Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Το λινκ αυτο αποδεικνυει οτι το diablo 3 (γενικως ολα τα diablo) εχουν end game?

 

hack n slash ..farming...αν υπαρχει και λιγο lore ετσι να χαιρομαστε στο campaign οτι ειδαμε και κατι αυτο ειναι ενα μικρο μερος..

Η ουσια ειναι το farming και η αναζητηση των bis items / perfect rolls.

Aυτο γινοταν στο 1..στο 2..και στο 3...αν γινει κατι διαφορετικο θα εχει αλλαξει το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έβαλα για να αποδείξω ότι το Diablo 3 έχει end game, το αντίθετο. H GrindingGear Games έχει βρει πολλούς έξυπνους τρόπους να βελτιώνει το παιχνίδι της και ειδικά το endgame παρότι είναι μια εταιρεία με υποπολλαπλάσιο budget από την Blizzard.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το Diablo 3 και γενικά το Diablo franchise είναι ένα παρατημένο προιόν και δεν πρόκειται να επενδύσει πάνω του η Blizzard. Καλώς ή κακώς το Overwatch, το Hearthstone και σε μικρότερο βαθμό το World of Warcraft φέρνουν το cash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έβαλα για να αποδείξω ότι το Diablo 3 έχει end game, το αντίθετο. H GrindingGear Games έχει βρει πολλούς έξυπνους τρόπους να βελτιώνει το παιχνίδι της και ειδικά το endgame παρότι είναι μια εταιρεία με υποπολλαπλάσιο budget από την Blizzard.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το Diablo 3 και γενικά το Diablo franchise είναι ένα παρατημένο προιόν και δεν πρόκειται να επενδύσει πάνω του η Blizzard. Καλώς ή κακώς το Overwatch, το Hearthstone και σε μικρότερο βαθμό το World of Warcraft φέρνουν το cash.

 

Σε μικρότερο βαθμό το WoW απο τα άλλα 2? Τόσο πολύ έχει πέσει? Παράξενο μου φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tmark

 

Συμφωνω , χεσμενο το χουν το diablo , αλλα αν μας πεταξουν τον necromancer , με πολλα ιδια στοιχεια απο τον necromancer του 2 και σου πουν 10-15$ (κατι τετοιο ακουγεται) και με/σε/μας πιασει το νοσταλγικο και το πρακτικο (ετσι και αλλιως μια φορα πληρωνεις και παιζεις μια ζωη)....?

Εκανες τις πραξεις ? 10-15$ x ΧΧmil παιχτες?

 

Συντηρουν και ενα μικρο hype για το ladder με seasonal-only items , με primal ancients στο 2.5.0 και κυνηγι για τις πρωτες θεσεις ξανα...οπου πρωτες θεσεις = αναγνωρισιμοτητα=YT=subscribers=$$.

 

Με λιγα λογια δεν χρειαζεται να  προσθεσουν κατι το εντυπωσιακο...μικρα boosts σε καποια aspects του παιχνιδιου για να μαζευουν κανα χαρτζιλικι οποτε ξεμενουν απο λεφτα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να βάζανε ένα mode σαν rift, που αν ψοφήσεις να κλείνει, να μην είναι τόσο hit&run και όσο πας πιο κάτω σε lvl να δίνει + rewads

Επεξ/σία από syban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάζανε ένα mode σαν rift, που αν ψοφήσεις να κλείνει, να μην είναι τόσο hit&run και όσο πας πιο κάτω σε lvl να δίνει + rewads

 

υπαρχει κατα καποιον τροπο και λεγεται greater rift..αν πεθανεις βεβαια δεν κλεινει..αλλα οσο ναναι τρως "χρονικο πεναλτυ" που καθιστα την ολοκληρωση του greater rift..δυσκολη...

Εχει και τα rewards του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι είπε ο @tmark

αλλά νομίζω ότι το wow φέρνει ακόμα τρελά λεφτά στα ταμία της blizzard και είναι ακόμα το no1 game της σε εισπράξεις και αναγνορισιμοτητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κατα καποιον τροπο και λεγεται greater rift..αν πεθανεις βεβαια δεν κλεινει..αλλα οσο ναναι τρως "χρονικο πεναλτυ" που καθιστα την ολοκληρωση του greater rift..δυσκολη...

Εχει και τα rewards του...

Το γνωρίζω αυτό, απλά θα ηθελα ένα mode vα μην έχει χρόνο, όσο κατεβαίνεις επίπεδο να έχει καλύτερα drops (από κιλς όπως στο απλό rift) να δυσκολεύει όσο προχωράς και αν πεθαίνει ο char τέλος νεξτ ταιμ και ίσως και άλλες ιδέες να γίνει ακόμα πιο ενδιαφέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω αυτό, απλά θα ηθελα ένα mode vα μην έχει χρόνο, όσο κατεβαίνεις επίπεδο να έχει καλύτερα drops (από κιλς όπως στο απλό rift) να δυσκολεύει όσο προχωράς και αν πεθαίνει ο char τέλος νεξτ ταιμ και ίσως και άλλες ιδέες να γίνει ακόμα πιο ενδιαφέρων

 

Αρα δηλ εν ολιγοις να εχεις "ελεγχο" στα drops..στην ποιοτητα τους για να το πω καλυτερα...κατι τετοιο δεν το θελει η blizzard.

Εδω ακομα και στον "αριθμο"/drop rate δεν θελει να εχεις ελεγχο για αυτο εχει απαξιωσει το % magic find.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το αλλαξα καπως το build μου, απο Mutlishot σε granades με danetas set, hunters wrath ( hellcat waist cubed) Και depth diggers. Κερδισα περιπου 400κ sheet dps αλλα και το ουσιαστικο dps ανεβηκε πολυ. Απο gr55 σε gr65  και με 6 λεπτα να μενουν στο τελος. Βεβαια 70 που δοκιμασα απετυχα αρκετα αλλα ακομα θελει λιγο πειραγμα το Build, ποιο πολυ να ανεβασω στο 70 το simplicity sthrenth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το αλλαξα καπως το build μου, απο Mutlishot σε granades με danetas set, hunters wrath ( hellcat waist cubed) Και depth diggers. Κερδισα περιπου 400κ sheet dps αλλα και το ουσιαστικο dps ανεβηκε πολυ. Απο gr55 σε gr65  και με 6 λεπτα να μενουν στο τελος. Βεβαια 70 που δοκιμασα απετυχα αρκετα αλλα ακομα θελει λιγο πειραγμα το Build, ποιο πολυ να ανεβασω στο 70 το simplicity sthrenth.

 

Βλεπω αυτην την στιγμη το "build" σου και εχω μερικες παρατηρησεις :)

 

1.Το σωστο build θελει "fortress ballista" + "dawn" για οπλα. Το πρωτο για το shield απο το passive (μεχρι και 30% max life shield) και το 2ο για το γνωστο CDR στο vengeance.

Και με τα 2 dannetas μπορει να παιξει μπαλα , αλλα πιστεψε με το shield απο το ballista το θες.

2.Θες οπωσδηποτε τις 2 ζωνες "hunter's wrath" και "hellcat waistguard" .Ποια που δεν σε καιει ιδιαιτερα..αυτη με το χειροτερο roll στο cube.

3.Και αφου θες οπωσδηποτε τις παραπανω 2 ζωνες..το "depth diggers" ειναι μονοδρομος στα ποδια.

4.Και αφου το depth diggers ειναι μονοδρομος στα ποδια , το "ring of royal grandeur" ειναι μονοδρομος στο ring power (cube)

5.Και αφου το "ring of royal grandeur" ειναι μονοδρομος στο cube το "convention of elements" ειναι μονοδρομος σαν ενα απο τα 2 rings.(στην ουσια οποιο απο τα 2 εχει χειροτερο roll - μεταξυ royal grandeur και convention of elements -  το βαζεις κυβο)

6.Και αφου εχουμε αναγκαστικα ενα non-set ring , τοτε αναγκαστικα traveler's pledge + the compass rose καταλαμβανουν τις υπολοιπες θεσεις..το set bonus τους ειναι πολυ δυνατο.

 

Kαποια εξτρα tips για αυτο το build.

1.To build αυτο δεν ξοδευει hatred , αρα στo CORE tab στα paragons μπορεις καλλιστα να μην βαλεις κανεναν ποντο στο hatred και να χωσεις λιγο παραπανω dexterity.

2.To build αυτο ειναι "close melee range" διοτι πρεπει να χωνεσαι μεσα στα μπουλουκια ωστε τα grenades να μην εχουν μεγαλη διασπορα..αμα καθεσαι απο μακρυα μονο τα rockets του vengeance θα βαρανε..για αυτο αλλωστε χρειαζεσαι οσο περισσοτερο toughness μπορεις να βρεις (για αυτο θες την ballista και το traveler's pledge/compass rose set bonus)

 

Αν τοση ωρα κοιταω αλλουνου προφιλ κανε πως δεν τα ειδες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτά που είπες τα εχω ήδη όλα, με την διαφορά ότι χρησιμοποιώ τα danetas και στα rings εχω focus-restraint. Θα δοκιμάσω αυτές τις αλλαγές που είπες πάντως. Το σκέφτηκα και εγω να βαλω fortress ballista λόγο του shield, εχω δυο καλα ancient θα τα δοκιμάσω. Dawn το έχω ηδη cubed το cd του vengeance είναι απειροελαχιστο, το πολυ 2 δευτερόλεπτα. Τωρα σχετικά με το πιανου προφιλ έβλεπες, δεν θυμάμαι αν είμαστε φιλοι στο battlenet αλλά και να θυμόμουν δεν θυμαμαι το name σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...