Προς το περιεχόμενο

Νέα διαφήμιση της Samsung κριτικάρει τις LTE ταχύτητες download του iPhone X


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Ενταξει, ασχολήθηκαν τόσοι άνθρωποι από το τμήμα marketing της Samsung και άλλοι τόσοι από τη διαφημιστική, για να προβάλλον αυτό;

Από την άλλη, καλό είναι. Δουλεύει κόσμος, από κειμενογραφους και ηθοποιούς μέχρι εικονολήπτες και μακιγιέρ.

Έλα , χαλάρωσε λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

26 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

και τα δύο flagship premium κινητά ειναι που απευθύνονται στο ίδιο κοινό....

Επίσης ανάλογες διαφημίσεις έκανε και η apple επιτιθέμενη στην MS και μάλιστα για αρκετό καιρό όχι ένα και δύο κλιπάκια..

 σε πολλά τέτοια μάλιστα η apple παραπληροφορούσε τον κόσμο τουλάχιστον η Samsung χρησιμοποιεί πραγματικά στοιχεία :P 


και τέλος έχει κάνει και αντίστοιχα clip για την samsung (πάλι με αρκετά σάλια και υπερβολές)

και 

αλλά η samsung έχει κάνει περισσότερα οκ (που μπορεί μάλλον να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει να αντιπαρατάξει περισσότερα επιχειρήματα απο απλά σάλια και υπερβολές :P )

Είσαι σίγουρος ότι τα δύο κλιπάκια με τη samsung είναι πράγματι της apple?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eγω πάλι χαιρομαι με τετοιες διαφημισεις. Δεν εχω μετοχές σε καμια εταιρεια οποτε μπορω να κανω χαβαλε με τον κολλητο μου που προτιμα Apple και εγω Samsung. Αυτές οι διαφημισεις εχουν πλακα. Οπως της Nokia που εβαλε ολους τους αλλους να τσακωνονται. Η οπως η LG (προπερσι νομιζω) που στην εισοδο του χώρου που η Samsung παρουσίαζε το νεο S εβαλε μια τεραστια ταμπέλα που ελεγε πως το νεο ειναι ηδη εδω για το G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το να αναφέρεσαι με αρνητικό τρόπο στον ανταγωνισμό σου είναι o κατώτερος τρόπος διαφήμισης. Δεν νομίζω να έχει ποτέ τα επιθυμητά αποτελέσματα, μιας και απευθύνεται στα fanboys σου, σε αυτούς που έχεις ήδη πείσει, παρά σε αυτόν που θέλεις να προσκλήσεις. Εκτός και αν ο στόχος, για κάποιον λόγο, είναι η πόλωση. Να ζεστάνεις τους ζεστούς και να κρυώσεις του κρύους. Κατά τα άλλα τέτοια διαφήμιση αρνητικού τύπου μάλλον απωθεί τους ευμετάβλητους παρά τους προσελκύει. Με εξαίρεση τους επιρρεπείς στον οπαδισμό που ψάχνουν κάπου να ανήκουν παρά να αγοράσουν κάτι που θα τους εξυπηρετήσει. Είπα την βλακεία μου και ησύχασα (θα πρέπει να το βάλω στην υπογραφή αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
34 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

και τα δύο (που αναφέρονται στην διαφήμιση του θέματος) flagship premium κινητά ειναι που απευθύνονται στο ίδιο κοινό, άρα που κολλάει το παράδειγμα porsche kai land rover; 

Επίσης ανάλογες διαφημίσεις έκανε και η apple επιτιθέμενη στην MS και μάλιστα για αρκετό καιρό όχι ένα και δύο κλιπάκια..

 σε πολλά τέτοια μάλιστα η apple παραπληροφορούσε τον κόσμο τουλάχιστον η Samsung χρησιμοποιεί πραγματικά στοιχεία :P 


και τέλος έχει κάνει και αντίστοιχα clip για την samsung (πάλι με αρκετά σάλια και υπερβολές)

Στο απο πάνω βίντεο μάλιστα έχει νόημα το παράδειγμα jeep και porsche που έκανες γιατί τα σάλια είχαν σχέση με ένα συγκεκριμένο μοντέλο κινητού (και όχι με όλα τα προϊόντα της samsung) που είχε το πρόβλημα με την μπαταρία και η samsung ανακάλεσε τα κινητά και αποζημίωσε χρηματικά τον κόσμο... και αυτό το μοντέλου κινητού δεν ανταγωνιζόταν το Iphone ήταν άλλης κατηγορίας  (s8 note)  επίσης επικαλούνται και καλύτερο support ενώ σε αντίστοιχες περιπτώσεις εγώ δεν θυμάμαι η apple να θέλει απο τον πρώτο καιρό να αποζημιώσει χρηματικά τον κόσμο παρά έβρισκαν δικαιολογίες (όπως κάνουν και με τα mac pro τώρα) 

και 

αλλά η samsung έχει κάνει περισσότερα οκ (που μπορεί μάλλον να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει να αντιπαρατάξει περισσότερα επιχειρήματα απο το απλά να βασίζεται σε  σάλια και υπερβολές :P )

 

Ρε την παλεύετε; Μας πουλάς fan-made βιντεάκια ως διαφημίσεις της Apple που και καλά κράζει τη Samsung?

Η καμπάνια "I'm a Mac, I'm a PC" έτρεξε 2006-2009, εποχές που η Apple ανέβαινε αργά και η Microsoft σχεδόν μονοπολούσε στα PC αλλά πάλευε με τα τρύπια XP και τα απαράδεκτα Vista και μας είχε ξενερώσει όλους. Πέρα από το πόσο πιο καλόγουστα ήταν τα περισσότερα σποτάκια (για την εποχή τους) είχαν και κάποιο νόημα, όχι σαν τις παπάτζες που κυκλοφορεί η Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εμείς τα ξέρουμε και λεμε ότι είναι πίσω 3 χρόνια και δεχόμαστε επιθέσεις.

Αυτό βέβαια δεν αλλάζει ότι είναι 3 χρόνια πίσω.....

Ναχεις δώσει 1250€ και να διαβαζεις αυτό:

"ήταν κατά 37% πιο γρήγορο από ένα iPhone X και 43% πιο γρήγορο από ένα iPhone 8 κατά το download αρχείων σε ένα LTE δίκτυο".

αλλα για ένα brand ζούνε.......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Εντάξει εμείς τα ξέρουμε και λεμε ότι είναι πίσω 3 χρόνια και δεχόμαστε επιθέσεις.

Αυτό βέβαια δεν αλλάζει ότι είναι 3 χρόνια πίσω.....

Ναχεις δώσει 1250€ και να διαβαζεις αυτό:

"ήταν κατά 37% πιο γρήγορο από ένα iPhone X και 43% πιο γρήγορο από ένα iPhone 8 κατά το download αρχείων σε ένα LTE δίκτυο".

αλλα για ένα brand ζούνε.......

Ρίξε ένα δάκρυ για τον κάθε κάτοχο iPhone X που δεν θα πιάσει download speeds που δεν έχεις πιάσει ποτέ εσύ στην Ελλάδα...

 

Να έχουν και κάποιο νόημα οι συγκρίσεις, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jumbo909 είπε

Ρίξε ένα δάκρυ για τον κάθε κάτοχο iPhone X που δεν θα πιάσει download speeds που δεν έχεις πιάσει ποτέ εσύ στην Ελλάδα...

Να έχουν και κάποιο νόημα οι συγκρίσεις, ε;

Ήμουν ξεκάθαρος,"για ένα brand ζούνε".

:-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικααν ησουν κατοχος και χρησιμοποιεις iphone και galaxy ευκολα καταλαβαινεις οτι το γκαλαξυ εχει ανωτερο hardware οπως επισης και οτι το ios ειναι καπως πιο γρηγορο σε καποια τασκ και δεν "βουρκωνει" με τον καιρο

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jumbo909 είπε

Ρίξε ένα δάκρυ για τον κάθε κάτοχο iPhone X που δεν θα πιάσει download speeds που δεν έχεις πιάσει ποτέ εσύ στην Ελλάδα...

Να έχουν και κάποιο νόημα οι συγκρίσεις, ε;

Εκτός οτι η Ελλάδα δεν ειναι κέντρο του κόσμου και άρα αν δεν μπορείς να κάνεις κάτι εδώ δεν σημαίνει πως ειναι άχρηστο γενικά.. μήπως δεν είδες ποτέ τις ταχύτητες επειδή έχεις iPhone ; γιατί και στην Ελλάδα υπάρχουν σημεία με 4g όπου μπορείς να κατεβάσεις με αρκετά Mbits/s 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις και αηδίες. 
Λες και δεν μπορείς να πας να δεις εκθεσιακές συσκευές και να αποφασίσεις από μόνος σου τι θες, η να δεις τι πραγματικά είναι καλύτερο. 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εχουν χαβαλε αυτές οι διαφημίσεις. Πάντως δεν τους περιορίζει κάποιος νόμος περί δυσφήμισης ή κάτι τέτοιο ώστε να πέφτουν μηνύσεις.

Η χώρα της ελευθερίας εδώ μέχρι και σε διαφήμιση του Άβα βάζουν τετραγωνάκια σε αντίπαλο προϊόν που δεν κάνει τόση σαπουναδα στα πιάτα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, vrwmiaris said:

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα με έπεισαν.ειδικά αφού είδα δεύτερο σχόλιο από @μπιλ. 😃😏🤑🤑☺️

Και μένα! Αφού τόσο καιρό δεν είχα καταλάβει πως το 4G στο Χ μου ήταν τόσο ψεύτικο και δεν μπορούσα να πιάσω το όριο του provider μου!

Θα πάρω ένα samsung για να κατεβάζω 4Κ torrents αστραπιαία (από το πακέτο των δεδομένων της κινητής πάντα ε...)! 😛 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...