρώ δεν τους δίνω για να παίξω μια από τα ίδια   

και φαντάσου ότι με τα tokens από το wow έχω 104 ευρώ στο Bnet account μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστεύω θα είναι γύρω στα 10 - 15 max. 40 ειχε το RoS, δεν νομιζω κ δε θελω να πιστεύω οτι υπαρχει περίπτωση να δούμε τέτοιες τιμές...

Wishfull thinking... για την Activision-Blizzard μιλάμε :)

 

Πάντως, για το ότι παίζετε το ίδιο και το ίδιο περιεχόμενο, δεν ξέρω αν έχετε δίκιο. Αυτό γιατί και το D2 δεν είχε επιπλέον περιέχομενο, εκτός απ'το exp, αλλά ο κόσμος το έπαιζε πάρ'αυτα. Κάπου αλλού έκανε λάθος η Blizz στο D3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch του necromancer δεν εχει καμια σχεση με το reaper of souls που γινεται η συγκριση. Μιλαμε κυριως για 1 class στην ουσια και τιποτα αλλο. Τι 30ευρω ουτε 3 ευρω δεν επρεπε να κοστιζει,κοροιδευομαστε τωρα?

 

Για ξαναδειτε ποσο κοστιζουν τα ιδια τα παιχνιδια https://www.skroutz.gr/c/93/pc_games.html?from=catspan&keyphrase=diablo+3

και 10ευρω κλεψια ειναι για 1 χαρακτηρα οταν 12 ευρω κοστιζει ολοκληρο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch του necromancer δεν εχει καμια σχεση με το reaper of souls που γινεται η συγκριση. Μιλαμε κυριως για 1 class στην ουσια και τιποτα αλλο. Τι 30ευρω ουτε 3 ευρω δεν επρεπε να κοστιζει,κοροιδευομαστε τωρα?

 

Για ξαναδειτε ποσο κοστιζουν τα ιδια τα παιχνιδια https://www.skroutz.gr/c/93/pc_games.html?from=catspan&keyphrase=diablo+3

και 10ευρω κλεψια ειναι για 1 χαρακτηρα οταν 12 ευρω κοστιζει ολοκληρο το παιχνιδι.

Προσωπικά, μέχρι κ 10Ε θα τα έδινα για να έχω ένα καινούριο class να σολάρω για όσο καιρό με κρατήσει.. Ελπίζω να μην το μαμήσουν (μιας κ μιλάμε για μία εταιρεία που έχει το WoW mount 25E και το pet 10E) για ένα DLC μιλάμε κ όχι για expansion. Τα πιο πολλά gaming sites/blogs εκτιμουν 9.99$ ή κάτω απο 15$.

 

Το game από το link που έστειλες έχει 25E κ όχι 12E γιατί Necro χωρίς RoS δε παίζει :P Για παιχνίδια 4ετίας+ και για Blizzard νορμαλ μου φαίνονται οι τιμές. Το SCII είναι στα 9.99 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξια του base παιχνιδιου ειναι τα 12ευρω.Το reaper of souls ειναι expansion/προσθηκη στο αρχικο παιχνιδι.

 

Επισης η συγκριση με το wow οσον αφορα τα mount ειναι ατοπη. Το mount δεν ειναι υποχρεωτικο να αγορασει καποιος γιατι εχει ηδη αλλα απειρα,ο Necromancer ομως ειναι βασικη προσθηκη κατηγοριας Crusader εχει μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο.

 

Φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι και 10ευρω να εχει απαγορευεται να το αγορασει καποιος. Αυτο που λεω ειναι οτι ειναι υπερκοστολογημενο dlc χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλά θέλω να πω ότι για να παίξει κανείς το necro, θα πρέπει να σκάσει 25 + DLC price. Οπότε κάποιος για να παίξει day 1 necro χωρις να εχει D3 θα πρέπει να σκάσει 35€+ αν δε παίξει καμια προσφορά. Επίσης το necromancer δεν έχει καμία σχέση με το addition του crusader. ο crusader ήρθε μεσα απο expansion που έκανε overhaul όλο το παιχνίδι. ο necro είνια ένα character class + 2 tabs... καμία σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ο necro είνια ένα character class + 2 tabs... καμία σχεση.

Ενας λογος παραπανω για να μην κοστιζει καθολου χρηματα αυτο ειπα και εγω και ολος ο κοσμος που κραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με D3, σοβαρά μιλάτε; Πουλάει και τα classes πλέον η Blizzard; Τι θα ακολουθήσει μετά, θα πουλάει spells για κάθε κλάση;

 

Καλή φάση πάντως, να μετατρέπουν full-price game σε pay2win, αφού βρίσκουν και τα κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλή φάση πάντως, να μετατρέπουν full-price game σε pay2win, αφού βρίσκουν και τα κάνουν.

καλά εσύ πήγες εντελώς στο άλλο άκρο 

εδώ για να μην τους βγει η ρετσινιά του P2W ξήλωσαν action house 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DLC με 2-3 μικροαλλαγες κ μία νέα κλάσση είναι. Μλκία κίνηση; Μπορεί. p2w; καμία σχέση... ας κράζουμε για πράγματα που ισχύουν (πχ οι σερβερς μετά το GR90 "κρεμάνε") και όχι για ότι μας κατέβει στο κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...