Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 9-11 είπε

Επανέρχομαι για μία διευκρίνηση και μόνο:

Σε κάποιο στάδιο της διαδικασίας προσθήκης δικαιούχου (add beneficiary) της Revolut, ζητούνται η χώρα & το νόμισμα. Βάζουμε Ελλάδα, τον τόπο που κατοικεί ο αποδέκτης (εγώ), ή Γερμανία τη χώρα που εδρεύει η N26; Μην γίνει καμιά μαλακία και τρέχουμε...

Ακολουθούν τα βήματα λεπτομερώς:

1. Payments -> Send -> Bank accounts -> Add bank account

2. Choose transfer type: a) To myself b) To another person c)To a business

3. Choose country and currency / Country: Greece (?) Currency: Euro

4. Add account details

First and middle names:
Last name(s):
IBAN:
BIC / SWIFT:
Mobile phone (optional):
e-mail (optional):

Για την N26 βαζεις Γερμανια και Ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωχ, ωχ! Κι αμάν, αμάν! Και βάι, βάι μάνα μου! Ο αδελφός μου τα ’στειλε (το αστρονομικό ποσό των €10 😜) έχοντας επιλέξει Greece.

Τώρα τι νομίζετε πως θα συμβεί; [Κατά τα άλλα, IBAN & BIC είναι διπλοτσεκαρισμένα - Στο αυτοματοποιημένο mail που εστάλη γράφουν "Expected by 1-5 working days"]

For what it's worth (που λένε και στο χωριό μου), μου είπε πως στο κινητό το του η εφαρμογή δεν εμφάνισε κάτι το ανησυχητικό. Μόνο πως τα λεφτά θα πιστώνονταν στις 9 Ιουλίου (φαντάζομαι γιατί σήμερα είναι Κυριακή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 9-11 είπε

Ωχ, ωχ! Κι αμάν, αμάν! Και βάι, βάι μάνα μου! Ο αδελφός μου τα ’στειλε (το αστρονομικό ποσό των €10 😜) έχοντας επιλέξει Greece.

Τώρα τι νομίζετε πως θα συμβεί; [Κατά τα άλλα, IBAN & BIC είναι διπλοτσεκαρισμένα - Στο αυτοματοποιημένο mail που εστάλη γράφουν "Expected by 1-5 working days"]

For what it's worth (που λένε και στο χωριό μου), μου είπε πως στο κινητό το του η εφαρμογή δεν εμφάνισε κάτι το ανησυχητικό. Μόνο πως τα λεφτά θα πιστώνονταν στις 9 Ιουλίου (φαντάζομαι γιατί σήμερα είναι Κυριακή)

μάλλον Ακόμα Δεν στάλθηκαν τα χρηματα του λόγο μη εργάσιμης οπότε Μπορεί να κάνει ακύρωση της μεταφοράς Μέσα απο το app η μέσω του live chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το Apple Pay ελπίζω οι ελληνικές εφαρμογές να αρχίσουν να το ενσωματώνουν στους τρόπους πληρωμής. Παράδειγμα ανανέωση σε καρτοκινητό, πληρωμή λογαριασμού, παραγγελία φαγητού κοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2019 στις 1:00 ΠΜ, Hapatingo είπε

Σχετικά με το Apple Pay ελπίζω οι ελληνικές εφαρμογές να αρχίσουν να το ενσωματώνουν στους τρόπους πληρωμής. Παράδειγμα ανανέωση σε καρτοκινητό, πληρωμή λογαριασμού, παραγγελία φαγητού κοκ.

☝️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι με τη σειρα μου, διαβασα σε καποιο αλλο forum οτι πλεον μπορει καποιος να σου κανει καταθεση κανονικα στο ΙΒΑΝ της Revolut σου απο τραπεζικο λογαρισμο που δεν ειναι στο ονομα σου (του χρηστη που ανηκει η revolut) ισχυει κατι τετοιο? 

Και δευτερον, οι συναλλαγες με τη revolut ελεγχονται κανονικα απο τις ΔΟΥ και τις Ελληνικες τραπεζες σχετικα με τις καταθεσεις που μπορει να γινονται σε αυτη? Ας πουμε εισροη χρηματαων απο λογαριασμο Paypal, ή καποιος αλλος χρηστης Revolut που μπορει να δουλευεις γιαυτον να σε πληρωνει ή να σου μεταφερει ποσα στη revolut σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vaggelisioan είπε

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι με τη σειρα μου, διαβασα σε καποιο αλλο forum οτι πλεον μπορει καποιος να σου κανει καταθεση κανονικα στο ΙΒΑΝ της Revolut σου απο τραπεζικο λογαρισμο που δεν ειναι στο ονομα σου (του χρηστη που ανηκει η revolut) ισχυει κατι τετοιο? 

Εδώ και πολλούς μήνες γίνεται.

6 λεπτά πριν, Vaggelisioan είπε

Και δευτερον, οι συναλλαγες με τη revolut ελεγχονται κανονικα απο τις ΔΟΥ και τις Ελληνικες τραπεζες σχετικα με τις καταθεσεις που μπορει να γινονται σε αυτη? Ας πουμε εισροη χρηματαων απο λογαριασμο Paypal, ή καποιος αλλος χρηστης Revolut που μπορει να δουλευεις γιαυτον να σε πληρωνει ή να σου μεταφερει ποσα στη revolut σου?

Τα πιστωτικά ιδρύματα παγκοσμίως είναι "διασυνδεδεμένα" μεταξύ τους, υπό το πρόσχημα της καταπολέμησης του μαύρου χρήματος.

Οπότε ναι, αν κρίνουν σκόπιμο μπορούν να ελέγξουν τα πάντα ανά πάσα στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...