Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχουμε λεφτά σε τράπεζα εξωτερικού, μπορούμε να κάνουμε transfer (ένα σοβαρό πόσο της τάξεως το 8-10k) στην revolut card? και αν ναι πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μετά;

Προφανώς και δεν θέλω απευθείας σε ελληνική τράπεζα γιατί θα αρχίσουν να με ρωτάνε που τα βρήκα και δεν θέλω να μπλέκω με Ελληνικό δημόσιο.

(τα χρήματα είχαν μεταφερθεί στις αρχές της κρίσης, δεν είναι από κάποια παράνομη δραστηριότητα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 minutes ago, greg4 said:

Αν έχουμε λεφτά σε τράπεζα εξωτερικού, μπορούμε να κάνουμε transfer (ένα σοβαρό πόσο της τάξεως το 8-10k) στην revolut card? και αν ναι πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μετά;

Προφανώς και δεν θέλω απευθείας σε ελληνική τράπεζα γιατί θα αρχίσουν να με ρωτάνε που τα βρήκα και δεν θέλω να μπλέκω με Ελληνικό δημόσιο.

(τα χρήματα είχαν μεταφερθεί στις αρχές της κρίσης, δεν είναι από κάποια παράνομη δραστηριότητα :P )

Καλό θα ήταν να βγάλεις και άλλες κάρτες ώστε να μοιράσεις το ποσό. Βέβαια αφού τα έχεις ήδη σε τράπεζα του εξωτερικού ίσως να μην υπάρχει και λόγος εφόσον υπάρχει μια χρεωστική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, greg4 είπε

Αν έχουμε λεφτά σε τράπεζα εξωτερικού, μπορούμε να κάνουμε transfer (ένα σοβαρό πόσο της τάξεως το 8-10k) στην revolut card? και αν ναι πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μετά;

Προφανώς και δεν θέλω απευθείας σε ελληνική τράπεζα γιατί θα αρχίσουν να με ρωτάνε που τα βρήκα και δεν θέλω να μπλέκω με Ελληνικό δημόσιο.

(τα χρήματα είχαν μεταφερθεί στις αρχές της κρίσης, δεν είναι από κάποια παράνομη δραστηριότητα :P )

δεν ειμαι σιγουρος για το ακριβές ποσό, αλλα καπου πανω απο τις 10.000 θα σε ρωταει και η revolut που τα βρήκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, greg4 είπε

Αν έχουμε λεφτά σε τράπεζα εξωτερικού, μπορούμε να κάνουμε transfer (ένα σοβαρό πόσο της τάξεως το 8-10k) στην revolut card? και αν ναι πως μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μετά;

Και τι θα αλλαξει αν τα βαλεις σε αλλη τραπεζα εξωτερικου?

Μπορεις να τα στειλεις λιγα-λιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, greg4 said:

Εννοείς να βγάλω και άλλες revolut card? τι θα βοηθήσει αυτό?

εχω φιλικά πρόσωπα με revolut και μπορούν να με βοηθήσουν

Κάρτες απο άλλες υπηρεσίες όπως Ν26 κοκ. Να σπάσεις το ποσό σε μικρότερα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειμαι ο άτυχος εγω ενώ οπου διαβάζω περνουν την φυσική καρτα δωρεαν εμενα θελουν 5.99 ευρω αποστολη τι γίνεται δεν υπάρχει κανενας κωδικός να την παουμε δωρεαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Cyber_Spartacus said:

Τελικα ειμαι ο άτυχος εγω ενώ οπου διαβάζω περνουν την φυσική καρτα δωρεαν εμενα θελουν 5.99 ευρω αποστολη τι γίνεται δεν υπάρχει κανενας κωδικός να την παουμε δωρεαν 

Αυτό με την δωρεάν κάρτα ισχύει πριν κάνεις εγγραφή, τώρα δεν ξέρω εάν γίνεται μιας και είσαι ήδη πελάτης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cyber_Spartacus είπε

Τελικα ειμαι ο άτυχος εγω ενώ οπου διαβάζω περνουν την φυσική καρτα δωρεαν εμενα θελουν 5.99 ευρω αποστολη τι γίνεται δεν υπάρχει κανενας κωδικός να την παουμε δωρεαν 

Καλησπέρα....

Εάν δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου το λογαριασμό σου, επικοινώνησε με τη Revolut ώστε να στο διαγράψουνε και μετά μέσω link που σου προσφέρει δωρεάν κάρτα να κάνεις εκ νέου εγγραφή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σημερα μου εστειλε η revolut μι προσφορά και θα μου στείλουν την physical card εντελώς δωρεαν βεβαια ειδα πως η physical εχει διαφορετικο αριθμο απο την virtual . Αυτο σημαινει πως για να φορτίσω την physical θα πρεπει να βαζω σε διαφορετικο iban λεφτα;  η στο ιδιο ivan οπου έβαζα και στην virtual και απλα τα χρηματα θα υπαρχουν και στις 2 κάρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, turbat0s είπε

Για ποιό λόγο να τα φέρεις και δεν χρησιμοποιείς απλά την κάρτα στην οποία τα έχεις ήδη?

Τα χρειάζομαι σε μετρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Καλησπερα σημερα μου εστειλε η revolut μι προσφορά και θα μου στείλουν την physical card εντελώς δωρεαν βεβαια ειδα πως η physical εχει διαφορετικο αριθμο απο την virtual . Αυτο σημαινει πως για να φορτίσω την physical θα πρεπει να βαζω σε διαφορετικο iban λεφτα;  η στο ιδιο ivan οπου έβαζα και στην virtual και απλα τα χρηματα θα υπαρχουν και στις 2 κάρτες;

αν η physical και η virtual είχαν τον ίδιο αριθμό, τότε η virtual δεν θα ήταν virtuaΙ αλλά physical 😋 και αυτό μάλλον θα ήταν πρόβλημα...

όπως αναφέρει και ο φίλος από πάνω, τα λεφτά τα στέλνεις στον λογαριασμό σου, ο οποίος είναι συνδεδεμένος με όλες τις κάρτες που μπορεί να έχεις.... όποια και να χρησιμοποιήσεις, "τραβάει" από εκεί...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...