Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καμποσο καιρό να παιξω..
Θα πάω πουθενά ετσι?
Η πρεπει να βρω κανέναν να με κουβάλαει μεχρι να λουτάρω κατι πιο αξιόλογο?
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Suffocater-1934/hero/83344206

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω καμποσο καιρό να παιξω..

Θα πάω πουθενά ετσι?

Η πρεπει να βρω κανέναν να με κουβάλαει μεχρι να λουτάρω κατι πιο αξιόλογο?

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Suffocater-1934/hero/83344206

 

Πας , μεχρι την πλατεια του χωριου και πισω :)

 

Θελει δουλεια ο DH σου...παιζω αρκετες ωρες με τον δικο μου και φαρμαρω tor13/grifts μεχρι 75-76...μονο αυτα που μου ριξε σημερα θα ειχες ντυθει αρκετα καλα...

 

Τσεκαρε στο leaderboard τι builds παιζουν , προσθεσε με ( mphxths#2845 ) και ορεξη να χεις και ωρες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας , μεχρι την πλατεια του χωριου και πισω :)

 

Θελει δουλεια ο DH σου...παιζω αρκετες ωρες με τον δικο μου και φαρμαρω tor13/grifts μεχρι 75-76...μονο αυτα που μου ριξε σημερα θα ειχες ντυθει αρκετα καλα...

 

Τσεκαρε στο leaderboard τι builds παιζουν , προσθεσε με ( mphxths#2845 ) και ορεξη να χεις και ωρες :)

OXI.

ME ΠΛΗΓΩΣΕΣ.

:(

 

Με το kanais cube τι παιζει,με 2 κουβέντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το kanais cube τι παιζει,με 2 κουβέντες?

 

Παίζουν διάφορες συνταγές (κάτω δεξιά το εικονίδιο είναι η λίστα) - η πιο σημαντική για αρχή είναι το Extract Power (1 item απο κάθε bounty reward + 5 Death's Breath + legendary item), που σου επιτρέπει να καταστρέψεις το legendary και να "μάθεις" το unique affix του και να το κάνεις equip (π.χ. μπορείς να έχεις το ability του Unity - share damage between users of the ring - χωρίς να φοράς το ring).

 

Υπάρχουν επίσης και συνταγές που σου επιτρέπουν να κάνεις reroll stats σε legendary ή να αναβαθμίσεις rare (κίτρινο) item σε legendary, reroll set items σε άλλα κομμάτια του ίδιους set κ.ο.κ.

 

Τέλος, χρησιμοποιείται επίσης για να μπεις στα 2 "secret" levels του παιχνιδιού - το Cow Level (με item Bovine Bardiche) ή Puzzle Ring (με item Puzzle Ring).

 

Αν δεν το βρήκες ακόμα, νομίζω βρίσκεται στο Act 3, στην "νέα" περιοχή Ruins of Sescheron.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως τα ειπε o greygore , απλα να κανω καποιες επισημανσεις.

 

1. το extract power δουλευει στο μαξιμουμ του power. Δηλ π.χ. αν ενα legendary δινει  100-200% dmg increase στο fan of knives ας πουμε , αν κανεις extract power και το χρησιμοποιησεις στο cube θα δουλευει στο μαξιμουμ , στο 200% .

Πολλες φορες δηλ αν π.χ. μας επεσε το παραπανω αντικειμενο αλλα με χαμηλο roll και ειναι βασικο για το build το πετας στο cube ωστε να δουλευει στο μαξιμουμ και στην θεση του φορας καποιο αλλο που θα βοηθησει περισσοτερο.Αυτη η ανταλλαγη αντικειμενων-cube power συνανταται συχνα πυκνα.

 

2.upgrade rare -> legendary...αν κυνηγας καποιο συγκεκριμενο legendary.

3. convert set item , αν σου λειπουν κομματια απο καποιο σετ και εχεις 2πλα και 3πλα κομματια του σετ...τα πετας στο cube μεχρι να σου ρθει αυτο που σου λειπει.

4.convert gems...

5.convert materials 

6.THE VAULT - αν σου πεσει puzzle ring , το πετας στο cube και πας vault να χεστεις στο ταληρο :)

7. cow level - ο ευκολος τροπος ειναι , πας blacksmith , φτιαχνεις ενα polearm και πας στο cube και εφαρμοζεις το #2 που εγραψα..τα legendary polearm νομιζω ειναι 3...οποτε το να ερθει το bovine bardiche ειναι πολυ ευκολο...το φτιαχνεις το ριχνεις cube και πας και σκοτωνεις γελαδες..πολλες...πολλες ομως...πρεπει να ναι πανω απο 1000 :) δεν λυπηθηκανε τα νουμερα οι μαλακες εκει στην blizz :)

 

Για ολα αυτα οπως ειπωθηκε θες καμποσα materials απο bounties και rifts και φυσικα κατασταλαγμενη αποψη του τι αντικειμενα ψαχνεις , τι build θες να παιξεις...

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια dh για gr 70-80 τι σετ προτινεται?

Παιζω τοσα χρονια multishot αλλα δεν μπορω να βρω καλο balance μεταξυ cd και Hatred generation-reduction... Πολλες φορες μενω χωρις hatred στην μεση Boss fight και με δυσκολευει αφανταστα ιδιαιτερα σε 60+ rifts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αληθεια το diablo 3 ειναι το πρωτο game της σειρας που παιζω και δεν γνωριζω πολλα σιτε klp με Builds. Ευχαριστω για τις συμβουλες παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια dh για gr 70-80 τι σετ προτινεται?

Παιζω τοσα χρονια multishot αλλα δεν μπορω να βρω καλο balance μεταξυ cd και Hatred generation-reduction... Πολλες φορες μενω χωρις hatred στην μεση Boss fight και με δυσκολευει αφανταστα ιδιαιτερα σε 60+ rifts.

 

το "multishot build" τραβαει σε μεγαλα grifts αν και στο top100 βλεπεις το αλλο το περιεργο που δεν εχει set item και πρεπει ναναι ολα ancient .

Μετα απο αυτο παιζει πολυ το build με τα sentries (marauder's) και μετα το multishot με τις παραλλαγες του.

 

Παντως για να ξεμενεις απο hatred σημαινει οτι δεν το "παιζεις" σωστα..Δεν σπαμαρουμε multishot χωρις αυριο....

 

Στην ουσια αυτο που κανουμε ειναι να ..σπαμαρουμε multishot και μολις δουμε οτι το δαχτυλιδι που στροφαρει (convention of elements? καπως ετσι) ειναι μια στροφη πριν το fire damage , ριχνουμε μερικες με το "hatred generator" να φουλαρει hatred.

Και μολις γυρισει σε fire dmg σπαμαρουμε multishot σαν πουστηδες  :)

 

Στην ουσια δηλ κοιταμε να μην ξεμενουμε απο hatred πριν το fire dmg boost..αλλιως χαθηκε το παιχνιδι...θελει αυτοελεγχο και αυτοπειθαρχια :)

Σημερα εβγαλα 2 φορες στο χαλαρο 77αρι..στο leaderboard υπαρχουν απειροι με αυτο το build..αρα δουλευει.

 

Υπαρχουν παραλλαγες αυτου του build με τα grenades .Ειναι πιο γρηγορο..βγαζει περισσοτερο dmg..αλλα ειναι melee range build.

Οποτε τρως τις ψιλες σου σε καθε στροφη ...αν επιζησεις , τρως elite group σε 10 secs ...εκει που με το καθαρο multishot build εβγαζα με το ζορι το 70...με την παραλλαγη με τα grenades εβγαλα 75 σε καλο χρονο...

 

Στην τελικη ολα καταληγουν στο playstyle..τι βολευει τον καθενα..εμενα για παραδειγμα το marauder's build με τα sentries δεν με βολευει με τιποτα..και ειναι αρκετα δυνατο build...τι να το κανεις ομως :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "multishot build" τραβαει σε μεγαλα grifts αν και στο top100 βλεπεις το αλλο το περιεργο που δεν εχει set item και πρεπει ναναι ολα ancient .

Μετα απο αυτο παιζει πολυ το build με τα sentries (marauder's) και μετα το multishot με τις παραλλαγες του.

 

Παντως για να ξεμενεις απο hatred σημαινει οτι δεν το "παιζεις" σωστα..Δεν σπαμαρουμε multishot χωρις αυριο....

 

Στην ουσια αυτο που κανουμε ειναι να ..σπαμαρουμε multishot και μολις δουμε οτι το δαχτυλιδι που στροφαρει (convention of elements? καπως ετσι) ειναι μια στροφη πριν το fire damage , ριχνουμε μερικες με το "hatred generator" να φουλαρει hatred.

Και μολις γυρισει σε fire dmg σπαμαρουμε multishot σαν πουστηδες  :)

 

Στην ουσια δηλ κοιταμε να μην ξεμενουμε απο hatred πριν το fire dmg boost..αλλιως χαθηκε το παιχνιδι...θελει αυτοελεγχο και αυτοπειθαρχια :)

Σημερα εβγαλα 2 φορες στο χαλαρο 77αρι..στο leaderboard υπαρχουν απειροι με αυτο το build..αρα δουλευει.

 

Υπαρχουν παραλλαγες αυτου του build με τα grenades .Ειναι πιο γρηγορο..βγαζει περισσοτερο dmg..αλλα ειναι melee range build.

Οποτε τρως τις ψιλες σου σε καθε στροφη ...αν επιζησεις , τρως elite group σε 10 secs ...εκει που με το καθαρο multishot build εβγαζα με το ζορι το 70...με την παραλλαγη με τα grenades εβγαλα 75 σε καλο χρονο...

 

Στην τελικη ολα καταληγουν στο playstyle..τι βολευει τον καθενα..εμενα για παραδειγμα το marauder's build με τα sentries δεν με βολευει με τιποτα..και ειναι αρκετα δυνατο build...τι να το κανεις ομως :)

το legacy of nightmare build είναι από τα πιο δύσκολα γτ θέλει πολύ μυαλό και υπομονή.το maurader's θέλει να σ κάτσουν και τα gear σωστά.

 

Παιδια dh για gr 70-80 τι σετ προτινεται?

Παιζω τοσα χρονια multishot αλλα δεν μπορω να βρω καλο balance μεταξυ cd και Hatred generation-reduction... Πολλες φορες μενω χωρις hatred στην μεση Boss fight και με δυσκολευει αφανταστα ιδιαιτερα σε 60+ rifts.

επίσης ένας που μπορείς να δεις video και να μάθεις πολλά για dh ειναι ο wudijo που είναι ρανκ 1 dh k ρανκ 1 wiz.κάντον μια στο γοογλη να δεις βιντεάκια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@savoukos

 

το legacy of nightmare ειναι δυσκολο για 2 λογους

 

1. πρεπει ναναι ολα τα items ancient.

2. αν εχω αποκρυπτογραφησει σωστα το πως λειτουργει το build , πρεπει να παιζεις με λιγη ζωη συνεχως ωστε να proc-αρουν καποια items..

 

με λιγα λογια παιζεις με την φωτια :)

 

το marauder's το θεωρω ευκολο να το συγκεντρωσεις..σκεψου οτι ενω παιζω με DH με multishot εχω ντυσει εναν 2ο με marauder's , εναν 3ο με shadow's , εναν 4ο με το legacy of nightmare και εχω και φουλ το natalya's στο chest...μαζευονται δεν ειναι δυσκολο..

Τα καλα rolls βεβαια ειναι το θεμα..αλλα αυτο ειναι θεμα με ολα τα sets.

Απο την αλλη αν δεις βιντεος πως παιζεται το marauder's / sentries ειναι λιγο μανικι...απλωνεις sentries τρεχεις γυρω γυρω να μαζεψεις τα mobs στα sentries και μετα να τα πλακωσεις με τα cluster arrows...οκ ειναι ιδιοτροπο παιξιμο..εμενα δεν μου καθεται καλα...

 

Ο wudijo ειναι rank #1 στο season να πουμε..γιατι εχει την σημασια του..οχι πως δεν ειναι παιχταρας ο τυπος ...και στο νορμαλ ειναι 6-7ος...

Αλλα το seasonal ladder δεν μου γεμιζει το ματι...φημες λενε οτι το drop rate εκει ειναι πειραγμενο...το season κραταει συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και το gear πρεπει να μαζευτει σχετικα γρηγορα..αλλιως ο κοσμος δεν θα ξαναπαιξει seasonal character..οποτε χωρις να εχουμε αποδειξεις..πιστευω οτι το να εχουν πειραχτει τα drop rates ειναι αρκετα πιθανο.

 

Τελος να σημειωσω 2 αρχιδιες του παιχνιδιου

 

1. ειπανε να διορθωσουν το θεμα να μην βγαζει elite groups με το που μπαινεις σε χαρτη...2 αρχιδια διορθωσαν...επαιζα σημερα 77αρι..μπαινω σε χαρτη...νατο το elite group..που στο κερατο να σταθω που να τρεξω?εφαγα 2-3 deaths μονο εκει ...βγηκε μεν το grift..αλλα για το γαμωτο.

2.αυτος ο 64bit client εχει τα θεματα του..τρωω κατι graphics glitches/lag spikes ανευ προηγουμενου..εχω πεθανει ουκ ολιγες φορες με την μαλακια αυτη....


ποτε βγαινει ο Νεκτρομαντης;

 

Θα αργησει..το επομενο πραγμα που αναμενεται ειναι το patch 2.5.0 που εισαγει το :

 

1.armory 

2. νεα ancients ..πιο καλα/ανωτερα των τωρινων...καλο φαρμαρισμα να εχουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@savoukos

 

το legacy of nightmare ειναι δυσκολο για 2 λογους

 

1. πρεπει ναναι ολα τα items ancient.

2. αν εχω αποκρυπτογραφησει σωστα το πως λειτουργει το build , πρεπει να παιζεις με λιγη ζωη συνεχως ωστε να proc-αρουν καποια items..

 

με λιγα λογια παιζεις με την φωτια :)

 

το marauder's το θεωρω ευκολο να το συγκεντρωσεις..σκεψου οτι ενω παιζω με DH με multishot εχω ντυσει εναν 2ο με marauder's , εναν 3ο με shadow's , εναν 4ο με το legacy of nightmare και εχω και φουλ το natalya's στο chest...μαζευονται δεν ειναι δυσκολο..

Τα καλα rolls βεβαια ειναι το θεμα..αλλα αυτο ειναι θεμα με ολα τα sets.

Απο την αλλη αν δεις βιντεος πως παιζεται το marauder's / sentries ειναι λιγο μανικι...απλωνεις sentries τρεχεις γυρω γυρω να μαζεψεις τα mobs στα sentries και μετα να τα πλακωσεις με τα cluster arrows...οκ ειναι ιδιοτροπο παιξιμο..εμενα δεν μου καθεται καλα...

 

Ο wudijo ειναι rank #1 στο season να πουμε..γιατι εχει την σημασια του..οχι πως δεν ειναι παιχταρας ο τυπος ...και στο νορμαλ ειναι 6-7ος...

Αλλα το seasonal ladder δεν μου γεμιζει το ματι...φημες λενε οτι το drop rate εκει ειναι πειραγμενο...το season κραταει συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και το gear πρεπει να μαζευτει σχετικα γρηγορα..αλλιως ο κοσμος δεν θα ξαναπαιξει seasonal character..οποτε χωρις να εχουμε αποδειξεις..πιστευω οτι το να εχουν πειραχτει τα drop rates ειναι αρκετα πιθανο.

 

Τελος να σημειωσω 2 αρχιδιες του παιχνιδιου

 

1. ειπανε να διορθωσουν το θεμα να μην βγαζει elite groups με το που μπαινεις σε χαρτη...2 αρχιδια διορθωσαν...επαιζα σημερα 77αρι..μπαινω σε χαρτη...νατο το elite group..που στο κερατο να σταθω που να τρεξω?εφαγα 2-3 deaths μονο εκει ...βγηκε μεν το grift..αλλα για το γαμωτο.

2.αυτος ο 64bit client εχει τα θεματα του..τρωω κατι graphics glitches/lag spikes ανευ προηγουμενου..εχω πεθανει ουκ ολιγες φορες με την μαλακια αυτη....

 

Θα αργησει..το επομενο πραγμα που αναμενεται ειναι το patch 2.5.0 που εισαγει το :

 

1.armory 

2. νεα ancients ..πιο καλα/ανωτερα των τωρινων...καλο φαρμαρισμα να εχουμε....

64 bit βγαλτο..έχουν σχεδον ολοι θέματα όπως κ εγώ.

το lon πρεπει να είσαι με λίγο life αλλα έχεις ασπίδες..το δύσκολο είναι να τα κάνεις gather σωστά(εκτός βέβαια από το να μαζέψεις το gear με καλά stats)και να κάνεις σωστα το σκιλλ με proc apo cov.

ο wudijo είναι γενικά από τους καλύτερους dh στον κόσμο..ξέρει το class του και γενικά είναι στο theorycrafting για builds/dmg/calculation κτλ κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα αργησει..το επομενο πραγμα που αναμενεται ειναι το patch 2.5.0 που εισαγει το :

 

1.armory 

2. νεα ancients ..πιο καλα/ανωτερα των τωρινων...καλο φαρμαρισμα να εχουμε....

 

ε ναι λιώνουν στην καρέκλα εκεί στην blizzard οι devs του diablo που να προλάβουν τα παιδιά

το έχουν παρατήσει βαλτωμένο το diablo εκεί στην blizzard δεν ξέρω τη σόι στρατηγική είναι αυτή

αντί να στρώσουν τον κώλο τους να φτιάξουν ένα expansion με επιπλέον end game

μας φτιάχνουν νέο char για να παίξουμε πάλι τα ίδια και τα ίδια με νέο toon  

κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...