Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μμμμμάλιστα...Χαρακτήρας που θα έπρεπε να ήταν στο game απο τη μέρα κυκλοφορίας τον βάζουν κάποτε το 2017 ως DLC ( :mad:) μπας και βγάλουν κανα φράγκο.

 

Γιατί η Blizzard δεν απολύει το team του Diablo; Φαίνεται πως μισούν το game...και φαίνεται ξεκάθαρα στο "anniversary" που έκαναν το Δεκέμβρη. Τι έκαναν για να γιορτάσουν τα 20 χρόνια του Diablo;

Ξέρω 'γω...Να δώσουν το πρώτο Diablo δωρεάν; Να κάνουν κανένα διαγωνισμό και ένα απο τα βραβεία να είναι όλα τα Diablo games μαζί; Σχέδια για Diablo 4;

 

OXI!

 

Θα μπεις μέσα σ'ένα portal που θα σε μεταφέρει, υποτίθεται, στο πρώτο Diablo το οποίο είναι το Diablo 3 με χειρότερα γραφικά. :-(

Τα οποία γραφικά, ιδέα μου είναι ή φαίνονται χειρότερα απο το πρώτο Diablo;

Επεξ/σία από Insane Crusader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεια αν ηθελε να ασχοληθει με το diablo πραγματικα θα το ειχε κανει εδω και καιρο(οπως στο heroes of the storm καλη ωρα).

 

Το diablo 3 τις πωλησεις που ηταν να κανει τις εκανε,πλεον μπαινει στην ακρη για αλλα project(οπως το προσφατο Overwatch)και αργοτερα οταν ξεμεινουν απο πραγματα θα ασχοληθουν με ενα diablo 4 ή diablo 2 remake ή δεν ξερω και εγω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
<Titans> Greek Titans: Diablo III - Season 10

 

(προκαταβολικά συγνώμη για τυχόν κατάχρηση του τόπικ, αλλά σκέφτηκα ότι ίσως ενδιαφέρει μερικούς)

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Με την ευκαιρία της έναρξης του 10ου season, Θα ήθελα να κάνω μία ανακοίνωση σχετικά με την clan μας, τους <Titans> Greek Titans. Είμαστε μία από της παλαιότερες Ελληνικές clan και αυτή τη στιγμή έχουμε ξεπεράσει τα 150 ενεργά μέλη (seasonal & non-seasonal).

 

Θα θέλαμε να καλέσουμε όποιον ενεργό παίχτη το επιθυμεί να κάνει αίτηση για ένταξη στη clan μας. Έχουμε στις τάξεις μας τόσο έμπειρους παίχτες (για όποιον χρειαστεί βοήθεια), αλλά και λιγότερο έμπειρους, και πάντα υπάρχουν μελη online για να κάνει κανείς party.

 

Επιγραμματικά, μερικά "facts" για τη clan μας:

 

Είμαστε μία casual clan με μοναδικό σκοπό να παίζουμε και να περνάμε καλά

• Δεν δεν έχουμε "λογική στρατού" (δεχόμεθα και αξύριστους/αγυάλιστους)

• Δεν θα σε κοροϊδέψουμε αν τo paragon level σου ειναι μικρό

• Μοναδική προϋπόθεση είναι η συμμετοχή στο Discord (όχι απαραίτητα voice)

• Βοηθάμε πάντα σε περίπτωση που κάποιος το χρειάζεται (ειδικά στο season)

• Έχουμε μέλη/parties που καλύπτουν ΟΛΑ τα modes που υπάρχουν το παιχνίδι:

--> non-seasonal (GRs, rifts/bounties & story mode)

--> seasonal (κυρίως seasonal journey)

--> hardcoρe (ναι έχουμε και τέτοιους)

• Οδηγίες για να κάνετε άιτηση: http://bit.ly/2nIv4nK

 

Όποιος το επιθυμεί, μπορεί να μας βρει στα παρακάτω μέρη:

 

• Website: http://bit.ly/2o2i4em

• Discord: http://bit.ly/2oO7ojI


• Youtube: http://bit.ly/2nIzXx7

 

See you online!

mentos

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είνια ότι ο τίτλος δεν ήταν και ο πιο ακριβής, οπότε τον έκανα edit για να είναι σωστός. Δεν κατάφερα να βρω το θέμα για το diablo στις 2-3 πρώτες σελίδες οπότε σκέφτηκα να ανοίξω καινούριο. Αν το δει κάποιος admin, ας το μεταφέρει εκεί αν μπορεί κ υπάρχει αυτή η δυνατότητα, αλλιώς αν αποτελεί πρόβλημα ας διαγραφεί.

 

Συνγνώμη για την αναστάτωση  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 άτομα σε νεκρό game χαράς στο κουράγιο σας 

Στην Ελλαδα ειμαστε αγαπητε. Moba παιχνιδια και παιχνιδια της blizzard παντα τραβανε το ενδιαφερον των Ελληνων,ειδικα μιας και οι περισσοτεροι Ελληνες στο pc γενικα δεν αγοραζουν παιχνιδια.

 

Εδω ακομα παιζουν στην Ελλαδα lineage 2,στο diablo 3 θα κολλησουν?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, καταλαβαίνω ότι το D3 δεν είχε playerbase εφάμιλλο με τις αρχικές πωλήσεις του, αλλά γιατί είναι "νεκρό"? Πως ορίζεται ένα νεκρό game? Όταν δεν βρίσκεις άτομα να παίξεις, όταν δεν έχει updates, όταν έχει αραιά updates, όταν το βαριόμαστε, όταν το βαριούνται οι φίλοι μας, κλπ?

 

Μόνο βάσει των στατιστικών του season 10, υπάρχουν πάνω από 80Κ ενεργα heroes/characters σε hardcore + softcore (ενεργοί = 70lvl + τουλάχιστον ένα GR). Ακόμα και αν πούμε ότι ο κάθε παίχτης έχει κατα μέσο όρο ~3 characters ενεργά, τότε μιλάμε για ~26Κ+ ενεργoύς παίχτες μόνο σε ένα region, μόνο για το season. Δεν έχω ψάξει για non-season, αλλά φαντάζομαι είναι "αξιοσέβαστο" το playerbase και εκεί. Εξαρτάται από το τι ψάχνει ο καθένας.

 

μιας και οι περισσοτεροι Ελληνες στο pc γενικα δεν αγοραζουν παιχνιδια

 

Αυτό από που προκύπτει?  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε δεν προκοιτε να κάτσω να γράψω σεντόνια

θα σου πω μόνο ότι περίμενα περισσότερα από την Blizzard 

για μένα ένα game είναι νεκρό όταν δεν δεχετε content updates από τους devs

το diablo είναι βαλτωμένο η blizard είχε την ευκαιρία της στην blizzcon

αλλά προτίμησε να μας ρίξει στάχτη στο μάτια δίνοντας character update και όχι content update 

ποιο τίμιο θα ήταν να το παρατούσε και να πηγενε σε diablo 4 mmo και να αφήσει τις ...πίτες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό από που προκύπτει?  :-)

Προκυπτει απο την ανυπαρκτη συμμετοχη στα forums του κοσμου,απο τις ανυπαρκτες πωλησεις(εκτος απο παιχνιδια της blizzard)κουτατων παιχνιδιων στα καταστηματα, απο τις ηδη χαμηλες πωλησεις στα pc παιχνιδια σε σχεση με τις αντιστοιχες εκδοσεις με κονσολες και παει λεγοντας.

 

Μπορω να καθησω να ανεβαζω και links με αυτα αλλα θα βγω εκτος θεματος.

 

Προσωπικα περιμενα παραπανω υποστηριξη για το diablo κυριως επειδη το εκαναν online only,ειδικα μιας για καποιον που αγορασε day one και το κανονικο και το expansion μιλαμε για 100ευρω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εντάξει κουβέντα κάνουμε, δε νομίζω να έχει κανείς μετοχές από εμάς στη Blizzard (δυστυχώς)  :-D

 

@aliakas Όλοι περιμέναμε παραπάνω από την Blizzard και όλοι έχουμε παράπονα από την Blizzard (ιδίως αυτοί που παίζουμε ενεργά το παιχνίδι), αλλά η έλλειψη περιεχομένου τα τελευταία 2 χρόνια δεν θα έλεγα ότι καθιστά ένα game σαν το D3 "νεκρό". Προσωπικά μιλώντας, δεν πιστεύω ότι ένα ΜΜΟ D4 θα ήταν καλύτερη επιλογή από το να φτιάξουν την οικονομία στο D3 λόγου χάρη (αυτό θεωρώ εγώ "βαλτωμa"). Το D3 είναι ένα χακ εν σλάς το οποίο έχει γίνει αρκετά απολαυστικό (ακόμα κ για μικρό χρονικό διάστημα - 1 μήνα στο season), οποτε για ποιο λόγο να το κάνουν ΜΜΟ? Υπάρχουν τόσες επιλογές για ΜΜΟ, οπότε και ένα Diablo-themed MMO όσο απολαυστικό και να ήταν, από μόνο του δε θα έκανε καλύτερο το franchise.

 

Υπό την έννοια έλλειψης update ίσως να δεχόμουν ότι είναι νεκρό, αλλά όχι όταν υπάρχουν ~30Κ χρήστες/region active. Δες πχ το LOTRO. Έχει αρκετά συχνά (και μεγάλα) updates, αλλά το community εχει συρικνωθεί αρκετά. Το D3 ακριβώς το αντίθετο. Παρόλα αυτά σεβαστή η άποψη σου και  σε καταλαβαίνω γιατί κ γω περίμενα καλύτετη πορεία για το D3.

 

@Fulgore (Θα πάω λίγο off-topic επειδή αγγίζεις ένα αρκετά ενδιαφέρον θέμα. Αν ψήνεσαι άνοιξε τόπικ για να το συζητήσουμε)

 

[offtopic]Διαφωνώ σε αυτό που λες σχετικά με τις πωλήσεις παιχνιδιών για PC. Καταρχας δεν θεωρώ ότι υπάρχουν αξιόλογα video gaming stores στην Ελλάδα και οι τίτλοι που βλέπουμε συνήθως εκεί, είναι οι πιο εμπορικοί και δημιουργίες μεγάλων στούντιο. Δεδομένου επίσης ότι υπάρχουν όλες αυτές οι ψηφιακές πλατφόρμες αγορας/διανομής (Steam, G2A, HumbleBundle, Bundle Stars κλπ) και λόγω backward compatibility που υπάρχει στα PC games και όχι στις κονσόλες (μπορώ να παίξω/αγοράσω game του 2007 στο ίδιο pc που παίζω/αγοράζω game το 2017), πολλά καταστήματα αδυνατούν να τα ανταγωνιστούν κ απλά δεν ασχολούνται γιατί δεν τους συμφέρει.

 

Επίσης το να συγκρίνεις τις πωλήσεις του FIFA στο PS4 με την αντίστοιχη έκδοση για PC, είναι λίγο άτοπο γιατί είναι διαφορετικά πραγματα/άλλο κοινό. Κάποιος μπορεί να λιώνει και στο Skyrim στο pc του, αλλά το FIFA του να θέλει να το παίζει στο PS4 του.

 

Τώρα σχετικά με τα φόρουμ, δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να σχετίζεται.. ξέρω πολλούς Έλληνες που παιζουν pc games κ λιώνουν στο Reddit και στa Steam forums, και δεν πατάνε σε Ελληνικά. Πάντως θα ήθελα να δω στατιστικά για console/pc sales στην Ελλάδα γιατί είμαι περίεργος εδώ κ πολλά χρόνια.[/offtopic]

 

Σε ότι αφορά για το Diablo, θα συμφωνήσω. Και εγώ περίμενα καλύτερη υποστήριξη (για τα ~80Ε, κ όχι τα 100Ε), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι "νεκρό". Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εντάξει κουβέντα κάνουμε, δε νομίζω να έχει κανείς μετοχές από εμάς στη Blizzard (δυστυχώς)  :-D

 

Τώρα σχετικά με τα φόρουμ, δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να σχετίζεται.. ξέρω πολλούς Έλληνες που παιζουν pc games κ λιώνουν στο Reddit και στa Steam forums, και δεν πατάνε σε Ελληνικά. Πάντως θα ήθελα να δω στατιστικά για console/pc sales στην Ελλάδα γιατί είμαι περίεργος εδώ κ πολλά χρόνια

 

 

 

Οσον αφορα το παραπανω που λες ναι και εγω εχω γνωστους μου που παιζουν παιχνιδια στο pc(βεβαια τι παιχνιδια,πεφτει στην παραπανω κατηγορια παιχνιδιων που ανεφερα δηλαδη wow,lol/dota 2,hearthstone,overwatch και απο steam ψοφια πραγματα.Κανενα δωρεαν παιχνιδι οταν δωσει καποιο site,κανενα counter και παει λεγοντας.

 

Γενικα σε σχεση με το εξωτερικο ειναι παρα πολυ λιγοι αυτοι που αγοραζουν παιχνιδια(συγχρονα εννοω κυριως)ακομα και απο κλειδαδικα.

Και αυτο γιατι δυστηχως υπαρχουν και αλλες νοοτροπιες και στερεοτυπα στην Ελλαδα,ειδικα για οποιον ασχολειται με τα παιχνιδια ανω των 25-26χρονων(ο χρονος δηλαδη χοντρικα που καποιος εχει τελειωσει με σχολη και στρατο)κυριως απο λογω γονεων. Και εγω ειχα δει αρκετο κοσμο οταν ημουν φοιτητης που ελιωνε στα Internet cafe και τωρα αν τους πω για παιχνιδια ή απαντηση που παιρνω απο αυτους ειναι''τωρα μεγαλωσαμε,εχουμε αλλες υποχρεωσεις''

 

 

 

 

Παιδιά εντάξει κουβέντα κάνουμε, δε νομίζω να έχει κανείς μετοχές από εμάς στη Blizzard (δυστυχώς)  :-D

Καταρχας δεν θεωρώ ότι υπάρχουν αξιόλογα video gaming stores στην Ελλάδα και οι τίτλοι που βλέπουμε συνήθως εκεί, είναι οι πιο εμπορικοί και δημιουργίες μεγάλων στούντιο.

 

 

Ναι βεβαια απο την αλλη βλεπω προσωπικα στις μεγαλες γνωστες αλυσιδες τυπου public και Πλαισιο οποτε περναω απο το gaming τμημα(ακομα και την περιοδο των γιορτων)τι κοσμο μαζευουν και τι παιχνιδια κοιταζουν. Μερικοι ισως εκπλαγουν(οπως εν μερη το ιδιο εκανα και εγω)οταν εβλεπα να αγοραζαν περισσοτερα ps3 παιχνιδια απο οτι pc παιχνιδια την περιοδο γιορτων κιολας.

 

Οσο για τις πωλησεις στην Ελλαδα σε κουτατα παιχνιδια εχουμε μονο αυτο σαν στοιχειο

https://www.enternity.gr/ArticleList/Games/Gfk-Hellas/117.html

 

και ολως τυχαιως μονο τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας ενος παιχνιδιου της blizzard(πχ diablo του θεματος)ή κανενος football manager να δουμε παιχνιδι pc μεσα στην δεκαδα(παρολο που και αυτα ο κοσμος τα αγοραζει απο κλειδαδικα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...